CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ivanalysonkova
26. bře 2008

fialinka: Netvoří se mi hormony, jinak vaječníky, děloha, sliznice, vše je ok.

hanulka3112
26. bře 2008

Ivi, tak to ti jistě jen nasadí nějaké léky, aby se ti to dostalo do správné hladiny a myslím, že to nebude nijak zvlášť finančně náročné 😉 jistě budeš brzy těhulka, určitě ti pomůžou 😉

fiallinka
26. bře 2008

iva: taky myslím, že možná nebudeš muset na ivf - no ještě uvidíte, jak je na tom tvůj chlap, ale neboj, prý se ve Zlíně snaží nehnat tě do těch nejsložitějších řešení, pokud to není nutné 🙂
hanulka: v podstatě pokud to dostaneš v pátek ještě v jejich pracovní době, tak zavoláš tam a domluvíš se přímo z doktorem, jestli máš hned přijet - asi jo, a pokud to bude v pátek večer, tak se jako první den ms počítá až sobota a stimulovat bys začala od pondělí ráno, od třetího dne je to běžné, ale musela bys tam v to pondělí naklusat. Pokud si nejsi jistá, tak brnkni přímo doktorovi, ale mně to říkal takhle (ale máš jiného).

ivanalysonkova
26. bře 2008

hanulko: já už se tak těším, až uvidím // 😵

fiallinka
26. bře 2008

iva: a jak dlouho vám to nejde? Já jsem se dočkala dvou čárek až ve Zlíně po více jak dvou letech 🙂, a to je ještě poměrně krátká doba...

hanulka3112
26. bře 2008

Fiali, já to vždy dostávám ráno, takže eventuelně můžu zavolat normálně na recepci a kdyžtak mi řeknou ať přijedu ten pátek asi ,no a vlastně když to dostanu v sobotu tak přijedu v pondělí a volat budu asi pondělí ráno, no jsem z toho doplantaná, asi si dneska brknu na tu imunologii a poptám se jich 😉

nunca
26. bře 2008

Ahojky, myslím, že toto téma- ms o víkendu nebo v pátek se bude týkat potom i mě, protože mívám od jakživa nehledě na dlouhý nebo kratší měsíc vždycky ms v pátek nebo o víkendu, tak se od vás tady aspon pořádně poučím, atˇ vím i já potom, co a jak 😉 😉 .
Marinko, holky díky vám moc za útěchu, třeba je opravdu něco zlé k něčemu dobré a opravdu nás na konci čeká ten vysněný sladký, zdravoučký brouček 😉 😉
Ivi, opravdu se nemusíš ničeho obávat, určo vám tam pomohou k mimískovi, ale i já myslím, že třeba nebude nutné IVF, každopádně důvěřuj svému lékaři v CRM a dopadne to všechno dobře, uvidíš 😉 😉 a i Ty najdeš ty svoje dvě // 😉

nunca
26. bře 2008

Hanuli, a to ještě Ti budou při té ms odebírat krev na zjištění hladin hormonů a dle toho stanoví počet jednotek pro stimulaci ? Nebo to už máš stanovené z předchozí ms? 😨

ivanalysonkova
26. bře 2008

fialinka: asi 8 měsíců. Dr. mi řekl, že dokud se mi neurovná hladina hormonů, tak asi neotěhotním. Duphaston na mě nezabírá.

fiallinka
26. bře 2008

ivana: tak to je malinko, neboj, oni ti pomůžou - pokud máš všechno ostatní v pořádku, tak se to určitě srovná, navíc budeš v rukou největších odborníků
nunča: mně brali krev ještě i těsně před stimulací, podle toho odhadnou počet jednotek puregonu, které potřebuješ

ivanalysonkova
26. bře 2008

fialinka: taky si myslím, že to bude všechno ok. Jen teď vydržet. 😉

fiallinka
26. bře 2008

iva: to je přesně to, člověka deptá nejvíc to, že ubíhá čas... vždycky jsem si říkala, že kdyby mi mimčo někdo třeba za tři roky slíbil, tak si klidně počkám, ale když člověk neví kdy to vyjde, strašně se tím užírá. Ale je dobře, že to řešíš brzo, spousta lidí se k tomu odhodlá hodně pozdě a pak se diví, že je problém... kolega z práce má manželku starší, má už 40, mimčo jim pořád nejde, ale do caru se pořád odhodlávají a řeší to přes různé alternativní cesty... proč ne, ale pak se fakt nemůžou divit, když se to nepodaří...

ivanalysonkova
26. bře 2008

fialinka: ono fakt nemá cenu čekat. I když je mi teprve 23. Problém se může vyskytnout kdykoliv, a nezáleží na věku. Vím, že mimčo chceme, tak proč to odkládat.

juliet
26. bře 2008

ivana ... já jsem měla taky problém s hormony, nejdřív mi dávali Clostilbegyt a Utrogeston, to jsem platila kolem 200 Kč měsíčně, pak jsem šla na IVF a to jsem doplácela 5 tis. za léky a pak něco za výkony, takže celkem 15 tis.

ivanalysonkova
26. bře 2008

juliet: já už jsem brala 2 měsíce Clostil a Duphaston, Dr. říkal, že tato dávka asi stačit nebude, že se bude muset zvýšit, proto mě tam poslal.

hanulka3112
26. bře 2008

Nunci, mě krev brali pávě při munulé MS a to jsem byla 2DC a dr. mi říkal, že je právě nejlepší přijít na krev 2DC nebo 3DC, že podle toho se určí ty dávky, takže myslím, že mi krev už brát nebudou, hormonální hladina mi dopadla dobře, všechny hormony v naprostém pořádku 🙂 no zkoušela jsem před chvíli volat ohledně té imunologie a dneska jim prý žádné výsledky nepřišly, že chodí středa pátek a ta sestřička říkala včera zase říkala, že mám zavolat ve čtvrtek, tak jsem z nich už mimo jestli volat zítra nebo až v pátek 😅 do té doby ještě chytnu MS a to teda nevím jestli začnu, protože chci fakt vědět, že je vše v pořádku, nevím co to tak trvá, když krev mi brali 28.února 😅 myslela jsem, že je tam budou mít už včera a nic 😒 ☹ hlavně, aby tam byly než přijde MS jinak na to pořád musím myslet
Juliet, tak jsem se dívala, že asi budete mít holčičku a kluka, to by bylo krásné mít páreček 😵
Fialinko, nepamatuješ si už jak dlouho jsi čekala na imunologii? 😅

silver2501
26. bře 2008

Ahojky holky 🙂

Nunco psala jsi, že chceš 2 embrijka, to já taky, ale nikdo mi neříkal, že bych musela jít na redukci. redukce se dělá až u trojčátek a nebo u dvojčátek, které nemají přepážku, tudíž jednovaječné... A nebo jestli máš pod padesát kilo..No já bych určitě dvojčátka nechala.. ikdyž se taky toho trochu bojím, ale bylaq bych štastná i za dvojky 🙂

Hanuli, a tobe řekli v caru, že si máš zavolat na imuno testy??? mě je taky dělali už tak před 2 měsíci, ale nikdo mi neřekl at si zavolám na výsledky..☹ tak to tam budu muset ještě brknout..at vím před stimulací, že je to vše ok. já začínám stimulovat začátkem dubna🙂

Jinak holky jsem ráda, že nás je tu tolik před stimulací a můžem se tu tak podporovat a aspon psych. pomáhát...jsem ráda, že tu takový někdo je, s kým si jde o všem tomto pokecat..Já si tu s nikým o tom nepokecám bo jsme to nikomu neřekli, ani vlstním rodičům... nevíme jak na to a jak oni i to naše okolí bude reagovat.... jak jste na tom vy?? říct to bo ne???

hanulka3112
26. bře 2008

Silver, no mě to chtěl dr. usnadnit, abychom nemuseli už do Zlína jezdit kvůli výsledkům, tak mi řekl ať si zavolám a on mi to už zkonzultuje.Ty to budeš mít určitě v pořádku, to by ti řekli, kdyby nebylo něco O.K Jinak my jsme to nikomu neřekli, že jdeme na umělé oplodnění, jen jsem se prokecla u mamky 😅 ale jinak to nikdo neví jen má blízká kamarádka 😉 jj jsem taky moc ráda, že tyto stránky existují, nevím kde jinde bych se vše dozvěděla, asi bych volala pořád do Zlína 😀 asi by je tam pak ze mě kleplo 😀 tak to mají usnadněné i doktoři, že tolik nemusí vysvětlovat a naopak my se jich můžeme zeptat na jiné věci, no já bych měla začít se stimulací coby dup, tak čekám ještě na to imuno ať si můžu být jistá, že je vše v pořádku 🙂

juliet
26. bře 2008

ivana: u mě byl další postup takový, že místo Clostilu jsem 2x píchala slabou dávku Puregonu a šli jsme na IUI a když ani kompinace Puregon + IUI nezabrala, tak jsme šli do IVF. Stimulace Puregonem.

tchýně věděla, že se snažíme a jezdíme do Zlína, ale přesně kdy a jak co probíhalo nevěděla. Mojí mamce bych to neřekla, protože vím, že by se nad tím trápila a to jsem nechtěla. Takže oficiálně se to dověděli až po pozitivních testech na Štědrý den

silver2501
26. bře 2008

Hanulko, no já tam od té doby nebyla, co nám dělali imuno a horm. profil a pak říkal dr. chov., že mám se objednat až na stimulaci, tak fakt ani nevím jak ty vysledky dopadly..a ty už jsi tam volala??? a mluvila jsi přímo s dr.???jsem ted z toho docela nervozni, jak to dopadlo...by mě asi oblelo, kdybych se tam objednala na den stimulace a tam mi řekli, že na to jít nemůžu kvůli nějakému problému ☹
Jinak my to chcem taky ututlat a když tak říct až se povede // jeslti se teda povede, ale musíííííí 😀)))

nunca
26. bře 2008

Silver, víš, já bych taky ráda dvojky (kdyby se chytly), ale u mě je problém v děloze (tudíž větší riziko než u normálně vyvinutých děloh ostatních), mám vadu dělohy a to úplné septum dělohy, což je přepážka, pravá polovina je větší a jen do ní se dá nakonec dostat, jinak levá je úplně od hrdla děložního neprůchodná díky té přepážce, takže děloha je menší a proto takové riziko, ono totiž i samotné těhu s jedním mimískem při septované děloze je problém a může způsobit potrat nebo předčasný porod, takže nakonec nevím, jak se rozhodneme, ale třeba k tomu rozhodnutí ani nedojde a bude tam jeden mimísek (nerada bych něco takového potom řešila ☹ ).

Jinak si myslím, že říct příbuzným o IVF, jak komu. Záleží na vztazích v rodině, důvěře, pochopení, atd. Těžko říct, protože jsme lidé různí a vím z vlastní zkušenosti od kamarádek, že né každý toto hledisko rozhodnutí se pro IVF chápe, i když je to pro nás někdy jediná šance, jak se dočkat vytouženého miminka, někteří lidé bohužel v dnešní době ještě pořád (někdy z nevědomosti nebo jen částečné) jsou proti tomu. Ale věřím, že se to časem stane otázkou pokračování lidského rodu vůbec, protože neplodnost v % na počet lidí stoupá, takže jednou bohužel to bude zcela normální věc v životě.

silver2501
26. bře 2008

Ahopj Juliet, jejda, tak vy jste měli tak krááááásný štědrý den???? moc gratuluju a tiše zavidím za dvojičky 🙂 No my to asi taky budem držet za zuby... ikdyž oni se furt vyptávájí, jako by něco tušili 😀

silver2501
26. bře 2008

Jejda Nunci, tak to mě mooooc mrzí ☹ No ale snad to vyjde, teda ne snad, ale vyjde to jednou uvidííííš !!!!! Držím moooc palečky 🙂

Jinak já si myslím, že postupem času, stejně bude 80% populce využívat už jen umělé oplodnění a bude za to rádo... Já sama jsem do té doby než "to" zjistili u mě, tak jsem vůbec nic nevěděla o tom a byla to por mě španělská vesnic.. a sama nevím jak bych o tom přemýšlela kdybych se s tím setkala s druhé strany... takže jsme opatrní to vůbec někde říct......

hanulka3112
26. bře 2008

Silver no já tam volala a oni ty výsledky ještě namají, ale kdyby tam byly, tak je donesou dr. a on by mi k tomu něco řekl, já chodím k dr. Horvátovi, každý si to asi dělá jinak, určitě to máš v pořádku tu imunologii, jinak by ti určitě zavolali a nasadili nějakou léčbu, tak se nestrachuj.
Holky já pomalu začínám pociťovat příznaky na mršku 😅 tak mi držte palečky ať nedorazí dřív než ty výsledky 😅 😉

silver2501
26. bře 2008

Hanulko, myslíš, že by byli tak ochotní a volali sami???? No tak snad teda jo a fakt to bude všechno v pořádku.... už se nemůžu dočkat stimulace, dost na to, že jsem ji ted v březnu musela odložit na duben... ☹ takže ještě asi tak 15 dní a jdu na to 😉

hanulka3112
26. bře 2008

Já myslím, že určitě, proč by si jinak na nás braly číslo 😉 a pročpak jsi to musela odložit? Já už se na stimulaci moc těším a fakt cítím pomalu přícházející mršku, ale trápí mě ta imunologie, že jim ještě nedorazila ☹

silver2501
26. bře 2008

Protože, jsem měla ani nee měsíc po druhé krátce posobě lapar. operaci a nějak jsem se prostě ještě na to necítila..nechci to nějak uspěchat... ten měsíc zas není taková doba 🙂

nunca
26. bře 2008

Hanulko, určitě si tam ještě zítra zavolej, držím Ti moc pěstičky, další oddalování je hrozné (já to chápu 😉 ), ale Ty budeš určitě začínat už brzičko, tak pěkně klídeček a určitě to dopadne všechno skvěle 😉 😉 .

Silver, na Tvém místě bych tam asi taky zavolala, jestli je vše v pořádku, vždytˇ nikdo není neomylný a jistota je jistota, i když si myslím, že by dali vědět, kdyby něco nebylo OK 😉 . U nás bylo jinak taky vše v pořádku, takže nemám jiné zkušenosti se zavoláním (docela jsem si oddechla, že aspon v tomto jsem v poho 😉 , léčba při pozitivitě imunologických testů není totiž jednoduchá a je to dlouhodobá záležitost min. v měsících).
Holky, držte se, držím vám moc pěstičky 😉 😉 😉 😉 , určitě to dopadne dobře 😉

silver2501
26. bře 2008

Nunci, díky....reději tam samo pro klid v duši zavolám..🙂

fiallinka
26. bře 2008

hanulko, já nevím, jak dlouho trvalo imuno, my jsme totiž čekali dlouho na genetiku (dva měsíce) a výsledky nám říkali až při další návštěvě - my jsme nešli hned na ivf, párkrát jsme tam předtím ještě byli...
no a jinak já jsem to řekla mamce, babi, ségře a kámošce. Někteří blízcí už to vědí aspoň teď, ale u většiny lidí ještě čekáme, přece jen do 12 týdne je to risk...