CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

maendy
8. kvě 2009

Ahoj holky.Tak jsem si při čtení vybavila mé známé.Vše přirozeně,první těhotenství potrat do 10tt,druhé probíhalo skvěle 2 t před porodem přestala cítit pohyby a tvrdnutí břicha,šla do nemocnice a tam ji lekařka řekla že vše je ok,že ozvy mimi ok.Na druhý den ji bylo moc zle,vratila se tam a lekař ji řekl že plod je tyden po smrti tak musela přirozenou cestou vyvolaním porodit holčičku terezku.pul roku po pohrbu otěhotněla.jenže mimoděložně ☹
zhrotila se.ted jsou znovu těhotní.Když si na ni vzpomenu mrazí mne.já bych to nezvládla.lekařku samozdrejme zazalovali.

Ale pryč od toho.dneska bude krásný slunny den.manžela mám sice v práci ale budu gruntovat.

Holky napište mi prosím jaký máte dům.My nevíme jak se rozhodnout.máme vyhlednutý dům za 3 mil samozdrejme to bude hypotéka na 20 let 🙂 Je to rekonstruovaný starý dům,vše nové,podlahy,elekřina,voda odpady.Ale pripadne mi studený ☹ Ale ta zahrada,uz tam vydím pobíhat naše vysněné děti.

jinak ve středu jedem do zlína na výsledky krve a manža na SPG.
Začínám být nervozní.Horvath mluvil o tom aby to nebyla imunitní porucha 😒

maendy
8. kvě 2009

Ruda /30 let/ 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI(KO 7.5.09)

Maendy /26 / 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Ptregnyl,(13,5,jedem na výsledky a ortel co bude dál)

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG-malo pohyblivých, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (07/09)

rendas
8. kvě 2009

Krásné ráno všem 🙂 Holky to jsou fakt takový příběhy,jak to tady čtu.....No já jsem to ještě včera obrečela,jaksi to na mě dolehlo....
Jinka maendy my jsem stavěli ,takže nový domeček,ale šílenejch dluhů....ale za to cenu jak píšeš by to mělo být hodně dobré...Takže přeju ať se dobře rozhodnete 😉
S tou imunitou nás horváth taky strašil,byli jsme na ní v praze,ale ok.

Holčiny na dovolenou prdíme,musíme našetřit na ty naše,mimouška.My už jsme s manžou deset let a taky se nikam,nechystáme.Na podzim bych asi chtěla další ivf...

Mějte se 😎

ruda
8. kvě 2009

rendi nesmutni, já vím, je to děsně těžké, kdyby jsme aspoň měly tu jistotu, že to bude letos...
tak nasbírej do podzimu hodně sil / i peněz /..mě se taky pořád někdo otravně ptá a proč nejedete na dovču??? máme hypotéku, laesingy a k tomu ivf...starostí až dost,nám stačí být spolu, třeba na chatě... 😉 tak tfuj tfuj do dalšího snažení a třeba ivf nebude třeba...

fiallinka
8. kvě 2009

maendy: to je hrůza, mnohem větší děs, než co se stalo nám, a to přitom bylo šílené...ale řekla bych, že stejně za to ta doktorka podle tvého popisu nemohla, jestli mimčo bylo už týden mrtvé, stejně nic nemohli zachránit. Ono totiž pokud je to trombóza jak u nás (nemusí být), pak ti nepomůže nic, nestihli by tě prostě ani na ten sál přivézt tak rychle - já jsem byla v nemocnici, každý den byly ozvy ok a stejně to nepomohlo. Ale doufám, že už si píchá kámoška něco na ředění krve, protože potraty + smrt dítěte, to je přesně důsledek blbé srážlivosti krve, pokud se to neléčí.

Ale holky, nesmutněte. Takové příběhy jsou fakt strašně málo časté, akorát když už se stanou, tak jsou strašně moc na očích, ale je to minimální šance... Naopak šance, že otěhotníte a donosíte krásná zdravá mimina je OBROVSKÁ 🙂, fakt, akorát to asi bude dýl trvat...

maendy
8. kvě 2009

Jo holky je to fakt.Kdyby tak člověk mohl trošičku vidět do budoucna.Mě by jen stačilo kdybych věděla že to jednou prostě příjde. 😉

Fiallinko já vím že mimču to už nepomůže,ale ohrozila na životě i matku,když špatně určila dg,ona slyšela ozvy ale to bylo srdce matky.Kdyby nešla znovu druhý den,zemřela by na otravu krve. ☹
Takové lékařce bych se nechtěla dostat do rukou.Jsem zdrav sestra a manžel lékař tak jsem v tomto asi přisnější.

U tebe je to samozdřejme jiná věc.Moc mě to mrzí.Poruchy srážlivosti jsou hrozné,je to blbá komplikace a složitá,není moc center které s ena to specializují.

My taky na dovču nejedem.Všechny penízky dáme na mimi.žijeme v 1+nic tak plánujeme něco najít,což bude hypotéka až do důchodu.člověk nemá žádné jistoty,ani ty děti.

Moje sestřenice porodila minulý víkend chlapečka,když mi poslala 1 video z porodnice jak ho poprvé přebaluje,tak jsem brečela tak že jsem vzlikala nahlas.jsem samozdrějmě šťastná s ní,také na něj 2 roky čekali.
ale......

fiallinka
8. kvě 2009

maendy: to máš pravdu s tou doktorkou, já jsem se zamyslela jen ohledně toho dítěte. Vlastně mne to nenapadlo - u nás to úmrtí bylo způsobeno trombózou z nezjištěných příčin a jak to tak vypadá, tak mne ani Juráška to nakonec neohrožovalo, i když strach měli - ale u těch dvojčat je to dost specifická situace. Nicméně s tou srážlivostí jsem docela naštvaná na CAR Zlín (i když tam teda půjdu asi znova 🙂, protože si myslím, že by to trochu měli hlídat i oni, v Praze to tak v CARech většinou dělají... i když ta moje porucha je dost hraniční

a jinak přesně to jsem si říkala - kdybych věděla, že to někdy přijde, tak vůbec nestresuju, kdybych věděla, že se dočkám... ale dočkala jsem se já i strašně moc dalších holek, které čekaly dlouho a všechny jsme měly ty samé pocity... málokdo dokáže být jen pozitivní, nesmutnit z cizích dětí...vždycky se míchá radost a smutek zároveň...

holky, já už vás tu nebudu rušit 🙂, kdybyste některá chtěla ten utrogestan, tak dejte vědět..já ho snad ještě potřebovat budu, ale později 🙂

ruda
8. kvě 2009

fial, tak ať se daří,ale nás jsi tady vážně nerušila a díky moc za nabídku a držím pěsti...
maendy, ty jsi sestřička? já taky ,na kterém odd. děláš? jestli to není takné???

maendy
9. kvě 2009

Rud už na oddělení nepracuji,dala jsem se po 6 letech na interně na ambulantní dráhu 😉
Pracuji u soukromníka,takže samozdřejmě není z toho zlína moc nadšený.
Ale npro mne je dítě na 1 místě.moje maminka mela v 28 letech rakovinu čípku,zvládla to,ale je to pro mne takový strašák,i když dědičnost je minimální.Proto to řeším už ted a taky když už to bude v srpnu 3 roky co jsme se začali snažit. 😒
Rud ty děláš jaké odd.nemusíš psát kde.přece jenom je příjemnější trošku té anonymity. 😉

ruda
9. kvě 2009

ahojky, taky nejsem na odd., chápu obavu s Ca., ale to bude v pohodě... my to budeme mít v září 3 roky, tak to jsme na to m stejně...dnes TT neg. dělla jsem pro jistotu, jdu pít na oslavu a MS přijde asi až zítra a pak začátek stimulace...

ruda
9. kvě 2009

maendy poslala jsem ti něco interně... 😉

rendas
9. kvě 2009

Ahojte kočky,tak já musím napsat že jsem taktéž sestřička, ale také v nemocinici nepracuji..

Rudi takže ty už začneš stimulovat,tak at to probíhá vše v pohodě 😉

Maendy vím u soukromníka to tak lehce nejde ale musí to také trošku pochopit.....

Holky nevím jestli jsem to psala,ale Horváth mi nabídl lázně,i když říkal že neví jestli je schválí,když ne tak bych nejela,protože bych chtěla na podzim asi další ivf...takže penízky...Jo a taky jsme se bavili že má manželku na interně a ona se zabývá obezitologickou poradnou,a já mám nadváhu,takže bych chtěla něco do dalšího boje zhubnout...ale nevím jak to tam chodí?????????mám to hodně daleko,a tam si to asi pacienti hradí sami..
Možná Zlínačky poradíte někdo????

Holky držte se!!!!!!!

maendy
9. kvě 2009

Tak jsme užili pěkný večer.grilování,pokecali jsme s našima.Ted je mi líp.Jen začínám pomalu cítit nervozitu jak nám dopadnou ty výsledky a spg.

Rud IZ

ruda
10. kvě 2009

Ahojky holky tak MS dorazila na oslavu,. tak zítra Zlín a SNAD začátek stimulace, doufám, že nemám cystu...dost na ně trpím...

rendas
10. kvě 2009

Rudi tak zítra hodně štěstíčka tfuj tfuj 😉

maendy
10. kvě 2009

Rud držím pěsti 😉 .To já jsem 30 dc a nafouklá jsem až hruza,takže čekám MS čekám každou chvíli ☹
A ve středu zlín.

ruda
10. kvě 2009

díky moc holky, snad tam nebude cysta a budu moci začít, když už mám na to tu dovolenou...taky jsem to čekala v pondělí,ale tak jak jsem podle bolestí cítila, došla dřív,ale naštěstí v sobotu večer, tak to naštěstí akorát vyjde na zítřejší zahájení...
Maendy, tak at se to taky prolomí a ve středu hodně zdaru!!!! rendíku díky moc 🙂

kaces
10. kvě 2009

Ahojky holky jak vydím tak ste krásně rozepsali,ráda si to čtu a při tom přijdu na jiné myšlenky.Já v sobotu vysadím antikoncepci a pak budu čekat na ms a pustím se do snad už poslední stimulace.Nakonec si teda nechám napsat neschopenku na klinice,už všechny kašlu at si říkají co chtějí. 😠 A nechám si ji napsat asi hend od začátku stimulace,pak by se mi neoplatilo jít jen na 14dnů marodit,takže budu vegetit doma. 🙂
Holky držím vám pěstičky at vám to všem dobře dopadne 🙂

zuzazlin
11. kvě 2009

Ahojte holky,potřebovala bych radu zkušenějších.Čeká mě nejspíš první IVF.Zajímá mě jak dlouho se čeká na schválení pojištovnou a hlavně jak je to s penízkama,kdy se vlastně dozvím kolik to mé IVF stojí,abych věděla jak moc mám šetřít,Horváth mi řekl,že od 15-30.000,-A ještě sem se tady dočetla o antikoncepci před stimulací na IVF.To dávají každému,aby si vaječníky odpočinuly?

lesis
11. kvě 2009

ahoj kočenky,

tak oslava prvniho vyroci v madarsku dopadla vyborne, meli jsme se krasne a dneska, respektive tak za 2 hodinky vyrazim na prvni konzultaci do CRM ke Grosmanove, tak uvidime...teplota si tento mesic vylozene dela co chce a pripadam si podle grafu spis podchlazena 😠 .

a jinak teda jak jsem to tady cetla, tak jsem musela i prestat, docela hrůzy ☹

mejte se hezky, zatim pa.

ruda
11. kvě 2009

Ahojky holky, KAci, já mám dovču a pak jdu taky hned na PN,ať si všichni...
Zuzi, to je individuální,podle dávek hormonů a podle toho, co vše budete chtít, já čekám tak 27tis. chceme ICSI...ceník mají na webu,ale každá to máme jiné .. dnes jsem začala stimulovat před 1.IVF -ICSI, platila jsem zatím jen doplatek za injekce 5000,- zbytek po ET, podle toho, co se bude dělat...chci vše co jde a antiko jsem neměla, tak to u všech není, čekala jsem dva měsíce na květen, sluníčko prý pomáhá... jen mě a manži vzali dnes krev a mě UZV, jestli nemám cystu a hned mě píchli první dávkzu a v pátek kontrolní ultrazvuk a upravení dávek..
Lesis, super, taky bych jela ..ale manža má práci, snad jen víkend v Rakousku...

fiallinka
11. kvě 2009

Zuza: ahoj, nás to stálo asi 27500,- Kč, měli jsme ale ICSI a prodlouženou kultivaci a zamražovali jsme embryjka i spermie, takže jsme měli tu nejdražší variantu (ale za léky jsem nedoplácela). Dopředu si s doktorem dohodneš, jestli potřebuješ to ICSI, jestli budete mrazit nebo jestli budeš dokupovat léky se dozvíš až v průběhu "akce"...ale pro jistotu fakt počítej s větší částkou. A na schválení pojišťovny jsme v podstatě nečekali, bylo to do měsíce. A antikoncepci určitě každému nedávají, mně ani kámoškám ne, záleží na diagnóze - někdy ji dávají kvůli endometrioze apod.
Tak hodně štěstí 🙂

ruda
11. kvě 2009

jo a já jsem na schválení čekala asi 5 týdnů.. jsem u 213 a my chceme taky vše IVF ICSI PK I KRYO...ale taky dnes říkala sestřička, že mám nízké dávky, tak když to všechno nevypíchám, vrátí mi část peněz, taky záleží jestlipera nebo injekce,pera jsou lepší,ale dražší..já doplácela těch 5tis.

zuzazlin
11. kvě 2009

Tak díky moc holky,už jsem zase o trochu chytřejší.U mě je problém pozitivní imunologie,ale na tu už papám půl roku prednison,u partnera čím dál slabší SPG,přestože bere vitamíny,tak ho má čím dál horší,nejlepší byl uplně první,to nebral vůbec nic a ted s těma vitamínama horší(ale tím to nebude,to je asi jen náhoda 😀 ,ale ani Horváth si to nedokáže vysvětlit)Říkal at zkusíme max.1IUI a pak IVF.Tak čekám jak to dopadne,ale je fakt že 10%na IUI je málo,takže už zjistuju vše o IVF.A kvuli manželovi to taky bude nejspíš ICSI.

maendy
11. kvě 2009

Ahojky,tak už na mne jde nervozita.Uz at vím ty výsledky.pak jeste man spg,prodelal osklivý zánet,byl na operaci ledviny tak se bojím jaké budou u nej výsledky.Tenkrát to nebylo tak hrozné.
snazím se myslet pozitivně.Rud je fajn,že se nepotvrdil tvuj strach z cysty.To je taky můj strašák.
minulý měsíc jsem si píchla 2 dávku agolutinu,než ta mrcha praskla.Horvath říkal,že to není zrovna dobré,když mám časté cysty.Tak jsem zvědavá co řekne ve středu 😒
Jinak hodně štěstí holky 😉

lesis
12. kvě 2009

ahojky holky, tak ja jsem dopadla zatim dobre, vcera prvni konzultace u Grosmannove, je moc prijemna, rekla mi co a jak dal s planem, takze cca 12tý den cyklu mam dojit na UZ a mezitim jsme dostali kelimek na SPG 🙂. Tak uvidime.
hezky den 🙂

monara
12. kvě 2009

lesis: MUDr. Grossmanová je i na léčbě neplodnosti? Chtěla jsem k ní, ale mně doktorka říkala, že tam má jen gynekologickou ambulanci. Tak jdem v pondělí k Horváthovi.

fiallinka
12. kvě 2009

zuzi, tak u nás byl spermiogram taky čímdál horší, fakt skoro katastrofický, ale já osobně si myslím, že v tom hrozně moc hraje psychika, ti chlapi to asi nesou hůř, než se může zdát... vsadila bych se, že teď bude o moc lepší 🙂

ruda
12. kvě 2009

jasně, psychika u nás i chlapů, je snad nej problém, taky jsme měli před rokem spg nejlepší...teda měnší počet,ale pohyb i morfologie v pohodě a teď je to na ICSI.. mám v břichu druhou injekci, zatím bez reakcí a pocitů...ale jsem ráda, že se konečně něco děje..

kaces
12. kvě 2009

Ahojky Rudy takže si začala se stimulací jo?A co máš pěkného gonal v peru?nebo něco jiného?Já chci v sobotu vysadit tu antikoncepci a příští týden bych měla začít stimulovat,tak jsem zvědavá.Poslední prášek si chci dát v pátek a budu se hrozit kdy to dostanu 😒 Už aby byl alespon červen a měla to všechno za sebou a věděla či to klaplonebo ne.