CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

aja8
26. led 2010

Ahojky holky, tak ja hlasim, ze zitra nebo ve ctvrtek by mela dorazit mrska, ale stimulku asi nezacnu, nebot mam nejake problemy s mocakem ☹ ..budu muset jeste zavolat doktorce Slovakove, co mi na to rekne..uz jsem myslela, ze to budu mit za sebou a asi se to zase prodlouzi..ach jo..
jinak fialli, taky drzim peste, at to zitra vyjde.. 😉

h.jitka
27. led 2010

ajo, tak to je smůla.
fial, tak si dnes s chovancem "užij". ať je úspěch zaručen. je potřeba být pozitivní už od začátku. 🙂

fiallinka
27. led 2010

Jituš, splodilili jsme je už před dvěma lety, teď už to asi tak horké nebude 😉 😀

ruda
27. led 2010

myslím na fialku!!!! a držíme s Rudlou palce... a všem ostatním taky... stav stále 2v1

pajka00
27. led 2010

ahoj holky....tak se zase hlásím po delší době.....v pondělí jsem měla odběr vajíček....6 kusů🙂, 4 oplodněné a zítra jdu na transfér🙂 Chodila jsem k Horváthovi...ten jak víme odešel, tak si mě vzal Rumpík....byl tam za celou dobu 2x, takže jsem chodila k Chovancovi..Musím říct, že je mi hrozně sympatický-nevím proč....ale působí na mě tak zvláštně.....A navíc-dělal mi i OPU...absolutně bezbolestně-já vím, že jsem to prospala, ale potom žádné špinění, žádné bolesti-prostě super. Volala jsem si ještě i dnes, jak se daří embryjkům a Dr.mi řekla, že se na ně každý den nedívají, že je nechávají v klidu, aby se mohly množit....a že mám přijet v ten čtvrtek a uvidí se a udělají mi transfér.. eventuelně něco zamrazí. Já budu šťstná, když se z těch 4 udrží 2, aby měli co dát do mě...Noo takže jsem napjatá jak kšandy.
Vidím Rudy-že se ti to už krátí🙂Tak držím moc palce, ať máš porod nato šup🙂 A co doporučuju...jestli máš zavařené broskve, meruňky nebo něco se šlupkama....vem si to sebou a hned jak budeš moct si dej....aby se ti dobře šlo na velkou po porodu🙂Protože je to potom fakt problém 😉

monas007
27. led 2010

pajka00 zítra na tebe budeme myslet !! neboj embryjka se pěkně vyvinou a pak rovnou k mamince do bříška, aby se mohly zavrtávat 😉 🙂 já taky chodila k dr. Chovancovi a byla jsem s ním opravdu spokojená !! tak hezky odpočívej, hodně tekutin a jogurtíků a zítra ti přeji co největší bojovníčky 😀 😀

ruda tak koukám, že se Rudíkovi u tebe líbí 🙂 🙂 tak to určitě ještě chvilku v bříšku vydrží !!

a copak ta nase KACES ?! ta už 100% musí chovat !!

aja8 to je jak naschvál, že ?! člověk čeká a čeká, ale uvidíš co ti řekne doktor !!

fiallinka mooooooc držíme pěstičky 🙂 🙂

ruda
27. led 2010

pajko díííky moooc, naštěstí problémy se zácpou nemám, tak snad to bude i porodu v pohodě i když záleží, jak mě seštupují...brr, jen ta představa... nechám si pak dovést, nej jsou asi švestky ne? zítra se drž a hurááá do těhotnění, zítra vlastně budeš nepotvrzená těhulka, tak tfuj tfuj tfuj
taky si myslím, že Kačka chová, snad je vše v pohodě, možná je už i doma,ale nestíhá, je toho moc se dvěma prcky, nebo se ještě sluní v inkubátoru... ona se nsad ozve a nevykašle se na nás...
tak je tu živo dnes fialka, zítra pajka, tak to má být, pořádné naděje a výsledky 🙂

pajka00
27. led 2010

Nejde o zácpu rudy,ale o to, že po porodu a sešití tě bude bolet kde co....a kdybys měla trošku zatlačit-protože do 3dnů bys měla jít na velkou....tak budeš vidět všechny svaté🙂Já vím, že je to takové téma......ale jen mluvím z praxe🙂Mně do porodnice přinesla starší kamarádka broskve....protože sama věděla-jaké to je a při druhém porodu už jsem si brala zavařeninu sebou🙂))Tak jen taková zkušenost.
Noo...jsem napnutá jak šráky-jestli to vyjde!
Joo ještě jsem se tě chtěla zeptat, když vím, že jsi byla na IVF.....muselas mít plný močák při transféru? Dočetla jsem se, že někde ho chtějí-aby prý líp viděli dělohu-ale mně nic takového neřekli...Ono je to v každém CARu jiné....tak jen tak se ptám. A nechala sis zavést 2 embryjka a chytilo se jedno?Teda....že se chytilo-víme,že?🙂)

pajka00
27. led 2010

Ještě něco...dávali ti po transféru neschopenku?Já ji nechci....jen si vezmu v pátek řd a v pondělí půjdu do práce, tak jenom, jestli to vystavují automaticky nebo se napřed zeptají.

monas007
27. led 2010

pajka00 na neschopenku nemusíš nastoupit, to záleží opravdu jen na tvém rozhodnutí !! ale většina z nás tuto možnost asi využila, ať už z důvodu, že má někdo náročnou práci nebo chce opravdu jen odpočívat a dodržovat klidný režim celých 14 dní a pak i celého těhotenství 😀 😀 !!

pajka00
27. led 2010

Já si neumím představit,že bych byla celou dobu doma..Ne,že bych byla takový wokoholik...to opravdu nee🙂, ale co doma celé dny?Jo, mohla bych si číst,dívat se na TV a odpočívat....ale celou dobu?Já mám klidnou práci v kanclu,jsme tu jen 2, zbytek na provozu-takže fakt klídek....Navíc musím po neděli udělat výplaty a myslím, že je mi jedno, jestli sedím doma nebo v práci.Budu se šetřit samozřejmě,nic tahat atd....ale do práce zatím půjdu🙂 Jasně,že pokud bych měla jen trochu fyzicky náročnou práci, vůbec bych o tom nepřemýšlela a hned šla na neschopenku.Šéfové vůbec netuší, že jezdím na IVF...ti by zírali, kdybych jim přinesla zítra neschopenku🙂)

monas007
27. led 2010

pajka00 já mám třeba náročnou práci a ještě jsem chodila na směny, takže jsem si vzala neschopenku i na stimulaci !! bylo to pro mě tak lepší a nemusela jsem se od začátku stresovat v práci !! ale pokud děláš jen v kanceláři a máš tam svůj klídek, tak se to určitě dá zvládnout 😀 😀 znám spoustu holek co chodí taky celou dobu těhotenství do práce 🙂 🙂 mně už to ani nějak nepřijde, že jsem celý den doma !! na všechno mám spoustu času a hlavně nemusím ráno vstávat 😀 😀 a taky vzhledem k tomu, že práce u nás moc není a omezují se provozy, tak jsem na tom i líp !! hlavně finančně 😉 🙂

pajka00
27. led 2010

No tak to je monas jasné-na tvém místě bych to udělala úplně stejně. Určitě to pro tebe bylo lepší a teď-jak tak vidím, že se zadařilo-tím líp, že nemusíš ráno vstávat🙂Tak se drž,ať je vše OK. To nevstávání ti fakt závidím 😉

monas007
27. led 2010

pajka00 taky jsem si nejdřív myslela, že si tou neschopenkou jen pokazím výplatu 😀 😀 ale ze dvou jedničkových blastocyst se jedno chytlo tak jsme moc rádi !! a aspoň mám spoustu času brouzdat i po netu a vyhlížet vybavičku pro našeho miláčka 🙂 🙂 ty si necháš zavést jedno nebo dvě ?! vidím, že děti už máš odrostlejší tak dvojčátka by jsi zvládla 😀 😀

ruda
27. led 2010

pajko ani jednou jsem nemusela mít plný močák, naopak jsem se před každým výkonem byla vyčurat a je mi jasné, že tlačení po porodu bude s hvězdičkama...ble, snad se brzo zhojím a nebudu moooc sešitá a snad budu DOBŘE sešitá....
jojo zavedli nám dvě super embryjka, všichni se divili, že chceme dvě, byly dost kvalitní, vybíralo se z 26 kousků a embryoložka i doktor to moc rádi neviděli, mám dost úzkou pánev, z počátku byly dutinky dvě,ale tělo mělo rozum a prostě vybral jen šampiona Rudlu a druhému se ani srdíčko neobjevilo.. Dr. byl rád, já to obrečela,ale teď mu dávám za pravdu, se vším je to lepší, nemusím rodit dřív , já bych těhu asi trávila v nemocnici, bydlím ve 3 patře bez výtahu, hlídání by bylo složitější, chci po roce a půl do práce... prostě teĎ vidím, že to bude lepší postutpně a ještě se možná někdy mlůžu těšit na druhé těhui a bříško a to všechno..,ale tehdy jsem to oobrečela, Dr. říkal, že by mě přemlouval k redukci, zabít bych ho ale nikdy nedokázala, jestli u druhého bubu muset jít do IVF, už dám jen jedno...prostě to tak mělo být, tělo si to rozhodlo samo...
PN ti nikdo nutit nebude, záleží i na tom, co děláš.. já měla na stimulaci dovolenou a po transferu hned PN, i kdybych otěhotněla přirozeně šla bych hned na PN, mám rizikové povolání a jsem ráda, že to tak bylo, jsou to stresy a záhul pro organismus a první trimestr jsem prostě prospala , už jen kvůli miminku si myslím, že to bylo fajn a nenudila jsem se..byla jsem hlavně v klidu a dávají neomezené vycházky, což je prima a nikde jinde ti je nedají, když pak půjdeš na PN později od svého gyndaře, pravděpodobně neom,ezené nedostaneš a to je pak peklo, takto jsem měla prostě dovolenou, klídek a čas jen pro sebe a miminko, jojo to vstávání v pět a noční šichty a tahání se a infekce a stres ... fuj po práci se mi nestýská, užívám si a surfuju a zařizuju a hýčkám sebe a bříško... pak už budu makat až do důchodu a až na začátek,teď nemám o moc míň peněz než jsem měla v práci..teda teĎ mateřská bude horší a pak krutý rodičák,ale.. nevíte nechají teda tu mateřskou po staru? něco jsem zaslechla... teda jsem se rozepsalaa,,,

pajka00
27. led 2010

Nechám si zavést 2 embrijka....a budu šťastná, když se uchytí aspoň jedno..přece jenom, už mám vyšší věk a uchycení a všechno je složitější....Přemýšlela jsem i o 3 (pokud z těch 4 co mám oplozené budou),ale asi nechám jen ty dvě protože-co kdyby se uchytily všechny 3?🙂)to je už risk pro všechny, takže 2 určo. Navíc-už mám po 2 porodech-tak vím, co to obnáší vychovat mimčo od oplození až do puberty 😀
Já jsem normálně při stimulce chodila do práce.....a po OPU jsem byla doma jen den OPU a pak jsem šla hned do práce, protože mi vůbec nic není.....no a po transféru si beru den dovolené +víkend a pošupu zase do práce. Jak jsem říkala-sedím si v klidu v kanceláři...tak jsem v klídku. Navíc-dělám výplaty....a hned v pondělí je prvního-tak nevím, kdo by je tu dělal..to bych stejně musela já do práce je udělat. Takže-pokud se mají uchytit,tak se uchytí mimíšci🙂
Rudy u tebe je asi fakt lepší,že se uchytilo jen jedno, aspoň si to všechno vychutnáš ještě jednou🙂 Já když jsem čekala dceru-tak jsem si přála, abych čekala dvojčata....naštěstí se nepovedlo-co teď s třema dětma rozvedená...tak se můžu těšit na třetí dítě až te´d🙂

sarri
27. led 2010

Rudi, mateřská je snížená a v debatě na ČT 24 říkali, že se asi vrátí na rok 09, ale až v r. 11 😠 šmejdi
Docela mě to štve - peníze mám jak při jednom dítěti a protože jsem měla zkrácený úvazek kvůli studiu, tak po té smršťovací kúře budu brát kol. 8000, což je skoro 3000 dolů. To nám nestačí ani na bydlení. Nejen, že člověk kupuje potřeby pro děti, ale taky vydá mnohem víc za energie - dřív nebyl věčně nikdo doma, topili jsme na 21, teď na 23 a doma su furt, pořád jede ohřívačka, mikrovlnka (vyvařuju lahvičky) taky nám naúčtovali víc za popelnice atd. Takže všechno jde z manželovi výplaty. 11000 hypotéka s inkasem a pak všechno kolem - a to nekojím a kupujeme umělé mléko, což je drahé jak sv...
No nic, musela jsem si ulevit. A to podotýkám, že od maturity pracuju a platím pojištění, VŠ jsem dělala při zaměstnání.

monas007
27. led 2010

ruda ty jsi hotový spisovatel 😀 😀

sarri s tou mateřskou je to fakt děs !! ale vždyť to ještě v poledne ve zprávách vypadalo, že mateřskou zachovají !! jsou to lumpové a byla bych moc zvědavá jak by z takové částky dokázali sami vyžít !! nedokážu si to představit s jedním dítětem natož když ty se staráš o dva prcky !! naše sousedka má taky dvojčátka, holky už mají rok a půl a taky každou korunu obrací minimálně dvakrát !!

fiallinka
27. led 2010

Ahoj holky, tak Fialinka hlásí, že má vložené dvě embryjka - jedno ukázkové a tomu druhému sice ze sedmi buněk zbyly jen čtyři, ale zas ty čtyři jsou prý hezké a žívé a ještě se klidně prý můžou dělit, tak jsme mu dali šanci, třeba aspoň to druhé podpoří... ale měla jsem strašný strach, aby se aspoň něco rozmrazilo... doufala jsem vlastně ve dvě pěkné, ale teď jsem trošku to malé podpořila konzumací zákusků, tak snad vyroste 🙂

Akorát klidový režim u nás asi moc nehrozí...prý dva týdny, chacha...

Pajko, neschopenku ti dají podle toho, jak budeš chtít, já jsem ji neměla...

A co ta Kačes, tož že by neměla čas ani na minutu nám dát vědět?

monas007
27. led 2010

fiallinka tak to je super a doufám, že aspoň jedno embryjko se udrží a bude s tebou bojovat celých devět měsíců 😉 🙂 ale dodržovat klidový režim s jedním mimčem bude asi dost náročné, že 😀 😀

gabirr
27. led 2010

Fialinka tak držím moooc palečky ať se zadaří!!! Já se chystám koncem února na laparo a hysteroskopii, tak se pak uvidí. Máme už jen poslední IVF placený pokus, tak snad 🙂
Holky džte se!!!

h.jitka
27. led 2010

fial, pěkně drž, doufám, že se příští týden zdárně připojím a budem vozit spolu. 😀

fiallinka
27. led 2010

h.jitka: no to je jasné, to je přece v plánu 🙂

ruda
27. led 2010

sarri je to děsné,taky jsem vycházela a žila s jinými příjmy, než teď, všichni jsme zadlužení hypotékama..je to mazec, chudák manža se musí činit,ale co když nebudou zákazníci, co pak, to nevím...a u dvojčat je to věší mazec..., snad budu aspoň kojit...tu mateřskou jsme teda vychytali,ale jsem šťastná, že ho mám..kdyby se nepovedl, další IVF by stálo víc než ztráty..jen mě štve, že celou dobu jsem platila nemalé zdravotní a sociání a když jednou za život potřebuji...no co už...
mončo minimálně dvakrát, ještě že je hnusně a nikam nechodím a neutrácím, není z čeho...jo sem se rozepsala 😀
fialko, mamino, gratulacéééééé
gabčo, jituš tfuj tfuj tfuj

fiallinka
27. led 2010

rudo, neprovokuj 🙂 🙂

h.jitka
27. led 2010

to je drsné, nejdřív člověk roky bojuje, aby otěhotněl, a pak přijde realita a zjistí, že na to vlastně skoro nemá, aby mohl zabezpečit děti. a s tím příspěvkem na dvojčata mi to přijde vyloženě postavené na hlavu. 😖

monas007
28. led 2010

ruda já jsem na tom stejně !! pořád koukám na netu na nějaké věcičky a občas mi to nedá a stejně něco prckovi koupím, ale většinu už máme tak se fakt krotím 😀 😀 a snažím se nějakou tu kačku spíš ušetřit !! ale je to těžké ☹ 😎 a pak čekám až sociálka pošle penízky a já zaplatím všechna ta pojištění, nájem ... teď jsem si už vypsala věci co budu potřebovat v lékárně a taky je to pěkná pálka 😎 😎 ale jsme přece holky šikovné a zvládneme to !!

ruda tak jsem koukala, že jsem tady po tobě služebně nejstarší těhule 😀 😀 ale doufám, že holky čekatelky se brzy přidají !!

h.jitka ty jsi taky pořádná bojovnice !! ale tak to má být a hlavně se člověk nesmí vzdávat 😉 🙂 vůbec si nedokážu představit co by bylo, kdyby nám to první IVF+ICSI nevyšlo ?! už tak byly u manžela nervy na pochodu a nejspíš by jsme na další pokus ani neměli penízky 🙄 🙄

monas007
28. led 2010

já měla dneska zase děsné spaní !! nejdřív jsem nemohla usnout, až jsem konečně kolem půlnoci zadřímla a ráno o půl páté jak zahrčel budík a manžel vstával do práce tak od té doby zase nic !! už se těším až bude mít příští týden odpolední a pořádně si ráno schrupneme 😀 😀

pajka00
28. led 2010

dobré ranko kočky.....tak dnes den D.....Fialinko gratuluju k dvěma embryjkům🙂je to paráda číst🙂 Tak mám bobany, aby tam z těch 4 oplodněných, byly aspoň 2 skvělé na zavedení....Jedu po obědě....tak to musím ještě chvilku vydržet.
O mateřské mi nemluvte..já jsem se vztekala už dávno a to se mě to ještě netýká🙂Ale celkově nadávají, jak populace stárne, za chvíli bude víc důchodců než dětí(jestli už není) a stejně škráb-seberou mateřskou a tak stát podporuje porodnost--huráááá to je vláda.
No nic, nebudem se rozčilovat po ránu.....těhule musí být v klidu a my ostatní taky🙂

h.jitka
28. led 2010

moni, vždycky žasnu, jaké ty jsi ranní ptáče. dnes jsem vstávala ve čtvrt na sedum a to jen z donucení. a ven se mi teda vůbec nechce, protože jsme zapadaní sněhem. nejraděj bych zatopila v krbu a zabalila se do deky. ale budu muset vyrazit do města a do práce.