CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

juliet
5. led 2008

anippe, já myslím, že je třeba zkusit i jednodušší metody než jít hned na IVF ... uvidíš, co ti doktor doporučí podle výsledků spermiogramu a krve.
Já přesně nevím, co všechno z té krve zjišťují, ale určitě je to hladina hormonů a myslím i nějaké protilátky, taky jestli je štítná žláza v pohodě.

v199
autor
5. led 2008

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem se neozvala dřív, ale je mě pořád hodně blbě.Juilet, včera jsem byla na ultrazvuku-mám tam pořád 2 váčky, jeden je v pohodě, ale druhý nejeví známky života.Takže tam pojedu ještě příští týden, není si pořád tím druhým jistý.
Holky nevíte, jestli se ten špatný váček vstřebá sám, nebo ho nějak odsávají?
A co vy holky těhulky, taky je vám tak špatně jak mě?To je hrůza-od zvracení mě bolí celé břicho. 😢

juliet
5. led 2008

v199, mě je taky pořád zle, nejlíp mi je, když ležím, ale i tak zvracím nebo mě skoro vše "natabuje" od ledničky po čistění zubů

kdysi jsem četla příspěvek holčiny, která čekala dvojčátka a to jedno se přestalo vyvíjet a nechali to tak, druhé miminko už se jí narodilo a vše bylo OK. A jak velké máš váčky a už bylo srdíčko? Já jdu v pondělí, tak jsem taky zvědavá co bude, měla jsem totiž 4 dny špinění a jeden večer trošku krvácení, tak se taky bojím, co to bylo

v199
autor
5. led 2008

Jeden měl 16mm a druhý 14mm.Už byly vidět takové málé záchvěvy.Ale mě pan doktor dal do těla.Vrtal se ve mě snad 10min, to byla hrůza.

v199
autor
5. led 2008

Juli, řekl ti už nějaký termín porodu? Jak se to vůbec počítá u IVF?

juliet
5. led 2008

neřekl mi nic, na netu jsem zadala datum OPU jako datum ovulace a vypočetlo mi to 15.8. datum porodu.

V199, doufám, že bude u tebe vše OK, kdy tam jdeš znovu?

helenaholesov
6. led 2008

Ahoj Holky Juliet to spinění a slabé krváceni to nemusí nic znamenat hlavně klid žádnou paniku mě to začalo před Vánocema špinit večer a v noci to teklo tak moc no hrůza a bylo to všechno přyč to bude doré budu ti držet palce
Anippe doufám že tě první náštěva neodradí je to běch na dlouhou vzdálenost chce to pevné nervy a doktoři a sestry jsou tam fajn jen ty pokuse před IVF jsou málo učiné tak pevné nervy

anippe
6. led 2008

Jak se nám to blíží jsme oba dost nervózní.Je moc fajn si pročíst vaše zkušenosti, aspon malinko se člověk může připravit.Doufám že výsledky nebudou katastrofální, máme předpoklady že by neměli být.Já mám půl roku po laparce, všechno je v pořádku.A přítel má syna z prvního manželství,teda pokud je jeho 😀 🤐 .Nejhorší snad je ta první návštěva 😅 Četla jsem tady někde, že je možné přinést sperma už z domu, nevíte za jakých okolností?

lentillkaa
6. led 2008

anippe: musíš ho tam dopravit nejlépe do půl hodiny a nejlépe v lahvičce, kterou si od nich nejprve vyzvedneš...tak to řekli nám. ale taky dodali že nejlepší to provést tam, že čím čerstvější tím lepší.. 😉

anippe
6. led 2008

Hm tak to je jasný, tohle u nás nehrozí, protože jsme z Brna.Miláček mě nevěřil že to tak jde.Stejně jako že tam budu moct jít s ním 😉

lentillkaa
6. led 2008

s ním tam můžeš...v tom problém není. akorát sestřičky se budou culit 😀

nunca
6. led 2008

Ahoj holky, předem všem přeju do tohoto nového roku aspon jednoho prcka do náruče 😉 😉 . Ráda bych se vás tady zeptala, jak to chodí ve Zlíně v CAR, jsme totiž objednaní k doktoru Chovancovi na nezávislou konzultaci- zatím, poněvadž se ZATÍM léčíme jinde. Jaký je teto pan doktor? Jsem trochu nervozní z nového prostředí (navíc ty rozhovory jsou dosti intimní a my už toho zažili poměrně dost), tak prosím o nějaké info, děkuji!!!! 🙂

v199
autor
6. led 2008

Zdravím všechny holky, hlavně ty nové, které se do naší diskuze připojily.Anippe a Nunca-vůbec ničeho se nebojte v Caru jsou všichni moc příjemní, sestřičky mají s každým trpělivost a všechno hezky vysvětlí.Jo a pan doktor Chovanec je taky moc příjemný doktůrek-Nunca nemusíš se obávat nějakého intimního rozhovaru, ten u nás snad při první návštěve ani potom vůbec neproběhl(ptal se na zdravotní stav, kouření, alkohol,jak dlouho se snažíme a na otázky tomuto podobné).
Vzkaz pro Juilet-jdu na kontrolu ve čtvrtek, jo a ptal se mě taky na to krvácení(možná se to týká jednoho váčku, ale nechci tě zbytečně strašit)Já už jsem to nějak vstřebala, mám v sobě ještě jeden krásně se vyvyjející váček a zato jsem jim na klinice moc vděčná.Ve zprávě už mám napsáno, že jsem GEMINI 🙂 😵

anippe
6. led 2008

lentillkaa- já se vůbec nedivím že se culí,vždyt představivost musí pracovat na plné obrátky 😀 Ale co pokud to pomůže a partner se uvolní.
v199 děkuji za přivítání
Dám vědět jak se nám vedlo 😉 Mějte se a at se daří co nejlíp.

nunca
6. led 2008

v199, moc Ti děkuji za povzbuzení a moc blahopřeju k miminku, atˇ jste hezky v pohodičce a krásně si to spolu užíváte (jsou to kouzelné okamžiky, že? Když to mimi v bříšku roste a vyvíjí se v človíčka, já už to jednou prožila a moc ráda bych ty pocity zažila ještě jednou, snad se nám také poštěstí 😵 ). Tu schůzku máme 16., tak snad už se dozvíme něco konkrétního, ale hlavně nám pomůžou k miminku 🙂 🙂 . Přeju všem dobrou krásnou noc!

juliet
7. led 2008

tak to špinění bylo OK, Chovanec říkal, že se to může stát a pokud to nepřejde v silné krvácení, tak mám být v klidu. Jinak máme 2 kousky 15 a 17 mm, u obou bylo vidět pohyb srdíčka. Takže jsem dostala zprávu a příště už jdu ke své doktorce.

V199, budu na tebe ve čtvrtek myslet, určitě to bude OK

vám ostatním přeji dobré pořízení, je to fakt v pohodě, jen si připravte nervy na to čekání, ne vždy je to hned 😉

laola
8. led 2008

Juli, super zprávy 😀

anippe
8. led 2008

Ahoj, holky to byl takovej fofr!Za 30min. jsme seděli na kávě.Jen jsme přišli už jsem šla na krev. Tak hned jak jsem se posadila k odběru říkám sestřičce, že bych chtěla jít s partnerem a ona, že to nepůjde páč už je na odběru 😠 A já mu to celou cestu slibovala.No ale výsledky spermia jsou hodně špatný, tak nevím co s tím.Já jsem zoufalá a přítel si to nechce připustit. 😢

juliet
8. led 2008

anippe, co vám na to řekl doktor?

v199
autor
8. led 2008

Ahoj holky, Juli to je super zpráva, já tam jedu ve čtvrtek.Juli už si prohlížíš kočárky a dětské věcičky?
Anippe-ničeho se neboj, medicína dělá divy.Podívej se na mě.Já jsem byla naprosto v pořádku, manželk měl taky hodně špatné spermio a povedlo se to hned napoprvní.Nevěš hlavu, jsou tam profíci, určitě vám pomůžou.

laola
8. led 2008

Anippe, můj manža má taky špatné spermio. Zítra jdeme na kontrolní odběry a uvidíme, co bude dál. Ale určitě neházej flintu do žita, pořád se to dá řešit. Ber to tak, že víte, kde je problém, tudíž i jak s tím naložit a co podstoupit. Myslím, že jsme na tom "líp" než páry, kterým příčinu neplodnosti nezjistili...

juliet
9. led 2008

v199 ještě neobhlížím nic, je mi pořád dost zle, tak jsem raději doma a ven moc nechodím .. navíc je to dost chřipkové počasí, tak abych něco nechytla. Chci jít na ty NT screeningové testy a až podle nich bych začala pomaličku něco okukovat.

Annipe, určitě vám doktoři pomůžou, a třeba i nějaké vitamíny mohou trošku přispět k lepším výsledkům. Bude to dobré, uvidíš.

anippe
9. led 2008

Jo já vím, že nejsme beznadějný případ.Přítel to bere v pohodě, věří že když budem dělat všechno co nám doporučí doktor a budeme brát vitamíny určitě to zvládnem bez zkumavek,že dělám ukvapené závěry.Připadá mě že ten kus papíru bere jako srandu.Já jsem ale pesimista a všechno si to dávám do % a čísel a nějak to nedokážu vstřebat.Je mě mizerně, chce se mě zvracet, bolí mě hlava a nemůžu jíst.Když ted nezvládám tohle co bych dělala při neúspěšném umělém. ☹ Můžou mě blízcí utěšovat i nadávat,nic na mě neplatí.
juliet, u svého doktora jsem s výsledkem ještě nebyla, ale všechny hodnoty jsou hodně pod normu.Navíc ted s hrůzou čekám na svoje výsledky.
Přítel říká, že jsem schopná i těch pár spermií přesvědčit, že to nemá cenu. 😀 😖
Snad se mě podaří to překonat a získám nadhled jako vy.
Jo a ještě ke klinice, mě to tam přišlo dost stísněné a všechno je přes zdi slyšet.Ale nevím jaká jsou jiná centra.

fiallinka
9. led 2008

anippe: neboj, je to prvotní šok s tím spermiogramem, u nás je taky hodně špatný, ale kupodivu se ještě strašně zhoršuje, byli jsme z toho oba v šoku, navíc nám Chovanec řekl, že kdyby žádnou spermošku nenašli, ať se rozhodneme, jestli chceme dárcovskou, čímž nás úplně rozhodil... no, nechceme, budeme věřit a bojovat, stejně si myslím, že se to zhoršuje kvůli psychice... a MUDr. Chovanec mi přijde trošku nemluvný a taky bych byla raději, kidyby se víc usmíval a byl trošku pozitivnější, ale holky ho tu chválily 🙂

juliet
10. led 2008

mě taky Chovanec tak připadal, někdy jsem mu vůbec nerozuměla co mluví, protože mluvil potichu a hrozně rychle, proto jsem se naučila si všechno nastudovat si sama a pak už se jen zeptat

v199
autor
10. led 2008

Ahoj holky, tak dnes byl Chovanec uplně v pohodičce, krásně se se mnou rozloučil(protože už mě poslal ke svému gynekologovi) a řekl, že se mu mám určitě pak ukázat i s mimískem.
Jinak váček dnes měřil 20mm a řekl, že ten druhý špatný se sám vstřebá.Holky držím všem palečky ,pořád tomu nemůžu uvěřit, že se nám to povedlo hned na poprvní.Přála bych všem takové štěstí 😅 😅
A copak je s Korynou, Helčou a ostatníma holkama???? 😀 😀

fiallinka
10. led 2008

v199: je to nádhera, mám strašnou radost, když se to někomu podaří, je to pro mně naděje 🙂, tak přeju vše nej a ještě na nás mrkni 🙂... jo, prosím, po kolika dnech si byla na odběru vajíček, a byla jsi na neschopence?

koryna
10. led 2008

Ahoj holky.Tak já už jsem byla u svého doktora.Už máme 17mm,v pátek jdu na krev,tak snad bude vše o.k..v199 tak teď už taky ke svému.Neslyšela jsi nic o tom odchodu Březiny? Můj doktor odchází na 100%,takže budu jezdit zas do Zlína,protože po něm to bere Jirmářová a to je studený psí čumák,takže se raději vždycky projedu.Holky snažilky,přeji vám ať se spermijky umoudří a brzo máte//.

v199
autor
10. led 2008

Fialinka: Stimulovala jsem 10 dnů(začína se většinou druhý den menstruace, kdy je nejsilnější), šestý den po OPU jsem byla na embryotransferu.
Neschopenku mě vystavila obvodní lékařka v den OPU a od té doby jsem na ní pořád.Do konce těhu se to nezmění(mám fyzicky náročnou práci, tak mě Chovanec nedoporučoval vrátit se do práce).
Kory, asi doktora změním-budu jezdit jen do Veselí nad Moravou.Jo a ptala jsem se jeho hodně dobrého kamaráda, jestli Březina odchází a on nic nevěděl. 😅

laola
11. led 2008

Ahojky holky,
už jsem topsala i jinde, tak se omlouvám těm, které to budou číst znova 😉
Byli jsme s manžou ve středu ve Zlíně, spermiogram mu záhadně vyšel s normálními hodnotami. Tak mi Dr. naordinoval Clostilbegyt a jsem pak objednaná na utz, asi aby bylo vidět kdy se máme snažit... Tak uvidíme, jak to dopadne. Každopádně mi miláček včera řekl, že klidně půjde ještě na jeden spg někam jinam, ať víme co byla náhoda, zda ten špatný nebo ten dobrý 🙂
Holky, všem, které jste v očekávání přeju hodně štěstí 😉 😀