CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

sisidani
2. dub 2008

Ahojky 🙂
Zajdav, tak to je super zázrak, móóóc držím pěstičky ať Ti to vše dobře dopadne 😉 .

Hanulka, tak jak je po sonu, rostou dobře folíky?
Tak to seš dobrá, že ty injekce zvládáš.

Já jdu na ultrazvuk zase zítra jsem dnes 10DC a na prvním jsem byla 8DC a doky mi přidal ještě dávky puregonu, tak dnes mám poslední a zítra se ukáže jak reaguju, V pondělí se mu to podle výrazu tváře moc nepozdávalo.

marinka
2. dub 2008

sissidani, taky držím moc palce!!

juliet
2. dub 2008

holky, držím palečky, ať vám stimulace dobře dopadne a máte hodně zralých vajíček 😉

sisidani
2. dub 2008

Díky moc Marinka a Juliet za držení palečků. Moc mi to pomáhá 😉 .

fiallinka
2. dub 2008

marinka: právě, že mi ani nic moc není, jen tak lehce špatně, ale nezvracím, takže chodím do práce

sisidani: taky držím

juni
2. dub 2008

ahoj holky, můžu mezi vás? Máme hotový spermio, výsledky špatné a na výsledkovém papíře doporučené ICSI. Četla jsem si na jejich stránkách co by to tak asi mohlo znamenat, ale nemohli byste mi prosím k tomu napsat něco bližšího, která jste to podstoupila, co to přesně obnáší, jak je to časově náročné a tak.
Jsme z toho smutní, ale doufám, že nám v centru pomůžou

silver2501
2. dub 2008

Ahojky holky 🙂

Fialinko a hanulko, moc díky za odpovědi. 🙂
Hani už přesně vím jak se cítíla, když jsi se nemohla dočkat, jak začne píchání a jak to bude...taky se už nemůžu dočkat, ikdyž se i bojím 😀)))

Sisi, samo se přidávám a taky držím pěstičky 🙂

hanulka3112
2. dub 2008

Ahoj holky, tak jsem tady 😉 🙂 takže, jak psala Fialinka, nejdřív proběhla krev a pak jsem čekala na výsledky a na UTZ, no bylo nás tam dost, tak nás asi šest vzali do třetího patra, tam byl můj dr. Horvát, je to tam teď dělané na dvě patra, takže stará recepce taky zůstala, byl tam větší klídek a dívali jsme se na TV, tak to čekání rychle uteklo 😉 🙂 takže folíci krásně rostou, sice jsem měla plný močák, ale i tak šly vidět 😀 přesně je nepočítal, ale bylo jich tak pět na každé straně možná víc hlavně, aby byly plné kvalitních vajíček 😉 🙂 od pátku si začínám ještě píchat cetrotide a to je v injekcích, tak to bude, trošku se toho obávám, ale když zvládám gonal a nebolí, tak to zvládnu taky a snad to nebude bolestivé 😉 🙂 jinak mi dr. nechal stejnou dávku 150 jednotek a říkal, že krásně reaguju 🙂 a na další kontrolu jdu v pondělí zase na 9h a OPU by mělo být asi ve středu nebo ve čtvrtek 🙂
Juni, ahojky vítám tě tady 😉 to mě mrzí, že máte špatné spermíky, ale neboj v dnešní době už jde zvládnout všechno, jjde o to, že vyberou ty nejlepší smermíky a jehlou je napíchnout přímo do vajíček, aby se oplodnily, tak se neboj určitě to dobře dopadne a brzo najdeš // 😉 🙂 držím ti palečky 😉
Silver, já se nesmírně těšila na píchání až do chvíle než jsem to pero držela v ruce 😅 to jsem se trošku zasekla, ale teď už se na to každý den těším a je to fakt brnkačka 😉 🙂

silver2501
2. dub 2008

Ahojky Juni, ym máme to samé, špatné spg a já bez vejcovodů, takže taky to samé..IVF+ISCI+AH+PK. A jak píše hanulka, vyberer se ten nej spermík a ten se pod mikroskopem opatrně vsune přímo do vajucha a je oplozíno 🙂 a pk už se jen čeká jestli se zadařilo a u Et, ti ho vloží do bříška a pak už jen je čekaní na //..tak ti moc přeji, aby se vám to povedlo a přeji hodně štěstí a sil do boje 🙂 Mě to ted čeká, stimulace na mé první IVF a už jsem taková nedočkavá docela 🙂 JInak nebud smutná, téměř vše se dá vyřešit a v CARu vám určitě pomůžou... tak hlavu vzhůru 😉

hANI, TAK TO JE FAJN, ŽE TAK PĚKNĚ REAGUJEŠ A FIOLÍCI TAK HEZKY ROSTOU...🙂 MOC PŘEJI ABY TO TAK DÁL POKRAČOVALO... kurňa, omlouvám se za caps lock, ale už se mi to nechce přepisovat 😀 Hani a na co jsou ty certrotide ??? to je taky do břicha malýma inj.?? Jo a ted už se chodí teda rovnou do 2-hého patra??? no to jsou změny , to jsou změny 😀

juni
2. dub 2008

Hani, Silver, holky díky za info a podporu. Koncem května jsme objednaná na konzultace, tak budu moudřejší.

Hani, tak to jsem v crm byli ve stejnou dobu. Já jsem zrovna čekala na výsledky a vím, že vás sestřička vzala několik do třetího patra. Téééda kdybych to věděla, líp bych se dívala 🙂

Silver a kdy přesně tě to čeká?

silver2501
2. dub 2008

Juni, mám začít stimulovat krátk. protokolem hned jak dojde ms a to je tak kolem 10. dubna, tak doufám, že na sebe nedá čekat a dojde potvora jak má 😀)))

nunca
2. dub 2008

Ahojky děvčata, všechny vás moc zdravím, Hanulko, tak to jsem hrozně ráda, že tak pěkně pokračuješ, za chvíli je budeš mít hezky u sebe, dost to utíká, jenom mě se to nějak vleče. Tak se hezky opatruj a hýčkej, atˇ jsi hezky připravená na ty mrnousky 😉 .
Já se tak zamýšlela, že mě posledně říkal dr. Chovanec, že já budu muset mít zvýšený dávky hormonů (takže mě asi 150 j. stačit nebude kvůli špatné reakci vaječníků, i když poprvé budu mít krátký protokol), takže budu prý určitě dokupovat za plnou palbu a hodně se to vyšplhá s těma metodama 😒 .

juni
2. dub 2008

Silver prosim tě a co znamená ten krátký nebo dlouhý protokol? Na stránkách crm jsem to nenašla. A ještě bych chtěla vědět jaký mně může čekat postup. Když jste zjistily jak jste na tom, to jste se s doktorem rovnou domluvily na té stimulaci? A jak dlouho to tak může trvat?
Vím, je to nějak moc otázek, ale já jsem se toho zatím nedopídila a nevím jestli dokážu čekat až do toho května 🙂

silver2501
2. dub 2008

Ahojky nunco 🙂 no to mi povídej, nám to vyjde tak na 27 000 ☹ a to je jen ted předběžně ☹ ale co se dá dělat 🙂)) hlavně at to vyjde 🙂

Krátký protokol znamená , že začínáš píchat hormony od druhého dne ms,pak chodíš na utz a pak je opu, ale to se tu určitě dočteš ted akorát, bo je tu spousta holek, co ted akorát stimulují na ivf...a dlouhý protokol znamená začít už nějak u prostřed cyklu, ale přesně nevím, neměla jsem ho..třeba ti to někdo napíše 🙂

marinka
2. dub 2008

Hani, paráda, že krásně reaguješ, jen tak dál, vajucha budou 😵 😵

juni, my jsme taky podstoupili IVF +ICSI, strach z toho mít nemusíš, naopak je fajn, že máš jistotu, že se vajíčka oplodní. Sice je to dražší, ale budete mít více embryjek. Jinak už ti to holky pěkně popsaly, co to je..

juni
2. dub 2008

Marinko, jo jo, hodně mně to uklidnilo, když tady čtu kolik z vás si tím taky prošlo. A dražší to sice je, ale když vidím tvoji krásnou holčičku, tak to za to rozhodně stojí 🙂

marinka
2. dub 2008

juni, děkuju moc za pochvalu Aničky 😵 To víš, že to za to stojí, Anička je to nejlepší, co mě v životě potkalo (samozřejmě společně s manžílkem 😉 )

colors
3. dub 2008

ahojky moc vám dekuji za povzbuzeni (marinka , hanulka 3112, silver2501) 🙂 jsem zde nova a jeste se musim orientovat v tech vasich zkratkach. kazdou vasi debatu si musim prehnane receno prekladat na netu. ja tedka jdu na tu laparoskopii , jak jsem se od vas dozvedela tak to nebude takova hruza. U nas je to asi za pricineno mnou ,
mojemu (cituji pana doktora) vysel spermiogram vyborne. u me to bude horsi po vysazeni antikoncepce kterou jsem brala v kuse 9 let nenaskocil menses. 2x jsem byla na injekci , pak me doktrorka nasadila utrogestan a estrofem. a po 15 mesicich se nedostavil vysledek. tak a zacinam novy kolotoc a to v CMR zlin. nevim jak Vy ale Ja duveruji dnesni medicine, takze snad se brzy (do roka ) vysledky dostavi. 😕 musime tomu verit. 🙂

nunca
3. dub 2008

Colors ahojky, určitě se taky do vší té mluvy brzy vpravíš tak jako my ostatní, taky jsme ze začátku, když se to člověka netýká, nevěděly nic. Kde Ti budou dělat tu laparku? Já při první šla druhý den domů, ale ve Zlíně nechávají tak 3-4 dny v nemocnici (kvůli drénu), ale nic to není, všechno hezky zaspíš a hlavně člověk ví na čem je a může se posunout dopředu v léčbě 😉 . Moc Ti budu držet pěstičky, protože mám to ještě v živé paměti (tedˇ jsem po laparo 3 týdny), určo to dopadne dobře 🙂 🙂

marinka
3. dub 2008

colorts, antikoncepce je svinstvo, já jsem ji brala v kuse 7 let a pak jsem taky měla dost problémy, ms byla velmi nepravidelná, tak jsem musela chodit na agolutinové inekce a taky jsem brala estrofem 😖 Důležité bude, abys reagovala na stimulaci a rostly po ní folíky, pak třeba nebudete muset ani na IVF, jestli máte spermiogram výrobný. A z těch pojmů si nic nedělej, mě to taky trvalo, než jsem pochopila, co to je ET, OPU, PK.. 😀

sisidani
3. dub 2008

Ahojky 🙂
Holky, tady se člověk aspoň dozví něco co zatím nepotřebuje a to je dobře, že je dopředu tak informovaný.
Já dens byla na tom ultrazvuku, jsem 11DC a mám pouze 1 malý (12mm) folík, doky říkal, že po takové stimulaci čekal nejméně 4 folíky. Ještě mám přijít v pondělí 15DC, ale je nepravděpodobné že nějak moc poroste. A když nevyjde naše už v pořadí 5 stimulace tak se začneme domlouvat na IVF.
My máme spermijky ( při posledním spermiu) 90 procentní, takže problém je u mých PCO.

Díky, že jste mě drželi pěstičky 😉 .

colors
3. dub 2008

jeeee tak tedka se uprimne smeji ze neee jen ja v tech odbornych terminach litam.
marinka- presne tak ze antikoncepce je svinstvo, vsude jen pisi pozitiva a tu druhou stranku nikde az kdyz jsem to zacala zkoumat , tak jsem se docetla ze je na tom vice zen. tedka musim jen nastudovat ty foliky ,ET,OPU, PK 🙂 at sem chytrejsi. 😝
nunca- tu laparku me budou delat v Atlasu ve Zline. mam tam nastoupit 8.5 a zakrok 9.5 a pan dr.Chovanec rikal ze me pusti kdyz bude vse ok 12.5 (vyslo me to na vikend).
pan dr. Chovanec je velice prijemny a dle clanku , a diskuzi velice moc vzdelany. jsem rada ze jsem u neho. a i to ze vubec takove centrum vzniklo ve zline. aspon to mam kousek 10km.
a presne jak pise sisidani clovek se tu dozvi veci, a to je super. 😀

fiallinka
3. dub 2008

juni: neboj, my jsme taky museli mít kvůli velmi špatnému spermiogramu icsi, ale povedlo se to hned napoprvé, a navíc je větší šance, že se vajíčka oplodní (ale bude tě to taky stát cca o 8000,- Kč víc), prostě ty spermíky vyberou a píchnou je jehlou přímo do vajíčka (když se tahle metoda nepoužíje, tak prostě pustí spermie na vajíčka a oplodní se "přirozeně"). Časově je to úplně stejné jako při běžném ivf, toho se neboj. A na stimulaci budeš moct jít klidně hned za měsíc po tom, co budeš mít všechny výsledky (jestli jsi nebyla na genetice, tak na tu vás možná pošlou a to trvá 6 týdnů).

nunca
3. dub 2008

Colors, tak to jsem byla na tom samém pracovišti, sestřičky jsou tam velice příjemné i pan primář (k němu chodím i na gynekologii do Zlína), dělal mi tu laparku osobně 😉 . Jsou tam vážně fajn, já šla domů až po 4 dnech od zákroku (mám přepážku v děloze, ale ta se bohužel při té laparo nepodařila odstranit ☹ ), ale holky, co tam byly se mnou tak šly 3 den (jen vyšetření vejcovodů a dělohy) 😉

nunca
3. dub 2008

A ještě taky chodím k Dr. Chovancovi a je skvělý, nemůžu si stěžovat 🙂 .

Sisi, tak to je mi moc líto, ale hlavu vzhůru, doktoři určitě vědí, co dělat, jak pomoct, určitě to vyjde 😉 .
Já z tohoto mám taky potom strach, že nebudu reagovat na stimulaci (už se mi to jednou stalo v Brně a nakonec to stopli ☹ ), budu muset mít vyšší dávky hormonů (léky mě vyjdou samotné asi na 15 tisíc- uvažuju, že si dám inzerát, že koupím od holek přebytečný Puregon, protože ty metody k tomu musím taky zaplatit a bohužel jistota, že to vyjde není 😔 )
Přeju moc a moc štěstíčka!!!!! 😉

silver2501
3. dub 2008

aHOJKY HOLČINY 🙂

Colors, třeba i dřív (než do roka), po laparoskopii, pokud nenajdou nic vážného, tak už mužeš hned při další ms jít na stimulaci... Já byla na laparu v unoru 2008 a hned v březnu mi dr. nabídl stimulaci a vše, ale já se ještě necítila aodložila jsem to ještšě o jednu ms dál. Takže co nevidět jdu na to 🙂 Taky jsem tomu na začátku moc nevěřila, že i do půl roku mohu být těhotná, když mi to holky psaly 😉 No a když zabrouzdáš na stránky třeba www.neplodnost.cz , tak tam je to všechno mooooc hezky popsané, včetně slovníku názvů a zkratek... takyjsem prvotně čerpala hlavně z tama🙂

Sisi držím palečky, aby ti to nakonec dobře dopadlo...🙂

Hanuli, tak jak pokračuješ a jak to jde???

hanulka3112
3. dub 2008

Ahoj Holčiny předem vás všechny moc zdravím 😉 🙂 dělala jsem venku na zahradě ještě nějaké úpravy než bude ET to pak se budu doma jenom válet, aby se mimi u mě zalíbilo 🙂 jinak cítím se dobře semtam cítím jeden z vaječníku a včera večer mě rozbolela hlava, asi jsem málo pila, tak jsem to hned dohonila a přešlo to, snažím se hodně pít.
Silver cetrotide se píchá do nohy a je to myslím na to, aby se ti folíci neuvolnili před OPU 🙂 jo a chodí se rovnou do druhého patra 😉
Juni, tak to jsme tam byli určitě stejně, kdybys měla nějakou fotku z blízka, tak si i možná vzpomenu, protože si ty tváře docela vybavuji, neměla jsi náhodou vlasy v culíku? 😉
Nunci, no ahojky jak se máš? Zatím to jde u mě v pořádku, už se nemůžu dočkat až mi embroušky dají do bříška 🙂 😉 budu tě o všem informovat 😉 🙂
Sisidani, třeba to bude ten osudový folík 😉 přeju ti, aby pěkně vyrostl 😉

nunca
3. dub 2008

Hanulko, tak to jsem ráda, že se Ti daří 😉 , neboj, už brzy se budou krásně zavrtkávat u maminky v "peřince", už by to chtělo zase nějakou tu pozitivní zprávičku, abych to období lépe přečkala než půjdu na řadu 🙂 🙂 , taky se moc těším, jen mám opravdu obavu, že se zase něco stane (jako vždy, nějak ty problémy přitahuju ☹ ) např. nedozrají vajucha, nebude vysoká sliznice, atd. Věřím, že Tobě to určo vyjde a budeš brzy těhulka 😉 😉

nunca
3. dub 2008

Jinak, třetí měsíc už nemám mensky (po té Depo-Proveře), tedˇ mě už třetí den bolí břicho 😒 (že by to šlo i bez hormonů? že prý mi ji budou muset vyvolat, sama nepřijde), piju kontryhel a papám kapičky pro ženy-tak třeba to půjde??? 😉

hanulka3112
3. dub 2008

Nunci, já na tebe pořád myslím a moc ti přeju, aby ti to rychle uteklo 😉 já si tu za tebou budu chodit krátit čas, doufám, že mi to vyjde a budu ti moc vykládat, jak se mi daří a tak a pak ty zase mě a pěkně nám to tu uteče 🙂 moc se těším na příští týden v pondělí by mi měl upřesnit, kdy bude OPU 🙂 asi středa nebo čtvrtek, pak dám vědět, jen mě fakt mrzí, že už taky nemůžeš stimulovat, ale já ti budu o všem vykládat a do srpna to uteče a pak už mi tu budeš vykládat jen ty, jak krásně stimuluješ 😉 🙂