CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

kaces
4. pro 2009

Gabir díky tak teda snad tam zrovna chytnu ji jak tam půjdu.kamarádka říkala,že je strašně příjemná tak uvidím takže tam pojedu 18.12 těsně před svátkama tak snad pak ještě svátky vydržíme doma.

gabirr
4. pro 2009

Určitě s ní budeš spokojená!!! Nooo ono se to už krátí, ale ještě nějakých těch pár pátků by tam bobci mohli vydžet 😉

kaces
4. pro 2009

Jojo snad ještě vydrží,mám totiž hrůzu z toho kdybysme byli v porodnici dlouho,takže radší ted odpočívám at vydržíme co nejdýl.

fiallinka
4. pro 2009

monas: no, já jsem si právě nakonec i kvůli tomu to pojištění nezařídila, protože i na té mateřské bych si ho musela platit, jak jsem to pochopila a to teda moc dobré nebylo...

monas007
4. pro 2009

fiallinka já tam jsem pojištěná už skoro 33 let !! do teď jsem jen platila, a když jsem si myslela, že by mi pomohli a využila bych toho na co mám právo, tak jsem tvrdě doplatila !! jsem prostě těhotná !! ale kašlu na ně a užívám si našeho štěstíčka 😀 😀 teď už to nechám tak, ale po porodu to hodně upravím !! nechci s tím teď nějak hýbat, člověk neví co se může přihodit !! ne že bych přivolávala něco strašného, ale...

ruda
4. pro 2009

pojištovny, to je hnus, naslibují hory doly, jste výborní klienti jen když platíte,ale nedejbože neco chcete...já byla a jsem pojištěná proti úrazu asi 300 tisíc ,měla jsem nehodu po které mám dost velkou jizvu pod krkem a co myslíte, řekli mi, že je to malé na neviditelném místě, dr. mi dokonce doporučila nosit rolák...haha a nedostala jsem ani halíř...tak asi tak

sarri
5. pro 2009

Kaces, taky jsem chodila do rizikovky ke Grossmannové a byla v poho, chodila jsem k ní na Tomášov, protože v nemocnici je dycky hrozný nával - od 30tt jsem ale stejně musela na kontroly do nem. kvůli natáčení ktg.

kaces
6. pro 2009

Ahojky Sarri no já tam jdu poprve ve 30tt,aspon mě to tam vychodí.Prej se tam neobjednává a dr.mi řekl že tam mám jít od 9-12h.Nevím co mi budou dělat jdu tam poprvé a sem zvědavá jak dlouho tam budu čekat 🙂

sarri
6. pro 2009

Podle mé zkušenosti je lepší jít až tak na půl jedenácté - když jsme šli dřív, tak sem odcházela stejně, jak když jsme došli pozdějc. Nejhorší je natáčení ktg - musí být půlhodinový souvislý záznam a to někdy dělá s dvojčátkama problém - taky je tam hodně studentek na praxi, tak to chce trpělivost. Taky se čeká, až je volný přístroj, kde se dají natáčet dvojčata.
Normálně půjdeš do porodnice a hned v přízemí je ambulance pro riziková a patologická těhotenství, počkáš (nejlépe v blízkosti dveří, jinak se to nemusí podařit 😀 ), až vyjde sestra a strčíš jí do ruky průkazku. Pak čekáš, až Tě zavolá do ordinace nebo Tě pošle prva na to ktg - to je v 1. patře u porodních sálů. Po ordinaci se pak ještě čeká na ultrazvuk - ten je kousek od ordinace a tam si také volají jménem. Sestra si pořadí jednotlivých vyšetření přehazuje, jak je kde volno. Vzalo nám to tam dycky tak ty 2 hodinky.
Mě čeká ve středu prohlídka po šestinedělí, tak mám docela strach z vyšetření, protože "tam" ještě není vše ok...Za týden máme křtiny a já si dnes zkoušela, co si obleču a zjistila jsem, že nic neobleču - břicho mi přetěká přes pás - no hrůza. Vážím sice jen o 2 kg víc, než před těhotenstvím, ale to jsem byla aktivní sportovec a měla hodně svaly, které mě během ležení po celé těhotenství opustily a místo toho jsem si vybudovala slušné zásoby sádlíčka.
Fialinko, jak to mělas s břichem po porodu a co kontrola po šestinedělí? Je to klasická jak při preventivce - zrcadlo a apod.? Vím, vlezlé dotazy, tak jestli Ti to nevadí, napiš 😉

kaces
6. pro 2009

Díky za radu Sarri,uvidím kdy tam pofrčíme manžel by chtěl spíš co nejdříve asi pojede semnou zrovna bysme ještě ve Zlíně dokoupily zbývajíci věci.No uvidíme jak dlouho tam ztvrdnem.No to su zvědavá jak vydržím byt půl hodky v klidu,špunti už krásně tlačí všude 🙂 Takže už budete mít křtiny jo?to bude docela záhul v kostele co?u nás se musí vydržet přes celou mši,tak už se hrozím ted jak to zvládnem,snad budou dětičky po mamině a věčně spinkat 🙂 A ty co jak to zvládáš?jste ještě u rodičů nebo už doma?

fiallinka
6. pro 2009

Sarri, nevadí 🙂...jinak já jsem přibrala v těhu max. 16 kg a z porodnice jsem šla snad jen s jedním navíc (ale byla jsem tam 14 dní) a z břicha jsem byla zděšená, hrozné, viselo, přetékalo, no přesně jak píšeš...do gatí (jen některých) jsem se vlezla nejdřív tři měsíce po porodu, i později, a to jsem přitom ještě zhubla asi 6 kg pod svoji váhu - prostě břicho bylo pořád velké...jenže když jsem se vlezla do gatí, zas mi plandaly a radši jsem koupila přechodně u ťamanů nové 🙂. Teď je to jakž takž dobré, váha zas leze nahoru 🙂, to břicho je samozřejmě větší, ale už to není tak děsivé, a většinu gatí mám fakt nových kvůli změně proporcí. Ale fakt nejméně půl roku se to upravovalo.
A na kontrolu jsem šla už po měsíci, jenže já jsem měla císaře, tak to bylo asi jiné - myslím, že to byla klasická prohlídka
s tím zrcadlem si nejsem jistá) + ultrazvuk. A ještě mne napadá, že očistky jsem měla snad 8 týdnů, děs...a strie se mi neudělaly.

sarri
6. pro 2009

Už jsme doma, ale na křtiny zas jedeme k našim, a tak tam pár dní pobudu, pak zas dom a na Vánoce zpátky k rodičům. Momentálně bojuji s hrozným bincem doma, bo sem tu 2 měsíce nebyla a manžel se ěel jen vyspat, tak tu máme závěje prachu a to jsme ještě dotahli plno věcí, co měly holky u babičky. Je to problém s nima něco uklidit a ještě si odpočinout, jít na procházku apod., ale nebudu úklid nijak hrotit - dycky enom po kůskoch, svět se nezboří - hlavně, že sem vyhrabala vánoční výzdobu 😀 - mám v obyváku takovů tučnolistů rostlinu a na tu sme dali svíčky, co máme na stromek - holky hrozně zajímají světýlka, tak to má velký úspěch.
Na tom ktg to bylo pro mě vždy maso - nemohla sem vůbec vydržet, protože Adélka mě hrozně tlačila do žeber a Eliška na čípek 🙂 A jak tam máš dětičky poskládané Ty?

ruda
6. pro 2009

Ahojky holky, s dvojčátkama to asi není moc lehké.. já se bojím, jak zvládnu jedno, před váma klobouk dolů..
KTG, když budu na boku tak ho dám,ale na zádech se mi dělá vždy děsně zle, tma před očima a dušnost.. ve středu jdu Rudlu měřit, tak to musíme nějak vydržet...

sarri
6. pro 2009

Rudi, počkej, až půjdete na starou polikliniku na kyčle (myslím v Hodoníně) - sem nestíhala - režim jak za totáče - čekání ne chodbě přes kterou se chodí ke schodům a do lékárny, takže o chřipkové bacily není nouze, sednout není kam, fronta jak na maso, stojím s autosedačků v ruce, druhů srží naštěstí brácha, doktor v ordinační dobu nikde a když se uráčí, tak smrdí cigárkama jak trafikantka s dlouhou praxí a pak je to takový fofr - jedno dítě vyšetřuje, druhé se na témže lůžku vysléká, další maminka stojí ve dveřích. Na chodbě kosa, tak se svléká až na ultrazvuku. Dávali mi najevo, že zdržuju - no obleč a vysleč 2 děti v zimě a ještě je drž při vyšetření a to mě ještě sestra zprdla, že papíry přijímá v jiné ordinaci - no to aby čert věděl, když to nikde nebylo napsané. Dala sem jí papíry obou holek a ona mi jedny vrátila, prý jí stačí jedny - bylo mně to divné, ale co už tam nebylo divné, tak sem nic neříkala a následovalo další zprdnutí, že sem si nenahlásila děti 2 - a čí byly asi tak ty druhé papíry???Hlavní ale je, že kyčle byly ok.
Tak ať měření dobře dopadne.

sarri
6. pro 2009

Fialinko, to su ráda, že ten super břich nemám jenom já. Docela mě to štve, bo ho mám fakt nevzhledný a chtěla bych byt krásná maminka 😀

kaces
6. pro 2009

No Pavlík má momentálně hlavičku pod žebrama a nožičky dole,takže je koncem pánevním.A Karolínka má hlavičku u pupku a nožičky směrem k zádům,takže si pěkně ležinká.No ani se tak nebojím porodu jak toho,jak to budu zvládat s něma v porodnici,toho se nejvíc bojím,doma pak už budu klidnější.

ruda
6. pro 2009

teda sarri , chudáčku.. no to je teda mazec... jakto, že jsi byla na vyšku v Hodoníně?? a to to jinde než na staré polči nedělají??? já všeobecně k té budově nemám kladný vztah, přesně jsi tu atmosferu popsala, byla jsem tam jen na UZV karotid a teď na OGTT a stačilo... no to mě podrž, 21. století...hnus...
holky, taky mám hrůzu z toho, jak budu vypadat po porodu... to bylo na mě ještě tak na dívání.. ploché bříško a atletická postava,ale na to asi můžu zapom,enout,ale doufám, že časem... no ale pak přijde třeba druhé dítko... hlavně aby manža byl spokojený a to on asi je, když jsme i přes zákaz včera neoodolali... 😉 jojo kači, doma si to už jkaždá uděláme dle sebe... zvládneme to , neboj..

fiallinka
6. pro 2009

sarri: no je to rozhodně horší jak předtím, ale ne zas tak moc a navíc musím říct, že je mi to mnohem víc jedno, než by mi to bylo dřív - a navíc Jurášek má ten můj špek fakt rád, pořád mi vyhrnuje triko a směje se mu 🙂, tož nekup to

sarri
7. pro 2009

Fiallinko 😀

Kaces - upřimně - v nemocnici to bylo maso, protože ti nikdo nepomůže a jen ti háží klacky pod nohy - ženské sestřičky byly jedničky, ale ty dětské toho měly plné brýle, nestíhaly, a tak si všechno ulehčovaly a neměly zájem pomoc. Po pobytu s holkama na novorozeneckém jsem byla zralá na hospitalizaci v Kroměříži - nepřeháním. Zavedený řád je naprosto postavený na hlavu a maminkám vše ztěžuje - jeden příklad za všechny- sestra přišla, že esli chcu kúpat, tak ať si je nachystám (vysléct) a ona hned ide vážit, jenže jí 45 min. nebylo, což nám totálně nabouralo režim krmení po 3 hodinách - mimochodem proces přebalení jednoho dítěte, zvážení na chodbě, kojení, zvážení na chodbě, cesta na kojenecký pokoj pro dokrm - ááá, sestra nikde, hledání sestry po nemocnici, sláva, máme dokrm, dokrmím a to stejné s dalším tvorečkem- celé to trvalo přesně ty tři hodiny a já šla zas odznova. Nohy oteklé, vůbec jsem nespala a do toho spolupacientka, která prva po porou myslela, že se budu starat ještě o ni, hubu nezavřela, pak když měla dítě, tak zas otravovala, co má dělat s děckem a k tomu každý den milion návštěv, což značně znesnadňovalo provoz. 560 Kč za nadstandardní pokoj se mi zdálo opravdu hodně vzhledem k počtu hospitalizovaných dní - říkala sem si, že za ty prachy můžu radši něco koupit holkám - no po 4 dnech s pani sem šla žebrat o nadst. pokoj, ale nebylo volno. Apropos vymlouvali se, že nefunguje porodka v Olomouci, že jinak s dvojčátkama je maminka na pokoji sama, by tam mohl být tatínek a pomáhal jí. Nechcu ťa strašit, jen abys věděla, že tam bojuje každá a nevyčítala si, že si neschopná - já pod vlivem hormonů bečala buď štěstím nebo, že su úplně neschopná to tam zvládat- ono, když člověk skoro vůbec nespí, tak je těžko dělat cokoliv.Podotýkám, že holky byly spavé, narozené o 6 týdnů dřív a měly žloutenku, takže dostat do nich jídlo byl problém a hrozně dlouho to trvalo - zato teď by jedly furt.

Rudi, já pocházím od Ho a byla sem tam 6 týdnů u našich - a zase budu, manžel jezdí na služebky a být sama delší dobu je docela makačka na bednu.

kaces
7. pro 2009

No snad to zvládnem a nebude v porodniici nával,jinak teda fakt nevím.Hm tak to je pálka za ten nadstandartní pokoj,to taky u ns nehrozí když člověk nikdy neví jak dlouho tam bude a penízky budou potřeba na jiné.Takže pokud není v porodnici nával tak jsou maminy s dvojčátky sami na pokoji?

jabluncanka
7. pro 2009

Sarri,

oni se nevymlouvali,dvojčata bývají samy i na dvoulůžácích...pokud Ti tohle řekli,pak měli opravdu důvod...

ruda
7. pro 2009

jé sarri odkud přesně? asi né přímo z Hodoša že? ale přízvuk máš náš.. a pobavila jsi mě,ale muselo to býtt děsnéé, mi dojeli dnes na kurz a oni ho zrušili kvůlu chřipkám, tož sme to otočili a jeli nakůpit, co už.. tak budu nepřipravená 😀 šak možu eném ceknút... 😠
teď je asi plno všude, rodí sa o stošest...

monas007
7. pro 2009

ahoj holky, tak o porodu a o tom jak budu potom vypadat už jsem taky přemýšlela, ale pořád si říkám, že mám ještě dost času a radši si užívám radosti z nakupování pro našeho prcka 🙂 🙂 dneska jsem mu koupila úplně suprové rifličky, takže bude frajer hned od malička 😀 😀 už se nám ta výbavička rozrůstá, ale radši postupně než potom všechno najednou !!

ruda taky chci chodit do předporodního kurzu !! přece jen nejsem nejmladší a je to moje první těhotenství, tak ať pak nejsem úplně mimo 😀 začínám v lednu a už se moc těším !!

ruda
7. pro 2009

mončo tak snad se ti taky nezruší kurz, mě šlo hlavně o to si to tam prohlédnout.. 😒 tak hoď nějaké fotečky do albíčka, ať můžeme chválit, bříško a výbavičku...

sarri
8. pro 2009

K těm předporodním kurzům - já nikam nechodila, protože jsem žila celé těhotenství v bludu, že budu rodit císařem a ono ha, ha, ha zlatá rybko - Grossmannová míní a Henčlová mění....
Rudi, su rozená "Béleška" (teda ale narodila sem sa v hodoňskéj porodnici 🙂) )
Včera sem poprvé byla s holkama venku z našeho bytu - bydlíme ve třetím patře - navlékla sem holky do kombinéz, zabalila do zavinovaček, dala do autosedaček, hodila na sebe bundu, boty, snesla je (OBĚ) k východu, vytáhla po schodech ze sklepa kočár až ven, nandala děti, uklidila sedačky do sklepa, SLÁVA, možeme jet - nemožeme, zjišťuju, že nemám hodinky ani mobil a chceme jít naproti taťkovi, jak dojede z práce - prdím na to, ve městě sú hodiny - no jo, hodiny byly, ale nemám brýle, a tak na nich prd vidím, neva, nepolezu k nim, kůsek dál sú další a kolem nich půjdu - aha, nejdů. Nakonec čekáme na nádraží jenom 20 minut, během kterých asi 50x odmítnu dát prachy houmlesovi...
Moni, taky mi dělalo hroznou radost nakupovat věci na miminka, akorát ty výdaje - nevím, kam na ty ceny v obchodech chodí.

ruda
8. pro 2009

sarri ceny jsou děsné, mám naštěstí dost věcí po sestře.........................příběh mě pobavil 😀
jen teda netuším kde se říká Béleška-Bílovicím?

sarri
8. pro 2009

Béleši sú Ratiškovjáci, bo furt pékli béleše 😉

fiallinka
8. pro 2009

monas: hmm, taky jsem ráda nakupovala, ale teda pro dva naráz především na mimibazaru, dávat prachy za nové, to se mi moc nechtělo - ale rifle jsem taky měla jako jedny z prvních a pak je měl jen jednou na fotce, ono přece jen na to malé mímo to není moc pohodlné 😉 , ale za tu radost to stojí.

monas007
8. pro 2009

fiallinka riflíčky má jen jedny pro parádu 😀 😀 taky spíš nakupuji na netu v bazárku a nebo i v sekáči !! mají tam super věci a není to tak drahé, když z toho prcek asi hodně rychle vyroste !! i když jestli bude po mně, tak bude maličký hodně dlouho 😀 😀

ruda já z těma fotkama to zkouším, ale náš foťák má velké rozlišení a na většině stránek je ta velikost hodně omezená a pak to nejde vložit !! ale mrknu na to a to by v tom byl čert, aby se mi to konečně nepovedlo 😉 😉

monas007
8. pro 2009

ruda jinak doufám, že kurz mi nezruší i když ve zlínské nemocnici je teď jakýkoliv zákaz návštěv !! to bych pak musela chodit až v březnu, ale to už budu mít daleko větší pupek a budu ráda, že budu moct doma odpočívat a ne ještě někde trajdat 😀 😀 prohlídku porodnice máme až ve čtvrté lekci, tak snad už to bude klidnější 🙄 🙄