CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

lentillkaa
27. únor 2008

fialinka: já vím že s dvojčatama je to horší...myslím těhotenství i potom...ale kočárky se dělají i takové, kde leží mimča za sebou nebo proti sobě...kamarádka nějaký takový měla 😀

fiallinka
27. únor 2008

lentil: no jo, já vím 😉 , nebo asi budeme muset koupit rychle barák... jé, holky, já bych měla být potichu a nerouhat se, že..

lentillkaa
27. únor 2008

fialinka: o baráku mi nemluv 🙄

nunca
27. únor 2008

Fiallinko, tak zatím potichoučku gratuluji 😉 (tak nějak jsem si byla jistá, že Ti to vyjde), zatím se moje předpovědi skoro vždy vyplnily, jsem moc ráda za Tebe. Budˇ na sebe moc opatrná, moc držím dále pěstičky 😉

nunca
27. únor 2008

Holky, tedy vy se tady chystáte na pěknou úrodičku 😀 😀 , já se přiznám taky bych to brala 😉

nunca
28. únor 2008

Tak holky hlásím zprávy z genetiky, není to až tak hrozné, ale něco se tam našlo ☹ (to bych asi nebyla ani já).Tak vám to napíšu přesně:
Oba vyšetřené karyotypy jsou bez numerických či strukturálních abnormalit (což je v pořádku)

Vyšetření trombofilních mutací u žadatelky:
Je zdravý homozygot v lokuse pro faktor V Leiden
Je zdravý homozygot v lokuse pro faktor II
Je heterozygot pro mutaci C677T v lokuse pro MTHFR (tohle už moc dobré není 😒 )
Máme doporučené sledování, nasazení kys. listové, Vit. B kompl. a B12. Všechno to znamená (co jsem o tom vyčetla na netu), že musím hlásit všude toto před operací, úrazech, před nasazením hormonální léčby, při těhu, ..., protože mám riziko sraženin (do budoucna riziko kardiovaskulárních chorob), prý sledování na hematologii 😒 a taky riziko poškození neurální trubice u plodu (rozštěpy páteře, apd.), proto ta kys. listová a to delší dobu před těhu, takže povalím do lékárny.

Budu ještě volat do Zlína Dr. Chovancovi a zeptám se na to 😉 , snad to nebude znamenat vážné problémy při početí zdravého mimíska 😔

lentillkaa
28. únor 2008

nunca: budu držet palečky...vůbec totiž nerozumím tomu cos napsala ☹ pak se hned ozvi

zajdav
28. únor 2008

Nunca.... jen Tě chci trochu uklidnit... já mám tu samou mutaci, záleží jestli je to heterozygotní nebo homozygotní forma.... heterozygotní formu má až 40% populace žen, normálně s ní těhotní a ani o tom neví.... takže jestli nám něco měli najít, tak toto je ta nejlepší forma.... taky mám doporučenou kyselinu listovou, takže ji zodpovědně papkám.... tak se drž....

hanulka3112
28. únor 2008

Ahojky všem 🙂
Lentilko, tak vidím, že ty jsi taky taková drobotina jako, ještě o něco menší 😉 já myslím, že kdyby tam byli dva tak by to ty naše těla nějak zvládla, no já v rodiném domku bydlím, tak bych asi kočárek parkovala v garáži 😀 je průchozí s domkem.
Nunco, tak přeju moc štěstíčka ať je se vše vydaří a můžeš začít se snažilkováním hned po mě a to s dvěma //tak hodně zobej tu kys. listovou ať má potom mimi vše co potřebuje, je to hrozné viď pořád nějaké překážky,já to znám nejdřív jsme se snažily,pak cysty,operace, vejcovody fuč,na další kontrole cysta-naštěstí mi jen píchli injekci a uvolnila se sama,nedávno nějaká infekce ☹ tak snad už to špatné mám za sebou.Pomalu cítím, že na mě jde MS, tak bych byla ráda kdyby se dnes rozjela, ať můžem zítra na krev a na spermio, jinak až v pondělí 😒
Holky přeju vám moc sil ať jste v jakékoliv fázi a vysněné mimi brzo v náručí 😉 🙂

nunca
28. únor 2008

Zajdav, díky, už jsem to tady taky četla, akorát se chci zeptat, nebyla jsi s tím na Hematologii (dost o tom uvažuju, atˇ mám klid), jde prý taky o to, kolik máš toho hemocysteinu, který dělá docela neplechu v krvi, když je totiž zvýšený, tak dochází často k potratům, předčasným porodům atd. a musí se léčit (dokonce i v těhu) nízkou dávkou Heparinu (na ředění krve). Já myslím, že tato "nemoc" je spíše horší s věkem, kdy je riziko srdečně-cévních chorob (jsem z oboru, tak toto znám z praxe). Navíc mám chronický zánět ledvin. Takže raději radím, nechat si před těhu překontrolovat krev, abychom byly v klidu 😉 😉

nunca
28. únor 2008

Hanulko, tak atˇ brzy dojde mrcha jedna, třeba už je poslední, ne? 😉 Taky sis toho užila 😒 , ale třeba už za měsíc budeš těhu a problémy budou fuč, určitě to dopadne dobře 😉 😉 a bříško se bude krásně kulatit 😉

hanulka3112
28. únor 2008

Nunco, tak mrška je tady hurá 😀 😀 😀 už jsem volala do CARu a jedeme tam zítra na 11h, tak pak dojdu a povím aspoň jak dopadlo spermio 😉

nunca
28. únor 2008

Holky, hrozné tedy je, že se v rodině asi před 8lety stalo, že když švagrová čekala malé, zjistili v 5. měsíci rozštěp páteře a nevyvinutou lebku ☹ , musela na potrat 😢 , takže zřejmě brácha to bude mít v krvi taky a kdo ví co švagrová? ☹ Taky nebrala žádné vitamíny v těhu, doktor jí žádné prý nedoporučil, achjo, takže takový neštˇastný konec. Tedˇ už tedy mají zdravou holčičku, byla sledovaná 🙂 . Takže mám strach 😒

nunca
28. únor 2008

Hanulko, tak super!!!!!!!Ty jsi tedy rychlík 😀 , tak atˇ zítra dobře dopadne spg. 😉

hanulka3112
28. únor 2008

Nunco,tak ty hlavně zobej samé vitamínky ať je mimi potom zdravé, muselo to být fakt smutné, když už se těšili na mimi a pak ☹
Jinak nakonec jedu zítra do Zlína sama, protože můj má zítra 4 zákazníky, takže je nemůže přesunout.Pojedu poprvé sama tak daleko 😀 doufám, že se mi nestane nic s autem 😅 a na spermio jdeme teda v pondělí v 9h a prý by mohli mít i výsledky s té moji krve, tak třeba budeme vědět v pondělí obojí, tak pak budu informovat, aspoň bude mít delší abstinenci a bude výborné spermio 😀 tak nám pak držte palečky 😉

nunca
28. únor 2008

Hanulko, tak to jsme asi na tom stejně s tím autem 😀 , můj vždycky když mám jet sama nějakou delší trasu, tak je nervozní až hrůza a přitom nemá důvod, ještě jsem nikdy nikde nenabořila 😀 , ale do mě už se to tenkráte podařilo jednomu né moc vlídnemu řidiči, který vyjížděl z vedlejší a přehlédl tu moji opatrnou plouživou jízdu 😀 , ale naštěstí to skončilo jenom s odřeným levým nárazníkem, ale sprostý byl tak, že jsem volala policii, nechtěla jsem ještě dojít k úrazu. Nakonec vyměkl až po blokové pokutě 2 tisíc, je to hrůza v dnešní době 🙄 , chybu udělá druhý a pak je ještě sprostý 😠 .

Jinak to víš, vitamínky poctivě papám, atˇ jsem za těch pár týdnů připravená, aby mimi bylo zdravoučké 😉 . Já jsem tak uvažovala, když jste se tady bavily o těch dvojkách, že můj by si aspon taky pohnul s tím sháněním toho nového domečku, neb něco většího by opravdu bodlo 😝 a hlavně zahrádka nějaká, hm 😉

nunca
28. únor 2008

Hanulko, takže zítra dávej na cestě pozor 😉 a na pondělí držím pěstičky, atˇ je krev a spg. v pořádku a můžeš brzy začít referovat 🙂 , mě už to taky utíká, příští týden v neděli už nastupuju do nemocnice a v pondělí už to potom budu mít za sebou 😉 (stříhám si 10cm metr)

hanulka3112
28. únor 2008

Nunco, já to taky ještě nikam nenaboříla 😀 ještě že máme každy svoje auto a nemusím se o to moje bát protože jen přeci je trochu starší peugeot 205, takže poškrábaný už je dost 😀 ale samozřejmě ne ode mě, chce mi letos koupit nové auto, prý je to vrak a dětská autosedačka se bude prý lépe vyjímat v novém autě, no tak uvidíme, ale já jsem spokojená s tím co mám 😀 budu na tebe moc myslet ať ti ta operace dobře dopadne a pak už si budeme jen psát jak nám rostou bříška 😀 jinak děkuju a taky doufám, že bude obojí v pořádku, tak pak v pondělí dám hned vědět 😉 🙂

juliet
28. únor 2008

v199 ahojky, snad už je ti líp ... mě nevolnosti přešly před 14ti dny ale objevilo se mi špinění, tak jsem ležela 14 dní v nemocnici ... mimísci jsou v pořádku, ale pořád špiním, tak jsem z toho trochu nervozní. Snad to bude vše OK 🙂

fiallinka
28. únor 2008

juliet: do je dobře, že už je líp - to musí být hrozný pocit, když se něco začne takhle dít. A říkali, z čeho to bylo? Juliet, když tě tu vidím - tys měla OHHS, že? Já mám taky 🙂, ale ne tak hrozný, neodsávali mi vodu, ale břicho mám nafouklé šíleně, skoro nemůžu chodit, a bolí mne v podbříšku... prosím, kdy tě to přešlo? Chovanec strašil, že to může trvat dlouho...

nunca: neboj, nic to nebude. já jsem taky heterozygot v tromb. mutaci, ale teď přesně nevím, jestli ve stejné jak ty. Tady nejde o rozštěpy a tak, neboj, to riziko je, že se rozjede tromboza, ucpe se nějaká céva, a je problém. Jenže pokud jsi heterozygot, tak neseš jenom riziko, že se to může stát, ale pokud se to nijak neprojevuje, a v rodinné anamnéze to není žádná hrůza, tak prostě je ten gen jen "pasivní" a vlastně to nic neznamená. Mně napsali to, co tobě, prý doporučujeme konzultaci na hematologii, Chovanec mne tam poslal, tam mi MUDr vzala krev a řekla, že je to ok., že to není nic hrozného, že si nic píchat nemusím 🙂, takže neboj, asi dopadneš podobně, pokud bys tam pro klid duše chtěla jít. A ta kys. listová je důležitá pro vývoj plodu, prevenci rozštěpů a tak, ale s touhle krevní mutací to nesouvisí. Neboj, znám z netu spoustu holek, co nějaký problém s krví mají, a pokud je to horší, tak si píchají fraxiparin an začátku těhu, ale zas je to pak vše ok., protože se to podchytilo hned.

juliet
29. únor 2008

Fialinka, zřejmě je to z toho hematomu a teď zkouším pátrat na netu z čeho se tvoří. Nic mi k tomu neřekli.
No mě Chovanec vodu rovnou odsával, měla jsem tam 2,5 litru a za 3 dny další 2 litry a další týden už jen trochu a to už se mnou nedělal nic a mě už bylo dobře.

nunca
29. únor 2008

Fiallinko, tak doufám, že se vše brzy spraví a budeš v pohodě i Tvůj mimísek. Víš Fiallinko, musím Tě doplnit, ptala jsem se na to a na netu to taky psali, že pokud máš pouze psaný Heterozygot v MTHFR, tak jde pouze o trombofilní mutaci, ale pokud je tam ještě ta kombinace s C677T, tak ta dělá tu neplechu, že může dojít k poškození neurální trubice tudíž k rozštěpovým vadám a nakonec jsem volala tomu bráchovi (měli takto nemocné dítě a v 5.měs. potom byli na potratu), tak prý on to má v krvi taky, byli tenkrát se švagrovou na gen. a švagrová má to samé (asi tedy větší procento). Jestli Tě to zajímá zkus si ten celý termín naklepat na PC a určitě to tam vše najdeš.

Jinak k Těm tromb. mutacím, asi mě prý budou více sledovat, protože v rodině toho máme opravdu hodně (otec trombozu žil, ateroskleroza a bohužel mamča na tom taky není zrovna skvěle-ve 40 první mozková mrtv. ☹ )
Ale jsem moc ráda, že se na to přišlo dříve než jsou nějaké problémy (po hormonálce mi vždy křečovaly nohy, ale křeč. žíly nemám) a vím, jak se připravit a udržovat se více fit 😉

nunca
29. únor 2008

Juliet, nějak se ty hematomy objevují častěji po IVF, nevím čím to je, ale hodně holek i z Brna (každá druhá) píše o hematomech. Jinak moc držím pěstičky, atˇ jste všichni tři v pohodě a pořádku 😉 😉

fiallinka
29. únor 2008

nunca: já tam mám taky ještě kombinaci s nějakým číslem, ale nemůžu to najít... ale asi to není nijak hrozné. Jestli to máš takhle zjištěné, tak je tam sice hodně rizik, ale opravdu dobré je, že to víš dopředu a že si tě ohlídají pořádně. Asi bych k hematologovi šla, klidně i pro klid duše, ale neboj, vyjde to!!!

nunca
29. únor 2008

Fiallinko, díky moc, ono snad už více vyšetření ani nejde, už nám ve Zlíně udělali snad všechno, taky se vyskytly problémy trochu skoro ve všem, ale jak říkáš budeme připravení a snad to už konečně dopadne dobře 😉 .

A jak je Tobě, už jsi zkoušela druhý testík, i když asi nemá cenu se stresovat testama, že? Tobě to určitě dopadne skvěle, tak nějak to cítím 😉 , jinak je Ti jak? Už nějaké těhu příznaky? Vím, že jsi měla ten (máš) ten hyperstimulák, tak se asi ty příznaky moc nedají od sebe oddělit, ale bude dobře, hlavní je, aby mimísku bylo krásně a hezky rostl 😉 😉

fiallinka
1. bře 2008

nunca: jo, druhý testík jsem zkusila dnes a čárka už je velice výrazná 🙂... předevčírem jsem odpoledne usnula a trochu bolí prsa, ale ani jedno z toho není nijak výrazné... takže se příznaky asi ještě nedostavily. Ale OHHS bohužel trvá pořád, už jsem se ptala pár holek a prý to bude trvat klidně i šest týdnů ☹ , není mi už až tak hrozně, ale břicho mám tak obrovské, že nemůžu zapnout některé halenky a fakt to na mně jde vidět, to je šílené. Samozřejmě si ale nestěžuju 🙂

laola
1. bře 2008

Ahoj kočky, gratuluju novým těhulkám 😉

hanulka3112
2. bře 2008

ahoj Holčiny 😉
Nunco, tak jsem v pátek byla na té krvi, trošku jsem si pobloudila ve Zlíně, odbočila jsem o zatáčku dříve 😅 ty jednosměrné cesty tam to je teda něco no a na zpátek jsem pro změnu odbočila o zatáčku později 😅 to jsem ale šikula 😀 ale jinak cesta byla fajn a kupodivu se mi ani nezamotala po odběru krve hlava 🙂 to by bylo, protože tam byla celá plná čekárna lidí, že nebylo kde sednout, jinak minule tam byl klideček.Myslela jsem, že si nějakou dobu počkám, ale v 11h jsem byla objednaná a v 11h mi taky vzali krev, takže prozatím žádná dlouhá čekací doba, ale nechci to zakřiknout 😀 jinak zítra na 9h jedeme na to spermio, hodinku počkáme a pak k doktorovi na konzultaci a řekne nám co a jak tak mi držte palečky.Jo a už vím jak se jmenuje:Horvát je v celku mladý a přišel mi sympatický, vše nám vysvětlil a celou dobu mluvil skoro jen on a máme si na pondělí připravit otázky jestli budeme chtít něco vědět,já už s tudma skoro vše vím, tak se ho chci jen zeptat na ten krátký dlouhý protokol.
Jinak všem moc štěstíčka, mamčám zdravíčko a snažilkám tu nejkratší cestu k mimískům 😉 🙂

fiallinka
2. bře 2008

hanulko, já tam jedu ve čtvrtek, tak to se asi nepotkáme 🙂, ale taky půjdu k tomu MUDrovi, Chovanec má dovču. Já bych řekla, že je tam úplně nový, nevím, jestli to není ten, který přišel z UH. Hradiště, jak tu psaly holky - tím si ale nejsem jistá. Když jsem stimulovala, tak se na mne jednou byl s Chovancem dívat, asi se na mém ultrazvuku zaučoval 🙂. Ale vypadá jako sympaťák 🙂. A řekla bych, že když mají dalšího doktora, tak se to tam určitě zrychlí - jo, my jsme vždycky čekali jenom na těch návštěvách, kdy se nebrala krev, pak už nás naopak volali vždycky brzo po tom, co výsledky krve dostanou (mezitím to trvá přes hoďku).

hanulka3112
2. bře 2008

Asi máš pravdu já nevím, protože jsem tam byla poprvé a zdál se mi moc sympatický a o všem nám povykládal a na seznamu Dr. v CRM Zlín jsem ho nenašla, takže to bude asi ten nový, nemají ještě upravené stránky.Jinak na té ,první návštěvě jsme byli objednaní na 2h a šli jsme k němu 2:15, takže žádné dlouhé čekání jak některé holky psaly, to jsem ráda, protože ten můj nesnáší čekání a byl by pak asi dost nervozní 😀 a jakpak se cítíš ty co hyperstimulák?Doufám, že je to už lepší 😉 🙂