CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

rendas
21. čer 2010

Ahoooj holky 😉
taky jsem byla v atlase na laparu,u mě bylo teda poležení na dýl,páč jsem měla srůsty,tak se mi to protáhlo a pan primář mě nechtěl pustit 😅 ale jinak bylo to tam fajn...a u mě hlavně super narkoza 😉 žádné vedlejší účinky!!když jsem byla poprvé na laparce (jinde)tak to byla fakt katastrofa ☹ blila jsem dva dny 😝 ......mudr přemýšlela že mě opět pošle na laparku,ale nevím no 😔
Holky takže já asi po šesti telefonátech jsem se konečně ve čtvrtek dovolala kam jsem potřebovala-kde vlastně schvaluje pojištovna ty žádosti...mluvila jsem přímo s revizákem a ten mě řekl že oni do týdne posílají schválenou žádost zpět do centra...tak nevím kde je zakopanej pes 😠 ,když minule to podle setřičky trvalo tři týdny.....a ještě mě říkal že s tím Zlínem mají problémy...tak nevím no...a mluvila jsem i s paní která to posílá,a ta mě dnes řekla že žádost je schválená a zítra jí hází do pošty!!!!! kurňa tak se možná další boj stihne!!!ale už mě začíná bolet břicho a začínám špinit,tak uvidíme.....jestli to fakt zítra hodí tak by to tam mělo středa,čtvrtek být a hurá nato...budou to první měsíčky potom biochenickém těhu,ale pauzu jsem nechtěla......chjo tak jsem zvědavá

ankil
21. čer 2010

ahojky, tak jdeme do IUI, snad se to povede napoprvé 🙂 i když ty procenta úspěšnosti 😒

monas007
21. čer 2010

@rendas ahoj, jsi opravdu bojovnice a budeme držet pěstičky ať to tentokrát konečně vyjde !! snad to z pojišťovny dorazí na kopec co nejdřív ať můžeš začít ještě tenhle cyklus 😉 😉

@ankil procenta nic moc, ale snad jim zlepšíš statistiky 😀 😀

monas007
21. čer 2010

jinak jsme dneska byli na kontrole kyčlí a máme 1a což je super 🙂 🙂 a zrovna jsme zašli i za naší paní doktorkou na kontrolu v 6-i týdnech. sestřička nechala měřit manžela, ale náš Martínek s ním moc nespolupracoval a nechtěl natáhnout pořádně nožičky, tak taťka naměřil jen o 0,5 cm víc než minule 😀 😀 takže máme 53,5 cm a vážíme 4150 g 😀 😀 asi máme dobré mlíčko, protože papkáme max 6x denně 🙂 🙂

ruda
21. čer 2010

rendi tak supeeer
mončo to je teda taky super, jste šikulky 🙂

monas007
21. čer 2010

@ruda jj, dneska jsem měla tušení, že překročíme 4 kila 🙂 🙂 už se i hezky pronese 😀 😀 jen poslední dva dny je strašně uplakaný a nic se mu nelíbí, ale u maminky v náruči usne vždycky 😀 😀

ruda
21. čer 2010

mončo mi povídej, mladý má 7 kil 😀

marietea
21. čer 2010

Ahoj holky, muzu se k vam pridat do diskuze? Zacala jsem chodit do Zlina. Mame uz 2. IVF za sebou a ted to zkousime tady. Ve ctvrtek mam jit na hysteroskopii. Mate to take za sebou? Co mam cekat? A jake mate tady zkusenosti s lekari? Ja jsem byla u Krenka, prisel mi takovy mlady a nejisty. Doufam, ze ma nejake zkusenosti. Mam z nej smisene pocity, ale jinak jsem na CAR slysela jen samou chvalu. Zatim si nedelam zadny nazor, byla jsem u nej jen jednou. Ale jsem zvedava. Diky za odpoved.

fiallinka
21. čer 2010

@marietea ahoj, on je tam opravdu nový, takže dojem jsi měla asi správný, na druhou stranu se všichni drží podobného postupu a nad tím Křenkem určo někdo dohlíží, takže to snad bude ok. Jinak s hyst. neporadím, s ivf můžu, ale nevím, co přesně chceš vědět...

sarri
22. čer 2010

@marietea
Mari, já jsem byla na hysteroskopii v Atlase a nic to není, neboj. Ráno nastoupíš nalačno na příjem, tam Tě pošlou obšěhnout nějaká vyšetření kvůli narkóze - ale neboj, je to taková ta jenmější narkóza, žádné trubky do krku a nebývá po ní tak špatně - mně se jen motala hlava. Pak Tě dají na pokoj, ovážou nohy a čekáš, až půjdeš na řadu - tuším, že mi dali i nějakou tu happy pilulku před cestou na sál. Na sále jim pak hupneš na kozu, zajistí Ti žílu a okamžitě usínáš. Zákrok trvá cca 10 min. - do dělohy se vsune kamerka a prozkoumává se to tam. Pak jsem byla ještě 2 hodiny na pokoji a manžel si pro mě mohl přijet. Někdo Tě musí odvézt, ídit sama by bylo zbytečně riskantní. Trošku se pak špiní. Rozhodně to nic není a během dopoledne jsem měla pokoj. Přeju dobrý výsledek vyšetření.

lukr
22. čer 2010

@marietea já si na Křenka nemůžu stěžovat,nám se zadařilo právě s ním.Sice patřím jinému doktorovi,ale protože tam nebyk,tak jsem celý cyklus absolvovala u něj,včetně OPU a ET a zrovna se zadařilo. 🙂 Sice je fakt mlaďoch(sestřičky nám zvědavým ženským nechtěly prozradit věk),ale taky si myslím,že v centru mají jednotné postupy a při ET byl rozhodně zručný.
@rendas To je super,budu držet vše co mám.Třeba to vyjde jak u mě.
Jinak já už z kopce přecházím zpět ke své gynekoložce,už nám tluče srdíčko. 🙂

monas007
22. čer 2010

@lukr tak to je super zprávíčka, že už vám hezky tluče srdíčko 🙂 🙂

@marietea já byla taky na Atlase. dělali mi laparoskopiii a zároveň hysteroskopii, ale protože jsem tam měla myom tak se můj pobyt na sále i na oddělení protáhl 😠 😠 ale jsou tam moc milé a hodné sestřičky i doktoři 😉 😉

monas007
22. čer 2010

@ruda za chvíli vás doženeme 😀 😀

ruda
22. čer 2010

lukr skvěléé, mončo 🙂

ubrkoska
22. čer 2010

ahoj holky, ráda přispěju svou zkušeností s CRM Zlín. Začala jsem na kopec jezdit hned po jeho otevření v roce 2001, kdy už jsem měla 2 neúspěšné pokusy umělého oplodnění za sebou (v Brně). Znovu jsme podstupovali s manželem všechna vyšetření a nastal kolotoč inseminací a přenosu embrií´. Devátý pokus byl nakonec úspěšný a v roce 2004 jsem konečně otěhotněla (bylo to druhé těhotenství, to první- 7 pokus- v roce 2003 skončilo bohužel v 7 tt samovolným potratem) a v březnu 2005 se nám narodila dvojčata (kluk a holka). Dnes je jim 5 let a pomalu zapomínám, kolik úsilí nás to stálo a jak dlouhý a náročný boj to byl a co si budem povídat i té fyzické bolesti si při tom člověk užije ažaž. Tak chci povzbudit všechny vás, které jste v tom kolotoči umělého oplodnění, aby jste to nevzdávali. Vím, že čím více neúspěšných pokusů má člověk za sebou, tím míň věří, že se to povede. Snad někomu můj příběh pomůže, aby dál bojoval. Držte se....... 🙂 🙂 🙂

monas007
23. čer 2010

@ubrkoska taky sis toho vytrpěla dost, ale máš krásné děti, takže člověk na tu bolest a beznaděj co měl rychle zapomene 🙂 🙂 určitě je to dobré povzbuzení pro ostatní holky 😀 😀 takže rendas nezoufej a věř, že tentokrát už to vyjde !! prostě musí 😉 😉

ruda
23. čer 2010

@ubrkoska krásné děti, vyplatilo se to, myslím, že je dobře, že jsi to holkám napsala, tyhle příběhy povzbudí...

monas007
23. čer 2010

teď jsem koukala na novinky na zlínských stránkách a pro všechny bojovnice jsem tam našla článek, který vás určitě povzbudí http://www.crmzlin.cz/article/2248.umele-oplodn...

@ruda tebe jsem tam na fotečkách z dětského dne nenašla 😀 😀

ruda
23. čer 2010

hmmmm, zrovna nejsme v záběru 😀
taky nám to tehdy horváth řekl a tak jsem od února čekala na květen a vyplatilo se to 🙂 je víc sluníčk, vitamínů, lepší nálada, delší den...a porod v únoru si chválím, šestinedělí doma a pak na jaro začít kočárkovat...

monas007
23. čer 2010

@ruda nějak jste se ztratili v davu 😀 😀 asi nějaký špatný fotograf 🙂 🙂 jj, já si taky nestěžuji, porod v květnu a pak hned šupky ven, i když tento rok nebylo počasí nic moc ☹ ☹ ale i tak to hnalo taťku s kočárkem ven, hlavně směr zahrádka s pivkem 😀 😀

marietea
23. čer 2010

Ahoj holky, moc dekuji za odpoved. No my mame za sebou taky dva neuspesne pokusy v Brne a proto z Brna ted jezdime sem. Prvne nas tedy ceka hysterka a pak se uvidi, co dal. Moc v to doufam, ze nam pomuzou....
Zitra jdeme na to, tak snad bude vsechno v poradku. Mam za sebou uz laparky, ale hysterku jeste ne. Tak uvidime. Za odkaz diky, je to zajimavy. Tak mohlo by nam to treba vyjit, to by bylo neco! Mate pravdu, po tech vsech neuspesnych pokusech tomu clovek snad ani neveri, ze to vyjde... Ale nektere z vas jsou prave dukazem, ze to funguje 🙂 Davate nadeji nam vsem...

marietea
23. čer 2010

Jinak na Krenka zatim nemohu rici nic spatneho,byl prijemny a pratelsky, ale proste mi prisel nejisty, pusobil, ze je tam dva dny i s cestou a mozna rovnou po skole. Tak to jsem trosku znejistela, ale uvidime, ono je to asi pro doktora tezky, kdyz me nezna a vidi jen nejake vysledky z jineho CAR, kdyz nema jeste svoje. Jsem zvedava na pristi navstevu.

marietea
23. čer 2010

Jeste jsem se chtela zeptat, zda davaji nejake zpravy, zda proste mate nejake predbezne vysledky, takze vite, jake mate hodnoty hormonu a jak cely IVF cyklus pokracuje. Kam jsem chodila, tak jsem vzdy mela kartu, ktera se mi dostala do ruky a mohla si to vsechno opsat, kouknout se. A pak kdyz jsem sla jinam, mela jsem vlastne vsechny informace. Tak jak to funguje tam? Kdybych sla treba jinam, coz tedy zatim neplanuju, zda budu mit nejake vysledky, zpravu. Bylo by asi blby delat si pri vykladu s lekarem poznamky, abych mela ucelene informace...

ruda
23. čer 2010

vím z doslechu, žee hodě párů po neúspěchu v Brně šli do Zlína a tam se zadařilo, tak přeju jen a jen štěstíííí a úspěch

fiallinka
23. čer 2010

@marietea oni ti dají skoro vždycky zprávu (při ivf určitě, při tom základním vstupním vyšetření nevím), ale když si řekneš, určitě ti ji dají vždycky, to problém nebývá...

a jinak léto neléto, nám se to podařilo v únoru a březnu 🙂

rendas
24. čer 2010

Ahoj holky 🙂

@marietea vítej mezi námi 😉 taky jsem začínala v Brně na Obilňáku a tam mi taky dávali kartu do ruky.....pak jsem přešla do Zlína a doufám že už se to konečně tady podaří 😉 já jsem měla hystero taky s laparoskopií,ale jak píšou holky tak hysteroskopie bude rychlovka a pak šup nato 😉
@lukr gratulace k srdíčku 😉
@monas007 děkuju za povzbuzení a za článeček 😉
@ubrkoska všechny děkujem dává nám to naději 🙂

Hoky tak já furt čekám na mrchu,vypadalo to že se rozjede a nic 🤐 myslela jsem že už zítra pofrčím na kopec 😒 ale doufám že už je tam ta žádost 😉

Přeju hezký den 🙂

monas007
24. čer 2010

@rendas vždyť to znáš, jak se na menzes čeká tak nic a kdy už nechceš aby dorazil, tak je tady 😎 😎 ale možná je to tak lepší, kdoví kde je teprve tvoje žádost 🙄 🙄 uvidíš, že se mrška rozjede a příští týden už budeš zase zvonit na kopci 😀 😀 jooooo a co ta kavárna, už je otevřená ?!

rendas
24. čer 2010

@monas007 no šak právě mrcha jedna mrchovitá 😀 😝 ale už se pomalu začíná rozjíždět tak zítra už ju mám jak na koni....tak jsem brnkla na kopec,ale opět mi zvedla telefon taková trošku zmatená setřička,možná víte o kterou se jedná(moc dlouho tam není)a že prý tam žádost není,tak se šla ptát ještě mudr..co mě má říct....na pojištovnu jsem volala že to opravdu v úterý dávala do pošty,tož nevím....a že si mám zavolat zítra,no jo jenže zítra bych tam musela už i jet 😔 tož nevím jak to dopadne,když už jsem vynaložila tolik úsilí na pojištovně 😀 😀 jinak bych se zkusila domluvit s mudr jestli mě i tak vezme,ale nevím nevím....chjo
v kavárně už jsem minule nějaké lidičky viděla tak asi joooooo

tirtir
24. čer 2010

Ahoj holky po delší pauze jdu na vás mrknout.
Teda vítám nováčky a lukr moc gratuluji.
Ani vás nestačím dočítat.
ruda a mon jde vidět, že vaše děti se mají k světu a tak to má být 🙂
Nás čeká 29 prediko tak mám z toho bobky. Krev na tyto testy mi brali na kopci a plus dalších vzorků, tak jsem zvědavá jak dopadnem.
Holky chtěla jsem se zeptat---vy když jste prošli IVF- tak jste neprodělali syndrom mizejícího dvojčátka???
Mám z toho pořádné bobky páč vždy jednou do týdne zakrvácím a pak mám srdíčko až v krku.
četla jsem o tom články tož nevím.
Doufám, že nám to všechno dobře dopadne.
Jinak pěkný den všem

fiallinka
24. čer 2010

@tirtir ale ty čekáš jen jedno, nebo se pletu?

Jinak do té kavárny chodili naposled ještě v dubnu jen zaměstnanci na oběd a tak jsem se jí nedočkala... byť od ledna vypadala otevřená... a teď mne nebude mrzet, když tam nikdy nepůjdu 🙂