CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

marinka
17. dub 2008

ivanko, možné to je, kamarádka to tak měla, meškala pár dní a na UTZ vůbec nic, tak ji dr. pozvala za další asi tři dny a to už tam něco bylo, ale tak maličké, že jí dr. nedávala skoro žádné naděje. A nakonec je z toho krásné mimi! Takže dokud nepřijde MS, tak je naděje a myslím, že ta zvýšená sliznice nebude jen tak. Drž se, snad to vyjde!

hanulka3112
18. dub 2008

Ahojky holky, vidím, že jste se tu rozjely, chvíli mi trvalo než jsem vás dočetla 😉 🙂 jinak jsem vás tu trochu zanedbala, snažila jsem se pěkně odpočívat, jinak je mi fajn, semtam mě popíchne v podbříšku a taky tam cítívám menší tlaky, jinak dnes mám nějak divno v puse, ale snažím se nesledovat se, abych se nestresovala, jestli to vyšlo nebo ne, ale zatím v to věřím.Jo holky a jak se počítá kolikátý den jsem po ET, když jsem tam byla v úterý jako 3 nebo 4? Jinak bych nejraději usla a probudila se až 29 na test 🙂 ale snad to uteče a dočkám se zasloužené odměny.
Marinko a jak pak se máš ty a co malá? 🙂 doufám, že mi to vyjde a budu pak moct za tebou přijet vozit 😉 🙂
Fialinko a jakpak se cítíš ty pociťuješ nějaké změny a jak ti je bývá ti špatně? A ještě se chci zeptat jestli jsi po ET pociťovala nějaké příznaky? I když je to těžko posoudit někomu nic není někomu jo.Držím palečky ať mimísci pěkně rostou.
Nunci ahojky, kdepak jsi se toulala, že by nějaký výlet? Já se těším až budu mít po testíku, tak se chceme jet podívat do ZOO ve Zlíně je tam krásně 🙂

marinka
18. dub 2008

Ahoj Hani, drž se, jsou to teď nervy, já jsem ty dny do testu nesla dost blbě a taky jsem se hodně sledovala 😅 Já jsem to počítala až den po ET, ale myslím, že většina holek počítá už den ET. Kdybys počítala i den ET, tak já jsem testovala už 9 den po něm 😅. Jinak co se týká příznaků, tak mě bolelo břicho jako před mrchou, čím víc se blížil test, tím víc, taky jsem měla hodně hlad a furt žízeň, to mi přišlo dost divné, protož já nemám žízeň skoro nikdy a měla jsem ještě jeden zvláštní příznak, ale prý to s tím souviselo - hodně mě bolely klouby, hlavně kolena 🙂 Jinak špatně mi začalo být až tak 14 dní po testu a na prsou jsem neviděla žádné změny skoro celé těhu..Jinak my se máme s malou bezva, zrovna jsme dopapaly a za chvíli půjdeme ven..

hanulka3112
18. dub 2008

Marinko, jj jsou to nervy člověk by nejraději usl a probudil se v den testu a jsi fakt odvážná, že jsi testla už 9 den po ET, já asi vydržím až do krve, ikdyž bych nejraději testla a našla tam // 🙂 no a tak nějak cítím taky v podbříšku tlaky jako když přichází mrška, tak snad to je dobrý příznak, ale raději se fakt nesleduju, protože každému je něco jiného a někomu nic 😅 a venku je krásně, tak si to s malou užijte 🙂 😉 a zase se ozvi 😉 🙂

fiallinka
18. dub 2008

hanul: myslím, že správně bys neměla počítat ten den, kdy k ET došlo (pak mi to psal MUDr. do zprávy a sedělo to)... a s těma příznakama je to fakt u každého jiné... každopádně já jsem pár dní po ET (tak pět) měla docela bolestivé prsa, ale pak to přešlo jak když utne, a taky mne všude popíchávalo, takže to asi spíš byla reakce na stimulaci... ono opravdu můžeš něco "opravdového" pociťovat až tak okolo 10 - 14 dne po ET, nevolnosti by teď, pokud bys je měla, souvisely fakt spíš s těma hormonama... ale každý to má úplně jinak... No a 8. den po ET mi začalo být zle, ale to už byl OHHS, tak to snad nezažiješ (a kdyby jo, tak je to vlastně taky dobře, když vznikne takhle pozdě, je to signál, že se mimčo chytlo, většinou). Ale co já vím, tak spousta holek, kterým se ivf zadařilo, necítilo skoro nic, propadly depresi a ejhle 🙂

Stejně tak se ale asi nevyhneš nervům a střídání nálad, ale to má asi každá, s tím se prostě nedá nic dělat 🙂

Já jsem testovala 11. den po ET, a druhá čárečka byla malinká, takže kdybys už testovala náhodou brzo, neděs se, pokud nic neuvidíš, každý má ty hodnoty fakt o dost jiné a někomu to fakt nejde vidět brzo..

IVa: to vypadá nadějně, a takhle brzo nemusí být ještě nic vidět na ult. 🙂, ale test už by mohl být pozitivní, zkoušela jsi ho?

nunca
18. dub 2008

Ahojky, krásně se to poslouchá, příznaky atd. Už je to docela nějaký čas, kdy jsem to samé prožívala. Já nevím jak, ale tenkráte jsem nějak intuitivně věděla hned první týden, že jsem těhu. Příznaky stejné, co tady popisujete, asi nejmarkantnější byly ty bolesti podbřišku jako před ms, ale né trvalé spíše v intervalech a taky ty prsa. Špatně mi bylo až ten 5 týden a potom až do 14 týdne (nějaké posunuté a tenkrát jsem ty týdny odpočítávala a čekala až přejdou ty nevolnosti), test jsem měla po dvou dnech vynechání pravidelné ms negativní, ale v krvi pozitivní 😝 . Kéž by mě to ještě taky potkalo 😒 .
U normálního otěhotnění je to posunuté (vzhledem ke dni ovulace), poněvadž se musí vzít v úvahu, že se embryjka vkládají do bříška až cca. 3-4 den, takže relativně by se měly dny spíše přičítat, ale asi by v tom potom byl nepořádek, tak se to počítá jak napsala Fiallinka, i když v Brně se to počítalo normálně od poslední ms, což je asi divné (teprve totiž probíhá cyklus přípravy asi 5 týdnů- dlouhý protokol), každý to asi bere jinak ??? 😒
Hanuli, moc na Tebe myslím, hlavně budˇ krásně v klídečku, odpočívej, snaž se moc nestresovat, aby se cvalíci zavrtávali a rostli 😉 😉

marinka
18. dub 2008

Já už jsem ten 9 den po ET měla //, ale druhá byla dost slabá a objevila se až za delší dobu. Ale hned další den už byla silnější 😉 A nějak jsem cítila, že to vyšlo, když jsem ten test dělala. Vždycky jsem si říkala, co budu dělat, až uvidím na testu // a když se objevily, tak jsem se jenom tak přiblble usmívala a říkala jsem si, že už to vlastně dávno vím 😅 😵

hanulka3112
18. dub 2008

Nunci, já na tebe taky moc myslím a přeju ti, aby ti to rychle uteklo a hurá na stimulaci 😉 🙂 jo a kdepak jsi teda byla? Snažím se být v pohodě, ale někdy mám takové chvilky, že to snad neklapne a během minuty jsem si jistá, že to klapne, prostě takové rychlé přeměny nálady 😅
Marinko, tak co byly jste s malou venku? Jinak stejně všechny obdivuju co testly dřív, já na to asi nemám a počkám si na tu krev 😉

marinka
18. dub 2008

Hani, tak jsem to měla taky - chvíli jsem brečela manžovi v náručí, že to nevyjde a pak jsem se culila jak sluníčko a plánovala jsem, co mimču koupím 😅 Je to normální..
Venku jsme byly dvě hoďky, je tam krásně! Koupila jsem si nějaké oblečení na léto.. Teď už Anička zase chrupčí, venku nespala, tak to dohání 🙂

hanulka3112
18. dub 2008

Marinko jj je tam krásně, taky bych šla ven, ale ještě polehávám a taky si plánuju po testíku zajít na hadříky do města 🙂

ivanalysonkova
18. dub 2008

fiallinka: jeden jsem si dělala ve středu a byla jen /. Další zkusím asi až v podnělí (teda jestli to vydržím 😀 ), a taky se budu orientovat dle teplot.

marinka
18. dub 2008

Radši ještě odpočívej, ještě se nachodíš 😉 No ale to aby sis pak nakoupila už nějaké těhu oblečky 😵 I když já jsem si koupila jenom těhu ryfle a zbytek bylo normální oblečení, které se ale dalo nosit i s bříškem, takže delší tuniky, dlouhé tílka apod..

hanulka3112
18. dub 2008

Ivi, tak držím palečky ať to vyjde 😵

marinka
18. dub 2008

Ivi a teplota teda co?

marinka
18. dub 2008

No grafík teda hodně zajímavý! Jestli ještě o stupínek vyleze, tak bych testla znovu 😉

ivanalysonkova
18. dub 2008

marinka: asi jo, jeden rezervní ještě mám 😀

marinka
18. dub 2008

Ivi, testni, jsem moc zvědavá!! 😵 Snad to vyjde..

hanulka3112
18. dub 2008

Ivi přidávám se k Marince, taky jsem zvědavá na testík 🙂

silver2501
18. dub 2008

ahojky holky, jujky vy jste toho naplkaly 😀

jdu jen krátce, tak si vás pěkně dočku v klidu až budu mít časík...

Marinko, ptala jsi se mě myslím ty na roky..je mi 32 a opravdu genetiku nechtěl, tak snad možná až jestli se to nepovede..ale to doufám nebude zapotřebí bo to vyjít musíííí...🙂

Jinak dnes jsem byla na KO, stimuluji a dr, mě vůbec nepotěšíl ☹, levý vaječník mi zatím vůbec nezaragoval a pravý má asi jen 6 folíků, tak kolem 12 mm velkých..tak snad to bude stačit, co myslíte??? I tak jsem si píchala větší dávky, kvůli vyššímu FHS do ted 225 a ted mi je zvýšil ještě na 250 a k tomu od zítřka ještě orgalutran... ☹ tak doufám, že se ještě vše dá dohromady...trochu mě ot rozesmutnělo ☹(((.... no a ještě mi tam dopíchavali normal inj. vyšší dávku puregonu do břicha, tak jsem tam málem zkolabovala, bolí to tou obyčejnou jako čert..ještě, že mám pero 🙂 no a jak zvládnu zítra ten orgal. do stehna, tak to se asi picnu 😀)) manže řekl rovnou, že ani náhodou to on neudělá, že mi nebude ubližovat 😀 )))

tak zatím pa pááá a přeji hezký víkend všem 🙂

marinka
18. dub 2008

silver, neboj, nic není ztraceno! Zvýšené dávky určitě zaberou a zbrchá se i levý vaječník a na tom pravém folíky dorostou, takže vajucha budou!! Dobře zvládni Orgalutran, pá

hanulka3112
18. dub 2008

Silver ahojky no vidíš, jak ti to utíká za chvíli budeš mít OPU, neboj po těch dávkách se i ten druhý zbrchá a bude plno vajuch 😉 🙂 jinak ta druhá injekce do nohy byla pro mě lepší než to pero, vůbec mě to nebolelo, vždy jsem si chytla kůži mezi prsty a pod úhlem 45 stupnů jsem to píchla povolila ty prsty a zmáčkla a vůbec to nebolelo, jen mi to oteklo a trochu svědilo 😉 to zvládneš 😉

silver2501
18. dub 2008

Jujka holky, tak jsem si vas v klidu konečně jakotako pročetla...takže samo, že všem co to potřebují, hooodně držím pěstičky a těm co se teprve připravují, tak nebuddte netrpělivé, všechno má svůj čas, fakt..protože jak jednou vstopupíte do car, tak pak to jede jako pomásle...😀 sama nechápu tu rychlost, kdy už skoro budu v cíli 🙂

Hanulko, je pravda, že to pero už zvládam jako tako..takže zítra jak neumřu ráno po té injošce do stehna, tak snad ti vylíčím, jak to dopadlo 😀)) a ty se hlavně taky drž a hezky odpočívej....😉

holky pěkný večer..páááá 🙂

hanulka3112
19. dub 2008

Ahojky holky jakpak se dneska máte?
Já se dneska cítím dobře zatím mám úsměv na tváři, tak snad mi to vydrží 🙂 jaké je u vás počasí, u nás pod mrakem, tak snad se to vytáhne 😉 🙂
Silver, tak co bodanec do nohy? 🙂 😉

nunca
19. dub 2008

Hanulko, byli jsme na dva dny na Šumavě za rodinou 😉 .Držím pěstičky na testík 😉 🙂
Silver, můžu se zeptat kolik jsi měla FSH? Já mám taky trochu zvýšený, ale spíše to mám jako na houpačce, jednou normální, potom zvýšený a pak zase normální do deseti. Takže asi taky budu mít zvýšené dávky Puregonu, už mě na to při poslední konzultaci na to doktor upozornil, ale uvidíme, jak dopadne krev v srpnu.
Já myslím, že i tak je 6 vajuch s takovou velikostí dobré, já bych brala aspon tech šest, ale mám strach, abych měla nějaký. Určitě budou krásný a budou stačit anebo se to ještě pěkně rozběhne a bude úrodička ukázková 😉 😉 . Moc držím pěstičky 😉 😉

silver2501
19. dub 2008

Ahojky hani, ani se neptej byl to boj fakt...., ale nakonec jsme to zvládli s mužíkem spoečnýma silama...já to tam píchla (asi tak po 10-ti minutách rozhodování - blééé) ☹ a on to tam vtlačil...to byla ale bolest ☹(((( uuuáááá
no a to včera ještě řekl, že to neudělá a hotovo, že mi nijak nechce ubližovat 🙂
no máme jít dnes na oslavu narozenin, tak doufám že to rozchodím bo mě to bolí ještě ted, a to jsem šla pak hned do města a kulhala jsem jak potrfená husa 😀 takže už jen čtyříííí, už aby to bylo..
a co ty jak pak se cítíš???

silver2501
19. dub 2008

Nunci, moc díky za pěstičky... snad budou aspon kvalitní, když jich je tak málo...☹ no já měla FHS 11 , říkal norma je tak do osmi a ideál je kolem 5-ti... no a tak uvidíme ted z těmi navýšenými dávkami..snad se to ještě probere...ale aspon mi zas nehrozí hyperstimulák, ne???

hanulka3112
19. dub 2008

Silver, tak hlavně, že jsi ten bodanec zvládla 😉 🙂 já z toho měla taky strach, ale potom jsem si je píchala raději než ty pera 😉 🙂 ale pak to oteklo a já raději ležela 😉 a na kdy ti zhruba vychází OPU, máš to už za pár tak držím palečky na krásné vajucha
Nunci, tak tam muselo být nádherně 😵 já miliji přirodu a už se moc těším, jak pojedeme do ZOO do Zlína, máme tam na to pěkné vzpomínky, byl to náš první výlet, když jsme se potkali 😵

silver2501
19. dub 2008

Hanulko opu vychází na čtvrtek nebo pátek, uvidí se jak to poroste...🙂
tak já jsem raději pro to pero..ty inj. do svaluj jsou fujky fujky ☹

hanulka3112
19. dub 2008

Tak to už uteče 😉 párkrát píchneš a pak tu poslední injekci a půjdeš na snůšku 😉 🙂