CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

etra
28. črc 2011

@fiallinka díky moc 😅 😅 😅 😅

ejviska
29. črc 2011

@fiallinka no tak jsem to myslela, ze "sebere" i o druhe.
Takze ja jsem dnes po OPU, bylo 27 vajicek, a resili jsme, kolik oplodnit ICSI protoze 8tis. se plati za 10 vajicek a za kazde dalsi 1000kc 😖 Takze jsme rekli 15vajicek. Ale kolik je z tech 27 zralych se jeste nevedelo.

evitaa
29. črc 2011

@ejviska Pěkná úrodička 😀
Slyšela jsem teorii, že když je v děloze více embryí, že mezi sebou soupeří, že se můžou až navzájem vypudit. Doktora jsem se ale neptala. Platí to prý i o spermiích - když jsou líné, vstříkne se mezi ně dárcovské sperma a oni se začnou předhánět. Zvyšuje se tak šance, že uspěje ta správná spermijka. Samozřejmě může být rychlejší i ta dárcovská.
Já se asi rozhodnu, kolik nechám zavést embryí podle "úmrtnosti". Když se bude dělit víc jak 50% oplozených, nechám zavést asi jen jedno.

etra
29. črc 2011

@ejviska ...teda to je nadělení!!!!!a to už funguješ?tě obdivuju...já jsem vždy celý den KO.
...ale jsou to šílené částky 😝 😝 ...to je pak těžké rozhodování, když člověk nevydělává dost 😔 😔 😔
ach jo.

držím palce, ať se pěkně dělí!!!!

ejviska
29. črc 2011

@etra no funguju, ani nejsem moc nafoukla, minule to bylo horsi.
Ale co je zajimavy, minule jsem mela Gonal 185j a bylo 22 vajicek a ted jen 150j a vajicek min. A byla jsem predtim samozrejme nafoukla vic.
Ale ono stejne na kvantite tak nezalezi, hlavne aby bylo neco kvalitni a prezilo PK.

fiallinka
29. črc 2011

@ejviska máš vynikající úrodu, ale teda zdražili, ne? Mám pocit, že dřív to bylo osm tisíc bez ohledu na počet, ne? Je blbé nenechat všechny, ale myslím, že fakt nebudou všechny zdravé, takže to tak nějak vyjde podobně...

No jinak já jsem poprvé stimulovala myslím 175 a pak mi to ubírali během stimulace, až jsem skončila na stovce, a byl z toho ohss a vajíček myslím 14, podruhé 150 celou dobu a vajíček 12 a bez ohss... tak nevím... ale výsledek byl vlastně co se týče kvality embryí o něco lepší podruhé, protože se zmrazili také tři embrya, ale o něco lepší.

ejviska
29. črc 2011

@fiallinka presne, taky si myslim. protoze vloni jsem mela 17 zralych a urco delali ICSI vsem. A platila jsem 8 tis. A embryolozka rikala, kdyz jsem na ni koukala, ze maj od 1,1, novy cenik.
A zamrazeni spermatu zdrazili z 2tis. na 4tis. 😠
Skoda, ze nema cerstve spermijky, urco bych nechala zbytek oplodnit prirozene, jestli se neco oplodni.
Jinak taky myslim, ze z tech 27oocytu nebude 27 dobrych. Budu rada za 15. To zase budou nerviky.

Vedle na luzku pani mela 4 a rikala, ze je uplne nadsena, ze to necekala. 🙂

fiallinka
29. črc 2011

@ejviska a proč nejde ze zamražených nechat zkusit zbytek oplodnit přirozeně? Za zkoušku to stojí, ne? A fakt zdražili pekelně, teda ☹

ejviska
29. črc 2011

@fiallinka teda ja myslela, ze to nejde.. Vloni mi to tak nejak rekli, ze kdyz je zmrazene, tak icsi. Snad by je to napadlo, ne? Ted uz je stejne pozde
No budem radi, kdyz se vlezem do 30tis. Ale ted jsem koukala na jejich cenik a je tam "Icsi nad 3 oocyty 8tis" tak nevim

etra
29. črc 2011

@ejviska vy máte hrazený pokus z pojišťovny? přece když si platíš ifko sama, dělá to kolem 70 000. my teď daly 25 000 za nativ 😝

ejviska
29. črc 2011

@etra hrazeny pojistovnou. Zatim jsem dala 5900 za Gonal. No a ted jeste to ICSI + ty jejich media.
Ale teda lezi mi v hlave, ta cena za ICSI, protoze na jejich strankach to napsane neni. A cenik, ktery jsem podepsala si asi nechali.

kikina9
29. črc 2011

@ejviska No super, tolik vajíček, tentokrát to určitě musí vyjít 😉 Co bych já dala za takovou úrodičku, já bych byla vděčná jako ta paní vedle tebe na pokoji za 4 vajíčka 🙂 Když jsem byla na IVF v březnu, tak mi taky sestřička říkala, že za ISCI do 10 vajíček se platí 8000,- a potom za každé další 1000,- navíc. Je ale zvláštní, že to v tom ceníku nemají 😕
@etra vy jste dali 25000 za nativ 😕 😕 😕 My se na něho taky chystáme, doktor mi říkal, že nás to vyjde docela levně oproti klasickému IVF, v ceníku mají 13000,- + 1000,- za ISCI na každé vajíčko, co všechno jste ještě dopláceli? Za klasické IVF jsme v březnu platili celkem 27000,- no to ta minimálka tak levně nepřijde ☹

etra
29. črc 2011

@kikina9 nám říkali, že za ifko se platí 70 000? tomu teda nerozumím...
já platila léky kolem 5 000,- (píchala jsem merional), 13 000 + 2000 narkóza+icsi...no fakt kolem 25 000!!!
děs, že jo...
taky by mohli doplácet pojišťovny budoucím matkám více!!!!když dotují narkomany, alkoholiky apod!!!!! se zbytečně rozčiluju 😢

kikina9
29. črc 2011

@etra 70 000 asi platíš, pokud už nemáš nárok na příspěvek od pojišťovny.
Kolik jsi měla toho Merionalu, že jsi tolik doplácela? A k tomu jsi měla ještě i Clostík, že? A z jakého důvodu jsi měla minimálku?
Máš pravdu, že jsou to šílené pálky, poslední dobou mám pocit, že pořád jenom šetřím a počítám, abych měla na další pokus IVF 😉 Do alkoholiků a narkomanů se cpou peníze horem spodem, a stejně jsou to většinou vyhozené peníze.

evitaa
29. črc 2011

@ejviska Mám ten ceník, co se podepisuje, doma a ICSI do 10 oocytů je za 8.000,-.

ejviska
29. črc 2011

@evitaa diky! No je to desny teda!

sajab
30. črc 2011

Když tady tak vidím, jak tu probíráte ty zázračné částky,také mě mrazí. Já sice vím,kolik co stojí letos,když už jsme to v únoru podstupovali,ale i tak. 😒 Jsou to nemalé částky, ale co by jsme pro naše vytoužené zlatíčko (zlatíčka) neobětovaly,no ne? 😉 Jinak já už to donečně poprvé od "porodu" dostala,takže ještě 2X a jdeme znova na to,doufám že už bude vše v pořádku a já donosím náš poklad až do zdárného konce.

ejviska
30. črc 2011

@sajab no je to opravdu financne narocne. Ale ciste teoreticky muzes mit leky hrazene pojistovnou , ne pera, pokud je dobry spermio, tak nedelat ICSi a naklady dost snizis. Akorat ve zline se plati ty "nadstandartni media", takze tomu asi nikdo neunikne.

Uz jsem si volala, takze nam udelali 14x ICSi, takze mame 14 oplozenych vajicek, takze 12tisic kc 😀
A opravdu ke zbytku vajicek pridali spermie "jen tak", takze to delaj automaticky.

urbisa
30. črc 2011

holky jen tak pro zajímavost,nás to stálo než jsme se konečně dostali k cíli 250 000kč+nepočítám naftu,když člověk to mimčo chce dá za to všechno,mám známou těm milion nestačil,nezadařilo se,adoptovali nakonec chlapečka a ted mají přirozenou cestou po 20letech snažení mimčo,život si s některýma zahrává,ale musíte věřit,že vše dobře dopadne,i když to tak někdy nevypadá,hodně štěstí a sil do dalšího snažení

ejviska
30. črc 2011

@urbisa ty jo!!! Tolik? Nas vyslo to minule IVF asi na 25tis a ted to teda asi bude trosku vic. A jeste naskocila cena tim, ze muz je samoplatce, takze si platil spermiogram, zamrazeni spermii a krev na infekcni nemoci. To bylo skoro 7tis 😝

etra
30. črc 2011

...no já když ty naše pokusy spočítám, dostanu se k částce skoro 150000...to by bylo věcí!!!!...co naděláme...rok šetřím, pak to nechám v Caru a tak pořád dokola...
...kdyby to teď vyšlo!!!!!!!! 😵 ...nevím, kdy testit.
mám tři třídenní embryjka, v pondělí to bude týden od zavedení....dneska mi bylo zle, motala jsem se, divný tlaky a teď večer mě bolí podbřišek jako bych to měla dostat.... 😢 😢 😢 😢

kikina9
30. črc 2011

@etra To je dobré znamení, že tě bolí bříško, jako kdyby měla přijít MS 🙂 Já jsem na tom byla přesně tak, 7. den po ET mě začalo bolet břicho, jako bych to měla každou chvíli dostat, no a MS nepřišla, a 10. den od ET byl na těhotenském testíku duch 🙂 Bohužel to ale nedopadlo, v 9. TT se mimi přestalo vyvíjet, ale to už je jiná věc 😒 Držím palce, určitě to tentokrát vyjde 🙂 🙂 🙂

etra
31. črc 2011

@kikina9 díky za podporu!...

jsem nevydržela a testla...nic...pusto...tak zkusím za dva dny... 🙄

kikina9
31. črc 2011

@etra jé, to je moc brzo, se nedivím, že tam bylo pusto bílo 🙂 Já jsem měla 10. den od ET fakt jen hodně slabého ducha, tak vydrž a zkus to znovu za ty 2 - 3 dny, věřím, že to už se duch ukáže 🙂

etra
31. črc 2011

@kikina9 😝 😝 😝 😝 😝 😝
...bojím.

lukr
31. črc 2011

Držím všem palečky ať Vám to vyjde.Já sem většinou jen nakukuji,víc mi malá nedovolí. 😀 😀

pavlina86
31. črc 2011

Ahojky holky, tak mám nervičky na pochodu. Začala jsem dneska dost špinit, tak mě to vyděsilo. ☹ ☹ ☹ Protože do teď to bylo úplně v pořádku!! 😒 Tak jsem hned volala do Zlína. Sestřička mi řekla, že je to normální,ale rači si mám ráno zavolat a přijet na kontrolu, i když jsem měla jít ve středu, už ke svému gynekologovi.Tak snad to bude v pořádku.Strašně se na mimíska těšíme, tak snad to dobře dopadne. Ale nemůžu na to přestat myslet,po chvilkách řvu jak želva, pak si řeknu, že to bude v pořádku ale....nějak mi to nepomáhá!! 😢 😢 Ach jo....strašně se bojím!!! 😢

gammaray
31. črc 2011

@pavlina86 zdravím...je jasné,že máš strach ,ale pokud je to "jen" špinění,tak by to mělo být v pořádku.já jen občas nakukuji,tak přesně nevím,ve kterém si tt,ale já třeba špinila od začátku až do 12 tt opravdu denně,a bylo to dobré,dvojky se držely a udržely do konce.tak snad jsem tě aspon trochu uklidnila,zítra si tam určo zajed,zkontrolují tě a možná ti napíší třeba ascorutin nebo tak něco.držím palce...

laola
31. črc 2011

@pavlina86, Pavli, taky jsem při malém špinila cca 14 dní, nakonec to ustoupilo a byl pak už klid. Uvidíš, co ti zítra řeknou, ale myslím, že to bude v pořádku. Držím pěsti 😵

pavlina86
31. črc 2011

Holky moc děkuju, trošku jste mě uklidnili ale... 😒 Taky doufám, že to bude o.k.
@gammaray jinak jsem 7tt

Ještě jednou děkuji, zítra určitě napíšu!!