CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
10. zář 2010

@ejviska ten můj tam taky neseděl a jel do města, dělá se to myslím vždycky po ránu, tak kolem osmé. Po ET ti taky doporučuju odvoz sama, když jsem se 2x vezla sama, tak to vyšlo a když mne vezl manžel, tak nic 🙂

ejviska
10. zář 2010

@fiallinka
to je hezke 🙂 Mne ani nic jine nezbyva 🙂 Hm, tak to bude muset mit tatka dovcu. 😒
A jeste jeden zvedavy dotaz. Delavaji ve Zline i o vikendu? Ale jednalo by se o to zahajeni stimulace 2.den cyklu. Nemam leky, nic rozepsane. Tak jestli delaji tohle. Nebo se mam modlit, at to tak blbe nevyjde? 🙂
Dekuju za rady!

fiallinka
10. zář 2010

@ejviska o víkendu dělají ET a OPU, někdy i konzultace, pokud tam doktoři jsou, ale zeptej se sama radši 🙂, jinak ale tam můžeš přijít i první nebo třetí den cyklu a ono to už nějak většinou vyjde. Jinak OPU je po ránu a ET bývá po obědě, možná jsem to napsala špatně předtím 🙂

ivus16
10. zář 2010

Tak už jsem konečně ze Zlína doma, cesta hrozná celé UH zacpané, všeci chtějí dnes slavit slavnosti vína či co 😀 Ale k věci tak jsem dnes celý den přemýšlela či to mám posunout o ten měsíc, ale nakonec jsem se hecla a jela na kopec protože mě příjde, že pořád se ohlížím na někoho a pak až myslím na sebe. Vše v pohodě dokonce mě mírně kleslo FSH ale i přes to mám vysoké dávky v úterý kontrola a pak ještě jedna v pátek. Je pravda, že na to člověk asi nikdy nebude stoprocentně připravený no tak snad to výjde. Ode dneška se modlím 😀 tak dík za podporu čus.

danielapro
10. zář 2010

Ahojte holky.
Včera mi dr. na gyndě napsal žádanku na léčbu do CRM Zlín. Jakmile přijde mrška, tak si mám volat na objednání. Chtěla bych se zeptat jak to tam chodi? Co mě čeká? Děkuji.

ejviska
10. zář 2010

@danielapro
Tak pokud je to mysleno tak, ze mas prijit ten prvni-druhy den cyklu na krevni odbery, tak to nevim, jestli te tak rychle vezmou. Stejne se budes pak muset objednat na konzultaci.
Tak ti napisu, jak to bylo s nami. Poprve jsme tam byli v cervenci - objednani na krev ( infekcni nemoci, imunologicke vysetreni ), spermiogram + konzultace u dr. Cekali jsme tedy na vysledky spermiogramu, ty s nama jeste rozebrala laborantka. U dr. jsme to probrali, delala mi UZV, rekla ze muzeme mit IUI i IVF. DAlsivysetreni, jako hystereskopii nebo laparoskopii, nechtela. ( My uz jedno dite spolu mame, prirozene ). Takze dalsi navsteva byla v srpnu, prave ten 2.den cyklu - pouze odber na hormonalni profil. Treti navsteva byla na konci srpna - konzulatce vysledku. Imunologie trva skoro 4 tydny. Takze jsme se dohodli na IVF - ICSI na rijen.Mam prijit 2.den cyklu, dostanu leky a instrukce 🙂
Tak snad ti to pomuze.

danielapro
10. zář 2010

ejviska: dr. mi dal vyvolávačku a mám počkat až dostanu mršku. pokud by nepřišla, tak mám dojít ještě k mojemu gynekologovi a podívá se na mě než mě odešle do CRM.
Jiank děkuji za info. Jak vidím, tak je to opravdu běh na dlouhou trať. Držím pěstičky ať se vám to podaří a jsi těhu.

ejviska
11. zář 2010

@danielapro
diky 🙂

ivus16
13. zář 2010

Tak zítra jedu na kopec na kontrolu kolik tam mám těch folikulů, doufám, že jich bude aspoň víc jak dva, další kontrola v pátek a příští týden mě čeká asi odběr vajíček a pak transfér, snad to všechno dopadne dobře, prostě a jasně ani jinak to dopadnout nemůže a hotovo 😀

lilisa
13. zář 2010

ahoj holky, nechci zrazovat, ale práce CARU Zlín se mi teda v žádém případě nelíbí. Moc mě to mrzí, a přemýšlím, zda o nich ještě přemýšlet. jsem tam rok, a nevím co si myslet. Z několika holek , co jsme tam byli, nevyšlo IVF ani jedné, nerozumím tomu. Jen hlavně tvrdí, jakou mají úspěšnost, ale ve skutečnosti tomu tak není. Jasně, jsou holky, kterým se to tam povede, ale když srovnám jiná centra se tímto centrem, které je o hodně, hodně dražší a přístup je úplně někde jinde, tak je to hodně smutné.

fiallinka
13. zář 2010

@lilisa no tak naopak z mých známých (ty, co znám osobně), to nevyšlo zatím jenom jedněm... obávám se, že laicky to nesrovnáš... navíc cenově jsou velmi podobní ostatním komerčním centrům 🙂

ale na druhou stranu - pokud z nich nemáš dobrý pocit, centrum zmeň, i to může pomoct k úspěchu 😉

ronecek
13. zář 2010

@lilisa
@fiallinka

🙂 Ahojky holky, já si taky na CRM Zlín nemůžu stěžovat. Byli jsme tam spokojení s přístupem jak doktorů, tak sester. Nám se IVF podařilo napodruhé. Ale znám holky, které byly v Olomouci. Dokonce už prošly čtyřma IVFkama, vrazily do toho spoustu peněz a nepodařilo se. Nám při prvním IVF dávkovali mnohem větší množství v injekci a výsledek teda nic moc. Vajíček jsem měla málo, byly slabé, takže nám nedoporučili je ani zmražovat. Při druhém téměř třikrát menší dávku a vajíčka jsem měla výstavní, téměř na rozdávání. A povedlo se. Teď jsme se začali snažit o druhé mimčo a pokud se nám do konce roku nezadaří, tak chceme na jaře opět do Zlína. 🙂

ejviska
13. zář 2010

Ja si teda na pristup ve Zline taky nemuzu stezovat. Ovsem vysledky zatim posoudit nemuzu 🙂 A cenove, kdyz ctu jinde, tak je to dost srovnatelne.

fiallinka
14. zář 2010

já si hlavně myslím, že úspěšnost prostě nedokážeme srovnat my jako laici jen na základě našich zkušeností a zkušeností kamarádek... ale jak to tady na MK už delší dobu sleduju a bavím se s ostatními, kteří chodí jinam, tak bych neřekla, že Zlín by by v něčem horší, naopak raději toho dělají víc jak míŇ (ano, ale taky si to zaplatíme 🙂...

ale vždycky si myslím, že důležitý je i pocit, jaký má člověk z toho centra, pokud není z jakýchkoliv důvodů dobrý, tak asi je lepší ho změnit, protože i to je asi součást úspěchu, věřit tomu trochu...

richt
14. zář 2010

holky, mě se Zlín moc nezamlouval a tak jsem ho vyměnila za Olomouc. Zatím nemůžu mluvit o uspěchu, ale určitě pro mě udělali víc než ve Zlíně. Tak mě celkem odbyli a bez žádných vyšetření mě hnali do umělého. V Olomouci se snaží první léčit a pak teprve hnád do IVF. Člověk tam má pocit, že pro ně dělají maximum

h.jitka
14. zář 2010

@richt vidíš, a mě zase moc nenachla ta Olomouc. 😉

dyny
15. zář 2010

ahoj holky dřív jsem sem taky chodila, někdy vás čtu co je nového... Musím napsat, že souhlasím s Richt - po přestupu do OL nám dodělali vyšetření, která ve ZL vůbec neřešili a nahnali do ivf. A teď na 2. pokus v OL mi dali poloviční dávky hormonů než ve ZL - a já měla ještě víc vajíček. Mně osobně připadá, že ve ZL jsou nejdůležitější peníze, ale to je můj názor... Jak píše Fialinka - záleží na pocitu každé z nás a důvěře v toho svého lékaře...
ať se zadaří - ať už je to kdekoliv 🙂

marietea
15. zář 2010

Ahoj holky, o penezich je to vsude, na vsech CAR. Je to dobry bussiness. Ale bez nich bychom na ty prcky ani nedosahly, treba tedy ja urcite ne. Ja jsem chodila na Obilnak do Brna a presla jsem do Zlina. Na Oblinak jsem sla pro to, ze to bylo statni a mela jsem pocit, ze tam o prachy nepujde, ale slo tam o ne taky. Navic mi nebyli moc schopni pomoci. Je pravda, ze prvne delali ruzne vysetreni, laparky a tak a az se prislo na to, proc to nejde, tak zacaly cykly IVF. U me bohuzel nebyly uspesne, pres velke davky hormonu nebyly zadna vajicka. Na Obilnaku mi byli schopni nabidnout jen darovane vajicka a tak jsem sla jinam. V Zline mi nabidli miminalku a po nich se par vajicek urodilo, takze probehl muj prvni ET, za coz jsem jim vdecna. Dneska mame po krvi, neuchytilo se nic a je to beh na dlouho trat, ale verim, ze se to snad jednou podari. Rozhodne se mi libi jejich system darovanych vajicek, ze kdyz nebude z darovanych embryo k transferu, tak nic neplatis. I kdyz i ve Zline je to o penezich tak jako vsude. Zaplatili jsme vic, nez bychom asi museli, ale clovek si nechce vycitat, ze do neceho nesel a proto to nevyslo. Nicmene ja byla snad jedina maminka, ktere to dneska nevyslo. Dneska tam ty zensky jen zarily a vsechny tehule. Takze uspechy maji taky a rekla bych, ze je to vsude tak srovnatelne. Nekomu to proste vyjde, jinemu ne.

fiallinka
15. zář 2010

@marietea no, asi bych to neshrnula líp... já chodila jen do Zlína a stěžovat si nemůžu, když nám to ostatně 2x vyšlo, takže je jasné, že mluvím z jiné pozice než ti, co zatím úspěchy nemají... ale prostě to vidím tak (hlavně porovnávám ohlasy holek tady z diskuzí), že všude je to velmi podobné, finančně to mají všechny komerční CAR taky velmi podobné a holt těch státních je málo a zase jsou na tom hůř v něčem jiném (málo doktorů, škaredé prostředí, vzdálenost od domova, objednání jen v určité dny, doby...)...

taky nejde zapomínat na to, že pokud už pacient přechází po neúspěchu v jiném CAR, tak ti noví se většinou snaží dodělat všechna vyšetření, která ještě udělána nebyla - což dělá samozřejmě o hodně lepší dojem.... přitom i v tom soukromém by po prvním či druhém neúspěšném ivf taky dělali všechno, co ještě nebylo...

ale důležité fakt je to, že pokud mi to tam nesedne a nemám z toho dobrý pocit, tak šup jinam...

ronecek
15. zář 2010

@dyny Já jsem všema vyšetřeníma včetně laparky prošla na gyndě, pak jsem ještě rok čekala a po roce jsme začali jezdit do Zlína. Takže tam mi udělali jen běžné vyšetření, krev a hnedka jsem nastoupila na hormonální léčbu a IVF. Měla jsem taky ten sám problém s dávkama. Poprvé při velké dávce žádné reakce. Podruhé dávka minimální a vajíček moc a obrovitých. S penězma je to těžko. Ale každá potřebujeme něco jiného, tak jedni platí tolik a druzí tolik. Ty ceny na Carech mi taky připadají celkem stejné.

ronecek
15. zář 2010

@fiallinka Vy jste byli na IVFku dvakrát? Měli jste zmražené emryjka nebo jsi musela procházet vším znovu? 🙂

ronecek
15. zář 2010

@fiallinka Koukala jsem do Tvého albíčka. Kdy přesně se Jurášek narodil? Náš Domík bude mít dva 1.11. Narodil se sice o měsíc dřív, ale první IVF jsme měli v listopadu a na druhé jsem nastupovala nějak v únoru. Takže jsme tam chodili téměř stejně. Možná jsme se tam i někdy potkaly. Co mě mrzí je, že nám za ty dva roky ani jednou neposlali pozvánku na dětský den. Ale to už jsou malé věci. 😉

fiallinka
16. zář 2010

@ronecek Juráš je 9.10. a taky je o měsíc dřív 🙂... třeba jsme se fakt potkaly 🙂, ale nám teda pozvánky chodí...

jinak Juráš je z prvního ivf, pak byl neúspěšný ket, pak znovu úspěšné ivf (z obou ivf jsme čekali dvojčata a bohužel jsme v obou případech o jedno z dětí hodně pozdě přišli).. co se týká ivf, jsem holt úspěšný typ...

ivus16
16. zář 2010

Já teda zatím nemůžu srovnávat taky jsme byli zatím jen ve Zlíně, působí na mě celkem fajn. Je logické, že zadarmo to asi dělat nebudou nikde a přístup je tam hezký. Samozdřejmě, my laici nevíme jestli pro nás dělají maximum, ale já teď stimuluju s hodně vysokýma dávkama hormonů. Paní dr. se snaží to udělat na konci stimulace tak, abych si už nemusela dál přikupovat tak drahé injekce. Jdu sice na druhou kontrolu zítra tak uvidím co mě zase všechno předepíše, ale asi to bude jen ten Merional, snad 😉 No a příští týden to vypukne, jen aby to dobře dopadlo 😉

ronecek
16. zář 2010

@fiallinka Ty brďo, tak to je náhoda. Z toho Ketu mám právě strach. Znovu vše podstupovat se mi nechce. Ale pokud se nezadaří, tak i když teď říkám, že bych na vše znovu nešla, určitě uděláme vše pro druhé mimi.
U koho byl u vás problém? U nás u mě. Mám neprůchodné vejcovody. Měla jsi pak celý průběh těhu v pohodě? Já hnedka po ET chytla hyperstimulační syndrom. Téměř pět měsíců bylo rizikových. ☹ Pak jak se blískalo na lepší časy jsem začala krvácet a v sedmém měsíci jsem nastoupila do nemocnice, kde jsem ležela až do porodu. První na špalkách. Pak už vše bylo Ok, doktoři uvažovali o propuštění domů, ale zase my hodně stoupl tlak. Tak si mě tam nechali. Nakonec císař. Tak jsem si celé těhu opravdu užila. Ale všem doktorům jsem vděčná za našeho Dominička. S těma IVFkama je mi to moc líto. I když máš krásného chlapečka a v sobě nosíš určitě úžasnou holčičku, tak ty dvě dětičky tady s váma stále budou. 🙂

ronecek
16. zář 2010

@ivus16 Taky to na mě ve Zlíně působilo dobře. I sestřičky příjemné a ochotné. Taky jsem si po prvním IVF říkala, zda udělali maximum nebo v tom byly jen peníze. Já byla na Gonalu (do břicha) a Cetrotide (do stehna). Pak na konci to ještě byla ta poslední injekce, na které nejvíc záleželo. 🙂 Moc Ti držím palečky, aby vám to vyšlo. 🙂

fiallinka
17. zář 2010

@ronecek jsi mne skoro rozesmála, protože to fakt taky nemáte tak jiné... po prvním ivf hyperstimulák jsem měla taky, ale jen st. I - II, nemuseli mi odsávat vodu, takže jsem chodila i do práce (i když na výslovnou vlastní žádost), od 32. týdne jsem taky byla v nemocnici (ale žádné extra komplikace, bylo to kvůli udržení dvojčat a a ni to nebylo nijak dramatické - na víkendy jsem byla doma), nakonec to ale skončilo taky císařem kvůli úmrtí druhého kluka... no pak následoval žlučníkový záchvat, hrozné vyšetření a nakonec po třech měsících operace žlučníku... uff, to byl fakt děs... ale na druhou stranu musím říct, že i když ten ket nevyšel, tak já už jsem s tím tak nějak dopředu počítala, že to nebude dobré, proto jsem na něj šla už docela brzo, a z toho procesu dalšího ivf jsem už strach neměla, ty injekce a hormony jsem byla ochotná zkousnout, spíš jsem měla strach z ohss, který se kupodivu neobjevil, i když to byly opět dvojčata 🙂
jinak problém je u manžela 🙂

lukr
17. zář 2010

Ahoj holky,tak já si na Zlín nemůžu taky stěžovat.Přístup vždy dobrý,lékaři mi vše vysvětlili a rozhodnutí vždy nechali na mně.Je fakt,že se nám na druhý pokus zadařilo,ale byla jsem rozhodnuta zůstat i kdyby se nezadařilo.Já si totiž myslím,že co další pokus,tak je to lépe vychytané a tudíž větší šance na úspěch.Vyšetření nemůžu posoudit,protože jsem je už všechna měla od gynekoložky.

@fiallinka velký pozdrav a držte se 😉

ivus16
17. zář 2010

Ahojte holky, dnes jsem měla druhou kontrolu na IVF, tak folikulů mám málo asi 3-4 a to beru ty nejvyšší možné dávky, jsem beznadějný případ 😒 .Je tam ještě několik menších tak jim s Dr. dáváme ještě šanci aby povyrostly tak mám větší dávku hormonů. No v úterý odběr, alespoň toho mála co tam je a příští pátek, pokud bude vše o.k., mám transfér. Modlím se aby byly dvě a rovnou se obě uchytily, ale asi jsem moc náročná 😉 Mějte se a bojujte

fiallinka
17. zář 2010

@lukr ahoj, taky moc zdravím... a co ty, proč nemáš nic v profilu, nestraš mne!

@ivus16 ach jo, budu držet palce, ať tam aspoň dva šikovní embrouši budou, to stačí...