CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

sarri
3. črc 2009

Baruško, my jsme měli také problém ve spermiích, v CARu nám s takovým spermio nedávali na přirozené otěhotnění šanci a přece se tak po neúspešném ISCI stalo.
Nasadila jsem manželovi vše, co by mělo pomáhat na tvorbu testosteronu a na zlepšení kvality. Každý den musel čaj z nati kotvičníku (na 1/2 l cca 1 a 1/2 kávové lžičky bylin - nechat hodinku luhovat a pak průběžně popíjet, dá se sehnat v lékárně), SELEZIN ACE ( http://www.kzw.cz/produkty/selezin-ace-579.asp ) a před spaním Tribulus Terrestris (http://www.kzw.cz/produkty/tribulus-terrestris-... ) - je to zas výtažek z kotvičníku. Doma začal chodit ve volných kraťasek "naostro" a všechny trenýrky boxerky jsme vyměnili za klasiky s luftovacíma nohavičkama 🙂
Já jsem si pak na střídačku dělala čaj z bylinné směsi "Neplodnost" a "Vaječníky", které jsem koupila ve speciálce s bylinkama - výrobce si už nepamatuju.
Poštěstilo se nám po 4 měsících pravidelného užívání - manžel si čaj vařil v práci a ostatní jsem mu chystala, protože prvně zapomínal 🙂

baruska.p
3. črc 2009

Ahoj Sarri, tak my jsme zatím nasadily vitamíny CEM -M pro muže, tam jsou veškeré vitamíny které potřebuje, pije kefíry,každý den si dává večer studenou sprchu a ještě jsem četla o léku Profertil, že je hodně dobrý, ale ten stojí 3tisíce, tak nevím jestli to za ty peníze stojí. A co už jsi ve Zlíně absolvovalai Sarri? 😉

ruda
3. črc 2009

mili ty podpisy asi proto, aby jsi tam nebyla třeba jen s bráchou co si hraje na přítele...nevím..
zvláštní, po mě chtěl Horváth zase vyčůrat aby dobře viděl, ale já mám zakloněnou dělohu, tak je to asi u každé jiné...
Baruško, to je mi líto, já ten pocit měla taky a u IVF zase, že to vyšlo, na pocity docela dám.. my zkoušeli kde co, trošku se zvýšil počet,ale stejně morfologie a pohyb šel dolů a za ty dva roky katastrofa...tak nevím, vitamíny, nekouřit, nepít kávu, měla jsem byliny v kapkách..ale nic neppomohlo...jaký máte spermio hodnoty???
Sarri tak to moooc gratuluju, v těch našich bylinách byl kotvičník taky, trenýrky volné nosí odjakživa,ale má moc práce, vlastní firmu, stres a protože je děsně hodný, tak nenadává a asi se to projevilo takto..zkusit se má vše, někdo reaguje někdo vůbec my se zhoršili...
jo a Profertil jsme neměli, znám holky co pomohl a znám i ty co byl na prd...si nevybereš...

baruska.p
3. črc 2009

Ahoj Rudy, přesně si ty výsledky nepamatuju, ale vím, že jsme měli 19milionů a má být minimálně 20milionů, a pohyblivost máme celkovou 63 procent z toho 11 procent rychlých a 52 procent pomalých. Morfologie podle vyšetření je 32 procent v normálu, tak nevím.

ruda
3. črc 2009

my měli hlavně tu morfologii na nic ...jinak pohyb rychle taky 10 a počet nekdy 30mil, někdy 80 někdy 20...houpačka...

baruska.p
3. črc 2009

Vím, že je to možná předčasné, ale zajímalo by mě, jak probíhá to ICSI?

baruska.p
3. črc 2009

Vím, že je to možná předčasné, ale zajímalo by mě, jak probíhá to IVF ICSI?

ruda
3. črc 2009

baruš, ty ten rozdíl mezi IVF a IVF-ICSI nepoznáš, prostě se stimuluje léky, pak OPU/odběr vajíček/ a manža dá spermie, oni do každého vajíčka vstříknou jednu krásnou spermii, takovou která se jim zdá zdravá a zdatná, pak jedete domů, na druhý den voláš, kolik se jich oplodnilo a kdy máš přijít na ET /embryotransfer. To už je bez narkozy /OPU s narkozou /, ukážou ti ty kuličky s čepičkou na obrazovce na sálku, dají je do tebe podobně jao u IUI, chvilku poležíš a jsi "těhule" za 14 dnů jdeš na kontrolu,aleprotože to nevydržíš, tak uděláš doma testík už dřív a budeš tam mít // a budeš na tom jako já a druhá Kačka 😉 tak se ničeho neboj...mezitím dostaneš hafl léků na podporu těhu a vitamíny a ...

baruska.p
3. črc 2009

Tak teď si to popsala moc pěkně. Kéž by to byla taková brnkačka jak píšeš. Snad se to povede jako vám. Mě spíš zajímalo, jestli to také provádí na tom sálku na postely nebo už ležíš na tom lehátku, postel my moc nevyhovovala.

sarri
3. črc 2009

Baruško, byli jsme rovnou na ISCI, protože jsme neměli žádné progresivně pohyblivé spermie a jiný způsob nepřipadal v úvahu, také jsme měli špatnou morfologii a trošičku nižší stav celkově. Manžel má sedavé zaměstnání + služebky autem. Po neúspěšném IVF pokusu jsem spont. otěhotněla a teď zas. Věřím, že nám pomohl ten kotvičník, do Zlína jsme začli chodit po víc jak roce snažení a první těhotenství bylo po téměř dvou letech...

kaces
3. črc 2009

Ahojky holky krásně ste se rozepsali.Já pořád beze změn,úterý se blíží tak sem napnutá jak to dopadne.Dneska sme byli zapíjat(no já džusem,jen symbolicky sem si lokla vína)našemu najvyššímu z práce se narodil chlapeček zrovna v včera kdy měl 40cetiny,takže dostal krásný dárek. 🙂 Sarri tak to ti závidím,že se vám to podařilo normálně 🙂

ruda
3. črc 2009

sarri takže nedát na špatné spermio? jde to prostě zlepšit.. a tak máš dvě děti spontánně? tak to máš krásné, přeju hooodně štěstí..
Kači uterý je tu za chvilku, neboj bude to v pohodě!!!
Baruško pořád v posteli, protože tě pak na ní zase posunou aby jsi nepřecházela..na koze jsem byla jen když mi píchali tu vodu z břicha při komplikacích, to se tě týkat snad nebude...

maendy
4. črc 2009

ahojky holky.Tak kolem 13 se dostavi mrska a pak do zlína.Musím tam volat?Co kdybych to dostala ve 4 odpol a na druhy den rano tam prijela?

kaces
5. črc 2009

Ahojky maendy určitě tam musíš napřed zavolat.Když dorazí odpoledna cinkni tam hned ráno a oni te třebas vemou hned ten den nedo ten další.Se začátkem stimulky mužeš začít i 3 den.Já sem to třebas dostala ve středu odpoledne volala sem tam ve čtvrtek v 8 a jak měli volno tak sem hned v 10 jela tam mám to jen 30KM,takže pohoda.Neboj jak příjde cinkni jim a pak hurá na to.Budu držet pěstičky 🙂 at co nejdřív patříš mezi těhulky

ruda
5. črc 2009

super maendy, tak už nás začneš dohánět..neboj, pokud je MS po 18té počítá se první den až ten následující, ale i třetí den se dá začít...držím palce a ostatní zdravím..... 😉 😎 😀

etra
5. črc 2009

Hezký večer, začínám stimulovat....už jsem zapomněla, který den se chodí ne odběr vajíček. Určitě to mát v paměti, poradíte? Taky by mě zajímalo, jak to pdobíhá ve líně před odběrem. Dojedu tam jen na odběr, jsem pod kontrolou svého gynekologa.

fiallinka
5. črc 2009

ruda: jj, chceme na ten ket co nejdřív, t.j. po roce od císaře, dřív to nejde, jen by mne zajímalo, na kdy se objednat, co to všechno bude obnášet...

etra: každý to má trošku jinak, já jsem byla 12. den od začátku stimulace. No přijdeš tam na ráno, lehneš si do postele a můžeš pokecat s ostatníma babama, pak tě na sále na pár minut uspí, dovezou zas zpátky na pokoj, ty se vzbudíš, chvíli poležíš než se pořádně probereš..pak ti přijde doktor a embryoložka říct výsledky a pomalu můžeš domů...vem si noční košili a papuče a něco na čtení 🙂

ruda
6. črc 2009

ahojky etra, je to přesně tak a každé rostou jinak a každá máme i trošku jiné dávky\ a protokol a každé tělo jinak reaguje, takže dle UZV kontrol, jak folíci porostou...hoodně štěstí..
fiallinko, taky moooc držím palce ať je brzo bráška nabo sestřička pro Juráška v bříšku 🙂

kaces
7. črc 2009

Ahojky holky tak sem se vrátila ze Zlína všechno o.k a dr.Slovákavá mi gratulova ke dvojčátkům,ještě ted sa z toho nějak nemožu zpamatovat.když sem to volala manželovi tak sem myslela tak sem si myslela,že spadl ze střechy když mě neodpovídal 🙂 taky už mně vypsali ze Zlína takže budu už chodit jen ke svému doktorovi.Takže vám všem holky džím pěstičky at vám to taky dobře dopadne 🙂

lucciano
7. črc 2009

Ahojky Kačenko, tak to velká gratulace!!!! 😀 Jsem moc ráda, že vyšla dvojčátka, mám fakt radost!!! Držím pěstičky, aby vše probíhalo jak má, už se těším, až budu tam kde vy. Mně se to taky krátí, koncem července bych měla začít stimulovat - jupííí!!

maendy
7. črc 2009

Ahojky holky 🙂 Kačko to je skvělé.Moc blahopřeju.Už at jsou tu jen takové dobré zprávy. 😉
Už se nemužu dočkat až přijde ta vlna a bude nás tu brát jednu po druhé.

etra
7. črc 2009

Gratuluji k dvojčátkům!Příští týden jdu na punkci, tal uvidíme, jak se vše vyvine. Koukám na to střízlivě - po zkušenostech, které mám...Zaráží mě, že po mě nechtějí předoperační vyšetření, v Olomouci jsem vždy musela.Jaké s tím máte zkušenosti vy?

ruda
7. črc 2009

AHOJKY HOLKY, TAK TO JSIU KRÁSNÉ ZPRÁY, gratuluji!!!!
předoperační se ve Zlíně nedělá,
Holky prosím pište se do tabulky, a zaktualizujte ji ju? pa já jedu na dovču...

etra
7. črc 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš Ruda /30 let/ 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI , zavedeny 2 embrya, jedno se drží

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI(KO 7.5.09)

Maendy /26 / 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Ptregnyl,(13,5,jedem na výsledky a ortel co bude dál)

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG-malo pohyblivých, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (07/09)

Etra/34/ snažení 1,5 roku - 2 IVF Olomouc, 1 kryotransfer Ol; poté pauza, nyní stimulace Puregon, Ogralutran, na to Pregnyl, příští týden punkce.

maendy
7. črc 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš Ruda /30 let/ 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI , zavedeny 2 embrya, jedno se drží

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI(KO 7.5.09)

Maendy /26 / 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Ptregnyl,červenec IUI

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG-malo pohyblivých, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (07/09)

Etra/34/ snažení 1,5 roku - 2 IVF Olomouc, 1 kryotransfer Ol; poté pauza, nyní stimulace Puregon, Ogralutran, na to Pregnyl, příští týden punkce.

kaces
8. črc 2009

Ahojky děkuji za gratulace,ted si vůbec nedovedu představit jak to budu zvládat jestli to dobře dopadne a budem mít 2 miminka,je to šílená představa kor když sem ted shodila a mám jen 45kg kde to budu nosit to teda nevím.Chtěli sme miminko a hned budem mět dvě 🙂 budem to mít o jedněch plenkách.Držím vám pěstičky holky at jste brzo mezi námi 😉

milana7
8. črc 2009

Kačes, jupííí, to je krása 😲

Ruda /30 let/ 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI , zavedeny 2 embrya, jedno se drží

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI(KO 7.5.09)

Maendy /26 / 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Ptregnyl,červenec IUI

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG-malo pohyblivých, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (07/09)

Etra/34/ snažení 1,5 roku - 2 IVF Olomouc, 1 kryotransfer Ol; poté pauza, nyní stimulace Puregon, Ogralutran, na to Pregnyl, příští týden punkce.

Milana7 /27 let/ 1,5 roku snažení, PCO, horší spermio, 6 měsíců clostil, teď menopur, červenec 1. IUI

fiallinka
8. črc 2009

Kačes: gratuluju a závidím - uvidíš, ten šok za pár týdnů rozchodíš a pak si nebudeš moct představit, že bys měla mít jen jedno. Jen ten konec těhu je šílený a počítej s tím, že si pár týdnů - měsíců můžeš i odležet v nemocnici. Ale je to super, přiznám se, že bych je klidně brala i podruhé.

baruska.p
8. črc 2009

Ahoj holky, Kači, moc moc gratuluji ke dvojčátkům, je to úžasná zprvá, že se drží obě dvě. Já jdu v pátek na kontrolu jak dopadlo to IUI, ale mám tušení, že moc slavně ne. Tak se zrovna s doktorkou domluvím, že by jsme zkusily IVF, tam je přeci jen větší šance. Jinak všem holkám snažilkám držím palečky, ať jsme všichni brzy těhu. Papa 😉

lucciano
8. črc 2009

Ahojky Bári, budu držet pěstičky, aby to v pátek dopadlo dobře. Už sis dělala testík? Já jsem IUI vypustila zrovna kvůli SPG a koncem měsíce začnu stimulovat na IVF. Měj se hezky, pápá 😉