CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

lukr
15. čer 2010

@ruda To je intrafolikulární inseminace,vybrané a upravené spermie se vpraví přímo do folikulů(dělá se to podobně jako opu).Napichují se 4 folikuly.Výhody jsou úspěšnost 15-20% a taky při horší pohyblivosti spermií.Nevýhody cena a dělá se to taky v narkóze.V česku se to prý moc nedělá,ale v zahraničí ano.

rendas
15. čer 2010

@lukr já jsem došla na kopec přesně v 10.00,tak to jsme se tak nějak minuly,vzpomínám kdo tam tak odcházel 😅
no já jsem právě reagovala málo tak mi zvýšila dávky injekcí a najednou to bylo taky moc tak mi nabídla ten nativ.....jenže ted už ta cena je tak vysoká ☹ a to IFI 3.700,- a narkoza 1.500,-a je tam větší šance..právě že mi máme spermíky pomalé ☹ ale množstevně jsme nadpůměr 146milionů 😀 ale k čemu nám to je když je jen pár dobrých a ještě jsou pomalé 😖 prostě holky nechcu to vzdát!!!!!ale nejsou prachy,tak chci zkusit aspoň toto 😔
no a právě že o tom nikde nic nepíšou 😔 lukr a vy máte jakou pohyblivost spermíků????já manžu dopuju,trošku je to lepší ale fakt jen trošku,spíš se zvýšil počet,než pohyblivost a morfologie(tu jsme ted měli 13%)což je taky o ničom a pohyblivost jen 10% 😢 a čtyři folíci není to moc?????????

rendas
15. čer 2010

Jo a ještě jsem začla brát utorgestan,aby mě vůbec došla mrcha a začla jsem špinit a bolí mě břicho 😢 holky to je furt něco 🤐

ruda
15. čer 2010

rendi pokud e pamatuju, my\ měli u rudíky pohyb 10% a morfo 19%, počet jak kdy, u rudli zrovna nejmenší, to jste dobří přes sto..oni se dobré mršky najdou....buď ráda za 4 folíky, na každé starně dva..to je hezké ne?

ruda
15. čer 2010

a IFI zní dobře, myslím rendi , že by to mohlo být ono to pravé ořechovééé

rendas
15. čer 2010

@ruda rudi já myslela jak píše lukr,že se napichují 4 folíci,že se mi to zdá hodně.....no jsem na to zvědavá jak to vše dopadne 😔

ruda
15. čer 2010

jasan Rendi, čtu to od zadu, pak mi to došlo... 😉

lukr
15. čer 2010

@rendas S těma spermiema jsme na tom podobně.Minule se můj dokonce na to ptal embriložky a ta mu řekla,že ty výsledky jsou hodně ovlivněné embriologem,který to počítá.Ta pohyblivost je hodně relativní pojem. 😉
Asi se napichují 4,protože se nedá zaručit,že ve všech je vajíčko.Doktor tvrdil,že se ještě z této metody nestalo,že by to bylo víc než dvojky.To by Ti asi nevadilo 😀

ruda
16. čer 2010

rudíček váží 6950 a měří 65,5 a dnes má 4 měsíce 🙂

sarri
16. čer 2010

Rudi, tak to je Rudíček už pořádný chlapisko. Neskutečně to letí. My máme za 2 dny 8 měsíců - no, už to nejsou žádná miminka ☹

rendas
16. čer 2010

@sarri ale jsou to kočky kráááááásnýý 😀

@ruda tak to už se prcek pěkně pronese!!!!!!!! 😀

ankil
16. čer 2010

Ahoj holky, nezlobte se že Vám sem lezu, ale chtěla jsem se zeptat jak probíhá IUI ve Zlíně. Díky

rendas
16. čer 2010

@ankil vítej mezi náma "zlíňačkama" 😉
záleží co tě zajímá....tak 2-3.den měsíčků jedeš na kopec a začneš se stimulací,záleží co je u vás za problém-tak bud clostilbegyt a injekce,nebo jen injekce a potom tě čeká ultrazvuk jak folíci rostou,pak asi ještě jeden a když mají správnou velikost píchneš si pregnyl na uvolnění vajíček,pak v den inseminace s partnerem dát spermíky a šup na inseminaci...chvilku si poležíš a pak 14 dní čekáš 😉

ankil
16. čer 2010

@rendas díky, u mě je vše dobrý akorát partner má horší sperma a jaká je asi úspěšnost? povedlo se to některé z Vás?

rendas
16. čer 2010

@ankil myslím že se píše 10-15% úspěšnost 😒 zkus se podívat na dřívější příspěvky,myslím že jsme tady teď holky spíš už IVF-ky 😔

ankil
16. čer 2010

@rendas takže žádný velký zázrak 😒 tak uvidíme a ještě jsem slyšela o minimálce, že je šetrnější než IVF, ale taky samozřejmě i míň vajíček a cca nakolik vyjde IVF, promiňte za dotazy, ale chci se dostat trošku do obrazu

rendas
16. čer 2010

@ankil podívej se na jejich stránky,jsou tam napsané ceny...šetrnější by měl být nativní cyklus,ale jeho cena už se taky vyšplhá vysoko ☹ jinak záleží co u IVF budeš všechno mít ale počítej tak kolem 23.000,-léky,ICSI,prodloužená kultivace.....popřípadě ještě zamražení embryjek....je to prostě hrůůůůza ☹ ale pokud není spermiogram nějak moc špatný,zkuste určo IUI 😉

fiallinka
16. čer 2010

@ankil pokud máte spermie na iui, určitě to párkrát zkus, ať do sebe nerveš hormony hned od začátku... jinak nativ je ve Zlíně teď už docela drahý a vzhledem k úspěšnosti bych se třeba já přikláněla nejdřív případně k jednomu pokusu ivf (je šance i na mražáčky, čili na další pokus) a pak třeba nativ...

ankil
17. čer 2010

@fiallinka uvidíme asi zkusíme první IUI a pak se uvidí, IUI musí taky schválit pojišťovna? a mimochodem gratulace ke dvojčátkům 😵

fiallinka
17. čer 2010

@ankil díky 🙂, s tím iui nevím, jestli se schvaluje... ale určitě bych to párkrát zkusila, ta úspěšnost je malá, ale zase je to "skoro" 🙂 přirozené...

ruda
17. čer 2010

iui se taky schvluje

walerinka
17. čer 2010

Ahoj holky konečně jsem se dostala k počítači, 9.6.2010 se nám císařským řezem narodil syn Martin. Sice nastaly nějaké komplikace, ale už je to všechno za náma a maličký je moc hodný. Měřil 47cm a vážil 2980g.

monas007
17. čer 2010

@walerinka moooooooooooc gratulujeme a přejeme hodně štěstíčka a zdravíčka ... 🙂 🙂

monas007
17. čer 2010

@ruda tak to už jste teda pěkní cvalíci 😀 😀 my jdeme v pondělí na kyčle a zrovna i na kontrolu k paní doktorce, tak uvidíme jak jsme zase povyrostli a přibrali 😀 😀

ruda
17. čer 2010

letí to mončo už jste měli měsíc... 🙂

monas007
18. čer 2010

@ruda jj, včera jsme měli už 6. týdnů 😀 😀

ivus16
18. čer 2010

Ahojte, my jsme včera taky byli na kopci, tak jsem se rozhodla a jdu na tu laparoskopii. 23.7. mě budou operovat, tož mám z toho trochu strach, ale snad to aspon dobře dopadne bude tam "vevnitř" všechno O.K. No a stimulovat asi až v září, už aby to bylo, už se dlouho nic nedělo. 😉

aja8
18. čer 2010

Ahojky holky..
Ivuš a kam jdeš na tu laparoskopii?..mě totiž čeká taky..ale ještě jsem se nebyla na kopci domluvit..

ivus16
18. čer 2010

aja8 no tak paní mudr mě objednala do Zlína na Atlas, budou mě to dělat v pátek tak doufám, že v sobotu pofrčím domů, i když nevím. Jdeš taky poprvé nebo už jsi na tom byla??
Chci si to udělat jen z toho důvodu abych si byla jistá, že mě nic nebráni jít do IVF.

ruda
19. čer 2010

ivuš na atlase jsem byla max. spokojená, jsou tam moc hodní, ve čtvrtek příjem, výkon v pátek v sobotu domů, týden PN