CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

silver2501
14. zář 2008

Týýý brďo Marinko, tak to je fakt štěstíčko, bych řekla že i zavidím, ale ne ne 🙂, já si počkám a snad se nám to ted taky vydaří a budeme mít krásný dáreček pod stromečkem 🙂 ikdyž já jsem oproti jiným taky žabař, my se snažíme taky jen necelý rok (9 měsíců), od té doby co jsem přišla o oba vejcovody...☹

marinka
14. zář 2008

Určitě to vyjde a budete mít nejkrásnější Vánoce! 😵

fanfulin
14. zář 2008

Ahojko tak návštěva dopadla u tchýně dobře..mám dobrou tchýni…Silver..né, že bych chtěla tři děti ale je vice šance aby se to povedlo.Ten tvůj klučina bude ale číslo…za chvilku budeš muset holky odhánět…. 😀 😀
marinko...Koukala jsem na fotky máš krásnou holčičku je jak andílek…… 😵 😵

sarri
15. zář 2008

Fnfuline a Silver, ani nevíte, jak Vám závidím, že začínáte v říjnu stimulovat. My jsme se zasekli na genetice - vezmou nás až na konci října a pak ještě než budou výsledky - předpokládám, že letos už se nic nestihne.

Mám taky strach z té srdcovité dělohy - moc mi k tomu neřekli, jen že na operaci to není a bylo by dobré to vyšetřit rengenem (o zmíněném zákroku jsem slyšela "samou chválu") a když jsem se ptala, jestli je ta děloha problém, tak mi řekl (příjemný doktor, ale šlo to tam jak na běžícím páse), že by to mohlo mít za důsledek potraty.
na druhou stranu mě ale uklidňoval, že i když je vše na 100% OK, tak úspěšnost, že se embryjka ujmou je 30-40% a znám spousty párů, kteří se dočkali třeba až na potřetí nebo i později.
Vám to ale určitě vyjde už teď - budete těhotenský předvoj a pozitivně mě naladíte 🙂

marinka
15. zář 2008

fanfulin, moc ti děkuju za krásnou pochvalu Aničky 😵 Ona je takový andílek s čertíkem v těle 😀

silver2501
15. zář 2008

Sarri, no je to děs ta genetika, já čekala skoro 3 měsíce na výslekdy a to jsem tam nakonec volala bo mě+ už mállem z toho čekání trefil šlak chi chi 🙂
Tak snad to uteče a budeš conevidět stimulovat taky 🙂

fanfulin
15. zář 2008

Ahojko …Sarri..neboj se za chvilku nás doženeš…já měla mezi 1-2IVF odstup pěti let a nic jsem tím neztratila pokud tě netlačí věk tak se nic neděje…No já vím ta genetika je otrava že to tak dlouho trvá,ale zase je lepší jí mít…… 😉 😉 😉 A stou dělohou si nedělej starosti…moc holek má srdcovou dělohu a mají ,děti v pohodě neboj…. 🙂 🙂 ....Hlavně optimismus a vše bude dobré …. 😀 😀 😀

marinko..Opravdu je to nádherná holčička...takovou bych brala také a manžílek,ten by se zbláznil…... 🙂 😵

sarri
15. zář 2008

Apropos co h.jitka? Že jsem tak smělá, jak se daří embryjkám? Doufám, že má samé dobré zprávy. Docela jsem na ni myslela.

fanfulin
15. zář 2008

sarri..Také by mě to zajímalo už tady nebyla dlouho ..takže nevím…. 😒 Snad se má fajn a je tam vše O.K…. 🙂

sonja21
16. zář 2008

Ahoj holky, teda IVY to jsou super zprávičky, jinak já po dovolenkovém snažení hlásím mrchu .... takže zase nic a snažení doma pokračuje 😉 a všem stimulantkám držím palečky at jsou // a my se konečně nakazíme těhu bacilama 😀

h.jitka
17. zář 2008

ahoj holky. díky, že na mě myslíte. stěhovali jsme se a k internetu nás připojili až dnes. embryjka byly nakonec dobré dvě. teď čekám do pondělí - jedu na test. ty dva týdny jsou fakt hrozné. A to jsem byla mezitím v práci, kde to utíkalo až moc rychle. za dva týdny máme audit ISO a já jsem v podstatě ještě nezačla s kontrolou a přepisováním všech možných dokumentů. Vzala jsem si opět volno - až do pondělí a počítám, že na tom budu dělat doma. Tady je větší klid. Nic méně po stěhování máme vybaleno jen to hlavní a kolem je spousta beden s věcmi, které je potřeba přebrat. Snažím se ten binec s menšími i většími úspěchy ignorovat.
tož tak.

sarri
17. zář 2008

Držím palce Jitce, ať je vše OK a v pondělí je test pozitivní 🙂

fanfulin
20. zář 2008

Ahojko kočky..jak se máte já nic moc vlezl na mě nějaký bacil tak se léčím…… ☹
Jituš... budu držet pěstičky ať je vše v pohodě a jsi těhula… 😀
Sonja...Přeju příjemné snaženíčko ..a ť jsou brzo //…. 😉
Silver..Už se nám to pomalu krátí za chvilku nám začne pořádný kolotoč…už se docela těším,ale i zároveň mám strach….. 🙂 😒
Sarri…tobě už to také uteče a uvidíš genetika bude v pohodě…. 😉

silver2501
20. zář 2008

Ahojky fanfulin,
jj krátí, a stále nejsem rozhodnutá čím píchat (rozhoduji se mezi gonal+luveris+ovetrelle - kvůli kvalitě a množství vajíček a vzhledem k mému věku, a nebo menpour+orgalutran), prtože musím ještě 1000iu dokoupit a to budou teda pěkné pálky..☹ začínám na 300iu stimulovat. a ještě se rozhoduji mezi IVF a NATIVem..no mám na to ještě měsíc 🙂

Holky, nezbylo vám něco k stimulaci co už nepotřebujete??? odkoupila bych...🙂

A nebo bych nabídla syranel a pregnyl.... chjooo, je to síla, když člověk musí takhle pořád špekulovat nad penězma, IVFkem a všeho kolem , aby se to celé uspěšně zvládlo ☹

sarri
21. zář 2008

Ahoj Silver,
mám jen Gonal 150 IU. Stimulovala jsem krátky protokol gonalem a bylo 5 zralých vajíček.

fanfulin
21. zář 2008

Ahojko silver..Tak v tom co si píchat ti moc nepomůžu,nemám absolutně přehled o tom jaké jsou teď stimulátory.Sama ,nevím ani co budu mít já dozvím se to až přijde mrcha a budu tam volat.Koukni na diskuzi léky na IVF…holky tam nějaké prodávají..nebo žádají tam i holky co jsou samoplátci… 😉

z4401
21. zář 2008

Krásný nedělní podvečer. Chtěla bych se holky zeptat jestli jste po IVF poctivě leželi nebo jste chodili do práce atd?
Já byla v pátek si pro 2 krásné ombrijka a jelikož nevydržím ležet tak jen chvilkama polehávám, sem tam něco uvařím, uklidím v kuchyni atd. Tak nevím jestli si tím a embrijkům jen neubližuju. Já blbec jsem se totiž zapomenula doktora zeptat jestli musím ležet nebo ne. 😒

sarri
21. zář 2008

4401 ležet nemusíš, ale chce to klidový režim - nijak se fyzicky ani psychicky nevyčerpávat

z4401
21. zář 2008

sarri - děkuji, někdy s mým manžou je ovšem psychická pohoda velice náročná 😀

v199
autor
21. zář 2008

Ahoj holky, hlásím se po dlouhé době, jelikož to teď moc časově nevychází.Když jsem zakládala tuto diskuzi, tak mě ani ve snu neneapadlo, že dnes už budu chovat krásného chlapečka(máme 5 týdnů). IVF se nám podařilo hned napoprvé.Když se nám to tak hezky podařilo, myslela jsem si, že nám už budou začínat jen ty krásné starosti, které prožívá každá žena v těhotenství.Všechno u mě probíhalo dá se říct v pohodě, jenom mě trápil v posledním měsíci honě vysoký tlak.Můj gynekoůog tomu nevěnoval pozornost a vše bylo podle něho v normálu.Ještě jsem měla těhu cukrovku a to mě a mému dorbkovi zachránilo život.Hned vám to vysvětlím:paní doktorka z diabetologické poradny mě poslala týden před termínem porodu do porodnice, gynekolog mě tam chtěl poslat 3 dny před porodem.Do porodnice jsem přijela v 9hod ráno, příjimali mě v půl desáté.Pan doktor už neslyšel téměř žádné ozvy, můj tlak vystoupal na 220/170 a ny ultrazvuku mě řekl, že drobeček nebude mít ani 2kg a že musíme hned ukončit těhotenství, protože jsme u ohrožení života oba dva.Úplně jsem se zesypala,hned mě brali na sál.Malý se narodil císařem, mšěl 2200g a měřil 49cm.Týden si pobyl v inkubátoru, protože byl hodně podviživený(vysoký tlak způsobil nevyživováni placenty).
Ale teď prožívám ty nejkrásnější chvíle, které vám všem moc přeju.Malý má už 4kg a má se čile k světu.
Už teď s manžou přemýšlíme, kdy opět navštívíme Zlín(protože jsem neměli nic k zamražení, budeme vše absolovovat znova, ale to vůbec nevadí, výsledek stojí zato)
Všem vám moc držím palečky 🙂 🙂

silver2501
21. zář 2008

v199, náááádherný příběh... moooc gratuluji k drobečku a at jste oba dva zdraví a přeji už jen samé štěstíčko... takový příběh jsme tu určitě potřebovaly slyšet..🙂

Sarri, byla bych vděčná i za 150iu , jeslti by ti to nechybělo, tak já byh to ráda odkoupila..musím dokupovat 1000iu a tak nás to vyjde vše na 30 000,- jeslti mi to prodáš , tak napiš tu do mailu a můžeme se dohodnout 🙂 už jsem i psala tu o gonal na léky na koníka, ale nikdo se tam neozval a většinou jsou tam holky ze slovenska stejně ☹

z4401, určitě ležet nemusíš, pokud se cítíš dobře, jen se s ničím netahej a nepřecenuj své síly a vyčerpání... jinak procházky ti určitě udělají dobře 🙂

z4401
22. zář 2008

v199 - tak to je teda supr příběh ze života. Úplně mě ukápli i slzičky když sjem to četla. Jsi holka statečná a jsem moc ráda, že se drobeček má k světu a krásně roste.

marinka
22. zář 2008

v199, moc ti gratuluju k chlapečkovi, je to velké štěstí, že to dobře dopadlo! Užívejte si společné chvíle 😵 😵

Holky, my jsme o víkendu řešili druhé mimi, původně jsme ho chtěli až bude mít Anička tak šest let, ale jak jsme tak hodnotili všechna pro a proti, nakonec jsme usoudili, že by bylo nejlepší, kdyby se druhátko narodilo, až bude mít malá tak tři roky. Nemusela by hned do školky, v klídku by si s námi ještě pobyla doma a já bych nešla pracovat, až by měla nějakých 10 let, ale o pár roků dřív (po práci se mi teda vůbec nestýská, ale potřebujeme penízky kvůli hypotéce na baráček, který bychom chtěli stavět..). No ale znáte to, jak je to u nás s plánováním, tak jsem si řekli, že se příští rok na podzim začneme snažit normálně, tak půl roku (člověk nikdy neví a i zázraky se dějí 😉 ) a když se nezadaří, tak pak rovnou na další IVF.. 🙂

hanulka3112
22. zář 2008

Silver, kdy jdeš do IVF? Mě ještě doma zbylo 75 a 75iu gonalu, takže 150iu, no ale nevím jestli je teď náhodou nevyužiju, ale když ne, tak ti je ráda pošlu 😉 🙂 mám mít totiž teď puregon a minule jsem píchala po 150 jednotkách a jestli to budu mít i teď tak by mi to mělo zbýt 😉

silver2501
22. zář 2008

Ahojky hanulko, já začínám v půlce října.. tak to by bylo bezva, já bych ti zas mohla dát zbytky puregonu v peru a orgalutran, a ještě mi zbyl i pregnyl.. co mě zbyly a taky mám doma zbytečný synarel... já budu totiž stimulovat gonal+liverix+ovitrelle...🙂
tak kdyby jsi to nechtěla, tak ráda odkoupím 🙂 stačí napsat tu do interního mailu a domluvíme se... holky jste zlaté i za tyto zbytky 🙂

h.jitka
22. zář 2008

Tak je to tady. Zadařilo se! Nic méně snažím se nepropadat euforické náladě, protože slovy mé kamarádky "teď už se jen můžu bát...". Za týden kontrola i s ultrazvukem.
Díky za podporu. A všem, které budou co nevidět začínat, držím pěsti. 🙂

silver2501
22. zář 2008

h.jitko, tak jeslti dobře chápu, tak na krvi bylo HCG, ano??? tak to mooooc gratuluju a at máš pokoj na dalších 9 měsíců...!!! a pak už ten pokoj nebudeš mít minimálně 18 let 🙂 GRATULACE !!!!!

sarri
23. zář 2008

Jé, Jitka se má. Též gratuluju.

fanfulin
23. zář 2008

Ahojko moc všechny zdravím… 😀
v 199..Ahojko moc pěkně jsi to napsala je to pěkný příběh ze života.Přeji moc zdraví a spoustu pěkných chvil…. 😉
jitko..Velká gratulace…hodně zdraví tobě a miminku…Přeji..
🙂

h.jitka
23. zář 2008

sarri: díky za gratulace. i s tou srdcovitou dělohou to jde.

snažím se být zdrženlivá s radováním, ale stejně mi to nedá. a už plánuju, co je potřeba nakoupit do domečku, abychom zabydleli velkou ložnici, ať se tam pěkně vejdeme. a jak to bude vycházet s porodem atp.
tyhle plánované těhotenství jsou hrozné. nejdřív se člověk 14 dní od ET klepe, ať je test pozitivní, pak na utz, pak další.... ty, co do toho spadnou přirozeně a ještě to zjistí třeba až za další měsíc, jsou v pohodě. Nemusí řešit, co už je těžké na zvedání, jestli je možné vytírat podlahu nebo raděj ne. Jsem aktivní člověk a klidový režim mě nebaví. Jdu se aspoň projít.