CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

hanulka3112
31. bře 2008

Fiali, já to tak neodsuzuji, ať si každý dělá co chce, u nich to bylo jiné, protože jeho manželka si tam svoji mamku a sestru pozvala, tak to byl podraz na jeho rodiče, protože od začátku bydleli u nich a starali se o ni jak o vlastní a dokonce se kvůli nim zadlužili, aby vůbec mohla malého vozit v kočárku a vše kolem a pak, aby mohli jít do bytu, tak jim zaplatili zálohy a dodnes to za ně splácí a oni jim nedávají ani korunu a její mamka jim vůbec v ničem nepomohla a tu pozvali.Jinak by je to určitě taky nemrzelo, kdyby tam nebyli s její strany.Mě se třeba líbí, jak se oženil Kája Gott, co je komu do něho alespoň měl klid a užil si svatbu 😉 🙂
Silver opravdu to nebolí a jestli ti to bude píchat někdo jiný, tak ani nebudeš vědět, že ti to píchl, mě vadil jen ten pocit, že si to musím píchnout sama 😉

sisidani
31. bře 2008

Ahojky holky 🙂 .
Můžu se k vám přidat?
Sice nechodím do CRM ve Zlíně ale ke svému lékaři, který se na to specializuje. V současné době bydlím na Vsetíně a tak jsem si vás tady sem tam pročítala.

ivanalysonkova
31. bře 2008

ahoj sisi 🙂

sisidani
31. bře 2008

Ahojky Ivo 🙂
Tak asi písnu něco o sobě.
Momentálně prodělávám už v pořadí 5 stimulaci.
1 byla s clostilbegytem a snažilkovali jsme se doma.
2 opět s clostíkem ale naše 1IUI.
3 změna stimulace clomhexalem, ovšem núspěšná stimulace, folíky nenarostly.
4 stimulace s clostíkem plus estrofem na dorostení děložní sliznice a 2IUI.
5 stimulace puregon, zatím jsem 8DC, tak mě doky sleduje, dnes jsem byla na folikulometrii a doky mi přidal ještě 2 dávky puregonu a ve čtvrtek se mám zase ukázat.

Jinak má diagnóza je PCO.

ivanalysonkova
31. bře 2008

sisi: my se snažíme od září 07. Od ledna nasazen Closti a Duphaston na 2 měsíce. Nyní zjišťeno, že se mi málo tvoří hormon (teď přesně nevím jaký), a že Duphaston už na to nestačí, takže je potřeba zvýšit dávku. Tak mě dr. doporučil do CRM Zlín. Jdeme 17.4. Tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat a doufat, že se brzo zadaří.

silver2501
31. bře 2008

Ahojky holkly přeji hezké krásné slunečné pondělí... zdravím i sisidani .-)

Hanulko, okááá tak já věřím a už se těším, kdy s tím začnu 🙂 A jak se cítíš??

kaaace
31. bře 2008

ahoj holky,vsechny zdravim.Pisnu neco o sobe:snazime se z milackem o mimiska uz rok a ted 14.4. jedeme do Zlina na spermiogram,tak se chci poptat.Jake mate odtamtud zkusenosti a jak to tam chodi,jestli je to tam jak na bezicim pase nebo je tam vice osobnejsi pristup.docela mam z toho strach,hlavne z toho vysledku. 😒

alik30
31. bře 2008

ahoj kaaace, pritel byl v CRM na spermiogramu, ale moc nadseny nebyl. Je hodne plachy. Pry byly slecny za pultem celkem neprijemne. Ale ma to nastesti za sebou s celkem obstojnym vysledkem 🙂

elvira
31. bře 2008

Ahoj holky,

my se snažíme od září 2005, mám za sebou 2 IUI ve Zlíně - neúspěšné a teď probíhá "domácí snažení".
Mě osobně ve Zlíně vadí to, že když se jdu na něco zeptat nebo vysvětlit proč jsem přišla, tak to slyší všichni kolem.
Ve Zl. mi to připadá jako na běžícím páse - ze strany doktora si nemám na co stěžovat, ale jinak jsem nabyla dojmu, že je to "továrna na děti" - ta čekací doba taky stojí za to.
Ale chodit tam budu asi i dál, protože to máme nejdostupnější.

kaaace
31. bře 2008

tak to vam preji,snad taky dopadneme dobre 😉

hanulka3112
31. bře 2008

Silver fakt se nemáš čeho bát je to pohodička, jak píchneš první, tak uvidíš 😉 zatím se cítím dobře snažím se hodně pít a vůbec nepociťuji žádné bolesti, jen když si to píchnu, tak se mi zdá, že mi začínají růst vaječníky,ale nevím jestli si to nevsugerovávám 🙂 😉

hanulka3112
31. bře 2008

Jo a vítám novou sisidani 🙂 😉 a kdepak máme Nuncu? Chybíš mi tu 😉 🙂

nunca
31. bře 2008

Hanuli, jsem tady, sleduju Tě, jak se máš 😉 , víš, já tedˇ hodně bifluju na ty zkoušky, poněvadž se kvapem blíží 😖 , mám už od jakživa panickou hrůzu z takových závažných zkoušek a celkově ze všech zkoušek, hodně by mě mrzelo, kdybych to neudělala, když se tak intenzivně připravuju 😔 . Snad ten letošní rok bude celkově úspěšný a podaří se mi ty dvě zásadní věci (škola a ten vymodlený mimísek 😉 ).
Jsem moc ráda, že to tak bravurně zvládáš, jsi šikulka 😉 , tak jen tak dále 😝 , atˇ se dílo podaří a jsou krásný vajucha 😉 😉 , moc držím pěstičky!!!A kdy půjdeš na první ultrazvuk a kontrolu?A co ještě bereš za léčky, tak vykládej, Ty moje informátorko 🙂 , jsem nedočkavá 😵

hanulka3112
31. bře 2008

Nunci, tak držím palečky ať ti ty zkoušky vzjdou 😉 a hlavně ten mimísek moc ti to přeju 😉 🙂

hanulka3112
31. bře 2008

Nunci jinak žádné léky neberu a na utz jdu ve středu na 9h 😉 🙂

colors
31. bře 2008

Krásný večer přeji, dneska jsem taky konečně byla poprvé ve Zlíně CMR. Ten měsíc od objednání byl docela nekonečný. Ale už jsem se uklidnila a taky něco tu musím napsat jak vy , at i ostatní snažilky si počtou a na nic nečekají !!! Dostala jsem pana dr. Chovance (po přečtení odezvy na jeho osobu od vas jsem s neho nadsena).
Jen malý problem jsem měla s odebráním krve , ale jinak jsem byla spokojena. protože uz jsem brala nejake hormony od svojeho gynekologa , tak jsem byla hned objednana na laparoskopii. tak tu ctu vase prispevky a ...................no zkratka co dodat. mam nervy.

fiallinka
1. dub 2008

holky, ty nové 🙂, on sice ten Zlín je samozřejmě trochu jak na běžícím pásu, a sestřičky mne taky nenadchly, ale myslím, že proti ostatním centrům v republice (teda co jsem slyšela) je to ještě super... prostě je hlavně hrozně moc lidí, co mají ty problémy a oni to nestíhají - ale je tam nový doktor a myslím, že se zaučuje i nová doktorka, tak to půjde určitě rychleji. Ale nedokážu si představit, když už je velký problém, kde jinde by nám pomohli - tam jsou fakt specializovaní a umí to. Akorát si člověk musí udržet vlastní názor a rozmyslet se sám, co vlastně chce, to je hodně důležité.

marinka
1. dub 2008

fiallinko, myslím,že jsi to vystihla přesně! Ono se nedá nic dělat, když je tolik párů, které mají problémy - je jasné, že toho mají až nad hlavu a nemůžou se každému páru věnovat hodinu, ale třeba u Chovance jsem nikdy neměla pocit, že by na nás měl málo času, vždy se nám pověnoval, jak bylo potřeba, zodpověděl v klidu a dostatečně všechny naše dotazy, probral různé možnosti.. Takže já si opravdu neztěžuju! Štvalo mě občas, že dlouho čekáme, ale na druhou stranu jsem to chápala..

colors, držím palečky, ať laparka dopadne dobře a neboj, Chovanec je super!

laola
1. dub 2008

Ahoj holky,

zdravím vás po delší době. Včera jsme zahájili stimulaci na IUI. Je tu někdo, komu se povedla inseminace? 🙂

fiallinka
1. dub 2008

laola: já vím o lentilce, ta tu občas nakoukne a povedlo se jim iui

hanulka3112
1. dub 2008

Colors vítám tě tady, no já chodím k tomu novému dr. jmenuje se Horvát a je skvělý, nemůžu si stěžovat moc příjemný vše krásně vysvětlí vždy mi na uvítanou podá ruku i jak odcházím semtam se i usměje, no a sestřičky jsou mladé, tak se semtam baví na recepci, ale mě se líbí hlavně ta jedna menší trošku silnější, ta vždy dr. asistuje při UTZ a je fakt příjemná a i ty ostatní jsou příjemné sice někdy moc veselé, ale hlavně že se nemračí 😉 jo a taky je tam nová paní doktorka, tak si myslím, že ty čekací doby se zkrátí 😉

sisidani
1. dub 2008

Ahojky 🙂
Holky díky za přivítání.
Laola, bohužel já za sebpou mám dvě IUI a 3 před sebou, tak uvidíme jestli se zadaří.

Ivo držím pěstičky aby to v CRM dobře dopadlo.
Mě taky neustále něco doky přeměňuje, ale nevím jestli je to něco platné.

Bohužel se nemůžu přidávat do rozhovorů o Zlínských lékařích, ani o zkušenostech na CRM.

Hani tak jak jde stimulace, vše v pohodě?

zajdav
1. dub 2008

Ahoj holky, už jsem to tu psala, ale pro nově příchozí, trochu povzbuzení.... já jsem příklad toho, že se IUI může zadařit, i když v to v podstatě nikdo nevěří, mám za sebou 2xIVF-ICSI, 1x KET, 3x IUI - vše v centru v Brně, a v prosinci jsem přešla k dr. Chovanci do Zlína, a v lednu mi provedl jen tak orientačně celkově 4.IUI (ve Zlíně první), aby viděl jak reaguji na léky, kterými jsem dosud nestimulovala a vyšlo to....jsem ve 12.tt a modlím se, aby vše dobře dopadlo. Takže zázraky se dějí....... drží vám všem pěsti.....

hanulka3112
1. dub 2008

Zajdav, tak to moc gratuluji, je to jako zázrak, že si podstoupila IVF a najednou ti udělali IVI a vyšlo to 😀 😉
Sisidani, stimulace probíha v pořádku, injekce fakt nebolí, jen semtam pociťuji pravý nebo levý vaječník, ale asi to tak má být jak tam rostou ty folikuly a já ke všemu vážím 52kg, tak ty hubenější holky to prý více pociťují, zítra na 9h jdu na kontrilní UTZ, tak budu vědět více 😉 🙂 jinak z toho všeho mám dobrou náladu čekala jsem, že to bude horší 😉 🙂

nunca
1. dub 2008

Hanulko, to jsem ráda, že Ti to tak skvěle jde, zítra nás zase hezky poinformuj, jak to probíhalo a tak.

Fiallinko, Marinko, taktéž souhlasím s vámi, také proto, že určité zkušenosti negativní už mám (v Brně) a dost silné, takže s klidem říkám, zlatý , zlatý Zlín. To, že se to někde nepovede je jedna věc a člověk ji stěží přejde, ale ponížení a sarkasmus je věc druhá a o to horší, protože jde snadno ovlivnit a je hlavně o lidech. Prostě jsem se ve Zlíně nesetkala nikdy se špatným přístupem a s tím, že by mě tam někdo odbyl nebo na mě neměl čas. Všude jsou nějaké nedostatky, nic není perfektní, ale vše má své hranice a ve Zlíně to jednání připadá v celku seriozní, myslím hlavně ze strany lékařů 😉 😉

silver2501
1. dub 2008

Ahojky colors, nebo j s laparky neměj žádné nervy, je to 15 až 20 min. zákrok a na druhý den , když je vše v pohodě, jdeš domů...Já byla už 4 x a vždy stejný postup a vše v pohodě 😉

Jo a malá rada, kterou používám já, když si nejsem jistá doktory bo centrem..věř vždy doktorům, oni fakt vědí co dělají.... a pak už je to vše jenom o štěstí mít vysněné // 🙂

Hanulko tak vidím, že pícháni ti jde skvěle...můžeš mi mříct prosím tě, kdy se dělá první utz od začátku píchání?? potřebuji si něco naplánovat v práci , tak at zhruba vím. A kdy task zhruba davají PN?? mám trošku fyzicky náročnou práci a tak doufám, že to v práci zládnu.. ..díky

Jinak též chodím k dr, chovancovi, přijde mi takový trošku podivín, ale jak tu píší holky, je fajn a člověk si musí asi jen trochu

zvyknout...🙂

hanulka3112
1. dub 2008

Silver, ono asi vždy záleží na konkrétním člověku kolik mi píchají jednotek no já píchám od soboty a na UTZ jdu zítra bývá to tak kolem 5-7 dne.Zítra určitě písnu, jak to vše probíhalo 😉 🙂 už se moc těším na novinky 🙂

marinka
1. dub 2008

haňulko, držím moc palečky na zítřek, ať je plno pěkných folíků!!

zajdav, to je paráda, že to tak krásně vyšlo 😵 😵 Ať je vš o.k a máš pěkné těhu a na konci krásné mimi!

fiallinka
1. dub 2008

zajdav: to je krása, když to člověk nečeká... a třeba zahrála roli i psychika, změna doktorů atd... dobré je, že tě okamžitě nehnali na ivf
silver - já jsem to měla přesně jak hanulka - první píchanec v sobotu, a pak kontroly ve středu, pak v pátek, pak myslím v úterý a zas pátek, no a další úterý (t.j po 10 dnech) byl už odběr, a po dalších třech dnech transfer - a když jdeš na kontrolu, počítej s tím, že ti nejdřív vezmou krev a pak budeš tak hoďku a půl čekat na výsledky, takže je to na půl dne, a při odběru a transferu taky, takže to chce hodně volna.... ale záleží to na různých okolnostech, jak píše hanulka

marinka
2. dub 2008

fiallinko a jak se cítíš? Nemáš těhu nevolnosti? Já jsem od 7 do 14 tt zvracela a zvracela 😖 😖