CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

urbisa
8. led 2011

AHOJ HOLKY,PŘEJI VÁM VŠEM AT SE VÁM PODAŘÍ OTĚHOTNĚT,NEVZDÁVEJTE TO.JÁ JSEM SI TÍM TAKY PROŠLA,OTĚHOTNĚLA JSEM PO 4IVF+MEZITÍM1 KET,I KDYŽ JSEM POTRATILA DVOJČATA VE 20TÝDNU,ŠLA JSEM DO TOHO ZNOVU A PO 5IVF SE MI NARODILA DVOJČATA-KLUCI,JE JIM UŽ 5LET.CELÉ TĚHOTENSTVÍ JSEM PROLEŽELA BUD DOMA NEBO V NEMOCNICI,ALE STÁLO TO ZA TO.DRŽTE SE

ejviska
9. led 2011

@urbisa teda klobouk dolu, kde jsi na toto vsechno vzala silu!!!

urbisa
9. led 2011

@ejviska když jsem potratila,chtěla jsem s tím skončit,ale po pul roce mi to nedalo a řekla jsem naposledy a vyšlo to.mateřský pud je silný.Od začátku byly problémy,zaváděli mi 4 embrya,aby uspěch byl větší,ujaly se 3,ale ve 12týdnu jsem byla na redukci na 2,vzhledem k předcházejícímu těhotenství jsem chtěla jen jedno,ale umluvili mě,ted jsem ráda.V těhotenství jsem několikrát krvácela,pak mě ještě ve 20týdnu zašívali,když jsem byla ve 28týdnu tak mi řekli,že v podstatě přenáším,vydržela jsem do 32tg,pak už kluci chtěli ven,měli něco málo přes 2kila,nic to na nich nezanechalo,po týdnu jsem je měla na pokoji,dýchali sami,kyslík nepotřebovali,už to ani není pravda,síla samotná nestačí,je zapotřebí i spoustu peněz a jistota žádná,ale čím více pokusu tím větší pravděpodobnost,že to dobře dopadne,proto všechny vytrvejte a pak se všichni setkáme na dětském dni,co CRM každým rokem organizuje

clloi
9. led 2011

Ahojte holky, tak my zítra frčíme na konzultaci k dr. Slovákové, doufám, že nás pustí na další pokus IUI, máme už 3 měsíce po revizi, tak bych do toho chtěla jít znova 😀 Doma se nám to moc nedaří, mám PCO a bez hormonů je to naprd.

@urbisa tak to je krásné, já měla vždycky z dvojčátek strach, jak bych to zvládala a tak, ale teď po té revizi si říkám, že bych mě to nevadilo a byla bych moc šťastná, kdyby bylo vše v pořádku. Manžel má v rodině dvojčata, vždy po 30 letech 😀 😀

rendas
10. led 2011

@urbisa děkujeme za tvůj příspěvek, vždycky to potěší,když vidíme že se nakonec zadaří, i po takových bojích 😉

@clloi tak zítra u Slovákové tfuj tfuj....já mám týden po té revizi,ještě trochu krvácím, tak jsem zvědavá kdy dojdou měsíčky....tak mě sami nechcou chodit ☹ tak jsem zvědavá....na kontrolu na kopec jedu za týden...a bereš clostilbegyt nebo co??

clloi
10. led 2011

@rendas mě taky nechtěli chodit sami a tak beru utrogestan, dokonce mě ho Slováková nasadila už 16 dní po revizi, vše bylo OK a já měla strach, abych MS vůbec dostala a nechtěla sem pak chodit na vyvolávačku a tak sme dali ten utroš. Clostsyl mně nezabíral, tak stimulujeme na IUI merionalem. Neboj, když půjde vše dobře, tak budeš za cvilku těhu. Chodím do diskuze s holkama po revizi a máme už dvě těhulky a otěhotněly po 1.MS po revizi max po druhé a zatím je vše OK 😵 😵

katyna6
11. led 2011

Ahoj holky,nedávno jsem nakoukla už byla a teď k vám už tak trochu i patřím. 😅 Můžu se přidat a občas k vám do diskuze mrknout?Za 14 dní jsme objednaní do centra,tak jestli můžu,budu za váma chodit na rozumy?Pro začátek,můžete mi prosím někdo říct,jak probíhá první návštěva v centru a jaká je Dr.Slováková?K ní jsme objednaní.Díky moc za odpověď.

pavlina86
11. led 2011

@katyna6 Ahojky neni to tak dávno, co jsme s manželem byly na 1 návštěvě ve Zlíně. Nemusíte se ničeho bát. My teda chodíme k dr. Kovalčíkovi, ale je to moc příjemný doktor.Na 1 návštěvě se vás zeptají jaký máte problém, jestli kouříte, nemoci v rodině... atd. Příklad jak se dá daný problém řešit! A vemou vám oběma krev! Takže v pohodě! My tam jedeme ve čtvrtek na 2 návštěvu, tak jsme na tom skoro stejně!! 🙂Tak se držte!!! 😉 😉

jitunkav
11. led 2011

Ahoj holky, taky se k vám občas přidám, máme domluvenou první návštěvu na únor. Ráda bych se zeptala těch šťastnějších co už mají tohle trápení za sebou: Jak dlouho to trvalo od první návštěvy do prvního ICSI? Asi hned následující měsíc to nebylo co?

evatk
11. led 2011

@jitunkav my jsme byli na první konzultaci v říjnu 2007 a na první iui jsme šli v prosinci 2007, na druhé v únoru 2008 a první ivf v červenci 2008, ale to jen k vůli tomu, že jsem chtěla i tu druhou iui a že jsem před ivf měla umělý přechod 3 měsíce kvůli endometrioze... takže nebýt toho, mohlo by být první ivf již v únoru 2008, resp. kdybych nechtěla iui vůbec, tak třeba v prosinci
záleží, jaké potíže máte, jaké testy budou dělat, zda půjdeš i na laparku, já jsem to tak stihla i s tou laparkou v listopadu 2007

ivus16
12. led 2011

@jitunkav no hned ten další měsíc to určitě nebude. Musíte projít různým vyšetřením, aby zjistili, kde je problém, tobě vezmou krev na hormonální profil (1-2den menstruace) a partnerovi vyšetří spermie, pak se dlouho čeká na výsledky krve (cca 4-6 týdnů), spermiogram je ještě ten den. Možná vás pošlou i na genetiku a tam se na výsledky taky čeká. Nevím jak to probíhá při ICSI, to mě nedělali.
My byli v centru poprvé začátkem ledna minulého roku, první ivf-nativ březen (neuspěšně), pak chvilku pauza, červenec laparoskopie a začátek září 1.IVF a to už se podařilo, měli jsme velké štěstí 🙂. Takže držím všem novým holčinám co chtějí mimišo hodně štěstí 🙂.

lukr
12. led 2011

@jitunkav Ahoj,ono hodně závisí na tom jaká vyšetření už máš za sebou.Já jsem měla všechno už před návštěvou,tak jsme se hned dohodli na dalším postupu a sepsali žádost na schválení pojišťovnou.Pak už jen čekáš na měsíčky.Začali jsme v listopadu,v prosinci do toho vlezly vánoce,takže jsme začínali v lednu.
Všem novým i těm známým držím moc palce,aby se co nejdřív zadařilo.

jitunkav
12. led 2011

Ahoj holky, díky za informace. My za sebou máme pouze vyšetření spermiogramu, které právě nedopadlo nic moc. Mě žádně speciální vyšetření nedělali, takže předpokládám, že to bude nějakou dobu trvat, než se to rozběhne. Ale děkuju všem za radu 😉

clloi
12. led 2011

@katyna6 ahoj, vypíšete dotazník, zeptají se na rodinnou anamnézu, na to, jak dlouho se snažíte, udělají UTZ, vezmou ti krev na hormonáloní profil, manžela poslali na další návštěvě na spermiogram( před ním se doporučuje aspoň 4 dny pauza v sexu) a vzali mu taky krev. Mě tehdá zjistili PCO, objednala sem se na laparoskopii vejcovodů(zjištění průchodnosti), která naštěstí dopadla dobře. Před IUI sme si nechali udělat ještě gen. testy. Možná sem na něco zapoměla 😵 Dr. Slováková je skvělá, chodíme k ní taky a vždy od ní odcházím v dobré náladě a dokonce i manžel tam se mnou rád chodí...a to nemá rád doktory 😀 Vždycky nám dokázala dobře poradit a pozitivně mě naladit, já si na ni nemůžu stěžovat. Je taková dobře ukecaná, takže se sní dá pěkně pokecat 😀 😀 Nabídne Vám 3 možnosti léčby, buď to zkusit nějaký čas léčbou clostybegydem + UTZ, nebo intrateurinní inseminaci( IUI), to už se stimuluje injekčně hormonama tam je šance asi 12-15%, nám se podařila napoprvé, i když to pak nedopadlo. Teď v únoru se chystáme na druhý pokus. Potom je IVF. Já sem zjistila, že je taky důležité se zbytečně nestresovat, všechny se dočkáme toho mrňousa 😀 😀

ejviska
13. led 2011

@katyna6 dr. Slovakova je super 🙂
@jitunkav my byli na 1. konzultaci v cervenci a prvni IVF bylo v rijnu ( neuspesne ), ale myslim by se stihlo i v zari.
Pokud vam budou delat imunologicke vysetreni, tak to trva tak 3 tydny.
A doporucuji si trosku precist na jejich strankach ( nebo Gest ma moc pekne stranky ) o co vlastne jde, jake jsou moznosti, protoze pokud vam bude vsechno vysvetlovat od nuly dr., tak budete mit hlavu jak balon ;)

evatk
13. led 2011

@katyna6 slováková je super ženská, normální, žádná fiflena, já si ji nemůžu vynachválit

katyna6
13. led 2011

Ahoj holky,všem vám moc děkuji za odpověď 🙂
@clloi -jsem zvědavá,jaké možnosti nám nabídnou.Clostyl.nevím,ten jsem měla už u svýho gyn,dr.a efekt žádný 😖 .no,uvidíme,v čem bude problém.Poprvé jsem otěhu po půl roce,i když to dopadlo špatně a teď už víc než rok nic ☹ .Ms pravidelná,ovulka taky,jsem fakt zvědavá,na co přijdou?

clloi
13. led 2011

@katyna6 neboj, určitě to nebude nic vážného. Je to zvláštní, ale při prvním IUI tam se mnou byla holka, měla už jedno dítě z jednoho manželství, její manžel taky, ale jim se nedařilo, říkala, že žádný problém u nich nenašli, že prý to může být hodně psychikou, tak moc chcou a ono to nejde. 😒 Nikdy sem na to moc nevěřila, ale něco na tom asi bude. Psychika je opravdu těžký soupeř. Držím pěstičky a neboj, Slováková je opravdu super ženská. 😵

ejviska
14. led 2011

@katyna6 a mela jsi pri clostilb. i Pregnyl? Gynekologove ho casto nedavaji a on spousti ovulaci. Po clost. tam narostou foliky, ale jeste aby ta ovu probehla, na to je prave injekce Pregnylu.

lilisa
14. led 2011

@katyna6 tak Slováková je sympatická. Ale co se týče přístupu v CARU to stojí zaprd. Teda aspoň co se týče těžších diagnóz. Chodíme tam 2 roky, a manžel má špatný spg, musela jsem si vyžádat HP, kultivaci... nic z toho nedělají.Nepátrají po příčině kde je chyba. Hned chcou peníze na IVF atd. Sama jsem se o tom přesvědčila ☹
Včera jsem byla na konzultaci až v Praze u androloga a ten se teda velice divil. Manžel špatné hormony (ve Zlíně tvrdili že OK), a taky zánět (ve Zlíně tvrdili že je to OK). přecházíme jinam... moje špatná zkušenost. Taky mám spoustu kamarádek, co utíkají. Ale tomu, kdo má lehčí dg třeba pomůžou 😒

katyna6
16. led 2011

Hezký večer,tak jsem zase v rychlosti přišla kuknout 🙂
@ejviska -folíky mi kontroloval pořád,to bylo ok a Pregnyl jsem měla jednou.
@lilisa -o tom jsem taky přemýšlela,jestli z lidí v "první řadě"jen netahají peníze.Ale o žádném zásadním problému zatím nevíme,už jednou se nám podařilo otěhu,i když to špatně skončilo,tak tím víc jsem zvědavá,co nám zjistí a hlavně poradí?

ejviska
16. led 2011

@katyna6 foliky se musi kontrolovat UZ, jestli vubec reagujes a aby tam nebyly cysty, ale to nesouvisi s ovulaci. Na ni je ten pregnyl. TAk jsem to myslela, ze je dulezity. Foliku tam muze byt kolik chce a ovu nemusi probehnout.

ivus16
17. led 2011

můžu se zeptat trochu z jiného soudku, někoho, kdo už tady byl těhotný a nebo zrovna je. Bolí mě v podbřišku. Měly jste to některá? Je to takové píchání a tlak s menšíma přestávkama, hlavně na pravé straně, už to bolí od včerejšího večera. Sem si četla pár stránek co by to tak mohlo znamenat, někde píšou, že roste děloha a někde počínající stahy a porod (neboli potrat) nebo slepé střevo. vzpomínám, že jsem takové bolesti měla už dřív, ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost. U svého gynekologa jsem se o tom u dřív zmínila, ale neřekl na to ani slovo, tak nevím. Zítra jdu na těhotenský kurz tak se tam naší paní sestřičky zeptám. Jinak mějte se všechny krásně 🙂

ejviska
17. led 2011

@ivus16 me takto bolelo bricho, ale az v 25 tt cca. Bylo to hrozny, tak jsem byla u dr. a ten mi rekl, ze to se jenom zvetsuje deloha a pribyva tam rychle plodova voda, pry je to fyziologicke. Ale radsi se zeptej. 😉

jitunkav
17. led 2011

katy a manžel byl na spermiogramu? Nám se to taky jednou podařilo, ale skončilo to revizí a teď už dlouho čekáme a nic. Manžel má špatný spermiogram (ale podle doktorů ne nejhorší). Jak dlouho jsi po revizi? Zajímalo by mě, jestli máte větší trpělivost než my, a jak dlouho to zkoušíte??? Já jsem byla na revizi v červenci a před tím jsme se snažili půl roku.
Taky mám trochu strach,aby nám hned nedoporučili nějaký zákrok, jen aby z něj měli peníze... 😖

katyna6
17. led 2011

tak jsem ještě honem přišla mrknout 🙂
@jitunkav -můj.gyn.dr.dělal příteli jen orientační spermio a to mu vyšlo hodně dobře.Na revizi jsem byla 9/09,od listopadu 09 se snažíme.Předtím jsem otěhotněla zhruba za půl roku,ale v 10TT zamlklé těhu a revize.teď už víc než rok nic. ☹ Možná bych nějaký ten měsíc,ještě vydržela čekat,ale za chvíli mi bude 35,což už se mi na první miminko zdá celkem dost.

clloi
17. led 2011

Ahojte, nás Slováková seznámila se všemi postupy i cenami těch zákroků a pak to nechala na nás. Sme rozhodlí zkusit všechny pokusy IUI hrazené pojišťovnou a pak teprve IVF. Samozřejmě záleží na diagnoze, někomu IUI nepomůže( špatný spermiogram, neprůchodné vejcovody) a pak se samozřejmě musí rozhodnout pro tu dražší metodu, ale i utěch záleží na použitých lécích, někdo dobře reaguje na léky hrazené pojišťovnou a někomu nezaberou a musí šáhnout po lécích, které se musí doplácet a tím se to prodraží. A jak říkám já, CARu je dost, tak když je někdo nespokojen, tak ať zkusí jiný 😵 je to určitě lepší, než být někde, kde Vám to nevyhovuje.

fiallinka
19. led 2011

@katyna6 já jsem si říkala, že to možná zkoušíte moc brzo, že se klidně může podařit 🙂 i přirozeně, ale když píšeš věk, tak chápu, že se ti nechce čekat. Jo, ale na té fotce teda vypadáš tak o 20 let mladší 🙂

Jinak já bych řekla, že ona ta většina CARů směřuje k rychlým výsledkům, navíc asi počítají s tím, že většina lidí k nim jde po delším snažení a vyzkoušení všeho možného, takže často opravdu nabízejí jen iui a ivf... a až pokud to nevychází, tak to řeší podrobněji... u nás byl tak špatný spermiogram, že nic jihého než ivf nešlo, ale jinak si myslím, že prostě než tam člověk jde, stojí za to si nastudovat a přečíst, co to jde 🙂 a ptát se a případná vyšetření požadovat...

katyna6
19. led 2011

@fiallinka -ta fotka je sice víc než rok stará,ale děkuji 🙂 .Kdyby mi bylo třicet,v klidu bych ještě rok počkala,to jo.Vám k miminku taky pomohlo centrum,nebo to obstarala příroda?. Já už před tím příštím týdnem začínám být lehce nervozní,ale víc asi zvědavá,co se tam bude dít 😀 Ale ta myšlenka na mimčo je silnější než jakýkoliv strachy,no,znáte to asi všechny,co vám budu povídat 🙂 Hned jak budu vědět první výsledky,přijdu zahlásit 😉

katyna6
19. led 2011

@fiallinka -jj,už vím,přečetla jsem si to pořádně 😀 O možných způspbech léčby něco natudováno mám,tak uvidíme.