CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

lukr
21. bře 2010

ivus a fiallinka přeji hodně štěstí. 😉 😉

fiallinka
21. bře 2010

Tak hlásím 12 vajíček - no ne, že by mi vadilo, kdyby jich bylo víc, ale snad to bude na dvě krásné embryjka stačit. Spermiogram byl totiž opět úplně mizerný, takřka nula rychlých - prý ale nějaké najdou, tak snad bude mít paní embryoložka šťastnou ruku.

A bylo nás tam snad šest dneska 🙂

rendas
21. bře 2010

Fialy to víš že tam nějakou tu "potvůrku" šikovnou najdou 😉
Ty jo tož oni takhle pracují i o víkendu, hm....

ivus16
21. bře 2010

jj pracují chudáci i o víkendech, my jsme tam taky byli. Začala jsem stimulaci na ten IVF-nativ, mám jen clostík a 7den si musím píchnout Merional, v pátek na kontrolu či jsem něco vyplodila a pak se uvidí. Clostík už jsem brala, když mě ho můj gynekolog napsal jako 3měsíční hormonální léčbu, ještě před tím než jsme začali jezdit do Zlína, tak to nebude asi žádná sláva 😒 .
Jinak gratuluju fialince za krásných 12 vajíček a oni určitě nějakou tu mršku spermošku nejlepší taky najdou držím palce. 😀

aja8
21. bře 2010

Ahojky holky, tak vám všem držím pěstě..Ivuš, ty ať vyplodíš co nejvíce vajíček a Fialli, tobě ať najdou nějaké ty pořádné mršky..já čekám stále na mrchu..už 5. den špiním a pořád nic..Rendy a ty už jak dlouho stimuluješ?

rendas
21. bře 2010

Aji já stimulkuju od úterý 😉 a kontrolu mám taky v úterý
jo s mrchou je to někdy pěkě na .....taky mě to ted trvalo než se spustila...tak at brzy dorazí 😉

silvie13
22. bře 2010

Dobré ráno holky........ tak fiali vidím, že úrodička vajíček byla pěkná 🙂 🙂 🙂 ....já jdu dnes na kopec na kontrolu, jak mi vajíčka rostou 😀 . Stimuluji od minulé středy, jsem teď 7.den cyklu. Holky , který den vám tak brali vajíčka? Doufám, že jich tam bude dost a "chovají" se slušně 😀 😀

lukr
22. bře 2010

Ahoj,no mrcha je opravdu mrcha. 😀 Někdy na ni člověk čeká a ona ne a ne dorazit a jindy ju nechce ani vidět a ona si dorazí i dřív.
Silvi,to je asi u každého individuální,mně 13 den cyklu,ale dnes se to určitě dovíš.Hodně úspěchů dnes na kontrole.
Holky pěkný den všem. 😎 😎

pajka00
22. bře 2010

Fialy-gratuluju k vajíčkům-krásná úrodička....ty bys chtěla být nosnice,co?🙂Já jsem měla jen 6 a všech 6 se krásně oplodnilo a máme ještě 4 mrazáčky....já doufám, že je už nebudeme potřebovat ovšem. Tak držím moc palce ať najdou pár rychlých draků a ty můžou oplodňovat, ať má prcek brzo bráchu nebo ségru🙂

silvie13
22. bře 2010

Tak holky hlásím návrat z kopce. Vajíček mám asi 8 různých velikostí, takže ve středu mám ještě jednu kontrolu a v pátek na 99% odběr a v pondělí transfer 🙂 🙂 🙂 Snad to půjde všechno dobře.Přeji vám všem krásný den 😎 😎

fiallinka
22. bře 2010

Tak holky, z 12 vajíček bylo jen 8 zralých a oplodnilo se 6 - no, je to o půlku horší výsledek než minule, ale co nadělám - pevně věřím, že z toho dvě hezké embrya budou, na zamražení asi nezbydou, si myslím. Transfer ve středu.

monas007
22. bře 2010

fiallinka tak to je i tak pěkná úrodička 🙂 🙂 a to přece nevadí, že nezůstanou na zamražení, hlavně, když to teďka vyjde 😀 😀 to já tě hnala na tranfér už v neděli, co 😀 😀 jsem to nějak špatně přečetla a popletla 😎 😎 takže ve středu, to máte bez prodloužené kultivace ? tak to bude asi sestřička pro Juráška 😀 😀

silvie13 to je super, že vajíčka rostou a hlavně ať jich je co nejvíce a mají na kopci z čeho vybírat 🙂 🙂

fiallinka
22. bře 2010

monas, to je kultivace třídenní - tak je už prodloužená (standard je 48 h) a myslím, že to tak má většina lidí, pokud těch embryí není nijak moc - víc se kultivuje jen tam, kde to vypadá, že embroušů bude moc a dobrých.

monas007
22. bře 2010

fiallinka já právě měla odběr 21.8 a ET 26.8 🙂 🙂 je pravda, že jsem měla 19 vajíček, ale po oplození a kultivaci jich už moc nezůstalo, tak jsme nechali vložit jen dvě jedničkové blastocysty a ty další nám ani nedoporučovali zamrazovat 🙂 🙂

fiallinka
22. bře 2010

monas: jj, to je právě ten případ - když je vajíček hodně, tak je velká pravděpodobnost, že se nějaké do toho stádia blastocysty dostanou, takže to tak nechavají - u blastocysty je větší úspěšnost. Na druhou stranu právě říkají, že lepší vložit embrya 3. den, pokud jich tolik není - protože v děloze se můžou v pohodě uchytit, ale ve zkumavce by to možná delší dobu nezvládly.

lucciano
22. bře 2010

Ahojte holky, hlásím se - před chvílí jsem dojela z kopce. Hyperstimulák - mám 30 folíků a všechny stejně velké ☹ Není mi vůbec dobře a k tomu všemu jsem strašně nachlazená. Ve čtvrtek mám odběr, ale musím se uzdravit, no a pak mi sněhuláčky zamrazí a na ET až za měsíc ☹ . Myslela jsem, že mě klepne!!! K tomu všemu jsem ještě dostala zánět, takže co horšího mě mohlo potkat? Je mi fakt smutno!!!

rendas
22. bře 2010

Ahoj kočky..

Lucciano to mě mrzí ☹ no jo těch folíků máš hodně....tak se drž,at je ti lépe a ve čtvrtek at to zvládneš,a neboj sněhuláčci na tebe počkají 😉

Fialinko já myslím že určitě ty dvě embryjka budou 😉 já nikdy na zamražení neměla a taky jsem na transfer byla 3 den..no jo radši šup do bříška.

Já jedu zítra na kopec, to budu 9.den cyklu ale břicho už mě bolí jak na mrchu,tak snad tam nějací folíci budou...už si ani nepamatuju kolikátý den se chodilo na inseminaci???stejně nevím jak to vše bude jsem ted totálně psychicky v pr.....samé smutné zprávy 😢

ivus16
22. bře 2010

lucciano: 30folíku tak to je teda urodička, já jdu na kontrolu v pátek a doufám, že do té doby taky něco "snesu" 😉

kamozrout
22. bře 2010

Ahojky holky, 🙂

tak se oficiálně hlásím mezi vás, dnes jsme byli poprvné na kopci u doktora Křenka, docela sympťák 🙂 Brali nám oboum krev, děli mi ultrzvuk a jelikož jsem dnes 5 den měsíčku tak musím na hormonální profil počkat na příští mrchu. Manža má špatný spermiogram. Takže i jemu budou ještě dělat v pořadí už tředí spermiogram a pak že se podle toho hormonální profilu a výslekdu spermia rozhodne jakou metodu léčby zvolit. Jsem z toho všecho celkem zmatená. 😒 😒 😒 Doktor říkal, že podle toho posledního spermogramu který byl dělaný v únoru by to nestačilo na iseminaci (tak byl mizerný!!! 😠 ) že by bylo potřeba IVF-ICSI. No tak doufám, že se spermie do příštích měsíčků trochu umoudří. Mám tam volat a druhý den měsíšků dojít na ten hormonální profil a manža na spermio. A pak se tedy rozhodne. Bože to je informací, asi mě z toho prasnkne hlava 😠 😠

Míša

walerinka
22. bře 2010

Ahoj holky přeji vám všem hoooodně štěstíčka, věřím že bude rok 2010 pro vás stejně úspěšný jako pro mě 😀

lukr
22. bře 2010

Lucciano tak se drž a dávej do kupy.Však mražáčci počkají. 😉
Kamozrout,ten Křenek je celkem mlaďoch.Taky ho znám,on ho Chovanec zaučoval,byl u dvou mojich kontrol a jednoho zákroku.
Fiallinko,teď koukám,že jdeme na transfer ve stejný den,já na 12.30,možná bychom se mohly vidět.Ty jsi taky Chovance?

aja8
22. bře 2010

Holky, všem vám držím pěstě.. 🙂
Rendy, někdy se nakupí spousta problémů, ale zkus teď myslet jen na miminko, které se určitě podaří..víš, jak se říká, všechno zlé je na něco dobré.. 😉

lucciano
22. bře 2010

Holky, jste moc hodné a všem moc děkuju za podporu!!! Dnes fakt takový den blbec, ale jednou bude líp.. Všem držím pěstíky, aby vám to vyšlo - hezký večer přeju 🙂

fiallinka
22. bře 2010

lukr, tak se domluvíme v IP, jak se poznáme 🙂

lucciano: ač se to nezdá, je to dobrá zpráva - sice KET je o něco míň úspěšný než ivf, ale budeš mít tolik embryí, že je téměř jisté, že se to povede - a navíc prý KET je úspěšnější u těch, co měly ohss, protože se zamražují opravdu kvalitní embrya...

silvie13
23. bře 2010

Ahojte holky, včera jsem byla na kontrole na kopci, a přidali mi ke Gonalu ještě Cetrotide, a píchám si to do stehna, ale můžu říct, že je to děsné. 😖 😖 😖 Mám od rána z toho opuchlé skoro celé stehno a strašně to svědí a je to horké, červené. Musím ale vydržet, nedá se nic dělat. 😅 Jenom jsem se chtěla zeptat, jak je to po ET, měly jste neschopenku? Nebo jste chodily do práce?

lucciano
23. bře 2010

Fiali, ty jsi takové moje sluníčko, díky moc, ale stejně jsem z toho fakt smutná. Nemůžu už pomalu ani chodit, jak mě bolí celé břicho - do čtvrtka ještě daleko. Uvidíme, kolik jich bude dobrých....

Silvi, mně to do té nohy dělá taky problémy, ale musíš si vytlačit vzduch z té injekce a nebudeš to mít tak nafouklé a píchat straaašně pomalu, blbě se to vstřebává. Já jsem po ET neschopenku měla týden, ale to záleží na Tobě a na tom, kde pracuješ. Jen by ses pak neměla přepínat a nijak namáhat. Podle mě je lepší zůstat tak dva dny v posteli, teda teď bych to tak udělala a pak už jen čekat.

fiallinka
23. bře 2010

Lucci, já vím, jaké to je, taky jsem ohss měla a bylo to hrozné - jenže jsem ho chytla až po ET, takže ten začátek těhotenství stál za to. Ale úplně tě chápu, odložení ET musí být hrozné, ale myslím, že budeš mít dost dobrých embroušů a budeš mít velkou šanci, že to dopadne dobře.

Silvi, mně to tak taky dělalo, ale kupodivu další injekce byly lepší... Neschopenku jsem taky měla týden, ale prý je to celkem jedno, jde spíš o to, abys v práci moc nestresovala nebo se nenamáhala fyzicky.

lukr
23. bře 2010

Ahoj všichni.Mně ti Cetrotide nedělalo skoro nic,jen to trochu svědilo a pálilo.Já jsem si jen udělala parádní modřinu Gonalem v peru,takové nemám ani po Clexanu. 🙂 🙂 Ale už jsem ho píchala i někomu jinému a dělalo to přesně to samé jak Tobě silvie.Ona je to celkem norm. reakce.Zkus si na to dát čtvereček s alkoholem,samo že z lékárny 😀
Já mám neschopenku už od odběru vajíček,ale já mám celkem namáhavou práci,dvanáctky a někdy i noční,takže to mám rozhodnuto.Jinak na papíru co dostaneš po odběru vajíček je napsáno,že po ET se doporučuje 14 dní klidový režim.Ono závisí co děláš za práci.

fiallinka
23. bře 2010

lukr, já jsem prvních pět dní desinfikovala slivovicí 🙂

lukr
23. bře 2010

Taky dobrá dezinfekce 😀 😀 Ale myslí,když se bude potírat slivovicí,tak bude okolí dost překvapené. 🙂