CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ellizabet
26. črc 2009

No poprvé jsem tam byla před 2 roky posla mě tam můj gyn. já jsem v pořádku jednu princezničku už mám z prvního manžalství, ale taky jsem na ni čekala. Teď bych chtěla další mimčo s přítelem, ale nedaříse. Byla jsem i na jak se říká na profukování a pak mě poslal můj gyn. do zlína i s přítelem na vyšetření spermatu. Dělali nám všechny testy co jsou potřeba vyšetření krve, genetika a další už si je všechny nepamatuji, všechny výsledky jsme měli v pořádku tak jsme si řekli, že to ještě zkusíme přirozenou cestou, ale nějak nám to nejde tak jsme opět po 3/4 roce zpátky na CRM. Chodím ještě na fórum na http://www.emimino.cz a tam jsou celkem dobré výsledky IUI. Chci podstoupit asi 4-6 IUI a pak zkusit IVF. V úterý jde na kontrolu folíků tak uvidím kdy bude IUI.
Hezký zbytek dne

fiallinka
26. črc 2009

ellizabet: já jsem k Chovancovi chodila - on je takový divný pavouk, málo mluví, málo se usmívá - ale neboj, je na všechny stejný 😉 a odborně je prý OK... a náhodou musím uznat, že když se asi po 3 měsících usmál, tak byl u nás doma důvod k oslavě 🙂. Rozhodně ale on moc komunikativní není, takže co chceš vědět, ptej se sama... oni ale stejně dodržují stejný postup všichni, takže bych se toho nebála. A ten postup, co píšeš, vypadá rozumně...

ellizabet
26. črc 2009

fiallinka: Může se zeptat jestli jsi podstoupila IUI nebo IVF a s jakým výsledkem? Chtěla bych si o tom zjistit co nejvíc abych byla na všechno připravená. Snad se i já dočkám toho úsměvu dr. 🙂

etra
26. črc 2009

ell:já jela do zlína jen na OPU a ET, v životě jsem tam nebyla, dr. neznala...ale byla jsem mile překvapena naprosto lidským přístupem dr. horvátha - úžasný lékař!...a viděla jsem ho poprvé na sále před OPu a bylo mi zle jak hrom...skvělý...

maendy
26. črc 2009

Ahoj holky.Tak dneska večer v 22 si píchnu Pregnil a v úterý ráno hurá na kopec.To to ale letí.
Elizabet já jdu na 1 IUI,dnes ráno jsem píchla posl menopur.
Oni ti na UZV řeknou jestli si ještě píchneš a co a jak neboj.Já už jsem taky nervozní,tak to chápu. 😉
Holky koukám že ještě nějaký ten týden a už se přehoupnete nad tu 12 🙂
Držím pěsti aby ty testy na které jdete byly jen samý negativní výsledek. 😉

ellizabet
26. črc 2009

maendy: já jedu taky ráno v úterý na kopec, ale jenom na kontrolu folíků, může se zeptat jaký by měl být výsledek folíků pro IUI a jak probíhá kontrola jako jestli je to přes sono nebo tak a pokud to bude v pořádku co dál dostanu a za jak dlouho půjdu na IUI. jsem z toho strašně moc nervozní.

maendy
26. črc 2009

Já byla 12 DC,zlatíčko Horvath mi řekl,že mám v pravo 2 fol myslím že 18 mm a vlevo 3 menší a on potřebuje aby měly přes 20 mm,a tak jsem dostala ještě 4 menopury.A dnes přesně v 22 si mam pichnout pregnil.Protože přesně po 36 hod mi dělají IUI,to jest v uterý v 10.Kontrola byla UZV vaginal,vše ti řeknou neboj.Každé tělo je jiné.
Někomu dělají IUI 12 DC,mě 17.Mám přijet v utery rano,manžel na 8,da spermijky oni je pripravi na tech 10.Holky šikovné 🙂 Mám si vzít košili a pantofle a asi něco na čtení,protože sestřička říkala že po tom tam ještě pul hodiny poležim na lužku než pujdu domu.No už se nemužu dočkat. 😀

ellizabet
26. črc 2009

No já tam jedu na 8:30 tak se budu modlit abych to měla folíky v pořádku. No my bohužel budeme muset mít mražáčky - přítel je pracovně ve švédsku, ale spermi měl výborný. Držím ti moc pěstičky aby ti vše vyšlo a pak dej vědět jak jsi dopadla.

ludmilamarie
27. črc 2009

Ahoj robky,
zdravím Vás, i když nepíšu pořád si Vás chodím číst, jak ste na tom. OSCAR a P... je to samé, akorát oskaráci v nemocnici mají uzavřenou smlouvu s VZP a ta to hradí, takže je to zadarmo. Mě objednali do 14 dnů.
Užívejte léta a držím všem palce (já jsem už ve 4 měsíci 😉

fiallinka
27. črc 2009

Elli: u nás to bylo hned ivf+icsi, spermiogram byl fakt hodně špatný - vyšlo nám to hned na poprvé a čekala jsem dvojčata - o jedno jsem bohužel těsně před porodem přišla.

Jinak s tím Chovancem - on sice není tak příjemný jak Horvát, ale zase Horvát pracuje v centru asi jen rok a půl a Chovanec o hodně dýl, takže zkušeností má fakt dost. Už se chystám pomalu do Zlína zas volat a pořád přemýšlím, ke komu se zkusit vnutit 🙂

kaces
27. črc 2009

Ahojky Ludmilko děkuji za radu a ještě bych se tě chtěla zeptat jestli se ten oskar musí dělat v určitých měsících nebo je to jedno?Už at sem taky tak dalo jak ty. 🙂
Fialinko taky se ted hrozně bojím když čekáme ty dva prcky co bude,ale musím doufat že to bude v pohodě.

ludmilamarie
27. črc 2009

Ahoj Kaces,
I. genetika se dělá od 11. do 14. týdne a druhá od 18. do 22. týdne. Když ideš v Prediku na obě platíš jenom za to první. Osakar je zadarmo, ani si nevzali 30,- Kč za vyšetření 😉
Po 5 letech na kopci je pro nás 1400,- Kč dost peněz - obzlášť když to přepočítách na plenky 😀
Fiallinka: dokroři jsou tam profesionálové všichni, akorát Horvát je usměvavý optimista a Chovanec zasmušilý pesimista - na moji psychiku to byl velký nápor a když sem od něho chodila věčne sem to obrečela, to se mi s Horvátem nestalo, taky je moc příjemná doktorka s krátkýma vlasama (nevím jak se jmenuje 😒

ruda
27. črc 2009

Ahojky holky, horváth, je prostě naše zlato že? je to dost o přístupu, protože je to děsný nápor na nervy a dobré slovo a úsměv moooc léčí..
Tak to je super, že je Oskar za darmo, já stejně nejsem u VZP, tak to zaplatím, teď, když jsem na PN, taky není dost peněz,ale pro miminko cokoliv, jen aby to dobře dopadlo....teda toto letí, pěkně se tady rozrůstáme a to jsem ráda a příští rok budeme maminy 🙂 tak hoodně štěstí..

ellizabet
27. črc 2009

fiallinka: Taky si myslím, že delší praxe je větší výhodou. No hlavně ať nám to IUI vyjde. Pokoušíme se už 5 let a 2 roky s pomocí CRM. Zítra mě čeká kontrola a do konce týdne snad první IUI. Myslíš, že bych pak měla po IUI nějak odpočívat? Jo a někde jsem se dočetla, že jsou nějaké čaje na podporu na otěhotnění myslíš, že na tom něco je?

maendy
27. črc 2009

Ahojky.Ell ja pila čaje,cvičila mojzisovou a plno jinych věcí.Klidně to vyskousej.Dobrý je kontryhel.
Myslím že jsou dobří všichni lékaři na kopci.A záleží spíše na organismu te ktere ženy.On tam jen vstřikne připravene sperma,napise leky ktere jsou potřeba.A pak záleží na nás.Lékař je taky jen člověk.Jednoho mam doma tak to znám. 😉

maendy
27. črc 2009

Já si jich moc vážím.Když se vžijeme do jejich role,každý den řeší to samé,nešťastné ženy,které touží po dětech a oni se nám k tomu snaží pomoci.Není to lehké,a věřím že si na nás vzpomenou i doma.

milana7
27. črc 2009

Ludmilko, asi myslíš Dr. Slovákovou, u tej jsem taky jednou byla, jak říkáš, moc příjemná 🙂 . Holky, já dnes 11.D po IUI a na kalhotkách trošku špinění 🤐 . Ve čtvrtek sa ukáže.

maendy
27. črc 2009

Milano mě to čeká zítra.Jsem nervozní a bolí mě pravý vaječník a mám křeče v kříži.A dělala jsi test,nebo to necháváš na kontrolu?Držím ti pěsti aby to bylo jen zavrtávání mimuska.

ruda
27. črc 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš Ruda /30 let/ 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI , zavedeny 2 embrya, jedno se drží

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI(KO 7.5.09)

Maendy /26 / 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Ptregnyl,červenec IUI

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG-malo pohyblivých, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (07/09)

Etra/34/ snažení 1,5 roku - 2 IVF Olomouc, 1 kryotransfer Ol; poté pauza, nyní stimulace Puregon, Ogralutran, na to Pregnyl, příští týden punkce.

Milana7 /27 let/ 1,5 roku snažení, PCO, horší spermio, 6 měsíců clostil, teď menopur, červenec 1. IUI

Baruska/26/ 1 rok snažení, já O.K., špatný SPG, červen IUI-neúspěch, srpen IVF-ICSI

ruda
27. črc 2009

holky, moc vám věřím, že to vyjde a držím palce, na kopci jsou zlatíčka, to pak , když se dostane člověk do péče někam jinam, tak si těžko zvyká...tam nikdy nebyli protivní a neochotní ani do telefonu... držte se a špinění nemusí nic znamenat, špiním skoro pořád a mimi roste jako z vody 🙂

kaces
27. črc 2009

Ahojky Rudy a kolik kilo už jsi přibrala?já sem spíš shazovala ,ale ted už sem konečně přibrala aspon půl kila 🙂 tak snad už trošku aspon naberu,už at je 4.8 a vím či sa udrželi obě,sem pořád jak natrní manžel už před známíma provalil,že čekáme dvě tak byl poprask že napřed nic a pak hned dvě 🙂 jinak zatím sem v pohodě akorát někdy sem šíleně utahaná.
Holky držte se na každou z vás dojde a budete čekat miminka,uvidíte 🙂

etra
27. črc 2009

Ruda /30 let/ 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI , zavedeny 2 embrya, jedno se drží

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI(KO 7.5.09)

Maendy /26 / 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Ptregnyl,červenec IUI

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG-malo pohyblivých, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (07/09)

Etra/34/ snažení 3,5 roku,pak: 2 IVF Olomouc, 1 kryotransfer Ol; poté pauza,3.IVF Zlín -stimulace Puregon, Ogralutran, na to Pregnyl; 20.7. zavedena 2 embryjka, čekáme...

Milana7 /27 let/ 1,5 roku snažení, PCO, horší spermio, 6 měsíců clostil, teď menopur, červenec 1. IUI

Baruska/26/ 1 rok snažení, já O.K., špatný SPG, červen IUI-neúspěch, srpen IVF-ICSI

ellizabet
27. črc 2009

Jo jo s těma doktorama máš pravdu nezávidím jim ti práci, ale když někomu pomůžou tak musí mít z toho skvělý pocit. Určitě se tam moc snaží a i ty sestry jsou v pohodě. Holky jak je to po té IUI musí se odpočívat nebo tak něco? Vím, že po IVF by se mělo ležet, ale nevím jak je to u IUI.

sarri
27. črc 2009

Kaces, neboj, já hubla až do 14tt - cca 6kg dole z neustálého zvracení, ale pak to začlo - bříško růst a pozvolna jsem se začala vracet na původní váhu a v 23tt už ji mám zas zpátky 🙂

milana7
27. črc 2009

já pevně doufám, že moje špinění je hnízdění 😅 .. testovat nebudu, i když mě to láká, nechám to až podle krve u hodného p. Horvátha. on mi to jistě sdělí krásně, ať už to bude dobré nebo špatné

ruda
27. črc 2009

mil., ty jsi to hezky napsala, hodně štěstí..
elli, já byla na IUI jen jednou, asi jsem si dala klid ten den,ale pak je to jako po normálním milování,ale už bych nekouřila, moc nepila.. připravuj se prostě na těhulkování ,ale jinak dělej, co máš ráda, neboj, všechno ti povědí a držím moc palečky...my ráno jedeme zase do lesa...a za týden genetika,.....bojim,ale věřím...

ellizabet
27. črc 2009

No už jsem přestala, ale v těle to stejně nějakou dobu zůstane, proto jsem se ptala… já zítra kontrola na CRM a pak snad IUI…

lucik32
27. črc 2009

Ahojky holky. Trochu se vám tady vetřu. Taky chodím k dr. Horváthovi, byla jsem i u Chovance a dr. Slovákové.
No Horváth vyhrál 😉 Z těch ostatních mi běhá mráz po zádech. Chystám se na IUI. Dnes jsem měla UZ a zítra poslední menopur a pregnyl. IUI ve čtvrtek v 10h.
Chtěla jsem se zeptat, kolik jste měli folíků po menopuru. Já mám dva. Na každé straně jeden 2,1 a 1,7. Myslíte, že to stačí? dík

ellizabet
27. črc 2009

lucik32: já chodím k dr. chovancovi - jak se už psalo je to takový podivím, ale prý je dobrý a má dobrou praxi, původně jsem od něho chtěla přejít, ale nakonec jsem zůstala - je to všechno stejně na nás jak se s tím popere naše tělo a doktor nám akorát trošku pomůže. Já jsem na menopuru od 27.7 pondělí a zítra jsu na kontrolu folíků tak ti napíšu kolik jsem jich měla. No a co se týká té velikosti mě taky zajímá takže se budu na to ptát jaká je ideální velikost a počet a dám ti vědět

fiallinka
27. črc 2009

elli: po ivf ani iui se nemusí vyloženě ležet, spíš klidový režim - t.j. žádné cvičení, vytírání podlah a tak 🙂, já jsem se po ivf sama dovezla domů a fungovala jsem normálně, venčila psa atd a do práce jsem po týdnu taky šla a vyšlo to, takže tak nějak normálka - to mi říkal i chovanec...pokud se ale cítíš na ležení, lež a nech se obskakovat 🙂.

Lucik: to víš, že stačí, dyť trojčata nechceš, ne 😉