CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
18. únor 2010

jé, Paji, teď už to konečně chápu, tys ten ET měla 28.1. a ne 28. den cyklu, takže teď už to sedí, jen jsi teda byla na krvi o dost později, než bývá běžné 🙂, takže to už by fakt sedělo i na to jedno...jé..
Lili, my jsme měli spermiogram katastrofální, sotva tam nějakou dobrou spermii našli, a ivf vyšlo výborně, tak neboj. Snažili jsme se dva roky, ale už po roce bylo jasné, že je to blbé 🙂.
A ten embryotransfer je v pohode, jen vylezeš na kozu a zavedou ti tam katetr, ani nic necítíš... a žádost na pojišťovnu trvá asi měsíc. Chodíme k Chovancovi.

pajka00
18. únor 2010

joo🙂 jsem ráda, že si rozumíme....takže dobré.....takže jedno mimčo a snad OK...no na krvi jsem byla 14 dní po transféru🙂
Tak se mějte kočky-já odcházím domů....a zítra pá.

ivus16
18. únor 2010

lilisa: takže do Uh to mám asi 12km, a vy se léčíte s čím špatný spermiogram, nebo něco u tebe. My jsme byli na kopci teprve 2x, ještě nevíme všechny výsledky takže čekáme až dojde mrcha a huráá do Zlína.

lilisa
18. únor 2010

Ivus: no my máme špatný SPG, jinak jsme v pořádku. A vy? My tam jdeme teď taky potřetí ...
A vy máte co za problém?

sarri
18. únor 2010

Pajko, hematom se udělá, když praskne nějaká cévka nebo více cévek - je to vlastně krevní sraženina, ze které můžeš špinit nebo krvácet. Je při tom velké riziko potratu - já měla hematom pod placentou v 8tt - trošičku to špinilo, tak si mě nechali v nemocnici, po týdnu bylo vše ok a měli mě pustit, jenže jsem začala moc krvácet a hematom se udělal nový obrovský - a pak ze mně vyšel kus sraženiny velký jako slepičí vejce a to jsem myslela, že je vše v háji. Vzali mě na ultrazvuk, ale mimísci bojovali a nechtěli se nechat odplavit. Tak jsem se vrátila z nemocnice až v 14tt. Byly to hrozné nervy. Musela jsem ležet - jen na wc. Tak se radši šetři, kdyby to byla ta sraženinka - žádnou fyzickou námahu - ale třeba je to druhý mimís 😀 Musela jsem pak celé těhotenství polehávat a nic nedělat - ono to ani dlouho po šestitýdenní hospitalizaci nešlo - všecko mě hrozně zmáhalo.

rendas
19. únor 2010

Dobré ráno kočeny 😉
Vítám nové holčiny a hurá do boje 😉 Ivus, Lili taky se motám kolem Uherského Hradiště 😉 se špatným spermiogramem tu bojujem skoro všechny 😒

Holky měly jste někdy zánět žil????strašně mě bolí lýtka i v noci.....do práce si nohy stahuje a ted si jdu udělat ranní studenou sprchu lýtek...doufám že to nic nebude ☹ , páč už se to blíží a v březnu vyrážím na kopec...
no jinak vlastně už tam jedu ve čtvrtek poprvé za tou Mudr.Brychtovou na gyndu.....no jenže dlaší průser,kleklo mi auto a do stat se do Zlína, no budu mít velkej problém ☹ takže doufám než dostanu mrchu už mi auti opraví,jinak mě picne 😠

Jity to je v pr....já ti tak věřila...holka nevzdáme to, bojujem dál 😉
Holky přeuju hezký den

pajka00
19. únor 2010

Dobré ranko holky...no sarri, tos mě moc nepotěšila teda....Já nic nenosím už od transféru-ani koš s prádlem, prostě fakt nic...a odpoledne polehávám. Tak jen doufám,že to bude dobrý a nějak se to vstřebá...musím vydržet do příštího čtvrtka, jestli se s tím něco děje...Pokud řekne, že blbý, tak si nechám napsat neschopenku a budu ležet-pro jistotu. To sis teda zkusila chudino-hlavně, že to všechno dobře dopadlo🙂
Včera jsem to řekla děckám...ukázala jsem jim fotečku a říkám-hádejte co to je?Dcera se usmála a syn říká-to je embryo (studuje zdravku 😀 ) tak jsem se divila jak to ví a dcera-to je v každém druhém filmu....tak měli radost a půl hodiny vymýšleli, jak se to bude jmenovat🙂 tak mi udělali oba radost, že to tak vzali v pohodě🙂

ivus16
19. únor 2010

Tak to už jsme tu tři co jsme z okolí UH, no u nás SPG není zas až tak katastrofický, Dr.říkala, že můj manžel není neplodný, ale přesto jde ještě jednou, a možná ani naposledy, na vyšetření. Problém bude asi ve mně , protože mám zvýšené FSH. Ale jak už jsem psala jedeme tam teprve po3 a neznáme ještě další výsledky, takže příště napíšu víc.

aja8
19. únor 2010

Ahojky vsem..
Jity, to je skoda, ze to nevyslo..drz se..jednou se to podarit musi..
Pajko, velka gratulace k mimiskovi..
jinak zdravim nove snazilky..ja jsem taky z UH..uz v lednu jsem mela zacit se stimulkou, ale zjistili mi infekci mocove trubice, tak jsem dostala na 3 tydny antibiotika a hned po dobrani dostanu dalsi, takze se stimulkou zacnu nejdrive az koncem brezna, pokud bude vse ok a pokud mi to schvali pojistovna, protoze to mam schvalene do 7. dubna a doktorka rikala, ze pokud bych zacala stimulovat az koncem brezna, tak uz by jsme to v terminu, do ktereho to mame schvalene, nestihli..tak uvidime, budu tam muset zavolat..jinak nas problem je vysoke FSH a manza ma spatny spermiogram..

pajka00
19. únor 2010

Ivus-tak když jste tam byli už 2x, tak by vám měli už něco navrhnout ne? My jsme tam byli 1x a hned jsme se domluvili na IUI....prostě nám vzali krev a za 5 týdnů jsme jeli už domlouvat podrobnosti.Zvýšené FSH...kolik máš let?

pajka00
19. únor 2010

Díky aja...to je zajímavé, kolik holek má zvýšené FSH...kolik máš let? ty spermie nejsou takový problém...udělají vám ISCI a hotovo🙂 Tak snad to nějak stihnete a pojišťovna to nemůže prodloužit? A kdybys tam zajela a domluvila si,ať ďoktorka zažádá o novou žádost?abyste potom neměli problémy a stíhali to.

ivus16
19. únor 2010

Pajko: no poprvé když jsme tam byli, tak nám oběma vzali krev a pak jsme šli na konzultaci k paní Dr, tam nám řekla možnosti buď inseminace, ale to musí být průchodné vejcovody a já už jsem byla na vyšetření a vím, že pravý je asi neprůchodný a taky dobrý SPG. No a druhá možnost umělé oplodnění, pak mě ještě vyšetřila utz, mluvila něco o cystě.Podruhé jsme přišli až jsem dostala MS, muž šel na SPg a mě vzali krev, za hodku jsme věděli výsledek SPG, tak nás paní Dr z laboratoře zrovna objednala k paní Dr, tam jsem zjistila že mám vysoké FSH 17(je mě 32let), ale vysledky té první odebrané krve ještě neměla tak máme přijít, až "to" zase dostanu. ☹ Tak doufám, že to bude už po neděli.

pajka00
19. únor 2010

Aha-tak to je to jasné. Ale kruci to je brzo vysoké FSH v 32 letech,že?Ale uvidíš, že se to dá nějak udělat a IVF pro vás bude asi nejlepší řešení.

aja8
19. únor 2010

Pajko, ja mam pristi tyden dostat mesicky, tak budu doktorce volat a uvidim, co mi rekne..jinak me je 30 a FSH jsem mela 13,4..takze taky dost vysoke..no uvidime..

pajka00
19. únor 2010

Vysoké FSH bývá začátkem přechodu ne?To mi přijde právě hrozně brzo,ale vím,že je takových holek hodně....Já vůbec nevím, kolik jsem měla FSH...budu se muset podívat doma do těch papírů.

ivus16
19. únor 2010

pajko, jestli ti k FSH na kopci nic neříkali tak to budeš mít asi v pohodě, já jdu právě ještě na jeden odběr a uvidíme jaké hodnoty ukáže tento měsíc. Jsem i v diskuzi s holkama co mají vysoké FSH, jedna tam měla 19 a te ď čekají mimino a je jí myslím 27, takže ono je to individuální.Píšou tam holky co jsou mladší než já a už mají zvýšené FSH.Pevně doufám , že další výsledky už budou lepší. Každopádně mě IVF asi nemine, bude to asi jediná možnost.

pajka00
19. únor 2010

To nevaí ivus-důležité je, aby se to povedlo. Já jsem před 2 lety vykřikovala,že na IVF bych nikdy nešla 😀 No..a podívej se....takže když víš, že jediná možnost bude IVF, tak nemá cenu to odkládat a vrhnout se do toho co nejdřív to půjde. Čím mladší-tím taky lepší, takže držím moc palce, aby se to co nejdřív povedlo🙂

tirtir
20. únor 2010

Ahoj holky mužu se zeptat-- nevíte jak dlouho na kopci může trvat výsledky na horm. profil a na imunologii a krevní testy partnera?????
krev nám brali ještě před Vánocemi a výsledky ještě nejsou.
Zítra jedu na folikulometrii tak doufám, že už tam budou na nás čekat.
Ženy byly jste taky nervozní, když jste šli na měření folíkůůůů, já jsem hrozně 😅 😅 😅
Mužu se zeptat co je to FSH--a z kterých testů se to pozná???
Celkem by mě to zajimalo.
Moc dík.
A já jsem as tady nejmladší mije 26. 😉 😉

tirtir
20. únor 2010

Ahoj lili s já jsem z okolí UH. 😉

fiallinka
20. únor 2010

tirtir: no já vím, že u těch prvních testů jsme se pak dozvěděli výsledky snad další měsíc při další návštěvě - tam trvá asi ta imunologie, hormony a infekce mají hned (to se zjišťuje i před ivf apod. a tam ty výsledky mají do hodiny).

Folikuly mi nikdy neměřili 🙂, ale ty asi půjdeš na IUI, ne? No a to FSH taky asi dělají automaticky, když ho máš dobré, tak ti o tom ani neříkají...

tirtir
20. únor 2010

Fiali mi pujdem na IVF- ICSI---můj má špatný SPG a já mám úzké vejcovody jak jedna kočka co to tu psala předemnou.
IUI by u nás nemělo cenu.
Infekce u mě dopadli dobře to mi řekla hned

tirtir
20. únor 2010

jé já napsala že zítra jedu na folíky omlouvám se, ale až v pondělí tak doufám, že mi ty dvojky přinesou štěstí aspoň trošičku 😉

fiallinka
20. únor 2010

tirtir: a to už teda stimuluješ na ivf?

tirtir
20. únor 2010

fiali já mám pouze Clostilbegyt a utrogestan aby jsme věděli jestli mi dorustají a jak zrají folíci.
Taková malá sledovačka na moje přáni.
Mudr. Slováková to vzala jako dobrý nápad a souhlasila, protože moje gyn. mi nic takového nedělala.
Tak jsem zvědavá jak v pondělí dopadnu.
Jinak pokud to pujde na IVF, bych chtěla co nejdřív.

ruda
20. únor 2010

Ahojky holky, jsem doma, nestíhám , jak se zabydlím, snad se ojevím i s fotečkama, je to velký krásný kluk a zabrat mi trošku dal, teď se trošku poléčím a bude to už jen super...moooc gratuluji novým těhulkám a na OCSI nedám dopustit, ty peníze stojí za ten pklad co mi leží vedle v postýlce a slastně se ze spánku usmívá....hoooddně štěstí všem a holkám před porodem...nebojte, to bolavé přebolí a je to nepopsatelně nádherné stát se mámou, tk vydržte vše co jde i těhule i snažilky....vyjde to a stojí to za to...

rendas
20. únor 2010

RUDI ahooooooooj mamčo 😉 😉 😉 budeme se těšit na fotečky 😉 držte se!!!!!!!!!!

h.jitka
20. únor 2010

rudi, ještě jednou gratulace. super, že ses ozvala. tak ať ruda pěkně roste. 🙂

kamozrout
21. únor 2010

Ahojky holky, všechny zdravím! 🙂 Jsem tu staronová, už jsem pár příspěvků psala v listopadu, pak jsem se odmčela (musím říct, že jste tu všechny moc skvélé a moc vám děkuji za předchozí odpovědi a rady) a teď vás znovu žádám o radu. Snažíme se o otěhotnění už 9 měsíců, poprvé jsem byla těhotná za 3 týdny, takže teď už mi to příjde jako 3 roky a né 9 měsíců. V listopadu jste byl manžel na spermiogramu a výsledky nedopadly dobře - jen 9% normálních a 59% nepohyblivých. Dostal vitamíny a za 3 měsíce měl jít na kontrolu. Po tu dobu jsme se měli snažit dál. Výsledek toho je že těhotná pořád nejsem a mažel měl kontrolní spermio ještě horší - normálních spermii 8% a nepohyblivých 65%. Jsem z toho zdrcená ☹ Na spermio nás poslal můj gynekolog, u toho jsem ještě nebyla ale manže byl zrovna jak byl na tom spermiogramu u nějaké doktorky přímo na klinice a ta mu říkala, že by nám ICSI doporučovala, že není nemožn és takovým spermiogramen otěhotnět, ale že to může trvat třeba i 5 let! No to je nemyslitelné, to bych se z toho dřív zcovkla ☹ Takže říkala, že se má rozmyslet a pak zavolat a objednat se. S manželem jsem se doholi, že to tento měsíc ještě zkusíme a pak se tedy objednáme. I když to by asi byl opravdu zázrak kdyby to vyšlo.
Můžu se vás tedy prosím zeptat jak to pak probíhá když se na kliniku objednám? A když tam budu volat co mám vlastně říct? Už teď z toho mám nervy. ☹ A doktora, ke kterému budeme chodit nám přiřadí? A jak dlouho se pak čeká na úmělé oplodnění atd? Omlouvám se, že takhle moc vyptávám, ale prosím všechny které už toto absolvovali, aby mi to alespoň trochu nastínili, abych věděla co můžu čekat.

Předem vám všem děkuji za všechny odpovědi Míša

fiallinka
21. únor 2010

Rudi - ahoj a osobně gratuluju 🙂 a změń si profil...

Tirtir: aha, vidíš, já jsem to nikdy neabsolvovala, protože máme tak blbý spermiogram, že to ani nemělo cenu..

Kamozrout: ahoj, vzpomínám si na tebe 🙂..no ty výsledky holt nejsou nejlepší, ale jak vidíš, už mimčo máš a šlo to, takže šance určitě bude i přirozeně, jenže otázka je, jak dlouho bys čekala...

Každopádně - zavoláš tam, řekneš, že voláš poprvé a že by ses chtěla objednat na konzultaci - doktora ti vyberou oni, kdybys chtěla nějakého konkrétně, tak jim to řekneš (ale rozdíly tam asi zas tak velké nejsou). Na tu konzultaci přijdeš i s partnerem (kdyby mu chtěli dělat spermiogram, tak se objednej na dopoledne, na to se zeptej v telefonu) a počítej s tím, že tě objednají až tak za měsíc. No a pak vás čeká vlastně jen rozhovor, na kterém se dohodnete na dalším postupu (možná ti vezmou krev) - kdyby jste se hned dohodli na ivf, což je možné, tak pojišťovna schválí žádost cca do měsíce a pak na to můžete vletět.

kamozrout
21. únor 2010

Fialinko děkuji za odpověď. A můžu se zeptat ke komu chodíte vy? Ještě by mě zajímalo co vlastně platí pojišťovna, že to musí schvalovat, však mě už to i tak příjde hodně peněz a to ještě něco platí i pojišťovna? Takže jak to toak čtu, tak zhruba za dva měsíce od objednání by jsme mohli jí na úmělé?