CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
4. kvě 2011

@kikina9 To je mi moc líto, ale do dalšího ivf bych fakt šla, to, že se teď něco chytlo, je dobré znamení... a to, že to mohly být dvojčata, mohla být taky příčina toho, že zamlkly, hlavně s jednovaječnýma je těchto problémů fakt hodně... doktora klidně změň, ta Slováková asi fakt bude nejlepší v tomhle ohledu, ale zase si myslím, že ty dvojčata poznat fakt nemusel, protože to bylo ještě hodně brzo a tam to poznat skoro nejde tak brzo...

clloi
4. kvě 2011

@kikina9 Ahoj, tak já měla merional a naprostá spokojenost, menopur, na který sem doplácela na mě vůbec nezabral, ale podle složení bych řekla, že je to stejné, jen se musí vychytat dávkování. My sme začali taky po třech měsících, mezi tím sem pila kontryhel a podle dr. měla sliznici jak peřinu 😀 Uvidíš, že to bude dobré, já si tehdá řekla, že asi bylo něco špatně a tak si příroda poradila sama, radši dřív než později a to mě dost pomohlo 😉 Slováková je výborná, taky sem k ní chodila.
@rendas utíká, doufám, že bude vše OK a dotáhneme to do zdárného konce, sem takový malý stresista 😀 😀

Holky, moc vám všem držím palce ať se vše podaří.

kikina9
4. kvě 2011

@pitrisek26 Děkuji za držení palečků, tobě přeji, ať na tebe brzy vykouknou // na těhotenském testíku 😉

kikina9
4. kvě 2011

@clloi Já na ten Merional právě reagovala docela dobře, když jsem šla na IUI. Potom jsem zkoušela IVF, dostala jsem jenom Gonal, a nezareagovala jsem vůbec 😉 Proto jsem chtěla při dalším pokusu na IVF Merional, ale Dr. Křenek mi řekl, že se dává pouze při IUI, při IVF se dávají pouze léky 3. generace, a to je Gonal, nebo Puregon. Takže jsem dostala Gonal, a ten Merional mi ještě k němu přidal, protože potřebuji větší množství hormonů nad rámec úhrady pojišťovny, a tak bych se nedoplatila. A měla jsem 6 folíků, takže si myslím, že ten Merional na mě docela dobře působí, a navíc je zadarmo 🙂
U té Dr. Slovákové jsem byla jednou, a připadala mi strašně pohodová, Dr.Křenek mě ani manželovi nějak nesedl od začátku ☹

kikina9
4. kvě 2011

@fiallinka Já Dr. nechci měnit jenom kvůli tomu, že nepoznal ty jednovaječné dvojčata, i když je mi to divné, že v naší nemocnici je za 3 hodiny po vyšetření ve Zlíně poznali, teď už je to jedno 😉 A to mi taky v nemocnici řekli, že to, že to byla jednovaječná dvojčata, tak byl možná důvod toho, že zanikla, a sama vím, že u jednovaječných dvojčat je těhotenství rizikové od začátku až do konce, bohužel ☹
Další IVF asi zkusíme, ale musíme něco našetřit, navíc mě tlačí čas, hrozí mi předčasným přechodem ☹
Tu Dr. Slovákovou asi zkusím, zapůsobila na mě velmi dobrým dojmem, snad ta změna doktora nebude problém.

kikina9
4. kvě 2011

@laola A ten Merional ti nabídl při IVF, nebo IUI? To je zajímavé, jak má každý doktor jiný přístup, já ten Merional chtěla při své druhé stimulaci na IVF, a prý se dává pouze při IUI 😲 Tak jsem platila plno peněz navíc, a přitom na Merional jsem při IUI reagovala úplně skvěle 😖 Podle mě ty léky mají podobné účinky, ale u Gonalu nebo Puregonu se platí navíc za dávkovací pero, které já stejně nepotřebuji, protože mamka je zdravotní sestra, takže mě injekce může píchat ona 😖

kikina9
4. kvě 2011

@rozum Děkuji 🙂

ejviska
4. kvě 2011

@kikina9 tak posilam co nejvic sil do dalsich boju!!!
JA chodim k slovakove, je fakt strasne pohodova, je fajn. Urcite se nebude zadny dr. zlobit, proste nekdy zmena prospeje. Myslim, ze to kazdy dr. chape ( a pokud nechape, tak je to jeho problem 😉 )
Asi zalezi i na kvalite UZ, jako pristroje myslim. A krenek poznal dvojcata, ale akorat nepoznal, ze jsou jednovajecne?

laola
4. kvě 2011

@kikina9 Při IUI... teď jsem dočetla, že je rozdíl mezi stimulanty na IUI a IVF... no je to divné.... Samozřejmě nevím, kolik folikulů je potřeba k IVF, ale když si srovnám třeba svoji první stimulaci na IUI, kdy jsem si píchala Menopur a měla jeden folikul a teď s Merionalem jsem měla na jedné straně dva a na druhé straně tři... tož nevím... Každopádně zatím je výsledek nejistý 😀
No uvidíš, jak to dopadne se změnou Dr. Ono hodně záleží i na tom, jak si s Dr. sednete a jestli pak třeba k němu nemáš důvěru, tak je to k prdu.... 🙄
Moc ti držím pěsti, ať už se ti vše jenom daří 😵

fiallinka
4. kvě 2011

@kikina9 jj, já vím, že to nechceš měnit kvůli tomu. Myslím, že právě kvůli tomu pocitu z doktora je Slováková lepší 🙂.

S dvojčatama divné, navíc v car by měli mít lepší ultrazvuk, na druhou stranu je to fakt brzo na to, cokoliv rozeznat, možná stačí jiné otočení, jiný úhel pohledu.

kikina9
4. kvě 2011

@ejviska Ahoj, moc děkuji 🙂 Asi opravdu záleží na kvalitě UZ přístroje, i když jsem si myslela, že v CRM by je měli mít kvalitní 😉 A Dr.Křenek ty dvojčata vůbec nepoznal, pořád mluvil jenom o jednom plodu, dvojčata poznali až v nemocnici v UH, kde jsem se šla objednat na zítřejší revizi 😉
Ta Slováková na mě taky působila velmi pohodářsky, tak jenom doufám,že až se do Zlína znovu vypravím, tak nebude mít zrovna dovolenou ☹

fiallinka
4. kvě 2011

@kikina9 objednej se příště přímo k ní...

kikina9
4. kvě 2011

@fiallinka Taky jsem myslela, že v CARu budou mít lepší ultrazvuk než jinde, ale asi ne 😉
JJ, příště se objednám přímo k té Slovákové, snad to nebude problém a nebude mít zrovna dovču 😉

fiallinka
4. kvě 2011

@kikina9 no, já myslím, že snad i mají, ale jednak to může být Křenkova nezkušenost (on tam pracuje tak rok 🙂 a kousek) a jednak fakt asi stačí, když si jinak natočená, to jsou tak malé rozměry plodu, že se můžou zakrývat - je tam jen jeden váček, takže to často mate a o dvojčatech se maminy dozvědí později... no to je jedno, moc doufám, že budou v druhém kole...

kikina9
4. kvě 2011

@fiallinka Tak za rok a kousek praxe už by mohl mít nějaké zkušenosti, ale je mi jasné, že je to tak malinké, že opravdu může být problém ta dvojčátka vidět, ono by to na situaci stejně nic nezměnilo, i kdyby je poznal 😉
A v druhém kole nebudu náročná, bude mi stačit jenom jedno mimčo, které bude v pořádku a podaří se mi ho donosit až do konce 🙂

fiallinka
4. kvě 2011

@kikina9 no, je to fakt jedno, nicméně celkem chápu, jak to ještě k tomu všemu naštve - takhle mi přidalo, když jsem se na velkém ultrazvuku dozvěděla, že s jedním dvojčetem do vypadá blbě, a pak mi ještě na konec řekl, že jsou to dvě holky, které jsem vždycky chtěla (to vždycky ber s rezervou, protože to jsem si dovolila chtít ještě v době, když jsem o žádné "neplodnosti" nevěděla 🙂)

ejviska
4. kvě 2011

@kikina9 myslim to co fiallinka, u dvojcat se to druhe velice casto objevi az treba pozdejc, muzou byt schovane za sebou, jinak natocene...zvlast, kdyz byly jednovajecne.
Urcite je dulezita kvalita pristroje, ale i oci doktora. Krenek sice mlady je, ale pochybuju, ze prisel do CARU po skole, to neni v podstate vubec mozne, takze urcite nepracuje rok a pul. Urcite ma atestaci, takze pracuje treba 5 let. 🙂
A s UZ musi umet kazdy gynekolog, jinak by byl na sluzbach k nicemu.
Dr. Slovakova ma hlavni dovcu v druhe pulce cervence, ale stejne oni objednavaji k urcitemu dr., takze fakt neni problem se k ni objednat. Sestram bych rekla na rovinu, ze jsem chodila ke Krenkovi, ale tech chci k ni 🙂

pitrisek26
6. kvě 2011

@slavka22 já mám tolik práce a zařizuji svatbu, že opravdu na to čas nemám, dnes jsem týden po IUI a zatím žádné příznaky ani píchání v břichu nic, takže jsem skeptická, no uvidíme 😒

kikina9
6. kvě 2011

Tak už jsem po revizi doma, v nemocnici jsem byla 2 dny, teď už mě jenom trochu pobolívá břicho, jinak jsem v pohodě, horší je to po psychické stránce. Nejhorší bylo, když jsem v nemocnici potkávala na chodbě těhulky, a z porodnice tam byl slyšet křik miminek, to mi opravdu na náladě nepřidalo ☹ Ale teď už jsem doma, venku je krásně, tak doufám, že se z té "nenálady" brzy dostanu 🙂
@ejviska Máš pravdu, že Dr. Křenek do CARu nenastoupil hned po škole 🙂 Něco jsem si o něm zjistila, je to mlaďoch, ročník 1979, a dřív pracoval na gynekologii v Kroměříži.
Potěšila jsi mě, že Dr. Slováková má hlavní dovču v červenci, já bych se chtěla objednat asi na srpen, tak to by tam mohla být 🙂
@pitrisek26 držím palce!!!! Ono ty příznaky jsou ošemetné. Já jsem nějaké těhotenské příznaky cítila skoro každý měsíc, co jsme se snažili o mimčo, a nikdy z toho nic nebylo 🙂 A i když jsem otěhotněla, tak jsem měla úplně stejné příznaky jako každý měsíc, než přišla MS. Tak potom si vyber 😉

ejviska
6. kvě 2011

@kikina9 to verim, ze horsi je psychika 😔
TAk to ma Krenek cca 8 let praxe, jakypak mladoch!! 😀

pitrisek26
6. kvě 2011

@kikina9 no muselo to být hrozné, ale vydržet, nic jiného nám nezbývá 🙂
já měla každý měsíc příznaky, si vsugerovávám kde co, prostě psychouš 😀
já chodím ke křenkovi a moc se mi nelíbí, nic z něho nevyleze, všechno páčím, takový nerozhodný, na můj vkus je takový připosránek 😀

ejviska
6. kvě 2011

@pitrisek26 to mame asi vsechny stejne, kazdy mesic tehu priznaky... a pak ms 😀
Ktery den jsi?

pitrisek26
7. kvě 2011

@ejviska dnes jsem 8 dní po IUI

clloi
8. kvě 2011

@pitrisek26 nebuď skeptická 😵 já nemám příznaky doteť 😀 😀 a podle dr. můžu být jen ráda 😀 držím palce

rozum
8. kvě 2011

@slavka22 zítra ať máme na kopečku samé dobré zprávy 🙂

pitrisek26
9. kvě 2011

@clloi tak jsem to dnes dostala, jsem uplně prázdná, asi budu muset opravdu jít na umělé ☹

silvie13
9. kvě 2011

@pitrisek26 to je mi líto ☹ , ale zkus se na kopci domluvit, co dál určitě něco vymyslíte.
A kolikátá IUI to byla?
Já jsem hned začala zase brát Clostyl a zkusíme to znovu, jen tak se nevzdáme 🙂 🙂

pitrisek26
9. kvě 2011

@silvie13 byla to druhá a na třetí už nepůjdu, nemáme dobré spermio .. jaké máte vy?

clloi
9. kvě 2011

@pitrisek26 tak to mě mrzí ☹ , ale nevzdávej to, uvidíš, co ti doporučí, ono to určitě vyjde 😉

pitrisek26
9. kvě 2011

@clloi křenek mi doporučuje jen IVF-ICSI, nic jiného