CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

aja8
30. dub 2010

Monas, tak na sebe a Martínka dávej pozor a užívej si poslední dny těhulkování.. 😉

rendas
2. kvě 2010

Ahoj holky,máme tu jaksi "mlčenlivo" 😕 😕 copak všechny děláte 😝

Já baštím clostík a od zítra začínám píchat merional a ve čtvrtek na kopec na kontrolu,tak doufám že se už konečně folíci umoudří 😔

Mooooonas ty už to máš fakt za pár 😀

Tirtir jak to s tebou vypadá??

aja8
2. kvě 2010

Ahojky Rendas, taky koukám, že je tady nějaké ticho.. 😉 ..normálně Ti závidím, že jdeš do boje..hned bych šla taky.. 🙂

fiallinka
2. kvě 2010

já tu jsem, ale nemám co říct 🙂, jen si taky říkám, jak je na tom tirtir...

monas007
3. kvě 2010

rendas jj, už je to opravdu za pár a člověk jen čeká kdy to vlastně přijde 😀 😀 doufám, že tentokrát jsi se dala do úspěšného boje a za pár měsíců už budeš čekat se sbalenou taškou do porodnice i ty 😉 🙂

lucciano
4. kvě 2010

Ahojte holky, no je tady teda mrtvo. Dnes jsem si byla vyslechnout oficiální verdikt. Včera už dorazila mrcha, takže ani špetka náděje nezůstala. Holky, ale dnes jsem nebyla na Dr. Slovákovou moc milá a docela mě to teď mrzí!! Jenže hned mě cpe do dalšího KETu a mně se do toho moc nechce. Vím, že mi nikdo neřekne, proč už to podruhé nevyšlo, ale kdyby se to třeba aspoň na chvilku chytlo, měla bych náděj, ale takhle nemám fakt vůbec nic. Čekala jsem něco víc, ale prý mám všechna vyšetření za sebou a nebude se prostě nic dál dít, jen KET a pak třeba další... Jsem úplně zničená a smutná a co vám budu.... Omlouvám se za tento příspěvek, ale někomu to prostě musím říct...

silvie13
4. kvě 2010

ahoj lucciano....nemáš se za co omlouvat, naprosto tě chápu , co prožíváš.Já mám za sebou už 3 neúspěšné IVF, na KET mi nezbylo a taky řeším co dál. Rozhodně se mi do dalšího IVF taky hned nechce, snad až na podzim, uvidíme.Hlavu vzhůru bude líp a snad už se brzy zadaří. My teď budeme zkoušet i homeopatii, uvidíme, zítra jedeme k šikovné paní doktorce do Brna, snad s námi něco vymyslí.
A hlavně, pokud to vnitřně necíš, že by bylo správné teďdo toho jít, tak to nedělej. Musíš být přesvědčená, že to chceš.

lucciano
4. kvě 2010

Ahoj Silvi, moc děkuji, jsi hodná. No po 3. neuspěchu nevím, co bych teda dělala. Tě obdivuju a plně s Tebou soucítím. Já vím, že bude líp, jen se z toho nemůžu nějak vymotat - nevím, co se děje. Nikdy jsem nebyla takový pesimista, ale nemám se čeho chytit a to mě strašně štve. Silvi, tak budu zítra držet pěstičky a písni pak, jak to probíhalo a jaké budeš mít pocity atd. Mě ta homeopatie docela taky zajímá. Teď fakt nejsem přesvědčená, že to chci, protože to čekání a zklamání prožívat znovu, mě odrazuje. Nějak tomu všemu přestávám věrit.

aja8
4. kvě 2010

Ahojky holky, je to fakt nápor všechno, a hlavně, když to nevyjde, tak se nemáš Lucci za co omlouvat..já bych příští týden měla taky jít k tomu homeopatovi, tak uvidíme..Lucci, mně zase doktorka říkala, že si mám přes prázdniny odpočinout a teprve pak mám zkusit ten KET..Silvi, ty zítra písni, co ti ta doktorka v Brně řekne..

richt
4. kvě 2010

Llucciano, já se ani nedivím, že tě ženou znovu do toho. To víš jsou v tom peníze. Já nevím, ale podle mě to fakt v něčem musí být. Byli jste třeba na imunologii? Imunologie a genetika prý může být s tím hodně spojená. Jedna co jsem si s ní psala byla 3x na umělém a až pak ji poslali na imunologii a tak až zjistili příčinu. Já bych se na to zeptala. Nejlepší imuno je v Plzni. Sice je to zruky, ale jsou tam fakt petfektní.
Silvie držím pěsti ať vše dopadne co nejlépe

fiallinka
4. kvě 2010

Lucci, já tě fakt chápu, to zklamání je strašné... určitě se nemá cenu do čehokoliv pouštět, pokud se na to nebudeš ty cítit, pokud do toho nechceš teď jít, tak si dej pohov, promysli, co dál...teď je to zklamání velké, ale určitě se to brzo usadí a budeš to viděj jasněji.

Ale jestli je to tvoje první ivf (nevím, jestli to nepletu), a jediný pokus KETu, pak bych to ale fakt neviděla tak černě. Měla jsi nádhernou reakci (někdo má pár folíků a je rád), a pravda je, že u ketu je úspěšnost o dost nižší než u ivf...a je spousta lidí (určittě většina), kterým se to nepodaří hned a příčina se nenajde, někdy je to opravdu pokus - omyl... podívej na mně - první ivf - chytly se obě, druhé to samé, jen ten ket mezi tím nevyšel - a proč, když jinak mám tak vynikající úspěšnost? Dalo by se to označit za náhodu...

Já být tebou do toho ketu jdu, až budeš mít chut, ale neodkládala bych to dlouho.

monas007
5. kvě 2010

lucciano tak to je škoda, že na kopci nečekalo žádné překvapení 😠 určitě to teď hodně bolí, ale opravdu to chce jen čas a uvidíš, že za pár dní nebo týdnů na to budeš koukat už jinak ... je to hodně o psychice a pokud se teď necítíš a nechceš pouštět do dalšího boje tak si odpočiň 😉 nemá cenu se pouštět do nečeho čemu momentálně sama nevěříš !!

to my dneska valíme na naše první natočení KTG 😀 zítra kontrola u mého gynekologa 🙂

jaspina
5. kvě 2010

Hezké ránko,
mám na vás opět po nějaké době dotaz 🙂 Brala jste některá Prednison? V pondělí jsme byli v Praze- Podolí na imunologii a je dost pravděpodobné, že ho budu užívat, ale doktorka tam říkala, že je to dost driák, tak by mě zajímalo, jaké s ním jsou zkušenosti... Děkuju moc! Jinak myslím, že jakmile budu mít výsledky, tak asi brzo budu patřit do této diskuse 😉

lucciano
5. kvě 2010

Richtr, genetiku mám udělanou - našli mi, že jsem heterozygot (prý mám nějaké sraženiny v krvi, ale větší množství kyseliny listové by to mělo napravit), s tou imunologií si nejsem jistá. Dělají ji přímo i v centru? O té Plzni jsem už něco slyšela, možná by to stálo za zkoušku.
Fiali, první IVF jsem měla loni, teď vlastně druhé, ale kvůli OHSS nedošlo k transferu, takže teď byl 1. KET. Reakci mám sice dobrou, ale kvalita těch sněhuláčků není prostě moc dobrá a to mě docela zaráží. Ještě nikdy jsem neměla jedničkové a nevím proč. Hezky jsi to napsala, snad mě taky někdy potká taková náhoda.
Monas díky moc, ať Ti to dnes všechno dobře dopadne.
Ajo, taky potom napiš, co ten homeopat, možná bych to zkusila.
Přeju vám hezký den!!!
Jaspi, Prednison jsem brala vždycky po transferu, ale proč, vlasně ani nevím, ale točila se mi po něm docela halva.

jaspina
5. kvě 2010

Lucciano - bere se na potlačení imunity. Možná si měla zvýšenou obranyschopnost na sperma nebo na plod - že ho tvé tělo vnímá jako něco cizího a snaží se jej vypudit - to se právě léči Prednisonem. Ale jeho účinek je založený na tom, že ti oslabí imunitu, tak z toho mám docela strach..
Jinak mám tu samou mutaci MTHFR jako ty - prý je lepší než samotnou listovku brát Femibion, tam už je ta listovka pro tuhle mutaci lépe vstřebatelná.
A taky jsem si všimla, že jsi psala něco o Imunologii. Já jsem na ní byla v té Praze a zdálo se, že tam jsou na tohle fakt machři. Úplně mě zarazilo, že skoro u 60ti % párů, které mají problém s početím najdou nějakou imunoporuchu, která to může způsobovat. Zkusím to najít a hodit sem odkaz..

lucciano
5. kvě 2010

Jaspi, můžu se tam objednat i bez lékařského doporučení? A jak probíhalo to vyšetření, docela mě to teď nahlodalo 🙂

jaspina
5. kvě 2010

Lucci doporučení jsem mít musela. Doktorka mi ho vypsala a já jsem si tam volala a objednávala se. S sebou jsem vezla papíry s výsledkama z genetiky, papapíry od laparky a pak taky výsledky HP, testu na chlamydie a to je asi všechno. Objednali nás až za 2a půl měsíce a výsledky prý přijdou tak za měsíc domů. Byli jsme u té doktorky Natalie.... to příjmení nedokážu ani vyslovit - nějaká cizinka asi.. ale byla fakt super!Ráno se dělají odběry - u ženské se bere krev a chlap musí na SPG a pak čekáte na doktora - ptá se na různé onemocnění vaše i v rodině... U mě si ještě chtěla dovyšetřit štítku a další věci mi napsala, že si mám nechat dovyšetřit tady. Pak řekla, že se určitě uvidíme za 3 měsíce na kontrole, že si myslí, že budu mít ty zvýšené protilátky. Tak jsem se divila podle čeho to hned usoudila - a ona že všechno je jinak v pořádku, i na hormony jsem reagovala dobře, tak co jiného by prý tomu mohlo bránit.. Tak jsem zvědavá! Taky na mě pozitivně působilo to, že tam byla spousta nástěnek plných fotek miminek s dopisama a tam psali lidi, že se třeba snažili 7 let, jezdili od čerta k ďáblu a nic, až se dostali do jejich čekárny a teď už jsou z nich rodiče 🙂
Teď jsem si vzpomněla, že už při objednání se ptali jaký doktor mě posílá, takže doporučení bys potřebovala určitě.

richt
5. kvě 2010

lucci, nevím jestli to dělají přímo v centru. Mě to tam teda aspoň nedělali. Já jsem moc vyšetřením neprošla. Vzali mi krev a řekli mi, že když mám zvýšený hormon FSH tak, že automaticky musím na IVF. Ale teď jsem se objednala do Olomouce tak uvidím co všechno mi budou dělat.

lucciano
5. kvě 2010

Holky, tak se budu muset v CARu zeptat, jestli mi tu imunologii dělali.
Richt a co máš už všechno za sebou?

fiallinka
5. kvě 2010

richt: já si naopak myslím, že ti krev brali už při tom prvním vyšetření i na imunologii - nám teda jo a tehdy říkal, že je to negativní a že to berou automaticky - ono je to podle mne jak s tím fsh - když to máš ok, vůbec ti neříkají, že to brali... nicméně berou samozřejmě jen ty nejzákladnější odběry a až když to vyjde blbě, tak posílají do té Prahy nebo Plzně... ale určitě problém s imunologií může být, i když základní odběry máš ok

Jaspino, co já vím, tak prednison dávají každému (ve Zlíně), kdo jde na ivf - nebo ket - po transferu, to oslabení imunity může (ale možná nemusí) pomoct úspěšnému zahnízdění. V té Praze jsem určitě ale hodně dobří, problém odhalí 🙂, ale na druhou stranu ho vlastně skoro vždycky léčí jen prednisonem 🙂, případně sex je nutný s ochranou.

Lucci, to je blbé, že je to už druhé... a měla jsi vždycky stejný protokol?

ivus16
5. kvě 2010

Ahojte, nám imunologii dělali přímo v CAR Zlín, a prý je vše v pořádku, ale myslím, že to bylo jen vyšetření na to jestli nezabíjím svým prostředím spermie, jinak fakt nevím na co nás ještě vyšetřovali, prostě Dr řekla, že imunologie je v pořádku. Jinak 27.5. jdeme na genetiku do Zlína.
Já moje první IVF asi posunu až na srpen ještě uvidím, taky nejsem 100pro rozhodnutá či by to bylo teď dobré, no musím to promyslet. Mám taky strach, že budu zase zklamaná, ale musíme doufat. Jo a napište někdo nějaké info o té hemeopatii, děkuju.

richt
5. kvě 2010

lucci, mě brali jenom krev. Což jsem se divila, protože kámošce v Brně dělali i průchodnost vaječník a další vyšetření. Tak teda fakt nevím.
fialli, možná máš pravdu, že to neříkají když je to v poho, ale možné je vše

fiallinka
5. kvě 2010

richt: no, tu průchodnost, apod. - oni tě na to většinou pošlou taky, pokud ji nemáš už udělanou od svého doktora, ale většinou, pokud vidí, že řešením je - pro ně 🙂 - jen ivf, tak neposílají, protože v tom případě už nemá cenu se v tobě hrabat 🙂... ty, a nebrala jsi si od nich pro Olomoučáky zprávu? To by ti dát měli a tam bys viděla, co brali...

lucciano
5. kvě 2010

Fiali, napoprvé jsem měla krátky protokol, ale teď to bylo delší - bylo to spíš kvůli tomu, že jsem byla nachlazená a nemohla jsem jít na odběr, tak se to o 4 dny asi protáhlo. Nepamatuji si to přesně. Fiali, u mě je problém, že mám polycystické vaječníky a nemám ovulku. Jen nechápu, když do mě narvou tolik hormonů, proč nemám aspoň jednoho jedničkového sněláčka - fakt by mě to zajímalo, ale Dr. mi na to nedokázala odpovědět.
Richt, mně dělali průchodnost až po 1. IVF, tam mi zjistili srůsty, ale jinak nic dalšího. Na IUI jsme nešli, protože partner měl pomalé spermijky, ale teď při druhém pokusu je měl ukázkové.
Ivi, hezky si to promysli a uvidíš.... 😉

richt
5. kvě 2010

fialli, mě právě přišlo, že pro nich je samozdřejmě lepší tě hned poslat na IVF. Je to pro ně jednoduchší a hlavně s toho mají prachy. Zprávu pro Olomouc si od nich brát bude. Už to mám domluvené jen se tam pro ni stavit.
lucci, já jsem byla na laparoskopii kvuli endometrioze v říjnu a tam mi našli 1 endo. cystu na pravém vaječníku. Ten mi z části odebrali a 2 normální cysty na levém. Ale průchodnost nedělali. Přítel má sperma perfektní takže z jeho strany není žádný problém.

lukr
5. kvě 2010

Ahoj holky.Já jsem byla na imunologii taky v Praze.V Caru dělají taky imuno,ale ne tak podrobné(jen protilátky proti spermiím a možná až po nepodařeném Ivf).V Praze udělají komplet imunitu ženy zaměřenou na plodnost a taky imuno partnera vázanou na spermie.Pro Jaspinu:Já mám zvýšenou buněčnou imunitu na partnerovi spermie(to znamená,že bez léčby při běžném sexu bych partnerovi spermie zabila),takže jsem brala Prednison 5 mg 3 měsíce plus kondom styk.Pak kontrola,udržovací dávka Prednisonu 2,5 mg a povoleno otěhotnění( v době ovulace povolen styk bez kondomu,nebo podstupovat asistovanou reprodukci).V současné době mám pauzu,protože po určité době to přestává účinkovat.Při užívání jsem neměla žádné problémy a to dělám v infekčním prostředí a žádné nežádoucí účinky.Moje první IvF bohužel neúspěšné,ale embrio tam chvíli uhnízděné bylo,takže ta léčba asi měla smysl. 🙂 🙂

ivus16
5. kvě 2010

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, je potřeba jít na hysteroskopii a laparoskopii před IVF. Dr mě do toho pořád tlačí, ale mě se moc nechce, prý abysme zjistily či tam nemám nějaký polyp či co. Jinak já mám průchodný jen jeden vejicovod (levý), myslíte ,že by mě tou laparo zprůchodnili i ten pravý?? Když mě odebíraly vajíčka, schopné byly právě na té pravé straně a jestli sem tam ten pravý vaječník něco vyplodí a je neprůchodný tak těžko bude mimišo že?? 😀.

richt
5. kvě 2010

ivus, to teda nevím jestli je potřeba jít na nějaký zákrok před IVF, ale určitě ti ten pravý vaječník můžou zprůchodnit. Teda záleží co tam je. Ale myslím, že vyloučené není , aby ten vaječník měl dobré vajíčka.Jen se nedostanou samy ven z vaječníku. Takže přirozenou cestou je to nemožné, ale jinak by to mělo jít. Ale to je pouze muj názor.

silvie13
5. kvě 2010

Krásný večer holky. Tak hlásím návrat z Brna od homeopatky. Byli jsme tam asi hodinu a povídali si o všem možném, někomu by to připadalo,že to s tím nemůže snad ani souviset, ale já vím, že ano.Pak nám změřila energetické dráhy, já jsem dopadla docela dobře, ale manžel skoro nula ☹ ☹ ☹ .No a pak nám napsala léky - homeopatika, a rozpis jak je užívat. Dokonce nevyloučila, že nemůžu otěhotnět normálně, což mě docela potěšilo, ale říkala jsem jí, že stojím pevně nohama na zemi,po tom všem co máme za sebou. V každém případě by to bylo ale nádherné 🙂 🙂 🙂 . Manželovi dala něco na lepší pohyblivost a mě na tvorbu vajíček, a ještě na endometriózu, říkala, že tam možná malinko je. S tou jsem v životě bojovala taky několikrát, a není o co stát. Byla ráda, že si dáme teď pauzu a chce nás vidět než pojedeme na dovolenou v srpnu. Takže asi tak, jestli se chcete některá na něco zeptat, tak klidně pište, pokud budu vědět, ráda odpovím. 🙂
Beru to jako zkoušku, kterou se nedá nic pokazit, maximálně získat 🙂 a o to jde nám všem 😉