CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

benerika
27. říj 2011

@laola aha, no já mám PCO, tak vůbec nevím co můžu očekávat. Od mojí dr. mám napsané prášky Glucophage, tak jsem fakt zvědavá. Vidím, že čekáš mimi, tak gratuluju🙂

hanny83
27. říj 2011

@benerika Ahoj, taky jsem chodila k dr. Křenkovi a nemůžu si na nic stěžovat 🙂 A taky jsem bojovala s PCO...

benerika
27. říj 2011

@hanny83 ahojky 🙂 a za jak dlouho se vám zadařilo?

laola
27. říj 2011

@benerika děkuju 😵
No uvidíš, co s tebou provedou 😉 Každopádně ta vyšetření na začátku vás asi neminou...

hanny83
27. říj 2011

Snažili jsme se asi dva roky, na Tomášov jsme jezdili rok. Nejdřív nás čekala různá vyšetření, pak několik cyklů domácího snažení a zadařilo se až po laparoskopii, na které jsem byla letos v březnu. V květnu proběhla inseminace a vyšla hned napoprvé 🙂

benerika
27. říj 2011

@laola to nevadí, jsem ráda, že ty vyšetření budou, aspoň budeme vědět, jestli je všechno ostatní ok 🙂

benerika
27. říj 2011

@hanny83 tak to je super, že se to podařilo🙂 No snad se to dlouho nepotáhne, snažíme se dva roky a čekat třeba další dva roky na mimi, to by mě piclo 😖

laola
27. říj 2011

@benerika určitě se vám podaří brzo 😉 Zase to ber tak, že opravdu proklepnou, co je kde špatně a zkouší to od "nejmírnějších" zákroků, po ty velké.
Teď jsem se bavila s kamarádkou, která nastoupila do jiného centra a tam se od samého začátku háže ciframa, berou v potaz jedno jediné vyšetření spg, které nebylo snad zas až tak hrozné, dál je vůbec nevyšetřovali a hned ji ženou na laparoskopii a následně na IVF.... No teda nevím nevím, ale přístup kapek podivný....

benerika
27. říj 2011

@laola to je fakt nějaké divné, asi potřebujou vydělat. No ale snad se zadaří a kamarádka bude těhotná🙂

laola
27. říj 2011

@benerika jj, taky mi to tak přišlo... Už když šla od své gyndr., tak jí řekla, že si má nachystat 25tisíc a pak po vyšetření spermia nahnal!i jejího přítele na nějaký spešl rozbor + zamražení (nechápu proč...) za 5tisíc. Takže ještě neotevře hubu a už platí... Jo a největší perla je, že jí řekli, že když to dobře půjde tak do Vánoc bude těhotná.... (na což ona ráda slyší - pomalu za každou cenu...) No moje nervy, jak toto může dr. vypustit z huby?! No ale to jsem setsakra odbočila od původního tématu😀

hanny83
27. říj 2011

@benerika Uvidíš, že se vám to taky už brzo podaří, držím palce 😉

clloi
27. říj 2011

@hanysek.hanysek ano přímo tam, jak chodíš na UTZ. Zeptej se gyndaře na doporučení, tu krev ti může vzít i on a nebo se domluv přímo na prediku, co k tomu potřebují 😉

benerika
27. říj 2011

@laola tak to je teda mazec! 😒 Je dobře, že to píšeš, ať víme, že i takové věci se dějí. Nejlíp se vydělává na lidském trápení, to je děs☹

clloi
27. říj 2011

@benerika ahoj, ve Zlíně sou super, mám taky PCO a nakonec nám po 3 letech od zahájení léčby u mého gyndaře až po odeslání do centra pomohla inseminace. Držím palce ať to vyjde 😉

benerika
27. říj 2011

@clloi ahoj🙂 jee, děkuju, to jsem ráda, že je tady tolik šťastných těhulek 🙂

clloi
27. říj 2011

@benerika my sme se tehdá rozhodli, že podstoupíme všechny pokusy IUI (asi6) na které přispívá pojiš´tovna, problém byl u mně, manžel v pořádku, tak sme se nechtěli hnat hned do umělého a nakonec se nám podařili obě IUI ( první těhu nevyšlo) které sem podstoupili. Chce to klid a moc se na to neupínat a doma to vždy dobře pojistit, doktror se smál, že mám manžela ten den nechat vydechnout 😀 😀 ale víš jak chlap jak má 5 dní půst 😀 😀 😀 tak sme to pojistili ještě ten den 😀 😀 😀

clloi
27. říj 2011

@benerika mně se ve Zlíně líbilo( chodila sem k dr. Slovákové), že vysvětlila všechny možnosti i ceny zákroků, jestli pujdete na inseminaci, tak se zeptej na stimulaci merionalem, je úplně stejný jak menopur, který ti nabídnou, akorát, že za menopur doplácíš asi 2500Kč a merional je zdarma na pojišťovnu 😵
Nakonec sem se tam přehlásila i dole na gyndu, sice dojíždím asi 40km, ale sou tam super.

laola
27. říj 2011

@hanysek.hanysek Nám vzali krev na genetiku v caru ve Zlíně a poslali to do Predika. výsledky jsou za měsíc-pak půjdete na konzultaci do Predika ke genetikovi.

laola
27. říj 2011

@benerika jj, je to hrozné. Právě proto jsem ráda, že ve Zlíně je to trochu o něčem jiném, jasně, když není jiné východisko, taky platíš, ale není to první, co ti tam omlátí o hlavu...

laola
27. říj 2011

@clloi super s pojištěním 😀 😀 my na to vlítli den před IUI 😀 😀 nějak omylem... 😀 Takže kdoví, zda je malé z domácího "snažení" nebo z IUI 😀 😀

laola
27. říj 2011

@benerika jj, jak píše @clloi - taky jsem stimulovala Merionalem a reagovala jsem na něj líp než na Menopur (při úplně první IUI). Ale věřím, že ti ho sami nabídnou 😉

benerika
27. říj 2011

@clloi no já mám tak výkonného chlapa že jsem ráda, když mám aspoň 1 den půst 😀 S tím upínáním to bude horší, čím to trvá dýl, tím je to horší ☹ A super rady, aspoň budu vědět co a jak?
No a taky jsem přemýšlela, že bych tam chodila na gyndu. Tam se chodí k těm samým doktorům, co jsou v CARu?

benerika
27. říj 2011

@laola no jsem akorát zvědavá, jestli se ty prášky co jím (ještě jsem nezačala užívat 😉) budou moct kombinovat s jinýma.

clloi
27. říj 2011

@benerika nene, sou to jiní doktoři, ale spokojenost, ordinují tam dvě doktorky a doktor, ale profíci 😉
Tak před inseminací bude mít půst 😀 😀 😀 😀 😀
@laola my taky nevíme, zda je malé z IUI nebo se povedlo ten den doma 😀 😀

benerika
27. říj 2011

@clloi no a ty pokud stihneš dojet budeš rodit ve Zlíně? 🙂 Někde jsem četla, že ženy s PCO mají automaticky rizikové těhotenství, je to pravda?

clloi
27. říj 2011

@benerika ahoj, ano, sme rozhodlí pro Zlín, když budu mět štěstí, tak tam budu mít i svoji gyndařku 😀 😀 Dojet stihnu určitě, kámoška rodila první v Brně a to to měla dál 😀
Já o tom rizikovém neslyšela, neschopenku mně po IUI Slováková nabízela, ale nebyli žádné problémy a mám sedavé zaměstnání, tak sem ji odmítla a do 5 měsíce pracovala, kdyby sme neměli v práci v létě takové vedro, tak tam možná zůstanu i dýl. 😵 Neschopenka od 5 měsíce byla ale psaná jako riziková, se 4 hod vycházek ( mohla sem si zvolit jak je chi napsat),sestra mně říkala, že sociálky neradi vidí, když se ženským, které marodí kvůli těhotenství dávají neomezené vycházky a tak radši píší rizikové, ale zase jak kdo, některé holky mají normálně neomezené vycházky. Ale ty dva měsíce se to dalo vydržet a pak sem šla na mateřskou 😵 bude záležet jen na tobě, jak se domluvíš s doktorem a jestli budeš chtět zůstat hned doma 😉

benerika
28. říj 2011

@clloi ahojky, já nevím jak to při porodech chodí, víš 😉 , tak jsem psala, že pokud stihneš dojet 🙂 Moje mamka odrodila dvě děti a řekli jí, že třetí už porodí doma, byl to takový fofr 😀 a ještě k tomu prý úplně bezbolestný.

A vím, že teď pro mě nemá cenu řešit, jestli půjdu v těhotenství na nemocenskou, ale zajímám se o to proto, kdyby se to náhodou podařilo, tak nevím jak bych to řešila s mojí prací. Pořád tam něco těžkého taháme a dost se nachodíme. Určitě bych to nechtěla hned někomu říkat, že jsem v tom, tak mám z toho trochu dylema.

clloi
28. říj 2011

@benerika já to taky nevím, nechám se překvapit 😀 S tou neschopenkou je to jasné, pokud máš práci, kde pořád něco zvedáš a taháš, tak by asi nebylo dobré tam zůstávat. My to taky oznámili až ve 3 měsíci, už jen prot, že o první sme přišli v 8tt a nechtěli sme, aby byli zas nějaké řeči.
neboj v centru sou fakt super a pomůžou 😉 držím palce ať to vyjde nejlépe hned napoprvé 😵 😵 😵

benerika
28. říj 2011

@clloi děkuju, jsi hodna 🙂 A ty ať máš pohodový porod a jste oba (nebo obě 😉) vpořádku 🙂

ruda
28. říj 2011

@clloi nic? myslím na vás...