CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

sarri
5. únor 2010

Hanysku: Ahoj, normálně půjdeš do Baťovky do budovy porodnice rovně přes červené dveře, za kterýma už bude plno čekajících ženských. Po pravé straně jsou dveře a jedny jsou od ambulance pro patologická a riziková těhotenství. Počkáš, až vyjde sestra a vrazíš jí průkazku, popř. jestli máš nějaké doporučení. Sebou si vem moč. No a pak si najdeš volné místečko a čekáš, až Tě sestra zavolá - změří tlak, vyšetří moč. Podle toho, jak kde bude kolik lidí, tak pak půjdeš ještě do ordinace lékaře, kde Ti udělají vaginální vyšetření, dále pak do ultrazvukové ordinace, kdy změří miminko, určí jeho polohu a změří se průtoky pupečníkem. No o a ještě se musí - nevím, kolikáté je to patro, ale je to stejně jak porodní sály a je to KTG - zvoní se tam - řekneš, že jdeš na KTG a sestra Ti "zabzučí", tam jim dáš průkazku - když jsou všechny přístroje obsazené, tak se čeká - no a tam ti natočí KTG - srdeční činnost miminka a činnost dělohy, jestli nejsou nějaké významnější kontrakce. Dostaneš tam takový graf a s tím si klepneš zase dole na sestřičku. Poředí vyšetření určuje sestra podle toho, kolik je pacientek - je tam hodná sestra, tak se nemusíš bát zeptat 😉

kaces
5. únor 2010

tak sem se teda utrhla od špuntíků a šla se mrknout co je tu nového všem co ste se pustily do boje držím pěstičky at vám to co nejdřív vyjde,my jsme už nedoufali a jak vidíte poidařily se nám na poslední pokus hnedle dvě 🙂 Tak sme se dali do boje s BEBOU páč po nutrilonu se nechtěli vykadit,koupily sme nějaků na zácpy účinek by měl byt za 2-3 dny tak jsem zvědavá.Kdyby ty naše špuntíky netrápilo kadění tak jsou zlatí.Večer sme s něma cvičily-spíš manžel,vykadily se a od 9 spali až do 1,což sme hleděli. 🙂 Jinak se máme dobře pěkně nám prřibývají,tak snad bude mět malý do příštího čtvrtka 2500,jedu totiž ještě na hematologii tak bych je vzala sebou naočkovat at se o ně nemusím tak bát.
Všem vám držím pěstičky at to pěkně dotáhnete do nejkrásnějšího konce a už se jen těšíte na mimčo 🙂 nebo mimča 🙂

ruda
5. únor 2010

kači i vám hodně štěstí, jsi šikulka...já pořád nic...

sarri
5. únor 2010

Kačko, neboj, holky teď spávají od osmi min. do 3, většinou do 4. Doma jsem se úplně vykašlala na to, co říkali v porodce a krmila děti prostě tehdy, když řvaly hlady. Ony si fakt řeknou. Uvidíš, co ta Beba, nám to teda po ní kaká samo a pak se dá objednat na mimibazaru z Polska 900g kolem 250 Kč - od 11 ks poštovné zdarma. My už koupili skoro 40 800g balení (kamoš nám to dává za nákupku, ale teď už koupín z toho Polska, protože to vyjde ještě o něco levněji). A nekojíš vůbec? Taky bys nám mohla ty určitě moc krásné dětičky ukázat, ať se pokocháme - takový němý portrét je mnohdy příjemnější než ozvučený trojrozměrný originál 😉

sarri
5. únor 2010

Rudi, tak to bude příští týden tutovka a další víkend už budete i doma 🙂

sarri
5. únor 2010

Kačko, v kolik tt jsi rodila? Vidím, že tam máš 38 tt. Já měla 34+2.

ruda
5. únor 2010

sarri, kéž by....

kaces
5. únor 2010

Sarri rodila sem 34+5 páč malý měl špatný průchod pupečníkem.včera sme teprů bebu nasadily je tam psané až od 2-3 změna tak uvidím.Máme nějaků Beba sensitiv,tak nevím.Kamoška radila přidat do něho trošku čajíku tak zkouším.Ještě máme dvě krabice nutrilonu tak je budem muset nějak zpotřebovat.Sem si říkala,že bych to dávala nějak na střídačku,ale mám strach.Já a pc to nejde k sobě pochybuju že sem nějaké fotky vložím,až bude víc času tak si k tomu sednu.
Rudy,takže Rudíkovi se nechce ven jo? 🙂

ruda
5. únor 2010

kači nechce nechce, má na to dva dny.... 😅

monas007
5. únor 2010

ruda taky se mi to vždycky z neděle na pondělí překulí do dalšího týdne 😀 😀 tak to on si malý Rudík dává fakt načas !! teď se asi dětem do té zimy moc nechce !! všechny kámošky co čekaly v lednu, tak měly termín posunutý minimálně o týden !!

ivus16
5. únor 2010

Ahojte, chtěla jsem se zeptat, píšete tu něco o pojištovnách a jejich schválení, mám tomu rozumnět, že si dáváte nějaké žádosti na proplacení léčby na své pojištovny. 😕 Já jsem u VZP jak dlouho jím to trvá?

monas007
5. únor 2010

ivus16 žádost posílají až z centra a to schválení trvá asi 3 týdny !! pojišťovna proplácí jen část tvé léčby podle toho do čeho půjdete !! ale neboj na kopci ti dají potřebné informace 🙂 🙂 jinak zkus mrknout na www.crmzlin.cz a tam mají i ceníky !!

pajka00
6. únor 2010

Dobré ráno kočky....tak test ukázal slabou // 😀 Takže su šťastná a bojím se radovat, aby si to časem nerozmyslela🙂 díky za podporu a všem osatním držím mooc palce a přeju //. Krásný víkend všem.

monas007
6. únor 2010

pajka00 to je super zprávička 😀 😀 a moc ti přeji aby druhá čárečka na testíku jen sílila !!

fiallinka
6. únor 2010

Pajko, moc gratuluju 🙂

Já jsem zase zkoušela test a je bílý jako sníh, takže to už určitě nevyšlo. Ach jo... tak snad příště...

sarri
6. únor 2010

Kačko, ten čajík do mléčka zkus - heřmánkový - holky to samotné nechtěly, tak jsem to taky přidávala do mléka a poloviční dávku těch probiotik - hned po porodnici, sice tam bylo až od jednoho měsíce, ale to kakání s pomocí teploměru byla hrůza a to holky prakticky celý den nedělaly nic jiného než tlačily 🙂
Rudi, včera jsme jeli přes Kyjov, tak jsem si na Tebe vzpomněla, jestli tam už nejsi 🙂
Pajko, tak to je super. Moc Ti přeju, aby čárk jen a jen sílily. Vím, že jsem se testovala snad každý den, jestli čárka nabíhá hned a sílí 😵
Fialinko, tak snad příště. Myslím, že i když se nedaří, tak je to mnohem lepší, když už máš doma Juráška, než když člověku leze do hlavy, že bude bezdětný. Take bych ráda holkám třeba za šest let pořídila bráchu (nebo i ségru) a vím, že je to teda dost nepravděpodobné, že ještě kdy otěhotním (už nám bude s manželem přece jen trošku víc roků) - takže když to nepůjde, tak už to nebude tak moc smutné, jak kdybychom děti neměli vůbec. Ale Vám se to určitě teď ještě podaří. Když se embryjka zavádí hned, tak se častěji uhnízdí než po rozmrazení.

fiallinka
6. únor 2010

Sarri, to víš že jo, já to neberu jako tragédii, vím, že nevím žádné a mít jedno je rozdíl jak sviňa. Ale přesto se za tím ještě poženu, co to půjde 🙂

monas007
6. únor 2010

fiallinka je dobře, že to nevzdáváš !! ale i když je testík ještě dnes sněhobílý, tak za dva dny už tam může být pěkná tlustice !! a nakonec rozhodující bude krev !! 😉 🙂

ruda
6. únor 2010

hlásím stav nezměněn...
paajko no to je skvělá zpráva!!!!!moc ti to přeju a jen tak dááál a testuj, ať je máš na památku
Filako, to je mi líto, víš jak, naděje umírá poslední,ale neupínej se na tu myšlenku, ber to s nadhledem, takjak to děláš, to je fajn a příště....a nebo bude milé překvapení
sarri tak v Kyjově ještě nejsme 😒 tak uvidíme když ne v neděli určo v pondělí aspoň na kontrolu...
byla jsem u sousedky co má šestidenního kamarádka pro Rudíka a je kouzelný...nádherný...

aja8
7. únor 2010

Pajko, moooc gratuluji..fialli, podruhe se urcite podari..ja jsem ted dostala na 3 tydny antibiotika a po dobrani zepry dostanu dalsi, tak mam hodne spatny pocit, ze se to vsechno zase oddali..a znova budu muset zadat o schvaleni pojistovnu, protoze, jak se do toho nepustim tento mesic, tak uz je to pase.. 😠

pajka00
8. únor 2010

Dobré ráno holky....tak hlásím dnes ráno druhý test...čárka o trošku tmavší...Jsem 12-ctý den po transféru..tak co bych chtěla....a bojím se radovat nahlas, abych to nezakřikla🙂
Fiali-to mě mrzí, ale jak říkáš-vrhneš se do toho znova a určitě se podaří🙂Moc ti budu držet palce.
Rudi-ty jsi ještě celá?Tomu se teda od tebe nechce-no jo...bude to mamináč 😀

monas007
8. únor 2010

pajka00 já ti říkala, že to určitě klapne !! a ty stavy co jsi hlásila, tak to jsem byla celá já 😀 😀 dvanáctý den už je to tutovka !! kdypak jdeš do centra na krev ?!

pajka00
8. únor 2010

na kontrolu jdu ve čtvrtek....taky mi má přijít mrcha tak nějak ....čtvrtek-pátek....tak snad se to nerozběhne a mimísek se udrží🙂 Nemůžu tomu ani uvěřit, že by se to povedlo🙂
aja-ona ti to pojišťovna schválí-přijde mi, že je to jen taková formalita....já jsem přešla k VZP v listopadu a hned jsem žádala o inseminaci-protože revírní to proplácí jen do 39 let.....a pak hned o IVF a vůbec nic neřešili-že jsem u nich měsíc a už chci něco takového proplácet...takže uvidíš, že to bude OK. Důležité je, aby tělo bylo přichystané...tak se drž a přeleč to.

monas007
8. únor 2010

pajka00 neboj mrcha už nedorazí !! ve čtvrtek se ti těhu potvrdí z krve a začnou ti už jen ty přijemnější starosti 😀 😀 my tomu ze začátku taky nemohli uvěřit, že by hned 1. IVF+ICSI ...

pajka00
8. únor 2010

jo přesně-taky jsem měla 1.IVF +ISCI a že by? Když jsme se takdlouho snažili přirozeně a nic? Byla bych fakt přešťastná, kdyby to vyšlo-ale to všechny-to je jasné. Tak jen tiše sedím, doufám, a věřím bobánkovi, že se pořádně zahryzne a nepovolí. Před 1,5 rokem jsem čekala přirozeně a vzdal to hned pár dní po menstr.tak doufám, že tentokrát to bude už na 9 měsíců🙂
Příznaky vlastně nemám žádné-ale ono je ještě brzo krom nafouklého břicha a prsou-ale to je z těch prášků. Občas mi udělá špatně nějaký smrad..ale jinak ničevó🙂 Tak počkáme.... Nechali jste si říct, co čekáte?

monas007
8. únor 2010

pajka00 ten už je zahryzlý na celých 9 měsíců a nepustí se 😀 😀 první kdy se ptali jestli to chceme vědět bylo na 1.screeningu a to řekli, že na 90% kluk, při druhém UTZ v nemocnici ve 20. týdnu taky říkali, že na 90% kluk a pak jsem zkoušela jít na 3D fotku a tam na nás vykoukl piňďa 😀 😀 ale malošek se vyfotit nenechal, tak musíme počkat do 30. týdne, kdy by to už mělo být v pohodě !! jinak já taky měla ty samé příznaky jako ty a břicho jak kdybych měla každým dnem rodit 😀 😀 ale od té doby ještě pěkně povyrostlo !! hlavně ty vůně i nevůně co jsem čmuchala všude kolem sebe byly strašné ale jinak jsem si připadala jen nafouklá a vůbec netěhotná !!

pajka00
8. únor 2010

jo jo...občas mě zabolí v podbřišku-to je jasné a mám zácpu-ale na tu já vůbec netrpím...takže- uvidíme🙂
Takže kluk🙂 skvělé🙂 a jméno jste vymýšleli?

monas007
8. únor 2010

jméno na kluka vymýšlí manžel !! tak uvidíme jestli to bude Honzík po tatínkovi nebo Martínek !! má v zásobě spoustu jmen a všechny jsou hezké, tak uvidíme co nakonec vyplníme do papírů !! v kurzu jsme dostali všechny potřebné věci i dokumenty co s sebou do porodnice !! a když jsem do nich koukala tak mám pocit, že tam bych si pak nevzpomněla ani jak se jmenuji Já 😀 😀

pajka00
8. únor 2010

To věřím🙂 moje mamka byla tak přesvědčená, že ségra bude kluk-že vůbec jméno na holku nevymýšlela🙂a když jí na sále řekli-maminko máte holčičku-tak se jí zeptala, jestli se nespletla🙂 Já jsem první, ségra druhá a moje máti měla úplně jiný tvar břicha, jiné chutě-prostě-byla tak přesvědčená, že to bude kluk, že jí nedocvaklo,že to může být jinak🙂
Ono ať se to mimčo jmenuje jak chce, je to tvoje a jména jsou všechny pěkné, když se pěkně řeknou.

monas007
8. únor 2010

pajka00 přesně tak !! když se říkají s láskou tak má v sobě každé jméno své kouzlo 😀 😀