CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

juni
3. dub 2008

fiallinka: děkuju za informace. Pomalinku si tak skládám střípky toho co mně bude čekat. Škoda jenom, že musím tak dlouho čekat. Skoro dva měsíce je pro takového netrpělivce jako jsem já hrooozně dlouhá doba 🙂 Doufám, že nás potom bude čekat takové štěstíčko jako tebe 😉 Dvojčátka, to je nádhera 😵

hanulko: neměla 🙂 Do včerejška jsem měla takové polodlouhé vlasy, sestříhané s melírem. Dneska už jsem červenokrátkovlasá. Ale já jsem se tam snažila vypadat nenápadně a seděla jsem u časopisů a dělala, že čtu 😀 Byla jsem tam poprvé a překvapilo mně jaký je tam šrumec. Sestřičky pořád někam lítaly.......

hanulka3112
3. dub 2008

juni, tak to nevím, já totiž si hned šla sednout zaroh na ten gauč, nebylo totiž nikde místečko, no nahoře byl příjemný klídeček 🙂 já když byla ve Zlíně poprvé, tak tam bylo asi jen 5 lidí a klídeček, byli jsme tam ve 14h, tak možná proto, ale hned další návštěvu tam byl nával, že tam lidi i stáli 😅 ale jinak se mi ve Zlíně moc líbí, vždy se těším na další návštěvu 😉 🙂

juni
3. dub 2008

hani, no holek tam bylo fakt hodně, ještě, že tam byl sem tam nějaký ten chlap 🙂 Příště jsme objednaní na 13 hod. tak snad to bude klidnější. Zajímalo by mně ke kterému doktůrkovi budem patřit. Myslíš, že je to podle toho kdo má zrovna čas nebo na to existuje nějaký jiný klíč? 🙂

fiallinka
3. dub 2008

tak holky, mimíše jsem dnes viděla na ultrazvuku a mají oba už 2,5 cm, to jsou macci 🙂

juni
3. dub 2008

fiallinka: tak to je super 🙂 velká gratulace k obříkům 🙂

hanulka3112
3. dub 2008

Fialinko, tak to je nádhera 😵 moc gratuluji a užívej si těhu a ať je hlavně bezproblémové 😉 🙂
Juni a u kterého dr. jsi byla? Nebo jsi byla jen na nějaké testy.No k jakému dr. tě zařadí, tak tam budeš chodit, nevím podle čeho to dělají asi podle toho kdo má kolik pacientů, aby měli všichni stejně 😉 já chodím k dr. Horvátovi a nemůžu si ho vynachválit 🙂 😉

nunca
3. dub 2008

Hanulko, mocinky Ti děkuju, hodně mi to pomáhá, jsi opravdu moc hodná 🙂 , tak už za týden, to je super 😉 😉 , tak jen piš, piš 😉 . Děkuju Ti!!!!

Fiallinko, to je nádherné, jen tak dále, aspon budou potom krásně velcí po porodu a tudíž méně komplikací 😉 😉 , jsou to šikulky (určitě po mamince 😀 ), tak hezky odpočívej, šetři se 😉 . Je to vážně moc hezký tohle číst, zrovna jsem dnes psala o nějaké krásné zprávičky, no a je to, že? 😀

hanulka3112
3. dub 2008

Nunci, vždyť to je to nejmenší co tu pro tebe můžu udělat a to je, že si tady budu s tebou krátit čas 🙂 😉 ty jsi mě tu zase hezky přivítala a zasvětila mě tu do toho 😉 a za to ti moc děkuji a teď na oplátku ti podávám každé čerstvé info 😉 🙂 moc se těším až mi budeš psát ty jen pozitivní zprávičky 🙂 jejda já úplně zapoměla, že už je 8h jdu si píchnout injekci a hned jsem zpátky 😉

hanulka3112
3. dub 2008

Tak už to mám za sebou a jsem teda zvědavá na zítra na tu další injekci, to bude fakt horší z té injekce do nohy 😅 radši tři pera jak injekce 😅 ale nějak to zvládnu 😉 🙂

fiallinka
3. dub 2008

haňul, kolik jsi vlastně měla folíků, já jsem to nějak nedočetla.. aneboj, ta injekce je teňoučká jako to pero, akorát to samotné vytlačování toho léku trochu bolí, a mně se tam udělal vždycky napuchlý flek, jako když píchne vosa, a po pár hodinách to přešlo, prý je to normoš..

holky, a já doufám, že vás těma těhu zprávama moc neotravuju, ale když jsem to tu slyšela od někoho já, tak mně to vždycky dodalo hromadu naděje, a to mi přitom zároveň připadalo, že se nedočkám nikdy...

nunca
4. dub 2008

Fiallinko, co myslíš, že otravuješ, my jsme hrozně rádi, že jsi tu s námi, vždytˇ to pozitivní, je hrozně fajn slyšet, protože to IVF je přece dost stresující a Tebou a každou těhulkou tady se to hodně zmírnuje a navíc je to hodně povzbuzující pro nás, které nás to všechno ještě čeká. Takže moc díky, že jsi tu s námi a doufám, že tomu bude i nadále 😉 🙂 , jsi fajn 😉

nunca
4. dub 2008

Hanulko, ty jsi vážně moje baterka 😀 v tom všem, jsem ráda, že jsi tady, jinak ty pichance prožívám s Tebou, obdivuju Tě, já bych si to raději píchla do zadnice 😝 , do nohy se většinou v nemocnici píchají malé děti a vyhublí lidé, ale Ty jsi šikulka a určitě zvládneš i toto 😉

fiallinka
4. dub 2008

nunča, haňul: mně to píchání do nohy tak štvalo, že jsem se schválně Chovance ptala, jestli nemůžu i do břicha, a říkal, že jo, že to asi neva... no a já to stejně i pak píchala do nohy, "pro jistotu"...

silver2501
4. dub 2008

Ahojky holky 🙂

Nevíte některá zda jsou ve zlíně i přes víkend?? ms mi vychází na příští pátek no spíš sobotu ☹ nebo jak se to řeší???

kaaace
4. dub 2008

Ahoj holky,tak jak si tak procitam co tu pisete o injekcich atd tak nejak zjistuji,ze vubec nevim co me ceka a proc si ty injekce pichate.Ktera hodna dusicka poradi neznalkovi? ☹

fiallinka
4. dub 2008

silver: psala jsem to tady obsáhle už před pár dny, najdi si to - ale neboj, když to dostaneš o víkendu, tak stačí přijet v pondělí ráno (stimuluje se od 2. nebo i 3. dne) a když to dostaneš v pátek, tak tam dojedeš hned.

kaaace: ty injekce se píchají kvůli umělému oplodnění - ivf, nevím, co máš za problém, takže se tě to vůbec nemusí týkat, je to až to krajní řešení. Jestli o tom chceš vědět podrobnosti, na www.neplodnost.cz je informací fakt hodně a je to tam podrobně. Prostě jsou to injekce, po kterých se ti utvoří mnohem víc vajíček než normálně, aby byla větší šance na úspěch.

kaaace
4. dub 2008

ach taak,dekuji ti Fiallinko za odpoved.14.4.jedeme s milackem do Zlina na spermio a ja jdu 10.4. na sono.asi jak mam velkou delohu atd.teprve jsem doktorovi rekla,ze se snazime 13mesicu tak nas poslal na tyhle vysetreni.koukam,ze ty cekas dvojcatka.tak tfuj tfuj,preju mnoho stesticka a hlaaavne to zdravicko 😉

fiallinka
4. dub 2008

kaaace: neboj, jednak 13 měsíců je málo, jednak vlastně ještě nemáte výsledky ničeho, takže se z případných injekcí nestresuj, metod, jak vám pomoci, je moc a umělé oplodnění se volí jen u těch "nejhorších" případů, jako jsme my 🙂, ale jak vidíš, úspěšně - ale ty stránky si dopředu přečti, jsou tam popsané postupy u léčení neplodnosti - jde spíš o to, abys věděla, na co se doktora zeptat, nebo jak reagovat, když se vás bude ptát na váš názor. Hodně štěstí.

kaaace
4. dub 2008

dobre,dekuji.hned si to jdu procist.tak se mej krasne 😵

hanulka3112
5. dub 2008

Krásné ráno holky, tak jsem konečně tady, včera jsem neměla čas, jeli jsme pro nové autko, takže moje stará 205 půjde k mého rodičům a já můžu jet konečně do Zlína krásnou 307 🙂 no ale v pondělí pojedu ještě 205 na UTZ, tak si to ještě naposled užiju a na OPU a ET už pojedeme novým, to jsem moc ráda, alespoň budu mít větší pohodlí na natáhnutí a budu co nejdříve v pelíšku doma hýčkat embroušky 🙂
Fialinko, já jsem měla zhruba na každé straně 5 folikulů, no dr. byl rád, že je nakonec viděl, protože přes můj plný močák je nemohl najít 😅 ale v pondělí si preventivně zajdu na WC, aby mi je mohl pěkně spočítat a ať vám můžu podat info 😉 🙂 a jak píše Nunca, ty tu neotravuješ naopak tu vnášíš dobrou náladu a optimismus 😉 🙂 jo a právě jsi mě uklidnila s tím cetrotide, protože mě ta noha taky natekla, jako bodanec od vosy, jo a ještě jsem se tě chtěla zeptak, který den jsi šla na OPU a ET?
Nunci, to já jsem moc ráda, že tu semnou jsi a prožíváš to semnou, moc mi to pomáhá, jo a ta injekce toho cetrotidu mě vůbec nebolela, to spíš mě někdy píchne to pero a trošku zabolí asi když to nějak špatně píchnu 😅 No a píchám si to do té nohy, protože já jsem tak trochu 52kilová vychudlina 😀 ale už se nemůžu dočkat až mi kg poroste nahoru 😉 a hlavně až ty mi tady budeš konečně vyprávět, jak si pěkně pícháš a kolik máš folikulů a pak embroušků 😉 🙂
Silver, tak vidím, že už ti to tu napsala Fialinka, když to dostaneš v pátek jako já, tak si tam dojedeš v pátek a když o víkendu, tak v pondělí, před týdnem jsem se stresovala úplně stejně jako ty 😉 🙂

silver2501
5. dub 2008

ahojky holky🙂

Oki, tak to jsem ráda, že už máte zkušenost, já tam chtěla volat, a zeptat se... Taky se musím omluvit za ty nedostatky, v tom čtení denně tady vás, ale nemám moc času a tak abych se přiznala, všechny příspěvky nečtu..Tak ještě jednou díky, že jste mě to přiblížili 🙂
Jak to dopadlo a začnu se stimulací, tak se zase určitě ozvu ..holky díky, jste bezva 🙂

Hanulííí gratuluji k folíkům a jen tak dál at pěkně rostou 😉

Jinak zdravím všechny nové snažilky, které tu jsou a jsou na jedné lodi s námi a přeji hodně štěstíčka a co nejdříve vytoužené ty dvě // 🙂

hanulka3112
5. dub 2008

Silver, tak vidíš třeba to dostaneš taky v pátek jako já 😉 🙂 už se ti to pomalu krátí viď? Já se pořád nemohla dočkat a ještě jsem čekala na tu imunologii a z ničeho nic to tu bylo a už píchám 7 dnem 🙂 te´d mi to opravdu utíká a jsem klidnější než před tím 😉 jen aby mi pak utíkalo těch 14 do TT, ale hlavně aby byl pozitivní a pak už budu opravdu klidná 🙂 tak ať teda mrška dorazí co nejdrív 😉 🙂

silver2501
5. dub 2008

Hanulko, tak moc držím pěstičky, aby se na nás ty dvě // usmály...je plodný rok, osmička ve znaku, tak to by bylo, aby se nezadařilo...🙂
A jak se cítíš u píchání?? nějaké bolesti nebo nějaké příznaky??? jsem zvědavá jak to bude u mě, mám hodně alergie na léky a i na hormony, ale dr. chovanec mě ujištoval, že tyhle by nic udělat neměly, tak jsem fakt zvědavá...těším se už na to, ale zaroven i bojím 🙂
A kdy máš opu zhruba, už víš???? a čím vlastně stimuluješ, gonalem bo puregonem..to ti doktor navrhl sám a nebo sis mohla vybrat co chceš... já vím moc otázek, znáš to, ale když pořádně člověk neví, tak je jak na trní a snaží se zjistit do předu maximum 🙂

hanulka3112
6. dub 2008

Silver, jen se ptej já jsem se taky pořád na něco ptala a ptám se pořád člověk chce všechno vědět 😉 🙂 No a píchání je fakt v pohodě, teď už docela pořád cítím vaječníky, mám totiž 52kg tak je to možná tím, hubené holky to cítí víc, ale nic mě nebolí 😉 beru gonal a semtam, když se blbě píchnu, tak to trošku zabolí a ten cetrotide v injekci mě vůbec nebolí a z toho jsem měla největší strach 😉 jen mi po tom vždy napuchne noha jako píchanec od včely, ale to je prý normální myslím, že to tu už psala i Fialinka 😉 A OPU bych měla mít asi ve St nebo Čt, zítra jedu na kontrolu, tak by mi to měl říct přesně 😉 🙂 dám pak vědět jo a ten Gonal mi navrhl Dr. i když nám ukazoval ceník léků, že by jsme si mohli vybrat, ale nechala jsem to na něm a bez pár korun jsem doplácela 5000,- ale slyšela jsem i o lécích na které se nedoplácí, ale jsou to prý injekce do zadečku a je to časově náročnější 😉

lucje
6. dub 2008

ahoj holky,
zrejme se k vam letos na podzim taky pripojim. Dneska ale pisu hlavne kvuli petici proti zpoplatneni IVF. Mozna uz jste to tu probiraly a podepisovaly, ale kdyby ne, tak mrknete sem(petice bude odeslana Ministerstvu zdravotnictvi):
http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai... a pokud by to slo, rozsirte dale po Bereme se. Diky a Hezkou nedeli

fiallinka
6. dub 2008

haňul, měla jsem OPU 12. den cyklu (10. den od začátku stimulace a transfer 15. den cyklu (až jsem se divila, že tak brzo)...

marinka
6. dub 2008

hanulku, držím palečky na zítra, uričtě budou dobré zprávičky!! Mně už ke konci teda vaječníky bolely hodně, ale měla jsem hodně folíků..

nunca
6. dub 2008

Hanuli, já se taky přidávám a určitě na Tebe budu zítra myslet, atˇ hezky rostou vajucha, tak Ti to krásně utíká 🙂 , do středy nebo čtvrtka to už uteče jako nic 😉 . Těším se moc na zpávičky od Tebe 😉 😉

hanulka3112
7. dub 2008

Ahoj Holky jste moc hodné, že na mě myslíte 😉 🙂 tak jsem doma ze Zlína, takže na OPU jdu v pátek na 8h, ale mám tam být už o půl, než se přichytám 🙂 a už se moc těším.Takže folíků mám vpravo 7 a v levo asi 5, špatně tam šlo vidět, tak to nevím přesně, ale myslím si, že je to hezký počet ani málo ani moc, hlavně ať jsou plné vajíček a hlavně kvalitních 😉 🙂 takže píchání dávek zůstalo, jen ve středu si to mám píchnout ráno, protože večer si budu píchat tu injekci na dozrátí folikul, přesně v 8h večer, protožr ten odběr bude v pátek v 8h ráno, takže ve čtvrtek si nic píchat nebudu 🙂

marinka
7. dub 2008

Hani, tak to je paráda, folíků je tak akorát, ani málo a ani nějak moc, aby jsi měla hyperstimulák a vajíčka byla nekvalitní, takže si myslím, že to budou super vajucha 😵 OPU ti závidím, mě bylo po té narkóze blaze 😵