CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ruda
17. srp 2009

ahojky delfi....já měla jen samé hodné lidičky....naštěstí, bo i tak je to teda záhul pro tělo i psychiku..moc mi pomohli, až se mi někdy po té péči zasteskne.. 😉
Ty se tam na něco chystáš? nebo už jsi někdy byla?

delfi07
17. srp 2009

ahojky rudi - no už tam nějakou dobu chodíme, ale tak mě chytla pověrčivost, že jsem mezitím skoro přestala psát na Koníka 🙂 byli jsme teď nakonec (po jiných zbytečných pokusech) na ET po IVF , tak do středy nějak vydržať, no jo no 😨 to je krásné, že vám se zadařilo - vlastně za chvilku si budete moct pořídit takové fotečky, jako mají oni na stěnách od té známé fotografky miminek - vždycky jsem se na ně dívala

lucik32
17. srp 2009

Tak já jsem dnes přežila první den v práci po dovolené. Myslela jsem, že mě z toho klepne. Udělala jsem hoďku a půl přesčas a víc ani ťuk. Zítra to bude asi stejný blázinec.

Rudy, jsem jim moc vděčná, že exestují takové hodné holčiny, že do sebe nechají píchat hormony a pak píchání do vajičníků, aby nám bez vajíček pomohli k miminku. Moc doufám, že se nám to s dárkyní povede.
Fialinko, taky chceme Karolínku 😉 Nádherné jméno.

lucik32
17. srp 2009

A jak jsi Fialinko vůbec dopadla?
A co Maendy?

milana7
18. srp 2009

Ruda /30 let/ 2,5 snažení , špatný SPG, hlavně pohyb a morfologie, já o.k. 1 IUI neúspěch květen 09 IVF-ICSI , zavedeny 2 embrya, jedno se drží , genetika v 13tt o.k.

Kača/27/ snažení 2,5 roku 1krát UII neuspěch,1 a 2 IVF neuspěch,květen 09 3.IVF

Renda /31/ snažení 6,5roku,špatný SPG,já o.k. 6*IUI,1*IVF+ICSI,1*Nativ+ICSI(KO 7.5.09)

Maendy /26 / 3 roky snažení 2x stimulace glost+ Pregnyl,1xIUI,kontrola Zlín srpen

Lesis /28 let/ 3/4 roku snažení

Lucka /28 let/ 2 roky snažení, (špatný SPG-malo pohyblivých, já-anovulační cykly) 3x stimulace Clostilbegyt+Pregnyl, 1. IVF-ICSI (07/09)

Etra/34/ snažení 1,5 roku - 2 IVF Olomouc, 1 kryotransfer Ol; poté pauza, 3.IVF- ICSI Zlín - negativní;KET 14.8. - 3 embryjka

Milana7 /27 let/ 1,5 roku snažení, PCO, horší spermio, 6 měsíců clostil, teď menopur, červenec 1. IUI - nevyšlo, asi září IVF ICSI

Baruska/26/ 1 rok snažení, já O.K., špatný SPG, červen IUI-neúspěch, srpen IVF-ICSI

ruda
18. srp 2009

Ahojky Delfi, myslíš Anne Gedes? ta fotí nádherně, u nás vedle ve vesnici je taky šikovná holčina, má to jako koníčka, tak určo využiju, děti rychle vyrostou , tak ať jsou vzpomínky...
mil díky za pousnutí tabulky, je víc přehled..
Zítra jdu na kontrolu, tak držte palečky, ať jsme v pořádku.. třeba uvidí, co to bude, i když ten UZV není tak dokonalý jako na genetice..

baruska.p
18. srp 2009

Ahoj hoky, Rudy, tak to na tebe budu zítra myslet, ať jste oba v pořádku. Já dnes byla na kopci a domluvila jsem si na pátek odběr vajíček, tak se celkem bojím, i když jste psaly, že to nic není, stejně mám strach, když jde člověk do neznámého. Kéž by to teď vyšlo.

ruda
18. srp 2009

barušku, budu na tebe myslet, v pátek jedu zřejmě taky do Zlína,ale na polikliniku dělat triple testy.
Neboj se ničeho, slastně usneš a pak ti jen přijdou říct výsledek, paní embryoložka byla moooc milá, jsou tam 4 a jen baby.Držím moc palce na velký počet a dobrý spermio a vůbec na mimi v bříšku, klapne to , uvidíš....byla jsem stejný případ, dokonce SPG bylo nejhorší ze všech a ICSI jich oplodnilo 26 kousků 🙂 hlavně, že mamina je v pohodě, uvidíš, je to tutovka...

baruska.p
18. srp 2009

Díky Rudy za podporu, hodně to pro mě znamená. Dnes mě paní doktorka řekla, že mám na každé straně kolem 8 kousků ,ale že ten jeden vaječník, je trochu víš, tak uvidí, jaký tam bude přístup. Když jsem si četla ten tvůj příběh, tak můžu říct, že jsme si hodně podobné. Tak snad tě budu následovat i nadále a teď to vyjde jako tobě. 🙂

ruda
18. srp 2009

to si piš, že to i vám vyjde, ve Zlíně jsou šikovní a pravý vaječník mám taky někde vzadu v nedohlednu a původně jsem čekala 14-18 vajíček a vidíš, bylo jich 29 a 26 oplodněno...neboj, to bude pohodička....

etra
18. srp 2009

Rudo a máte nějaké zamržené? Kolikrát si byla na ivf?

kaces
19. srp 2009

Ahojky holky Rudy tobě ve Zlíně na té genetice neřekli co to bude?Ale vy jste byli na poliklinice,že?nám to bez rozmýšlání řekla.Už se i konečně začínám trošičku kulatit.Já jdu ke svojém doktorovi až příští čtvrtekdneska ti držím pěsti at je vše ok.
Baruš neboj každá sme si tím prošla není to nic hrozného a už jen tá představaže ti pak dají mimka do bříška tak je krásná.přeji ti moc moc štěstíčka at se ti to podaří. 🙂

ruda
19. srp 2009

ahojky pořád čekám jako na trní, kontrolu mám až o půl třetí...
etra máme 13 sněhuláčků....a byla jsem 1x IUI a jednou IVF-ICSI a to klaplo...
Kači neřekla nám nic, jen mám dle UZV posunutý termín o týden dopředu ze 14 na 7 únor 2010, jak jsi je měla velké??já 6,67cm

delfi07
19. srp 2009

ahojky, Rudi, tak co nového?
Baruško, přeju hodně štěstí, to půjde, uvidíš, jsou tam šikovní
u nás by to zatím naštěstí! docela šlo, ještě ale tak dva týdny do pořádného ultrazvuku, tak doufáme, že to vydrží, stát se může kdeco, tak se snažíme dělat, co můžem
jinak tady je pár docela hezkých snímečků http://www.annegeddes.com/

ruda
19. srp 2009

delfi díky...kontrola dopadla dobře a jsme pořád o týden větší, nějak nechápu, jak to, když se termín oplodnění přesně ví...asi jsem byla při IVF už týden přirozeně těhule 😀 a nebo to bude obr...já i můj manža jsme byli čtyřkilový...uf.

ruda
20. srp 2009

dneska nikdo??? pěkný večer všem...

delfi07
20. srp 2009

až teď 😉 tak hlavně že se tobě a miminku daří dobře - hlavně že na všechno existujou ty přesné tabulky 😀 tak co, někdo jim musí ten průměr trošku rozhodit, miminku se asi všechno líbí, tak se rozhodlo nadehnat, co to dá 🙂

ruda
21. srp 2009

😀 malý rychlý sumo??? uvidíme...pěkný den..

etra
21. srp 2009

Ahoj holky, vidím, že jste v pohodičce a narůstáte!Tak jen tak dál 😉 Hezký pátek!

ruda
21. srp 2009

😎 dnešek byl krááááasný....

baruska.p
22. srp 2009

Ahoj holky, tak se hlásím po punkci oocytů. Vzali mi jich 25, a z toho bylo 18 zralých a z nich 16 oplodněných. Také mě doktorka řekla, že mám podezření na hyperstimulační syndrom, tak jsem se chtěla zeptat jestli s tím nemáte některá zkušenost. Břicho mám jak balon, a sestra mi ve Zlíně řekla,jen že můžu paralen. Prosím poradtě, kdo jste s tím měli také nějaké zkušenosti. Díky a papa.

ruda
22. srp 2009

Ahojky Baruško, tak to nejdříve gratuluji, to je teda krásný počet... OHSS jsem měla II. stupně, ale až po ET asi za dva dny, břicho jako v 5měsíci těhu a pok i dušnost, bolesti...po ET jsem měla jít na krev a kontrolu po 14ti dnech,ale hyperstimulák mě tam dohnal už po týdnu, pro potěchu ti můžu říct, že čím je OHSS horší, tím pravděpodobněji je holka těhu, protože HCG brání vstřebání té vody.. já teda po týdnu už měla těhu potvrzené z krve... , pak mě museli sledovat, ze začátku 2x týdně, abych nemuslea do špitálu, nakonec mi z břicha spodkem velkou jehlou vytáhli tu vodu ven, protože měl být víkend, no nic moc,ale to zvládneš. Je prevence, to je moooc důležité, strašně moc musíš pít... 4litry denně a víc, jinak bude zle a skvělé jsou bílkoviny, to znamená jogurty a maso... odpočívej a klidně raději v sedě-polosedě, bude se ti líp dýchat, kdyby se to zkoršovalo, okamžitě k doktorovi, jasné... teď máme na jiné diskuzi holčinu, čeká dvojky a ležela s tím na jipce, vytáhli jí z plic 20litrů vody, to není překlep, měla to děsné, nechci strašit,ale upozorňuji, že se to nesmí podcenit a jak tomu lze zabránit nebo půběh zmírnit... drž se a napiš, jak je...kdy máš ET??? PIJ a bílkoviny!!!

baruska.p
22. srp 2009

Ahoj Rudy, díky za rady, i když mě některé dost vystrašily. Včera po tom zákroku mě bolelo břicho i podbřišek, dnes už je to trochu lepší ,ale to břicho mě pořád bolí. Snažím se hodně pít, ale připadá mi, že už to nemám kam nalívat, že každou chvílí prasknu. Naliju vrchem a spodem vyteče, jsem jak průtokový ohřívač. Et by měl být ve středu, tak uvidím, co mi tam řeknou, jestli vůbec ten Et proběhne a nepřenechá se to až bude po všem. Tak jsem to četla na netu, že to tak dělají.

ruda
22. srp 2009

Ahojky BArčo, promiň já tě nechtěla polekat,ale když budeš OHSS brát s respektem a zavčas bojovat, tak to bude dobré...
jen musíš hooodně pít a ty bílkoviny, aby to nebylo tak zlé, protože, tak bude OHSS moc rozjeté tak se možná ET posune, jak sama víš... vím, co prožíváš, není to příjemné,ale uvidíš, že to zvládneš.. doktoři tě zkouknou, vezmou krev a na UZV uvidí kolik vody v břichu je a prohmátnou tě a rozhodnou..tak to zkus do středy ovlivnit..já pití v tom období už nemohla ani vidět,ale tím, že jsem na sebe byla přísná a dělala, co mi řekli,vše dobře dopadlo a nemocnice mě minula... neboj, trošku víc straším, aby jsi to brala vážně,ale bude to dobré..drž se K

katina7
23. srp 2009

Ahoj holky,nemáte některá zkušenost,že vám zjistily těhotenství,ale pořád jse špinily a bolelo vás břicho?Prvních 14.dnů nervy z testů a teď,když zjistily těhotenství mám každý den nervy,že mě pobolívá břicho a špiním cronon.Vždycky to ze mě vyteče a nechce to přestat!! máte někdo zkušenost?? dík

baruska.p
23. srp 2009

Ahoj Rudy, jsem na sebe přísná, ale opravdu jsou ty 4 litry hodně, ale dodržuju to. A když ti tu vodu z břicha vysály, už to bylo lepší? Odsávaly ti ji v nárkoze, nebo za vědomí. Kdyby tu vodu z břicha neodsály, kam by se ztratila?Vím, jsou to trochu odborné otázky. Díky a papa Barča.

etra
23. srp 2009

Baru, já měla OHSS 2.stupně...opravdu jsem hodně pila a ve se uklidnilo. Chce to klid na lůžku a mít pořád petku u postele 🙂 Uvidíš, že to bude dobrý. Tekutinu z těla odsávají při nárkoze hned u OPU...

Jinak hlásím, že jsem dnes testla, i manža už byl nedočkavý, bohužel žádná radost se nekonala...

baruska.p
23. srp 2009

Ahoj Etra, tak to je mi moc líto, ale ještě to pořád není jisté, dokud to nepotvrdí doktor z krve. Piju, ležím, ale už mě to nebaví. Už když jsem stimulovala mě začal bolet podbřišek, a hned po punkci doktorka říkala, že mám větší šanci OHSS mít, že mám hodně pít a jíst bílkoviny. Manžel mě opatruje jako oko v hlavě, břicho mám nafouklé jak v 5 měsíci. ET má být ve středu, tak snad to nějak vydržím. Uvidím jestli se ET vůbec uskuteční, jestli to raději neodložíme.

ruda
23. srp 2009

baruš, tak já to měla až třetí den po ET, po odsátí se mi ulevilo ale ne hnedle postupně tak na druhý den, dělali mi to zaživa, protože anesteziolog už tam nebyl a ještě nadvakrát, bo jsem se málo vymočila, nic příjemného,ale dalo se to vydržet, žádná katastrofa, jeden bodanec do spodku....
jinak ta voda se vstřebává,ale pomaloučky , je nutné ji buď vstřebat, léky a pitným režimem nebo odsát a nebo podávat bílkoviny v infuzi..neboj, to bude dobré..
Etra, tak to mě moc mrzí,ale ještě nehaž flintu do žiita, radost být může..
Ahojky Katina, shodou náhod jsem ti před chvílí na otázku odpovídala na žirafkách..mějte se K

etra
24. srp 2009

Ahoj holky, jak je Baru? Jsi na tom lépe?
Já užívám posledního volného dne, zítra už budu pilně pracovat, nebo jen pracovat, nebo dělat, že pracuju 😀 😀 😀
...na zítřejší ráno jsem si schovala druhý testík, stejně bude zhnuseně vstávat už půl šesté, tak se dorazím testem a nový školní rok může z "úsměvem" začít..

Přeju všem koníčkářkám náááááááááádherný den!!!!!!