CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

nunca
16. únor 2008

Lentilko, vím, že nejistota je strašná, ale opravdu věřím, že Ti to dobře dopadne a bude tam mimísek jak "višna", jen se snaž být v klídečku a pohodě (i když se to lehce říká, že?). Moc držím pěstičky na pondělí 😉 😉 .

Fiallinko, je to hezký pocit, mít je u sebe, že? Tak atˇ se krásně zavrtávají 😉 , blahopřeju i k mražáčkům 😉 (třeba se budou hodit ještě pro sourozence????!!!! 😝 ), je to moc hezký a to by bylo, aby se to nepovedlo, ne?? Já už se taky moc těším, i když je to ještě moc daleko 😒 . Tak jak, bereš taky ten Anopyrin (jako v199)? A co máš po transferu za léčky?

nunca
16. únor 2008

Hanulko, vždytˇ už jen pidi krůček a začne ten kolotoč, uvidíš, že to půjde velmi rychle, přeju Ti moc, atˇ dobře pořídíš toho 20. a můžeš informovat, co a jak s Tebou 😉 😉 . Víš, ke komu půjdeš toho 20. z lékařů?

nunca
16. únor 2008

Lentilko, tak jenom tedˇ opatrně s tím úklidem, raději ho vynech, aby si si neublížila 😉 . Raděj nožky nahoru a hezky odpočívat a taky se nechat rozmazlovat 😝

lentillkaa
16. únor 2008

nunca: jen jsem to tak polítala rychle...žádné velké uklízení. Akorát jsem se stihla chytnout s mamkou, tak jsem naštvaná jak prase 😠
A ty chodíš ke komu z doktorů v CRM?

nunca
16. únor 2008

Lentilko, vyprcni se na to a snaž se být tedˇ v klidu, pro mimi je to důležité 😉 , určitě se vše spraví, ale nejdůležitější je přece Tvoje mimi.
Já chodím k dr. Chovancovi a chodím tam už i na gyn. k prim. Gerychovi, který je zároven tam na ambulanci, ale i v Atlasu nem. primářem a bude mi odstranovat tu přepážku v děloze, abych mohla začít v klidu stimulovat-konečně 😉 😉

lentillkaa
16. únor 2008

🙂 Chovanec mi dělal tohle IUI tak snad měl šťastnou ruku 🙂

A o Gerychovi se ve Zlíně říká, že je to opravdu odborník, vybralas dobře 😉

hanulka3112
16. únor 2008

lentilko,určitě to bude v pohodě.Já mám taky jeden den, kdy si myslím, že se to na 100% povede a druhý bych pomalu brečela co když ne 😒 ale asi to tak má být, aby si člověk nebyl nikdy úplně jistý a o to víc byl pak šťastný z úspěchu 🙂 😉
Nunco,děkuju moc za podporu.Máš pravdu už nás dělí jen krůček a pak snad jen pár k vysněnému mimi.Ještě nevím ke komu půjdu, ale už teď věřím, že se to povede, protože jsem slyšela, že jsou ve Zlíně fakt moc šikovní a prý se tím v ČR zabývají nejdelší dobu a mají velké zkušenosti a jsou tam milí a důslední.Já si to taky myslím, aspoň podle tohoh jak tu holky povídaly o jiných carech, že někde s něčím nebyly spokojené a na Zlín jsem zatím neslyšela nic špatného 🙂 Vím,taky, že do Zlína jezdí i spousta snažilek ze zahraničí a to dost v pokročilém věku a úspěšnost měli dost vysokou 🙂 takže mi to dodává hodně optimismu a věřím jim 🙂 a co vy holky, jak jste tam spokojené vy?

fiallinka
16. únor 2008

lentilka: taky mne dnes přepadl divný pocit, ale to je asi ve vzduchu 🙂
nunca: mám anopyrin, prednison a utrogestan, tak to zobu...
hanulka: minule jsem tam viděla dva zahraniční páry a fakt bych oběma tipla přes 40 let... teda ženským, chlapi snad ještě víc. A říkala jsem si, že když ty jejich inzerované výsledky jsou průměr, tak tohle ho trošku zhoršuje 🙂, a my bysme ho mohly naopak vylepšit 🙂

hanulka3112
16. únor 2008

Fialinka, no to by jsme mohly 🙂 já myslí, že statistiku roku 08 určitě vylepšíme 😉

nunca
16. únor 2008

Hanulko, Fiallinko, určitě to budeme my všechny, vždytˇ jaro dělá divy (snad i při IVF), musíme tomu věřit a určitě to vyjde. A opravdu jsem žádné negativa taky nikde neslyšela a že už jsem toho prolezla. Tak už jsem vážně na správném místě 😉 😉 😉 . Mě se hrozně líbí v CRM ten individuální přístup ke každému- každé pacientce, což se moc v jiných carech nevidí (po mých špatných zkušenostech v Unice) 😒 bohužel.

nunca
16. únor 2008

Fiallinko, a ten Prednison Ti naordinovali proč? Bývá kvůli imunitě, my na ty výsledky ještě čekáme, jestli vytvářím protilátky proti manžovým spermijkám a embryjkám, tak uvidím, třeba ho taky budu muset brát 😕

nunca
16. únor 2008

Lentilko, opravdu mám z pana dr. Gerycha skvělý pocit, mám takovou vnitřní jistotu, že mi chce vážně pomoct a nepovyšuje se nad pacientkami a nechová se arogantně, to jsem totiž zažila na Unice u prof. Malého (ten pocit jsem neměla jen já, ale i manžel, kterému se tam nikdy nelíbilo), ale ze Zlína máme dobrý pocit oba, nezačnou tam totiž mluvit hned o penězích a dokonce spg. měl manža ve Zlíně skoro normosp. a v Brně v Unice vždy prý katastrofa???? 😠 A to říkají snad všichni z Unici, že ty spg. mají z tama hrozně špatné a jinde normální???!!!

fiallinka
16. únor 2008

nunča: já myslím, že to ordinují preventivně všem, já protilátky nemám ... a jinak - dr. Chovanec se mi zdá lepší a lepší a minule, když mluvil na tu paní slovensky, tak jsem úplně roztála 🙂, ale jinak je to dost nemluvný typ, když chce člověk něco vědět, musí to z něj tahat.

nunca
16. únor 2008

Fiallinko, taky si to myslím, je to takové zlatíčko, prostě doktor na svém místě, i když jsem mu minulý týden volala, tak byl k mému překvapení docela výřečný 😅 , ptala jsem se ho na tu injekci Depo-provery a hezky mi to vysvětlil. Myslím, že on se skutečně snaží pomáhat a nemaže tzv. jen med kolem pusy jako jinde (slibují hory doly za účelem tahání peněz z kapes pacientek) 😉 😉 a jsem moc ráda, že chodím tam-konečně 😉

hanulka3112
16. únor 2008

Nunco,já tomu moc věřím,že my všechny statistiku CRM vylepšíme, prostě mám z jara dobrý pocit a ze Zlína ještě větší 😀 Jsem moc ráda, že jste mi to jen potvrdily, že je tam fakt bezvadný přístup, doporučil mi to i můj primář, který mě operoval, tak jsem ráda, že mě poslal do zprávných rukou.Holky já se tam normálně moc těším a to se asi moc často neděje, když jde člověk k doktorovi 😀

fiallinka
16. únor 2008

hlavně je nejlepší, když už se člověk do Zlína dostane, že se prostě něco děje a nestojí to mrtvém bodě 🙂... jinak holky, právě teď v tv zase řekli ten pitomý blud, že tři pokusy ivf jsou zdarma a až potom si ženská platí 20 - 60 tisíc. Ha ha. My jsme vyplázli skoro třicet tisíc jako nic, a to byl první pokus. A lidi si to myslí a mne to vždycky nas... až hrůza.

v199
autor
16. únor 2008

Ahoj babulky.Lentilka, ty neměj vůbec žádné obavy, prostě jsi těhotná.Já jsem měla úplně stejný průběh jako ty-pořád dokola jsem si dělala testy, jeden den byla druhá čerečka silnější, další den slabší.Prostě se neboj, když ji tam máš i slaboučkou tak jsi na 100%těhu.
Fialinka-blahopřeju k embryjkům. Je skvělé, že máš i něco zamražené.Z toho jsem měla největší trauma-my jsme měli jen 2 dobré a ty mě transferovali(idyž jsem měla 16zdravých vajíček), bála jsem se že to budeme podstupovat všechno znova.Hlavně na sebe dávej moc velký pozor, testík vyzkoušej tak za 8-10dní.Přeji jen úspěch 😅
Juilet-už se mám trošku lepší, začala jsem chodit k zubaři(moje zuby jsou dost špatné z toho neustálého zvracení, které mě ještě bohužel provází).Druhé emryjko se pěkně vstřebalo, ani jsem nic necítila, na ultrazvuku byla po něm vidět jen malá tmavá skvrna.Jinak ten termín mám 13.srpna, jsme na tom tak stejně.A co ty tvoje 2 mimíska?? 😵

jabluncanka
16. únor 2008

Holky,

nechci Vám brát iluze,ale není ve Zlíně všechno tak úplně OK,jak to tady popisujete.Můžu to říct s naprosto klidným svědomím,protože jsem zdravotník a tak trochu "vidím pod pokličku"... nicméně mezi ostatními CARy patří spíš k těm lepším a férovějším... 😉

fiallinka
16. únor 2008

jabluncanka: tak něco hoď do placu, zajímalo by mne to - nemám srovnání. Mne zatím vytočily hlavně dlouhé čekací doby a taky jsem měla pocit, že z doktora i embryoložky musím všechno tahat. Taky by mne zajímalo, proč jsem prostě automaticky dostala léky za pět tisíc, když mi jich více než čtvrtina zbyla... ale tohle je asi stejné všude. A ještě mne celkem štvou ty sestry, protože je jich tam moc a každou volnou chvíli nadávají na práci, na odměny, na doktory...

lentillkaa
16. únor 2008

v199: kéž bys měla pravdu 😉
Jinak k tomu CRM - co to profesionality doktorů nemám sebemenší výhradu. Ale prostředí a hlavně ty šílené sestřičky...jsou... 😒 nic moc. Hlavně manža to tam špatně díky nim snáší. Pořád úšklebky, když jsem s ním šla na odběr a pak na něho zařvala přes celou čekárnu, že je jak plemenný býk 😕

fiallinka
16. únor 2008

Lentilka: počkej, to mu řekla sestra?
Jo, já bych ještě teda přidala k výčtu obj. nedostatků ten výtah 🙂

lentillkaa
17. únor 2008

fialinka: jo, hned když jsme byli na prvním spermiu a absolutně nevěděli co a jak - strčili nám do ruky papír a nazdar. tak se ptal, jestli jako problém, nebo je to dobré, a ona mu řekla toto..

A výtah...to je kapitola sama pro sebe 😀

nunca
17. únor 2008

Holky, ono vše má své pro a proti, ale můžu vás ubezpečit, že Unica v Brně je proti Zlínu jako z jiného světa tak např. prof. Malý, když dojdete jenom na blbou konzultaci po nevydařeném transferu (mimochodem člověk už je i bez toho dost zklamaný), tak nám sdělil, že tu konzultaci mu nikdo nezaplatí a přichází zhruba o tisíc korun 😒 a když vám řeknu, že když jsem měla první stimulaci po laparosk., tak mi nějak špatně uzrávaly vajíčka, tak to nakonec stopli a řekli mi skutečnost, že vajíčka mi zřejmě nedozrávají a nikdy vlastní dítě mít už nebudu, že dcera byla jenom náhoda ☹ a tak by bylo nejlepší jít do darovaných vajíček (zaplatili jsme asi 40 tisíc), co nám zbývalo, slepě jsme věřili, že to tak je. Šli jsme tedy do darovaných, bohužel se embryjka neujala a po té jsme měli onu konzultaci a to nám zas tvrdili, že jsem vlastně ty výsledky hormonů neměla nikdy až tak špatné, že bychom mohli jít ještě do vlastních ???? A to ještě navrhovali, abychom pro změnu šli do darovaných spermií (podotýkám, že manža měl tedˇ 28 mil. spg.) a mně kontroloval můj gyn. skoro každý měsíc vaječníky (+já si měřila bazální teplotu) a vajíčka tam vždy byly, jedno min. 16mm. Takže jak je vůbec toto vše možné a to jsem taktéž zdravotní sestra, takže zmatenost a zlost je vážně slabé slovo.

Proto říkám, budˇme rádi za Zlín, nejsme přece pokusní králíci (podotýkám, že si to ještě platíme a né zrovna málo) 😉 😉

nunca
17. únor 2008

Ještě bych chtěla říct, že je vážně smutné, když se to nepovede, ale jsem ráda a vděčná, že za celých 5 let, co se snažíme, až ve Zlíně hledali příčinu a budou ji řešit, i když úspěch (tedy mimi) vím, že zaručen není ani tak, ale mám aspon nějakou naději, že zlepším možné zahnízdění embryjek po transferu (když se tedy ta operace zdaří).

Všem přeju opravdu moc a moc štěstíčka, abychom jednou ty naše mimča držely v náručí 😉 😉 😉

fiallinka
17. únor 2008

nunca: to zní až hrůzostrašně... jenom se divím, že jste neutekli už dřív, ale člověk je asi v takovém psych. rozpoložení, že neví, co dělat, že... já osobně už mám teď z internetu tolik informací, že hned tak něčemu neuvěřím a spíš se ptám na to, co neřeknou a myslím, že je to důležité, ale musím říct, že mne vytočilo už to, když Chovanec viděl ty naše šílené výsledky spermiogramu a začal mluvit o tom, jestli nechceme jít do dárcovských spermošek, kdyby se tam při ivf žádné nebyly... ono totiž ten sp. byl předtím o dost lepší, takže proč nás takhle strašit... nakonec se za měsíc ukázal o něco lepší, tak jsme to pro jistotu zamrazili a teď při ivf byly stejně spermošky použitelné...ale náladu nám nezlepšil.

nunca
17. únor 2008

Fiallinko, asi je opravdu zapotřebí jenom nespoléhat slepě na doktory, ale mít i svůj názor a když se nám něco nezdá určitě se ozvat 😉 .
Odejít jsme se rozhodli po tom posledním rozhovoru tam a taky to dělala hodně důvěra, že jsme tam tak dlouho vydrželi, ale je pravda, že mě dorazili před půl rokem tím, že tak snadno se mění diagnozy, napřed to s mými vajíčky nejde a pak jako mávnutím proutku ano, asi se vaječníky obnovily, či co? Absurdní!! 😠 Oni tam ty laboratorní výsledky byly divné jak u manžů spg. (více holek o tom diskutuje na koníkovi Unica) a taky ty moje hormony vyšly tam jinak než v nemocnici u nás (byla jsem v normě). Takže tak, ale samozřejmě bych nerada někoho odrazovala chodit tam, jen já osobně už tam víckráte nevkročím a vím proč 🙄 .
Už jsem psala tady někde, že dr. Chovanec nám ihned navrhnul ten krátký protokol, u mě nejvhodnější (na Unice pouze a jen dlouhé protokoly) a to si myslím, že je naše správná trasa, i když nejsem naivka, vím, že se to přesto nemusí povést.
Fiallinko, asi je tedˇ nejdůležitější, že jste už správně vykročili a udělali pro to vše, tedˇ už jenom moc držím pěstičky, atˇ se zadaří a Ty nám za nedlouho oznámíš, že je to tam!!!!!!!! 😉 Mimísek (-ci)!!! 😉

hanulka3112
17. únor 2008

Ahoj Holčiny, tak teď jsem z toho vašeho povídání trochu v rozpacích 😅 ale i tak se na středu moc těším, věřím tomu, že jdu do správných rukou.Protože to co jsem četla na ostatních stránkách o jiných carech mě vyděsilo, jak tam holky psaly, že byly nespokojené a špatné spermia a když si ho udělaly jinde tak bylo v pohodě 😒
Nunco, to je fakt smutné, jak se tam k tobě chovali ☹ na toho prof. Malého jsem slyšela i od jiných holek, jak je arogantní 😠 Jsem opravdu ráda, že jdu do Zlína, protože i holky z Prahy si stěžovaly, že jim to připadá jako by z nich chtěli jen vytahat peníze a skutek utek.Jo a jsem i ráda, že ve Zlíně dělají PK automaticky, protože v ostatních CARech holky o to musí žádat,ale hlavně, že jim např. doporučují darované vajíčka a pak to najednou i jde s těma vlastníma 😠 že je svědomí nehryže.
Fialinko, tak jak se cítíš pociťuješ nějaké změny, ať pak vím jak poznat jestli jsem těhu 😉
Lentilko, tak už se to krátí, zítra tu budu číhat na tvoji zprávičku, tak tfuj tfuj tfuj 😉 😀

nunca
17. únor 2008

Hanulko, uvidíš, že to dobře dopadne a sama budeš mít z toho dobrý pocity (jako já). Myslím, že lépe by sis už nevybrala, je to skvělé pracoviště, ale to už jsem říkala. Chybičky dělá přece každý člověk, ale nesmí to druhým nějak zásadně ublížit nebo dokonce ponížit (viz. opravdu prof. Malý). Tak držím pěstičky, atˇ máme do roka dětičky 😀

jabluncanka
17. únor 2008

Holky,

takže abychom si to "osvětlily" = na podzim jsem byla na svém prvním IVF+ICSI,které se nepovedlo,protože jsem byla předávkovaná hormonama.Dávku mi sice po prvním UTZ snížili,ale už bylo pozdě.Měla jsem mimo jiné i HSS...Ale nikoho to celkem nebralo.Když jsem volala,a to celkem 2x,bylo mi řečeno,že je to úplně normální a nic se vlastně neděje...Nakonec to šlo samozřejmě do háje...
Dále-pokud máte vyšetřené protilátky,proč Prednison??pokud by člověk otěhotněl spontánně,žádný Prednison by taky neužíval??Když to nevyjde,řeknou vysaďte léky-jenže konrétně Prednison se musí vysnižovat postupně,jinak to může poškodit.Já měla z vysazení atopický ekzém...
Po nezdařeném IVF+ICSI a KETu(bylo to vzápětí po sobě)mi MUDr.řekl,pokud bychom chtěli,mohli bychom jít HNED do dalšího píchaného cyklu.Když jsme to odmítli s tím,že chceme napřed genetiku a urologii+andrologii,byl velmi nepříjemný a přesvědčoval nás,že je to geneticky dané(špatné SPG)a nedá se s tím nic dělat.Genetiku mámeOK,v hematologii mi vyšla trombofilie(už je zaléčená)a na urologii zjistili,že má muž varikokélu a v pátek jde na operaci...Kdyby tyhle vyšetření udělali napřed sice by to svědčilo o serioznosti CRM,ale nebyl by byznys... Takže je lepší napřed se poinformovat(a to důkladně),a trvat na pořádném vyšetření,než se nechat uvrtat do IVF... 😉

nunca
17. únor 2008

Jablucanko, tak to je mi vážně líto, že vám to tak dopadlo, vím, že ty negativní zkušenosti se smazat nedají a nechají v člověku hořkost, znám to taky. Vidím, že všude je něco a je to strašné 😠 , vždytˇ mi to někdy připadá, že nás tímto zneužívají, protože dobře vědí, že jim důvěřujeme a oddáme se jim ve veškeré léčbě. Dost dobře to nechápu, proč???Dost na tom, že ty problémy máme a toto nikomu moc nepřidá 😒 .

Můžu se zeptat, jak tedˇ pokračujete? A ke komu jste chodili ve Zlíně? Já už se ptám na vše, protože jsme si už taky docela užili ☹ .

Přeju Ti moc, atˇ nakonec vše dobře dopadne a mimísek na sebe nenechá už dlouho čekat 😉 😉 , moc Ti to přeju!!! 😉