CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

nunca
8. únor 2009

Ahoj Rudy, taky doufám, že se nám snad ještě jednou zadaří, snažíme se už docela dlouho cca. 7 let, chtěli jsme pro dcerku sourozence hned po roce a zatím stále nic ☹ , po carech se léčíme už taky dost dlouho asi 4 roky. Máme za sebou několik pokusů IVF včetně KETu. Zhruba 2 roky se mi objevují cysty, před tím jsem s tím problémy neměla 😒 , zřejmě to bude důsledek všech těch hormonálních terapií 😠 . Jinak manža má k tomu všemu snížený spg., mě byly ještě zjištěny neprůchodné vejcovody, málo reagující vaječníky a nízkou děložní sliznici (nedaří se ji zvýšit ani po lécích), takže je toho všeho vážně dost, až si říkám, že to ani není možné 😔 .
A Ty jsi na tom jak? Četla jsem, že jsi měla také cystu a byl Ti odložen transfer, tak Ti přeju, atˇ je jenom úspěšný a mimísek krásně roste u maminky 😉 😉 .

ruda
8. únor 2009

Ahojky nunca, od září 2008 chodíme do CAr, zatím jen zjištěna laparkou průchodnost o.k., hormon. profil taky, stimulovala jsem 2x jen tak Clostilem a po druhé mi narostla cysta, příští pátek jedu do car zjistit jestli zmizela, když jo, tak 2x IUI, pak ICSI. manža má 33mil/ml a sníž hybnost na 17% a vy máte jaké hodnoty spg? jestli se můžu zeptat?

nunca
9. únor 2009

Ahojky Rudy, tedˇ už přesně nevím, kolik manža má spg., poněvadž už je to tak rok, co byl naposledy, ale prý se to hodně pohybuje ta hodnota a nikdy není stejná, dr. říkal, že je to lehce pod normu a normálně se dá i s tímto spg. otěhotnět, takže jsme to více neřešili. A kdy máš plánováno první IUI?
Mně se totiž začaly tvořit ty cysty taky po Clomhexalu (podobné Clost.), kdy se gynekolog snažil tímto vyburcovat vaječníky k větší produkci estrogenů, aby se zvýšila sliznice v děloze, ale bylo to spíše naopak 😒 , prý totiž spíše snižuje sliznici a navíc se mi začaly tvořit cysty, které se mi vracejí ☹ .

baruska.p
9. únor 2009

Zdravím všechny holky,snažilky. Musím říct, že po přečtení několika vzkazů Vás všechny moc odbivuju, že neztrácíte naději a bojujete pořád dál! My se s manželem snažíme od května loňského roku a zatím nic. Doktorka mi před týdnem sdělila že pokud se mi do května nepodaří otěhotnět pošle mě na vyšetření do CRM Zlín a tak bych se Vás chtěla zeptat na nějaké rady, informace, jak to tam chodí! Díky pa Barča 🙂

h.jitka
9. únor 2009

Ahoj barusko, vítej mezi námi - i když ještě ne docela. Máš teprve únor. 🙂
Základní informaci, kterou ti dám, jsem také dostala předem. Nebuď překvapená, pokud na první konzultaci dostaneš termín až po 2 měsících od objednání. Je to jen na poprvé. Potom už je to celkem rychlovka. Samozřejmě záleží na tom, jaká bude diagnoza. Ale jak říkám, možná je předčasné se tím zabývat už teď.
😉 Držím pěsti, aby se vám zadařilo bez pomoci lékařů.

ruda
9. únor 2009

ahojky nunca, ještě právě nevím, kdy bude první IUI, měla už být,ale mám tu cystu, tak až zmizí, jedu do Zlína 13.v pátek / snad šťastný to den.../noprávě,jak se do těla začnou rvát hormony nikdy to není úplně v pohodě,ale bez nich to zase nejde... jeden fakt neví. Zdravím Barušku, vítám tě, tak ještě nevěš hlavu, květen daleko, ale co budeš chtít, ti řekneme. Hlavně se a manžu připrav, že se tam čeká +- dvě hodiny i když jsi objednaná, teda já to tak měla pokaždé.Jezdím od září a zatím se nic moc neděje jen ta laparka a dvy cykly na Clostíku... už mě to nabaví....ale musíme vydržet, letos nám to klapne ju? Krásný večer, hezké sny a optimismus!!!!

baruska.p
10. únor 2009

Ahoj holky, děkuji moc za kladné zprávy, je vidět že jste opravdu optimistky. Vím, že najěje do května tu ještě je, ale kdyby to nevyšlo, byla bych ráda dopředu informovaná o tom co mě tam čeká a nemine. Určitě to všechny znáte, když se váš všichni dokola pořád ptají, jesli náhodou nečekáte a kdy už to bude.Čím víc člověk chce tím méně to jde. ☹ Nevím co proto mám ještě více udělat!!! A jak jste na tom vy? 🙂

ruda
10. únor 2009

jo Baruska, to je tak, leze to na nervy, ale já to v sobě už zlomila, když se někdo zeptá, řeknu, že se snažíme..a ulevilo se mi.. pak se cítí divně spíš oni, že jsem se ptal..... uvidíš, nebude to třeba a kdyby, vše ti poradíme, jsme tu od toho...tak se ptej, když tě bude něco zajímat ju? a pěkný den 😎

baruska.p
10. únor 2009

Ahoj Rudy, přečetla jsem si zpětně něco o tvém příběhu a tak mě zajímalo, jak dlouho se pokoušíte o miminko a kolik Ti vlastně je? Na tu otázku, kdy už budeme mít malé říkám totéž co ty,ale nějak to asi nestačí. Tchán i tchýně by hrozně rádi prvního vnoučka, ale co s tím když to nejde! Také jestli se můžu zeptat jestli pro to nemůžu udělat něco navíc, myslím to přirozené otěhotnění, myslím nějaké prášky,....Papa 😉

ruda
11. únor 2009

Ahojky baruska, tak mi se snažíme 2,5 roku, do zlína jezdím od září 2008, zatím jsem jen stimulovala Clostilbegytem,ale teď mám cystu, jinak už bych byla po 1. IUI, chceme to zkusit max. 2x a pak ICSI.Manžel by měl brát vit.E, selen a zinek a ty třeba baby plán a pít kontryhelový čaj.. těch rad je hodně,ale na někoho nezabírají a je mi pár dnů 30, tak už začínám občas plašit, že mi ujíždí vlak, kámoš a kámoška v posledních 14ti dnech hlásí //, tak a já zase nic... to víš, je to těžké pro všechny,ale mi to nevzdáme...a pak se dočkáme a budeme si toho víc vážit ne? a má tvůj udělaný spermiogram?Jak jsi na tom ty?

baruska.p
11. únor 2009

Ahoj Rudy,zatím jsem moc nepochopila k čemu se bere ten Clostillbegyt. Můj zatím žádné vyšetření neabsolvoval, ale tak malinko ho na to začínám připravovat, kdyby se to náhodou přirozenou cestou nepodařilo, ať pak není překvapený. Mě bude 26. Také jsem se chtěla zeptat jestli jsi měla nějaké doporučení od Tvojeho doktora a který doktor je v tom Zlíně dobrý? Zatím papa 🙂

ruda
11. únor 2009

Ahojky Clostil je na stimulaci vaječníků, doporučení jsem neměla, je to asi lepší,ale není nutné a který je dobrý, to řeknu až mě nějaký oplodní 😀 byla jsem u třech různých, můj první se zranil, druhá Dr. měla další kontrolu angínu.. teď jedeme po čtvrté k tomu třetímu... ten se zdá být prima a jedná narovinu, Dr. Horvát.. 😲

baruska.p
11. únor 2009

Ahoj, ten Clostil jsou tablety nebo jsou to injekce. Prý po tom bývá dost špatně, bolí břicho a jsou velké křeče. Měla jsi to také? Četla jsem že jsem v pátek na kontrolu, co ti budouu dělat? ☹

sanulik
11. únor 2009

Nemusíš se bát, jsou to tabletky, měla jsem to mnohokrát a nikdy mi nic nebylo a problémy jsem neměla.

ruda
11. únor 2009

já měla jen divnou náladu ale tonemuselo být Clostíkem.. jdu na UZV, jestli je tam ještě cysta, tak se domluvíme co s ní, pokud ne, začnu stimulovat na IUI, tak jsem napnutá, dnes jsem 29DC, zatím nic, tak věřím na zázraky...že IUI nebudu potřebovat...ale asi se pletu 😨

baruska.p
12. únor 2009

Ahoj Rudy, možná to jsou hloupé otázky, ale jak dlouho se ten clostík bere a kdy se začíná? V tomto směru o tom nevím vůbec nic, tak bych se ráda něco dozvěděla. Těch léků je nějak moc a já v tom začínám mít guláš! Ten Clostík ti napsali v CRM nebo tvůj doktor? Zkoušela jsi ještě něco jiného? Papa a drž se 🙂

ruda
12. únor 2009

barus, ty hodně předbíháš, to ti vše řeknou, třeba ho brát nebudeš, já ho brala 2x denně od třetího dne 5 dnů po sobě.pak asi od 15tého dne Duphastan na případné udržení plodu. Bohužel jsem to dnes na noční dostala, tak těhu nejsem, zklamání veliké, snad aspoň ta cysta mrcha je v čudu, zítra se dozvím pa

baruska.p
12. únor 2009

Ahoj Rudy, co k tomu mám říct, moc mě to mrzí a úplně dokážu pochopit jak se teď cítíš. Ta neskutečná bezmoc, kdyby to všechno šlo urychlit, ale čekat zas měsíc, co a jak, to je hrůza! Podle toho, že jsi měla noční, pracuješ někde ve zdravotnictví nebo v nějakém sociálním zařízení? Já pracuji jako učitelka v mateřské škole, takže děti jsou vedle mě dnes a denně. Budu na tebe zítra myslet a pak dej vědět jak jsi dopadla! Pa

ruda
12. únor 2009

zítra se určitě ozvu, jj zdravotnictví a ještě byla hodina přesčas... 🙄 ale byla jsem se odreagovat ve fitku a jdu za hoďku k holičce, tak dám nějakou pořádnou změnu image a bude mi líp, nic s tím nenadělám ani když budu mrzutá na okolí ani když se budu vztekat...ale se..e mě to to víš že jo, díky moc za podporu, jsem ráda, že vás tady mám a že to člověk má s kým ventilovat a s kým se poradit, doktoři ti řeknou většinou míň než sami holky z vlastní zkušenosti... díky vám všem

h.jitka
12. únor 2009

barusko,pokud máš pocit, že chceš získat základní přehled o postupu a zkratkách, posílám ti odkaz na stránky crm zlín, kde najdeš základní odpovědi. http://www.crmzlin.cz/page/1796.zpusoby-lecby/
rudo, nevěš hlavu, zejména, pokud ji máš "spravenou" od holiče. já jdu zítra taky. 😉 v pondělí jedu do crm, chodím k Horváthovi. jsem po jednom úspěšném IVF, které skončilo potratem pravděpodobně díky té mojí přepážce. Jsem zvědavá, co vymyslíme. tak se taky drž.

ruda
13. únor 2009

ahojky jituš,díky moc za podporu, vyrážíme za půl hodiny, hlavu mám novou, tak ji věšet nebudu 😅 jedu taky k Horvátovi, snad to bude dobrý a konečně začneme, hele holky 14 dnů po vynechání MS a pozit těhu testu jde už něco vydět na UZV že? Jen se ptám.. kámoška to tak má,ale našla jí jen cystu a prý susp. mimoděložní a hned do špitálu a tam to ukecali, že je jí dobře, ať přijde v pondělí na krev a uvidí, kde mrňouse má... máte zkušenost?

ruda
13. únor 2009

Ahojky holky, tak je to dobré, cysta je fuč, začala jsem stimulovat krátký protokol, vpátek na UZV IUI snad v útery 23.2. teda bolí to jako čart, to je normální..to asi fitko tento týden nebude, bolí to jen když zakašlu,ale jsem ráda, že se to konečně pohlo kupředu.. a kde jste??

nunca
13. únor 2009

Ahoj Rudy, tak moc gratuluji k posunu a taky že jsi se úspěšně zbavila cysty 😉 😉 .A jaké máš problémy, že píšeš o bolestech? 😕

nunca
13. únor 2009

Já se jinak chystám na stimulku asi v březnu nebo dubnu, o malinko jsem to posunula, řeším totiž taky cysty a ms, která po nevydařeném KETu chodí nějak divně po 1 a půl měsíci 😒 , což není moc fajn 😔 a tak užívám Femigard kapky. Jsou tyto kapky dobré i před plánovaným IVF-kem.

ruda
13. únor 2009

ahojky nunca, no bolí ten vpich a to okolí, když zatnu břicho nebo zakašlu...sem myslela, že půjdu do fitka,ale asi ne.a to je jen jedna injekce a teď budou každý den... vydržím cokoliv, bolí IUI moc? taky jsem nevěřila, že se cysty hned zbavím... to je super, taky ti přeju brzké se uzdravení, 1,5 měsíce je naprd,ale to sa sparví neboj sa 😉

baruska.p
13. únor 2009

Ahoj holky,
Rudy, to je moc fajn, že je cysta fuč a konečně se pohnete dopředu. O těch injekcích jsem četla že to hodně bolí,ale všechno zlé je k něčemu dobré! Jak dlouho si je budeš píchat, a daly ti to pero nebo máš injekční jehly? Kolik si za to platila? Papa

nunca
13. únor 2009

Rudy, tak to ano, ty injekce jsou dost bolestivé, i když já už to tak moc ani necítím po tom všem (už jsem si jich užila až dost, někdy si ji i sama píchnu, když mi nepřichází ms nebo mám problém s cystou, samozřejmě s doporučením mého gyn. 😉 ). Určitě si na ně potom rychle zvykneš a ani Ti to už nepřijde jako mně 😉 , hlavně přeju hodně zdaru a díky za přání 🙂 . Jinak IUI není nijak bolestivé, jen spíše nepříjemné (je to stejný postup jako u transferu embryjek, kdy se vlastně přes děložní hrdlo zavede tenká kanylka a tou se vstříknou do dělohy spermoušci místo embryjek), určitě to zvládneš, za mimi trochu nepříjemností stojí, ne? 😉

nunca
13. únor 2009

Samozřejmě na tu ms a cysty si aplikuju Agolutin do svalu a to je taky pěkná potvůrka štípavá, prostě olejovka a ty jsou cítit, ty se někdy aplikují v carech po transferu denně (je to progesteron) např. jsem to zažila v Brně 😖 , ale zase je fajn, že ve Zlíně se používají jen tabletky 🙂 .

ruda
13. únor 2009

Ahojky holky, díky, já bych si na to všechno nerada zvykala, doufám, že to klapne a budu jen vzpomínat, Horvát byl moc fajn, dnes jsme čekali jen hodinu, to je super,píchat budu každý den jednu do čtvrtka v pátek UZV,píchám si to sama injekcemi /pero mi nedali, to dávají asi jen na IVF/píchat umím, nebo si řeknu v práci..ale u IUI asi záleží na tom, jak se dostanou dovnitř, vím, že někdy je to obtížné, tak uvidíme...škoda s těma tvýma cystama, snad se to brzo upraví.. mosc ti to přeju,ať můžeš taky začít 😅

nunca
14. únor 2009

Rudy, někdy s tím opravdu bývá problém, ale to by si měli pohlídat v caru, jak je děložní hrdlo průchozí, mě tu průchodnost zjištovali ještě v Brně v caru, byl to tedy pěkný hnus 😖 , dost nepříjemný, ale dalo se to vydržet. Takže tedˇ s tím problémy nemám při těch transferech, zkus se na to zeptat, než potom nějak "trpět" u IUI 😉 😉 . Já normálně chodím k Dr. Chovancovi, ale prý je ještě v neschopnosti 😔 .
Takže Ty pracuješ také ve zdravotnictví ? Tak to jsme kolegyně 😵 .