CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fanfulin
22. kvě 2008

Ahojko, všem moc děkuji za názory…..souhlasím se všema ,že sestry nejsou moc fajn ve Zlíně,ale nedá se nic dělat.Já jsem absolvovala první IVF u dr.Pilky…a nic moc ☹ (nevyšlo to)…až po konzultaci s dr. Chovancem jsem se dozvěděla že jsem měla slabou reakci,takže i málo vajíček.Takže jsem si dala 5 let pausu nechala jsem si udělat v Plzni imunologické vyšetření.Bylo mě zjištěno že jsem imunní na své vlastní vajíčka… 😒 😒 …(má děloha je nechce přijmout a vypudí je).Takže tento rok mě čeká 2 IVF. ….snažím se dozvědět co nejvíce o IVF…a díky vám všem se dozvídám moc nových věcí...Děkuji... 🙂 🙂

kaaace
22. kvě 2008

ahoj holky,vy mě normálka děsíte ☹ v pondělí jedeme do zlinskího caru a ted mám docela obavy a jsem na rozpacích.je mi jasné,že každý má svůj názor.jenže mě,která tam jede poprvé a ještě nic nepodstoupila to moc naděje nezvedá a jsem z toho ted trošku v šoku 😢

nunca
22. kvě 2008

Ahoj kaace, to určitě tady neměl nikdo v úmyslu, já svůj názor napsala a věř, že v každém CARu se najde někdo nespokojený, zklamaný, atd. někdy taky selže lidský faktor, takže se tím nestresuj zbytečně 😉 , určitě si uděláš svůj obrázek a věř, že se tam spíše snaží pomáhat nám všem k otěhotnění a vytouženému mimísku 🙂 🙂 . Radím si to přečíst tady, ale závěry si nechat, až podle sebe sama, ze svých vlastních zkušeností 😉

fanfulin
22. kvě 2008

kaaace....taky jsem měla obavy když jsem tam jela poprvé a vše proběhlo v pohodě...ale také mám trochu obavy přece jenom jsem tam byla před 5 lety.... 😉 😉

kaaace
22. kvě 2008

ahoj nunci,to máš pravdu.každý si musí udělat svůj názor 😉 jen je mi z toho smutno,někomu se rodí děti jak na běžícím páse a někomu se nedaří ☹ já se tam těším a doufám,že nám pomůžou.nejsem člověk co dá na řeci druhých a odpíská to předčasně jen kvůli drbům 😒 každý má právo na svůj názor,jen mě trošku zamrzelo ☹

silver2501
23. kvě 2008

No holky já si myslím, že každý nadává na CAR a doktory tam, kde neměl úspěch a každý vychvaluje ten CAR, kde otěhotněl a nedá na něj dopustit..!!

Kaaace, vůbec si nic neber z těchto diskuzí... uvidíš sama, jak Ti kdo bude vyhovovat a taky i v průběhu můžeš změnit doktora, mě se vždy ptají ke komu chci a já si vždy vyžádala dr. CHovance..

Možná jsem to téma vyvolala já, když jsem žádala pro svoji kámošku, co chodí k Annovi, který bude odcházet, ke komu se má přehodit... ale díky za každý názor co tu padl..snad si vybere toho správného ..🙂

Jinak všem, at těm negativním, ale halvně těm pozitivním (protože o psychyce je to především) přeji brzy vytoužené miminečko 🙂

jabluncanka
23. kvě 2008

Silver a Kaace,to se strašně pletete. Já nadávám na to,že se zde nedělá všechno jak má a hledí se jen na vlastní prospěch.Jak mi např.vysvětlíte,že MP má na státní klinice 7x lepší SPG?? Ten rozdíl je totiž obrovský,i když zohledním skutečnost,že hodnoty můžou kolísat.
Za další - jak může embryoložka vědět,že příjdete příště zase?? Asi se tedy děje něco ne moc pěkného a Vás to stojí zdraví,čas a peníze...
Za další - jako samoplátce zaplatíte 76.000,-Kč,na státní klinice 26.000,-Kč....

A tak by se dalo pokračovat... 😎

silver2501
23. kvě 2008

Jabluncanko, a Ty jezdíš teda kam do CARu tedka?? Víš, moc se mi nechce zdát, že by ty rozdíly plateb byly tak obrovské, a že by si "lajzly" tak vykořistovat a manipulovat a hrát si tak s lidským neštěstím...
Myslím si, že kdyby v Tvém CARu byli tak úžasní s vysokým % úspěšností, tak by všechny holky určitě už byli dávno tam, ne?? opravdu nic ve zlém, jen mi přijde, že asi z tvého neuspěchu ve Zlíně, jsi silně negativistická a hodně to tu holky poškozuje, co věří ve svůj první úspěch...Víš ono to vůbec nepřidá na psychice, když tu budeš říkat takové věci, ale určitě si každý musí udělat obrázek nad danou situací sám...
Ikdyž je pravda, že dloho tu už nebyl zaznamenaný žádný úspěch, ale co vím i z neplodnosti, tak málo kdo sem chodí pokud je štastný a podařilo se.. Spíš si sem každý chodí vylít srdíčko a nechává si pofoukat bolístk po neúspěchu a chce hlatat rady dál....., od toho tyhle stránky si myslím, že i jsou...určitě to nebudou číst těhule, kterým by to určo nepřidalo...

jabluncanka
23. kvě 2008

Silver,

začala jsem jezdit do FN OL.Od nás je to stejná vzdálenost jako do ZL,ALE ve Zlíně pracuju,takže pokud bych jim věřila a bylo by všechno fér,pokračovala bych ve ZL. Řekla bych si,že se tedy nezadařilo a třeba příště... Ale když člověk začne přemýšlet a dávat si dvě a dvě dohromady,začne se Ti to samo vyskládávat.Nevěřila bys,jak byl Chovanec nepříjemný,když jsem trvala na vyšetření partnera.Téměř hystericky nám tvrdil,že je to geneticky dané a nedá se s tím nic dělat... A ejhle - člověk změní CAR a je všechno úplně jinak...

Mám kolegyni,která je zdravá,partner má pomalejší spermie a čeká ji druhá IUI.Narvaná je hormonama až na půdu.Volala mi,že je jí staršně zle.Já jdu na inseminaci v červnu a protože mám spontánní ovulaci,tak bez hormonů.
Ve ZL stojí IUI 3.000,-Kč,v OL 300,-Kč za roztok na úpravu spermatu.Přitom na státní klinice máš příkladně nárok na IUI 6x do roka hrazené ze zdravotního pojištění.Platíš pokaždé jen ty 300,- .

Silver,nejsem zklamaná ani zahořklá,protože věřím,že to nakonec dobře dopadne a my se svého potomka dočkáme.Ale co mě vždycky bolí je skutečnost,že se nějakému zařízení nekriticky věří a přitom jde jen o dobrý byznys,který skrytě poškozuje své klienty...

Mám pokračovat??

silver2501
23. kvě 2008

No je pravda, že státní jsou státní, to já vůbec nepopírám, ale nesetkala jsem se ještěs takovýmhle názorem... A to tam chodí spousta holčin a třeba už i před lety a nikdo nikdy nic takového neřekl.. tak jen koukám, co píšeš...

No zatím jsi asi jedinná v tomhle pokojíčku myslím, co píše takovou skutečnost... no každá at se rozhodne, kde chce být a u koho...
My jdeme ted po nezdařeném ivfku na kontrolu v uterý 27. a v každém případě chci vyšetření další, hlavně partnerovo a podobně, tak jsem sama zvědavá, jak to dopadne a jestli nám vše, co chci udělají..Protože taky už nechci vyhodit zbytečně další peníze a čas.. ale přesto ještě jednu šanci tam chci nechat.....Tak uvidíme...

jabluncanka
23. kvě 2008

Silver,jde mi o to,aby holky měly více informací,tlačily na menší dávky hormonů = zvýšit se dají rychle,snižovat můžou jen pomalu,ale hlavně - aby tlačily na vyšetření celého páru!! Ve ZL končí vyšetření partnera SPG. Aby věděly nač mají nárok a v jakých cenových relacích se to může pohybovat...
pokud budou soukromé subjekty tunelovat zdravotní pojištění,budeme to nakonec platit celé všechny... A to by bylo smutné...

silver2501
23. kvě 2008

Jabluncanko, s těmi dávkami teda nevím...davají se podle FSH a to se dělá před každou stimulací a i během ní, ti berou krev vždycky!! mě dali 225 iu bo jsem měla FSH 11 a zjevně to nestačilo a pak mi přidali na 250, ale i to bylo málo na reakci, nestačili mi.. Oni dávají dávky dle FSH a profilu, který ti udělají na místě v ten den... Byla jsem na krvi 3x během 9-ti denní stimulace.
co by z toho mělil kdyby dopředu zapříčinovali OHSS vysokýma dávkama, stopl se ETa oni přišli o většinu peněz z IVFka??? to zbní jako blbost.... ty dávky dávají na míru, bohužel nemůžou na poprvé vědět, jak která zareaguje....

jabluncanka
23. kvě 2008

Silver,já měla OHSS 2x během jednoho cyklu,břicho jsem měla jak v 6tém měíci a nikoho to nepálilo.Všechno bylo v pořádku a normální.Nic nestopli a transfer provedli,protože jen v tu chvíli dostanou zaplacený celý cyklus. Navíc ve chvíli kdy mám normální hormonální profil,nepotřebuju tolik jednotek. Když jsem byla na krev a UTZ ten 6tý den od první injekce,měla jsem už 10 a 11 folíků.Začali sice snižovat,ale už bylo pozdě. Měla jsem 35 folíků,16 vajíček,14 oplodněných,7 zaniklo,5 zamrazili(ale z těch zbylo 1 na KET),a 2 zavedli.Tvrdili jak sjou prvotřídní-nedávno jsem si vytáhla papíry a zjistila,že vůbec nebyly prvotřídní,ale měly Gr2.Podle jejich tvrzení by musely mít Gr1...
A to nemluvím o dávkování Prednisonu... Musí se nasazovat a vysazovat postupně a ne naráz... Atd.

silver2501
23. kvě 2008

Jabluncancko, myslím si, že potřebuješ svůj neúspěch, a já vím, že je to strašně bolestivé a nepříjemné a taky to zklamání z neúspěchu, ale fakt myslím, že to potřebuješ na někoho hodit a asi někoho obvinit, aby se Ti ulevilo... Tak do toho, třeba se Ti uleví s pomůže Ti to....a přeju Ti z celého srdce, aby se Ti vytoužené miminjko podařilo v nějakém jiném CARu, tam kde budeš spokojená...., ale neděs tu holky, nemusí být stejný případ jako Ty a chtějí věřit prvnímu úspěchu..... na druhou stranu, je tolik případů, kdy se to povedlo na poprvé.... a ony mají stejné právo jako Ty, změnit CAR a nebo jít do státního centra....
Přeji Ti hezký den a jednou vytoužené miminko...
PS: a myslím, že je zbytečné se dál na toto téma bavit a děsit všechny ostatní spolubojovnice ... Hezký den 🙂

jabluncanka
23. kvě 2008

Silver,

bohudík nepotřebuju nikoho děsit,ani na nikoho nic házet. Spontánně těhu jsem byla 3x,ale můj bývalý manžel nechtěl víc jak jedno dítě.Jen chci,aby lidi více přemýšlely o informacích,které v CAru dostanou.Víš,zdravotnictví začíná být velký byznys - je třeba vyskladňovat co nejvíce léků,protože farmaceutická lobby na to tlačí,a je úplně jedno jaký je to obor.
Mám kamarádku taky sestřičku a má problémy se srdcem,což u ní ovlivňuje hladinu cukru v krvi.Její diabetolog jí psal vysoké dávky insulinu,který byl velmi drahý a nedělal jí vůbec dobře.Zařídily jsem vyšetření jinde a ta lékařka nejen,že napsala úplně obyčejný a v daleko nižší dávce,ale hlavně-kamarádce se strašně ulevilo.On totiž pan doktor měl 50% účast v lékárně,která ten drahý insulin vydávala.Byla jediná ve městě.

Na závěr Ti napíšu jedno - i kolegové tvrdí to co já a pokud bych je tehdy poslechla a nehnala se do IVF ve ZL po hlavě,počkala si na termín v OL a byla trpělivá,mohla jsem už dneska být ve vysokém stupni těhu...

hanulka3112
26. kvě 2008

Ahojky Holky, tak vidím, že se tady rozpoutala debata o Zlínu, já už na neúspěch raději nechci myslet a je fakt smutné jak se někde chovají, aby jen vydělali, podle mého nízoru, kdyby na těchto klinikách pracovali lidé se stejnýma problémama jako my dělali by pro to určitě maximum, aby se to všem vydařilo, protože by věděli jaké to je, ale nám nezbýva než doufat a bojovat, aby jsme se dočkali vytouženého miminka.Moc všem držím palečky, aby jste již brzo držely v náručí ty své uzlíčky 😉
No u nás je nádherně, tak se asi zase půjdu vrtat jako krtek v zahrádce ať to tady máme pěkné 🙂

sonja21
26. kvě 2008

Ahoj holk, y stak ychodím do zlína musím se přidat k těm spokojeným sice jsem neotěhotněla,po 2 IVf,ale ač jsem pacientka ANNY, byla jsem i u Chovance, když ANNA byl na dovolené a na prvním vstupním pohovoru v CAR jsme byl právě u Chovance, pořádně a dobře nám všechno vysvětlil a připravil nás na všechno co nás čeká, s ničím jsem nikdy neměla problém.Když jsem Annu o cokoliv požáda ač je to vyšetření nebo jen konzultace tak mi vždycky vyhověl a ochotně my všechno vysvětli.
Stejně jsou na tom mé kamarádky, které chodí K Chovancovi a jsou dneska spokojené maminky 🙂 podle mě je v každém CAr něco co někomu nesedí, já mám kolem sebe víc těhotných maminek ze Zlína než netěhotných a taky každá jsme jiná a jinak všechno snášíme a neseme 🙂 každopádně všem strašně moc přeju at nemusíme řešit takové věci a jsme brzo těhule 😀

juni
26. kvě 2008

ahoj, tak my máme za sebou první návštěvu. Přidělili nám dr. Horvátha. Ale máme z něho takové trošku rozporuplné pocity. Je tady někdo kdo k němu taky chodí? Potřebujeme si udělat aspoň trošku obrázek 🙂

sonja21
26. kvě 2008

Juni, pročpak ? Jaký je ?

silver2501
26. kvě 2008

Ahojky Soni, jsem ráda, že jsi tu napsala a přidáváš se k nám, těm spokojeným....to neznamená, že když se první IVF nepovede, tak že je celý CAR hned špatný, zmanipulovaný atd.... já jsem tam tak y spokojená, hlavně s dr. Chovancem, ikdyž se nám to první taky nepovedlo....... ale to už jsem psala... 🙂

Juni, taky se přidávám, pročpak? O dr. Harvátovi se tu píše taky hezky, prý je pozorný a ohleduplný.....

sonja21
26. kvě 2008

Siver, chodím tam 3 roky, tak to tam docela znám 😀 a zaujla mě Juni, právě že mě ho Anna doporučil a při mé předposeldní návštěvě se u něj tak nějak zaučoval byl moc pozorný a pozorně studova naši dokumentaci, my ttiž máme příčinu nelodnosti neznámou 😀 a kamaradka říkala, že je operatér z Batovy nemocnice prý výborný tak mě zajíma s čím nebyla Juni pokojená ? Myslím to v dobrém 😀

silver2501
26. kvě 2008

Jo já jsem tu Sonii, taky četl ana něho chválu, že se rychle zaučil a je dobrý, tak by mě taky celkm jen tak zajímalo co a jak.. však je to jen o názoru 🙂 DR. Chovanec na mě zapůsobil více taky až na druhé schuzce, ale asi to bylo tím, že poprvé jsem vlastně ani já sama nvěděla tam, kdo vlastně jsem 😀 a ostatní vůbec neznám, bo chodím jen k němu celou dobu...

ivanalysonkova
26. kvě 2008

holky, já chodím k dr. Prusenské, minule když byla nemocná jsem byla u Dr. Anny. Oba dva na mě působili velice fajn....Říkal, že možná při příští návštěvě si mě vezme dr. Horvát nebo zase dr. Prusenská. Tak uvidím. Jinak jsem zatím s jejich přístupem spokojená. 😉

silver2501
26. kvě 2008

Ahojík Ivi 🙂

No já si myslím, že jsou tam doktoři fajn všichni... Jiank by tam asi už dávno nikdo nechodil, co?? 😀)))) A to se mi zdá, že tam mají čím dál tím víc narváno.... 🙂

fiallinka
26. kvě 2008

Juni: Horváth tam hlavně pracuje teprve asi od ledna, většinou o něm lidi říkají, že je milý a příjemný, ale to vše, co vím, asi toho moc nezjistíš, ale uklidnit tě asi může, že oni stejně ten postup mají docela daný...

fanfulin: ona ta doba asi pokročila, protože mně brali krev na imunitu proti vlastním vajíčkám hned při první návštěvě...

jabluncanka: vůbec ti neupírám názor na tvůj názor, přestože jsem příklad zlínského úspěchu, tak si nemyslím, že bych byla zaujatá, ale když si porovnáš zejména na internetu názory a srovnání různých carů, tak prostě se tyhle názory opakovaně vyskytují u různých pracovišť, a na Zlín jako takový jsem moc těch špatných neslyšela - ale chyby jsou všude, navíc Chovanec není moc komunikativní, mně taky moc nesedl, ale pak si to u mne polepšil.. ale s tím spermiogramem - myslíš, že by ty výsledky falšovali? Nic jiného z toho, co píšeš, nevyplývá, a tomu fakt nevěřím... ne tedy, že by to bylo vyloučeno, ale že by to tak dělali plošně, to se mi fakt nezdá...

ano, i u nás byly výsledky ve Zlíně horší než ty ze Vsetína, ale to taky bylo tím, že spoustu hodnot tady nikdo nepočítal, a navíc se zlepšovaly... a co se týká vyšetření chlapa - ten můj byl u urologa a ještě na genetice, nevím, kam jinam by ho ještě mohli poslat... prednison mi vysazovali postupně... hormony jsem měla taky v normě a začínala jsem na 170 jednotkách a postupně se snižovaly... když mi na genetice vyšla horší srážlivost krve, poslali mne raději na hematologii, a když jsme měli strach, aby při ivf vůbec našli spermie, odložili jsme to o měsíc a nechali spermie zmrazit...

prostě chci řít, že tvé zkušenosti zní opravdu špatně, ale já mám právě opačné - a ty spermie - při stupnici GR 1 - 6 (myslím) je ta 2 ještě velice dobrá, takže se nedivím, že řekli, co řekli, vždyt právě u lidí, kteří nechtějí být podrobně informováni (těch je fakt dost a je to škoda, naprosto souhlasím) je to největší záruka úspěchu - nic moc nevědět - a ty ses asi taky nezeptala hned...

co se týká cen - ano, je to dražší, ale ne víc než na jiných soukromých klinikách a něco je o hodně levnější (icsi apod.), a samozřejmě má každý právo volby a v žádném případě tam nemusí chodit, ale já osobně jsem byla ochotná upřednostnit větší cenu i při stejné vzdálenosti carů od bydliště...

sice s tebou v hodně věcech nesouhlasím, ale určitě platí pro všechny - běžte tam trošku informované, ptejte se, nenechte si nic diktovat, pokud nechcete, jen pak o tom můžete taky trošku rozhodovat...

ivanalysonkova
26. kvě 2008

silver: to jo. Vždycky, když jsme tak přišli, tak nebylo skoro místo k sezení. Ale zatím jsem měla to štěstí, že mě brali max. do 30 minut. Třeba minule jsem byla objednaná na 11, a šla jsem 11:10. Což je fajn.... 🙂

Chystám se tam asi druhý týden v červnu (otázka, kdy dostanu MS). Zatím mi to vychází na sobotu 7.6., tak akorát nevím jak s objednáním. Jestli, když příjdu v pondělí 9.6., což by bylo 3DC, je už pozdě, nebo jestli si pro ty injekce zajít dřív. Možná by bylo lepší si tam zavolat a zeptat se. Jo a první injekci už si dávám sama???

silver2501
26. kvě 2008

No já měla to samé Ivi, v pondělí 3 DC a stačilo jim zavolat ráno v pondělí, že přijdeš k zahájení stimulace a oni mi řekli kdy.. já stejně přijela až jsem to stihla (měla jsem tam být v 9 a dojela jsem v půl 12) a vůbec to nevadilo.. stejně Ti první vezmou krev (budeš hodinu čekat na výsledky) a pak se teprve začína.. A první injekci Ti dají tam a pak už začneš doma od druhého dne...
Tak držím palečky at se to povede 🙂

ivanalysonkova
26. kvě 2008

silver, jééé. Tak snad to vyjde nějak rozumně. Toho 7.6. jdeme na svatbu, tak by to mohlo přijít až v neděli 😀 Po té vyvolávačce to vypadá, že ovu byla už 13DC (doufám, že zítřejší teploty mi to potvrdí) No snažili jsme se, ale moc šancí tomu nedávám, i když.... 😉

fanfulin
26. kvě 2008

fiallinka……..mě také braly krev při první návštěvě a dělali kompletní vyšetření…ale jak čas plynul tak jsme se zase dali do řešení miminka a musela jsem jít na vyšetření karyotypu a imalab.To bylo vše pořádku.A teprve, tak před měsícem jsem byla v Plzni a dělali mě vyšetření na protilátky proti spermiím,a na protilátky proti zona pellucida…a to je umě poz. Vyšetření se dělá z ovulačního hlenu… 🙂

nunca
26. kvě 2008

Moc všechny zdravím 😉 😉 .
Mám prosbu na Silver, četla jsem někde v předchozím příspěvku, že jsi stimulovala s docela vysokými jednotkami Puregonu, mě totiž čeká v srpnu to samé a zřejmě i já budu muset přikupovat (očekává se tak 225j. možná víc), tak se chci zeptat kolik jsi doplácela na ty léky? Základ je myslím 5 tisíc, tak bych ráda věděla, jak se to pohybuje. Jinak máme spermouše celkem normální, ale stejně dáme pro jistotu i ICSI a ostatní metody (abychom pro to udělali vše).