CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

nunca
17. bře 2008

Hanulko, to víš, že dám vědět 😉 , taky budu definitivně vědět více 25.3. od dr. Chovance (to bude asi více směrodatné), tak uvidíme 😉

hanulka3112
17. bře 2008

Nunci, tak držím palečky ať se dozvíš jen pozitivní věci a toho 25.3.si tu napíšem obě jak jsme dopadly budu volat na ty výsledky.Jsem moc ráda, že to máš už za sebou a můžeme si zase psát 😉 🙂 dost jsi mi tu chyběla, tak teď už jen ať ta stimulace začne co nejdřív 🙂

fiallinka
17. bře 2008

barbucha: při prvním vyšetření vezmou krev tobě a manžela pošlou asi ještě na spermiogram někdy hned poté, a možná vás pošlou na genetiku, a to budeš čekat na výsledky skoro 6 týdnů, to se nědělá u nich. Mesa-tese zkus pohledat v jiných diskuzích, holky se o tom bavily, ale ne přímo tady. A ještě záleží, jestli i ty máš problémy. Ale neboj, jak už budete vyšetření mít, jde to velice rychle.

nunca
17. bře 2008

Hanulko, Ty mě taky, jsem ráda, že jsem tady našla zpřízněnou dušičku 😉 a s optimismem jde všechno lépe, tak se určo zadaří 😉 😉 😉 .
Fiallinko, maminko naše, jak se cítíš a co hyperstimulák, je to už lepší?

hanulka3112
17. bře 2008

Nunci, jsem moc ráda, že jsem tě tu potkala a mám se tu s kým bavit, protože, teď tu byla vlna těhulek a ty mají už trochu jiné starosti, ikdyž se tu sem tam mrknou, ale my tu jsme teď nejvíc a když jsi tu nebyla, tak jsem chodila jen za holkama na IVF, tam je taky teď dost těhulek, ale teď začne další vlna stimulujících snažilek v Dubne, je nás tam asi 8 co by měly začít v dubnu, tak jsem ráda, že i tam jsou spřízněné dušičky co na tom budou podobně jako já, teda jestli budu mít vše O.K a konečně začnu.Ale jsem zatím plná optimismu avěřím, že se to povede a to i tobě, tak se tam když tak taky za náma mrkni, tam to trochu víc žije, jo a dvěma holkám už jsem tam předpověděla těhu jedna čeká dvojčátka a u druhé to vypadá taky na dvojčátka 😀 tak to třeba předpovím i nám dvoum 😉 😀 hlavně musíš věřit a ono to určitě vyjde 😉 mě sem tam sice někdy chytne depka, ale zaženu ji když se podívám tady kolika holkám se to už povedlo, tak si řeknu, že mě se to musí povést taky 😉 🙂

barbucha77
17. bře 2008

Fiallinko, já mooooc doufám, že u mně žádný problém nebude, ale víš jak to je, člověk nikdy neví a stát se může cokoliv. Já už sice jednoho pětiletého prcka mám z prvního vztahu a manžel má dvě dospělé děti z předešlého manželství a nikdy bychom nečekali, že budeme mít problém 'vyrobit' si miminko společně. 😒 . Už se nemůžu dočkat, až se začne něco dít. Čekání je děsivé... Ten odběr krve už proběhne při té první konzultaci nebo napoprvé se probírá jen teorie a možnosti?

hanulka3112
17. bře 2008

Barbucho já myslím, že ti ho udělají při první návštěvě, mě ho nedělali, protože v laborce už nikdo nebyl a spermio nám chtěli udělat taky hned, kdyby tam někdo byl, ale to nám nikdo neřekl, takže si myslím, že bez abstinence v sexu by stejně nebylo moc dobré.Doporučují 3-5dní půst pro lepší kvalitu, tak buď jim zavolej, jestli vám to budou dělat při té první konzultaci nebo se na to připravte. 😉

fiallinka
17. bře 2008

barbucha: krev ti asi vezmou už poprvé, a neboj, dočkáš se, oni to tam umí 🙂 - a jakto, že má manža nakonec takový problém, když děti má - prodělal nějakou nemoc? Kolikrát byl na spermiogramu, a byl u urologa? Ty výsledky se totiž u chlapů strašně liší... já jen vím, že pokud tam budete ve ZLíně brzo (nejlépe dopoledne), možná ho na spermiogram vezmou zrovna, tak ten půst pro jistotu taky doporučuju .-)

Hanul, je mi už skoro dobře, jen to břicho mám docela velké a lepší to už asi nebude...a zatím mi vůbec není špatně.

silver2501
17. bře 2008

Ahojky holky, díky za milé přivítání 🙂))
Fialinko, no první dojem u dr. Chovnce byl lepší jak ten druhý... vždycky se tak zádumčivě dívá do papírů a já nevím, co si mám myslet a pak něco řekne jen tak ledabile, a vůlastně pořádně ani nevím na čem jsem 🙂), ale je to možné, že se teprve rozkoukávám a na vše si teprve zvykám.🙂a taky mě spousta věcí napadne až doma, na co se zeptat, a pak se divím, že mi skoro nic enřekne 😀)), takže snad příště ten dojem bude už lepší, až se na něj připravím 🙂

Hanulko, no já jsem na tom podobně jako Ty, v prosinci mi zjistili, že mám neprůchodné vejcovody a v unoru odstranili. Navíc ted muži zjistili hrozně špatný spg, takže nás čeká IVF+ISCI a doporučil i AH.
Jinak stimulovat jsem mela už ted, vlastně dnes, ale přesunula jsem to na další ms, na duben, protože se mi to zdálo ještě brzy,4 ýdny po odstr. vejc..A stimuluji krátkým protokolem. Tak to bude bezva, když tu budu mít stejnou spolubojovnici i s podobnýma problémama 🙂)JInak já už to mám schválené a musíme to vše stihnout do 20. května. tak snad nám to vyjde 🙂 a budou brzy //..a

silver2501
17. bře 2008

Holky, kdy se dělají genetické testy???

fiallinka
17. bře 2008

silver: většinou tehdy, pokud je u muže špatný spermiogram, případně u ženy potrácivost nebo jiné problémy, aby zjistili, že to není dáno geneticky - nás tam poslali hned oba .. no a s tím Chovancem - přesně ty samé pocity jsem měla, ale jsem těhu 🙂, a prostě si ty dotazy připrav, napiš - on na všechno odpoví, ale musíš na něj uhodit, a fakt mumlá 🙂, ale teď už se několikrát i usmál a to jsem měla vyloženě radost - jo, a má dost pesimistický přístup, tak na to nehleď (hmm, vitamíny u chlapa nepomůžou.... neuvažujete o dárci...atd...), určitě svoji práci umí. Ale jinak - naprosto chápu. Jo, a AH dělají skoro automaticky, já jsem ani neváhala, těch pár tisíc mne fakt už nezabije dát navíc

hanulka3112
17. bře 2008

Fiali, tak to je dobrě, že ti je už fajn 😉 🙂 musíš nás pěkně informovat jak se cítíš a pak dodávat fotečky rostoucího bříška 🙂
Silver, tak tu poprvé vidím někoho, kdo má stejný problém jako já a bude tady se mnou stejně bojovat 😉 no mě ty vejcovody pochroumaly cysty, to tys je asi neměla viď?Ale každopádně, když jsou neprůchodné, tak je lepší je dát pryč, může se tam zadržovat nějaká tekutina a ta pak může narušovat děložní prostředí.Takže jsem se s tím smířila a už se nemůžu dočkat stimulace a přijde mi to už normální, protože jsem zjistila, že tento problém má v dnešní době už hodně párů a s těma cystama jsem si myslela, že jsem nějaká vyjímka, ale mám kamarádky, které je měly už v 18, 19.Takže mi to připadá jako problém moderní doby a my můžeme být jen rády, že existuje řešení v podobě IVF 🙂 jo a ta genetika se prý dělá až když se nezadaří nebo jsou v rodině různé dědičné nemoci.

hanulka3112
17. bře 2008

No partner má naštěstí výborné spermio, takže budeme nechávat zbytek na přirodě, já jsem slyšela, že když se dělá ISCI a narodí se kluk, že pak může mít taky problém s početím 😕 tak snad ten zbytek krásně zvládne příroda 🙂

barbucha77
17. bře 2008

Hanulko počítáme raději s tím, že už při první návštěvě nás budou 'zkoumat' 🙂 takže i několikadenní půst zmáknem. Navíc nebylo by to poprvé.
Fiallinko manžel má sice děti (a jsou mu podobné 😀 ), ale obě už mají víc než 20 let a to je dlouhá doba. Je mu pětačtyřicet, pro upřesnění - takže žádný plesnivý stařík. Ani příušnice, chemoterapie a podobné hrůzy sice neprodělal, ale doktoři říkají, že negativních faktorů může být za ty roky spousta. Na spermio byl 2x a opravdu se NIC nenašlo, bohužel 😒 ...a kde nic není....víš jak to je. Zkoušeli jsme i všelijaké přípravky a vitamíny a ono nic. Moc bych si přála, aby aspoň při M/T něco našli a měli jsme šanci mít opravdu to miminko spolu, ale jsme připravení i na dárcovství, no nechci předbíhat. Jinak byl manžel na vyšetření krve, prostaty a kdovíčeho ještě a vše bylo Ok.
Díky moc za rady a názory, je super, že něco takového existuje - člověk v tom není sám. 😉

v199
autor
18. bře 2008

Ahoj holky, no teda Hanulko to jsi me nepotěšila, protože nám dělali IVF+ICSI+AH a já si tolik přála holčičku.Včera jsem byla v Predice ve Zlíně.Primář Polák mě udělal ultrazvuk a řekl, že odběr plodové vody není zapotřebí-ulevilo se mi, protože je u toho i nějaké riziko potratu.Mimčo k nám bylo otočené zádíčkama, takže si budeme muset ještě na pohlaví počkat.Potvrdil nám18+5 týden.Holky, všem vám přeju, abyste se takového pohledu miminka dočkali co nejdřív-je to nejkrásnější pocit, který znám, i manželovi, který je docela tvrďas vytryskly slzičky. 😅
Jak vás tak sleduju, tak vás tu docela přibilo-holky ničeho se nebojte, zákroky v CRM jsou nebolestivé a všechno je zvládatelné-já, která mám panický strach z doktorů jsem to přežila.Držím všem palečky 😵 😵

juliet
18. bře 2008

v199 tak to je super, že je vše v pořádku 🙂🙂🙂 já jdu na ten ultrazvuk příští úterý.

fiallinka
18. bře 2008

hanulko, to s tím icsi fakt není pravda, naopak 🙂
- jediný důvod, proč by problém mohl být v tomto případě je ten, že by byl problém ve spermiogramu muže geneticky podmíněný, a to by se pak přeneslo na syna. Ale třeba ve Zlíně v těchto případech posílají nejprve na genetiku, kde do zjistí, a kdyby to tak bylo, vůbec by ivf nedoporučili, jen s dárcem - takhle nám to teda říkali, ale genetika nám vyšla dobře, genetický problém nebyl. Pokud to ale některá centra zanedbají, tak to možné teoreticky jde (metoda icsi se totiž používá jen u hodně špatného spermiogramu)

nunca
18. bře 2008

V199, moc blahopřeju, že je vše v pořádku a mimísek roste tak jak má a je zdravoučký 😉 😉 .
Juliet, Tobě taky k dvojčátkům (týdny krásně přibývají), určitě to bude v pořádku příští týden, budeme na Tebe myslet 😉 😉
Holky, taky vím, jaké to je mít v bříšku miminko, vidět ho na ultrazvuku, cítit jeho pohyby, ...Už jsem to jednou zažila a proto bych ráda ještě aspon jednou ..... 😨

hanulka3112
18. bře 2008

v 199, já to tady někde slyšela, nebo nevím jestli jsem to dokonce neviděla na tom DVD, nevím co je na tom pravdy, nejsem doktor, ale třeba to tak vůbec nemusí být, jsem ráda, že my to nemusíme řešit, že spermio máme ukázkové.Jak vidím tak mimi pomalu roste a pěkně se schovává 🙂 tak přeju ať je příště krásně otočené a ty ho pěkně uvidíš, musí to být fakt nádharný pocit doufám, že se ho už taky brzo dočkám 😵
Nunci, ahojky jak se vede?U nás byl normálně po ránu poprašek sněhu 😕 ale už to slezlo, doufám, že už brzy bude jen svítit sluníčko, protože to mám určitě pak lepší náladu 😉 🙂

nunca
18. bře 2008

Hanulko, tak u nás jako na potvoru (mám jet sama autem) napadlo dost, ale naštěstí už to roztálo 😨 , mám naším novým autem k tomu gyn., za chvíli budu vyrážet (manžel mě spíše vždycky tak znervozní 😲 ), tak snad to ve zdraví přežiju (no, pojede se mnou i malá), ale spíše mám smůlu na bezohledné řidiče (viz loni do mě vrazil jeden z vedlejší ulice a ještě na mě řval 😠 ).
Snad už to počasí bude jenom hezký, mám ráda sluníčko a navíc má člověk lepší náladu 😉

hanulka3112
18. bře 2008

Tak ať dobře dojedeš 😉 ti chlapi jsou všichni stejní na ty auta, ještě že já měla svoje, něž jsme se potkali, ale letos chce dát to moje pryč prý je to stará vrána 205 😀 ale já si nestěžuju a chce mi koupit 206 tak uvidíme, jestli pak bude hučet jeď opatrně 😀 tak pak pisni jak jsi dopadla u gyn. 😉 🙂 myslím na tebe ať je vše v pořádku 😉

nunca
18. bře 2008

Tak jsem dopadla vcelku dobře, jen musím počkat se stimulací 3 měsíce ☹ , na kontrolu mám jít až 10. června (chce před tím než půjdu na IVF kvůli porušené děloze při té laparce), takže tady opravdu zůstanu sama a poslední ☹ . Ale domluvili jsme se tak, že když se IVF nepovede, tak zkusíme ještě tedy napřed to vyš. HSG a hned tu operaci, asi mi nic jiného nezbývá 😒 , ale třeba k tomu už nedojde 😉 .
Takže mám tedˇ moře času, je to blbý, protože na to musím pořád myslet a nevím, jestli to vydržím až do toho června. A vzhledem k tomu, že ani nemám ms, tak se není čeho chytit (nějaký přibližný termín, datum) 😒
Doufám, že Hanulko, že i jako těhulka sem budeš za mnou chodit?? 😝

silver2501
18. bře 2008

Ahojík snažilky,těhulky a maminky 🙂

Fialinko, ale jak říkám, já jsem tam vždycky v tom Caru tak vycvykaná a nesoustředěná, že stejně všechno odkývu a zrovna mě fakt nic ennapadne se zeptat a doma je těžké se na to připravovat předem, když ani nevím kdy co z něho vyleze 😀)) Jinak ale jako chlapsky na mě pusobí jako sympaťák 😉
JInak jasně, že na peníze moc nehledíme a jdem do toho všeho, co navrhl, je to poprvé a tak nechcem nic zanedbat, at si pak nic envyčítáme..necháme to všechno na nich 🙂

silver2501
18. bře 2008

Hnulko,já cysty neměla, šla jsem na laparo kvůli něčemu jinému, tam mi zjistili mimo jiné tuto neprůchodnost (do té doby jsme mimčo neplánovali ještš), ale když to zjistili, tak jsme se hned rozhodli, že jdem do mimča a do toho IVF, dokud to jde. 🙂 Jinak mě se nadělaly srůsty i mi srostly ty vejcovody, protože můj gynekolog nepoznal, že jsem prodělala zánět podbřišku a podbřišnice a neléčil to. Tvrdil mi 4 roky, že není nic neobvyklého na tom, že skoro celý měsíc špiním, prý je to dnešní dobou !!! ☹ Litovala jsem, že jsem od něho neodešla dřív...ale ted už to je jedno, že??? Už se taky fakt nemůžu dočkat až na to vlítnem 😀))
Jo a chtěla jsem se Tě zeptat, taky máš takové hrozné bolesti před i při ms po odstr. vejcov. ??? já hrozné, a před tím jsm je neměla ☹

hanulka3112
18. bře 2008

nunci to je škoda ☹ ale tělíčko se potřebuje spamatovat, tak to nějak uteče.Já tu budu chodit i když budu těhulka a to hlavně kvůli tobě, abych ti pomohla ukrátit čas 😉 no když už tady tak spolubojujem na to IVF, tak to musíme spolu dotáhnout do konce 😉 🙂 no mě teď pořád vrtá v hlavě ta imunologie, ale snad bude vše v pořádku a konečně na to vletím a budu se s tebou dělit o všechny zážitky 😉 a pak ty semnou 😉

hanulka3112
18. bře 2008

Silver, já tam měla taky nějaké srůsty, takže jsem nakonec ráda, že mám za sebou tu laparku a od té doby mám krásně pravidelnou MS a předtím jsem ji měla někdy strašně silnou a teď úplně normální, sice mě někdy jako když popichuje pravý nebo levý vejcovod, ale žádná hrůza 😉

hanulka3112
20. bře 2008

Nunci, kdepak tě mám? 😉 nemám si tu s kým povídat ☹ co říkáš na to počasí u nás se teda od včerejška čerti žení 😕 doufám, že to bude rychle pryč ten sníh nebo to je fakt otrava, určitě budu mít lepší náladu, když bude svítit sluníčko než takové počasí, doufám, že v Dubnu už bude jen krásně 🙂 😉

nunca
20. bře 2008

Hanulko, tady jsem, to víš, gruntovala jsem, minulý týden po laparo jsem se na to vykašlala a už to bylo potřeba 😝 . To počasí mě taky pěkně štve, chtěla už bych jaro, sluníčko, teploučko,....aby byl člověk jenom pozitivní 😉

nunca
20. bře 2008

Dnes se budeme balit do těch Krkonoš, jedeme si tam odpočinout a naladit, ráno vyjíždíme, ale máme trochu obavu z toho počasí 😒

hanulka3112
20. bře 2008

Nunci, tak gruntování mám už naštěstí za sebou, umyté okna pořádek ve skříních, utřený prach......uff jsem ráda, že už to mám za sebou, chtěla jsem to vše stihnout než začnu stimulovat, protože jak všechny holky říkaly, jak mají nafouklé břicho a že se s tím nedá chodit 😅 no a taky se chci přeci jen pak šetřit 😉 🙂 tak to se teda máš, že jedete na hory, já bych taky moc ráda, ale můj neumí lyžovat"jen trochu"no a já jsem bývalý sportovec, tak mi to docela chybí, 4 roky jsem závodně běhala na lyžích, dělala lehkou atletiku a chvíli skákala na trampolíně.No ale vzhledem k mým zádům, bych se pak asi ještě týden napravovala 😀 tak si to užij a to tu teď asi nebudeš viď, jedete jen na víkend?Pak pisni 😉