CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

jabluncanka
17. únor 2008

Nunca:

...právě k MUDr.Chovancovi...je to možná o to horší,že jsem zdravotník atrochu do toho vidím...Ale necítím hořkost,to v žádném případě... díky tomu,že jsme šli do IVF jsem tady na Koníkovi i na medicinských serverech našla spoustu užitečných informací...A o tom to je - mít dostatek informací...
...a věř tomu,že jde v první řadě o byznys!Ten klient není až tak důležitý,peníze jsou až na prvním místě...Napřed do toho musíte řádně nasypat a pak to možná vyjde...je to smutné,ale je to o tom,že se těží z lidských nesnází,např.neplodnosti...

fiallinka
17. únor 2008

jabluncanka: vidíš, to je zajímavé, nás totiž nejdřív okamžitě poslal na genetiku a mne pak i na hematologii... ale kecama o dar. spermiích mne naštval. I když je pravda, že k tomu spermiogramu zaujímá takový odevzdaný postoj - prostě se to nezlepší...

ale s tou stimulací - ono do prvního ultrazvuku stejně dávají víceméně podobné dávky hormonů (teda vzhledem ke zjištěné horm. hladině), a až pak to upravují, ale pokud nějaké tělo zareaguje zvýšeně, tak to nemusí znamenat příčiny neúspěchu, ne? Hss není přímo překážka otěhotnění, ne? Ale zklamání chápu, i z toho postoje.

fiallinka
17. únor 2008

no, i když s těma lékama - prednison i an. dávají automaticky, sice to chápu jako prevenci a dávají to všude, ale až na příbalovém letáku jsem si přečetla, že je to pro mne úplně nevhodné vzhledem k jiným potížím, které mám - a vůbec to doktorovi nevadilo, že... ale tenhle přístup bohužel má hodně doktorů. Na jednu stranu mne to štve, na druhou - chápu, že při tom množství lidí je to asi nemožné, věnovat se každému úplně na 100%...
nunca: no, žádné těhu příznaky bych asi teď ještě nemohla cítit, ale pořád mne pobolívá břicho, spíš je citlivé, není to žádná hrůza, ale od té punkce to pořád cítím.

nunca
18. únor 2008

Holky, stejně nám nic jiného nezbývá a třeba zrovna budeme mít to štěstíčko..... 😉 , že se nic nezvrtne. Myslím, že člověk si moc nevybere, ale aspon se ve Zlíně chovají lékaři hezky, ještě jsem tedy nic špatného ve Zlíně nezažila a jako první se začali pídit po problémech než začne stimulace, což je plus 😉 . Já jim tam věřím, že nám pomohou, už na to čekáme hodně dlouho a zatím se nám pouze spíše přidávali problémy 😒 , tak se to snad už konečně ta smůla zlomí.

Nedávno jsem viděla docela povzbudivý článek v novinách o jedné paní (50 let), která si nechala ve Zlíně udělat IVF a bylo úspěšné, mají holčičku. Zase moc nejsem zastáncem tak pozdního rodičovství, ale vím, že u nás ta možnost neexistuje dlouho, takže tomu rozumím, paní vypadala velice dobře a mateřství ji očividně prospělo.
Toto mě jaksi pozitivně nabilo a měla jsem z toho dobrý pocit 😉 , když se těhu po IVF podaří i v tomto věku.

lentillkaa
18. únor 2008

nunca: já si na Zlín stěžuju jen ohledně těch šílených sestřiček, jak jsem psala. jinak nemám výhrady...ale všude je něco 😉

jabluncanka
18. únor 2008

Holky,

nechci Vás v žádném případě odrazovat,ani zastrašovat...Je to jen o tom sehnat si dostatek informací a nenechat se zbytečně vmanipulovat do zbytečných,nebo třeba i nežádoucích výkonů... Nevěřit každé slovo a nedovolit,aby z našeho trápení někdo těžil víc,než je nutné...
S tou hladinou hormonů před stimulací to není tak docela pravda-ano,hladina hormonů se sice zkontroluje,ale dávka se dává podle věku...Tedy podle zavedených postupů.HSS je jedna z překážek udržení těhu...Tělo těžko současně podrží těhu a vyrovná se s HSS.Ten HSS je totiž pro tělo daleko větší zátěž,než samotné těhu...
Jinak ano,souhlasím,že na tu hrůzu všude kolem je Zlín ještě docela solidní klinika...Stačí si přečíst,co píšou holky z Čech...

fiallinka
18. únor 2008

jabluncanka: no, je pravda, že zas toho tolik o hss nevím, jen znám holky, který ho měly a přesto byly těhu, proto jsem to psala...
nunca: no jo, když se to povede v padesáti, tak je to povzbudivé i pro nás 🙂, ale ten věk už je docela vysoký.

jabluncanka
18. únor 2008

Holky,

ta 50tiletá paní byla MUDr.,takže promimnentní pacientka...A zcela určitě to nebylo napoprvé ...To byla vyjímka... 🙂

nunca
18. únor 2008

Jablucanko, v tom zcela určitě pravdu, že se člověk nesmí dát a určitě si vše řádně rozmyslet nebo poradit či nastudovat z medicínských materiálů nebo se přímo obrátit při nejasnostech na poradnu ohledně IVF cyklů.

Hlavně bychom asi při stimulaci a následně transferu neměly myslet na negativní věci, ale spíše se pozitivně naladit, protože neklid určitě mnoho nepomůže. Musíme se soustředit na to, co bude, co nás čeká a za tím, co bylo, udělat tlustou čáru, abychom se mohli posunout dále. Určitě nám tento negativismus nepomůže, i když se to smazat nedá a člověk je pak neustále na pozoru, ale jinak to nejde, když něco chceme, musíme asi ledacos překousnout, protože jinak, jak říkám, ničeho nedosáhneme 😉 😉 .

hodně moc síly všem, pevné nervíky a klídečku 😉

Fiallinko, moc držím pěstičky, atˇ se mimísci krásně zavrtají 😉 😉 , odpočívej!!!

nunca
18. únor 2008

Lentilko, jak jsi dopadla na UZ, hoříme nedočkavostí, dej nám vědět 😉

dooroo
18. únor 2008

nunca: ještě nevím, jdu až na 14.00

lentillkaa
18. únor 2008

já sjem pako...přihlásila jsem se pod starým jménem. ale obsah stejný - prostě nevím nic a už mi hrabe 😠

nunca
18. únor 2008

Lentilko, moc ne Tebe myslím, hlavně atˇ to dobře dopadne a Ty se můžeš pochlubit 😉 , ale myslím, že to opravdu dopadne skvěle ... 😉 😉

nunca
18. únor 2008

Promin za chybu, hlavní je, že moc držím pěstičky!!!!!!!!!

lentillkaa
18. únor 2008

nunca: děkuju...snad máš pravdu. začínám se strašně bát..už ať jsou dvě, nebo to nepřežiju

lentillkaa
18. únor 2008

holky tak je tam!!! 5+6tt

hanulka3112
18. únor 2008

Lentilko, má z tebe ohromnou radost 😀 teď se musíš pěkně šetřit ať se mimi u tebe líbí 😉
Holky, já to chci mít taky už za sebou a vidět na testu dvě čárky ☹ ale brzy se nám to snad všem splní moc vám to přeju 😉 🙂 Doufám, že mě během té cesty nepotkají žádné špatné zkušenosti.Jsem moc ráda, že jsem narazila na tyto stránky úplnou náhodou, když jsem šla ukázat mému zlatíčku, jak to vlastně bude probíhat, protože měl stále spoustu otázek a já neznala odpověď a teď jsem o mnohé chytřejší, taky díky vám, takže vám moc děkuju, že se semnou dělíte o zkušenosti a přeju ať se to konečně všem povede 😉 🙂

lentillkaa
18. únor 2008

hanulka: šetřit se budu, snad bude všechno v pořádku..
a tobě přeju, ať je brzo konec toho trápení, které tu máme všechny společné...není horší pocit, než čekat na dítě, ale to tu známe všechny ☹

nunca
18. únor 2008

Lentilko, gratuluji moc, já to věděla téměř jistě, prostě ty příznaky, co jsi nám říkala, mohly znamenat jen to jediné (to samé bylo u mě v těhu), moc držím pěstičky Tobě i miminku, jen doufám, že tady s náma nekončíš a budeš sem chodit za námi a sdělovat své těhu pocity 😉 😉 . Jsem moc ráda i za Tebe, je krásné slyšet zase něco tak hezky pozitivního, člověku je mnohem lépe a co teprve Tobě, že mám pravdu? 😉 😉 Hlavně si to nádherně užívej, protože to patří mezi takové nejkrásnější věci, potom už je víc snad až když držíš mimíska v náručí poprvé 😅

Odpočívej, nechej se krásně rozmazlovat a raději nic nedělej, jen si to řádně užívej!!!! 😉 😉

lentillkaa
18. únor 2008

nunca: děkuju moc 🙂 vážím si toho, cos napsala...protože z toho cítím, že je to opravdu upřímné. Stejně je ten život divný...až už jsem přestala doufat, brečet večer do polštáře a tak nějak se smířila s tím, že dítě mít možná nebudeme tak...no ale radši pššš - ještě ho v kočárku nemám že

fiallinka
18. únor 2008

lentilka: to je nádhera, blahopřeju, a teď už snad bude vše v pořádku, tak si to užívej 🙂 a ozvi se tu zas.

hanulka3112
19. únor 2008

Ahoj Fialinko, jakpak se cítíš?A kdy vůbec budeš testovat?Mě se to už konečně krátí, zítra jedem do Zlína na 14hod tak pak se tu ozvu

fiallinka
19. únor 2008

hanulka: bolest břicha už mne přešla, teď mne pro změnu bolí prsa, ale jinak se cítím úplně normálně 🙂. Testovat mám až příští pátek v caru, ale asi si ten test zkusím už dřív.

hanulka3112
19. únor 2008

fialinko, tak jak zkusíš ten test, tak dej hned vědět a moc ti přeju ať dopadne pozitivně 😉

hanulka3112
20. únor 2008

Ahoj holky, tak už to mám konečně za sebou, první návštěva se mi moc líbila 😀 Doktor nám vysvětlil co a jak, no a málem poslal mého na spermio, ale nakonec si zpoměl, že už by to nestihli, no já myslím, že by jim tam toho moc nedal po jeho dnešní ranní aktivitě 😀 když říkají, že je nejlepší 3 až 5 dnů půst 😀 no takže jak mi začne MS tak si mám zavolat a druhý den přijedu na krev a můj na spermio, no a jestli bude vše OK budou dělat imunologii...tak začátkem Dubna začínám stimulovat a prý už v Dubnu bych mohla být těhu 😀 ach jo já už to chci mít za sebou, tak doufám, že vše dobře dopadne a jsem moc ráda, že mi to vychází na Jaro 😀

lentillkaa
20. únor 2008

hanulka: tak vidíš...bude to dobré 😉 teď už se to bude jenom zlepšovat 🙂

hanulka3112
20. únor 2008

lentilko to doufám 🙂 cítím se teď o mnohem líp, jako že se konečně něco děje a snad se brzo dočkáme, měla jsem strach, že mi něco řekne k pooperační zprávě, jako něco ve smyslu, že to bude složité, ale nic nakového, spíše říkal, že vzhledem k našemu věku by mělo jít vše hladce, takže mě uklidnil 😀 takže zhruba za 10dní, kdy mám dostat MS, tak jedem na to vyšetření, tak budu chytřejší a zas o trochu klidnější, ikdyž ty obavy budou určitě pokračovat až do té doby, než budu mimi držet v náručí, ale snažím se myslet optimisticky a ve Zlíně se mi fakt líbilo, taková příjemná atmosféra 😀 tak doufám, že to bude i nadále 🙂 a co ty jak se cítíš a kdy budeš vědět zas nějaké novinky?

lentillkaa
20. únor 2008

hanulka: a kolik ti je, jestli se můžu zeptat?

U mně nového to, že mi dnes dopoledne bylo pořádně šoufl, celý den jsem nic nejedla, jenom piju coca-colu...a pořád mě bolí podbřišek, docela čím dál tím víc (jako před MS). Na kontrolu jdu až 5.3. a když bude vše ok, dostanu průkajdu a neschopenku

hanulka3112
20. únor 2008

Lentilko, asi tady budu nejmladší letos mi bude 22 a příteli 25,no ale není na co čekat.V nemocnici mi po operaci řekli, že čím dřív tím líp, no a primář co mě operoval mi to doporučil teď na jaře, máme opravdu velký rodinný dům a trochu je nám tu samotným dvoum smutno a 2pokojíčky máme prázdné, ale připravené pro mimi, chtěli jsme už loni, ale přišla špatná zpráva a následná operace, tak snad se to letos obrátí v dobré 🙂 a kolik je tobě, teda jestli se můžu zeptat a odkud jsi, já jsem z Valašského Meziříčí.

fiallinka
20. únor 2008

lentilka: vida, je ti špatně, to je ale krásné, co?
hanulka: no jsi mladice teda, ale pokud v tom máš jasno, tak fakt není na co čekat 🙂 - já už si ale te´d přesně nepamatuju, jaké máš přesně problém, zopákni mi to 🙂 - přirozeně ta šance není? A vidíš, konečně se to pohnulo. S takovou můžeš mít na vánoce pěkný dáreček 🙂