CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

rendas
21. únor 2010

Ahojky kamozroute zdravím tě 😉
No jo s tím spermiogramem je to na ........my jsme při posledním IVF měli jen 3%normálních 😒 takž od září dopuju manžu vitamínkama a uvidíme(taky nečekám zázraky)....co všechno manža bral?????
No jinak pojištovna platí jen určitou část léků(jednotek),takže je to fakt hrozný to vydání potom pro nás ☹
Jinak u nás to bylo že při první konzultaci mě hned mudr objednal na laparoskopii,(vejcovody průchodné)tak pak jsem absolvovali IUI,a pak mě hned nabídl IVF,taky kvůli spermiogramu...
Záleží ,když tam zavoláš,kolik budou mít lidí,ale většinou tak za ten měsíc,jak psal fialy...a dál záleží jak se s mudr domluvíte,jak ti dopadne krev,manžovi spermiogram...a stou pojištovnou určitě ten měsíc na schválení...já když jsem tam poprvé volala tak mě sestřičky přiřadily k Chovancovi,pak jsem byla u Horvátha(ten už odešel) a ted do třetice jsem u Slovákové.....
A jestli jsi nás trošku četla,já se chystám alespoň na IUI......(mám už posledni pokus IVF)
Tak se drž a klidně se ptej papa

kamozrout
21. únor 2010

Ahojky Rendas, o tom spermiogramu mi ani nemluv, to je katastrofa. Nechápu, jak se mohl po 3 měsíčním braní vitamínu ještě zhoršit??? Manžel bral b-komplex, vitamím E a selen a zinek.
Teda to je opravdu málo 3% normálních a to jste měli jen IVF nebo IVF - ISCI? Já jsme myslela, že IUI se dělá jen když je spermiogram v mezích normálu? Takže už jsi byla dvakrát na IVF - to myslíš jako že to 3x hradí pojišťovna a pak už si to celé hradíme sami?
A IUI stojí kolik? Spermiogram teď máte dobrý? Kdy půjdete na to IUI? Na spermiu jste tedy ještě nebyli? Nechci tě nějak strašit, ale nám se jak jsem psala ten spermiogram po 3 měsících braní vitamínu ještě zhoršil. Ale je jasné, že jr to u každého jiné.
A nějakéh potomka už domá máte nebo to bude první?
Já se strašně vyptávám, že?

Také se drž a papa

h.jitka
21. únor 2010

kamozroute, na webu zlínského CARu jsou ceníky vypsané. pojišťovna přispívá na 3 dokončené IVF cykly. v případě, že je po stimulaci dostatek kvalitních embryjí, tak je možné si je nechat zamrazit a pak se tyto embryotransfery (tzv. KET) do placených cyklů nepočítají.
chodím momentálně k Chovancovi. je v pohodě. na stránkách Caru má i fotku. 😉
jinak poklesy nebo výkyvy spermiogramu jsou celkem normální.

rendas
21. únor 2010

kamožroute klidně se ptej 😉 jak píše jitka ceníky jsou na jejich stránkách.....já taky měla IVF-ICSI..jojo IUI se dělá jen při dobrém spermiogramu,ale my jsme se tak domluvily že než nedělat nic, tak aspoň něco....no právě mi už jsme od záři na spermiogramu nebyly takže nevím jak dopadnem 🤐 je to fakt pokaždé jinak....manža přestal i kouřit...na IUI jdem ted v březnu...já jak jsem přestoupila k té mudr.tak s tím souhlasila,říkala mi příběh že tam měla paní s ještě horším spermiogramem a ted po IUI čeká dvojčata,ale ono je to hlavně i o tom štěstí 😉 mě nikdy na zamražení embryjka nezbyly ☹ absolvovala jsem ještě nativní cyklus-do toho bych asi šla když to nevyjde....na to poslední iVF nemám sílu ani peníze.....jinak to IUI asi 1.500,- ale já si budu píchat asi menopur,tak mi říkala kolem 3.000,-ale furt to není 25.000,-

Jity zdravím tě, kdy bude další boj??

evatk
21. únor 2010

jitko mrzí mě, že to nevyšlo, už jsem byla přesvědčená o dobrých zprávách ☹

h.jitka
21. únor 2010

rendi, tož zatím nevím. každopádně 3IVF taky ještě pošetřím. náš spg nic moc, nám to ovlivňuje ještě morfologie. ale aspoň se to za těch cca rok a půl nějak výrazně nezhoršuje. v pořadí je nativ. akorát mi jedna známá psala, že jezdí do Prahy na státní kliniku a tam ji i nativ vyjde cca o polovinu levněji. tak jsem začala uvažovat, jak by to bylo např. v té Olomouci. nezkoužel jste někdo zjišťovat?
evi, co se dá dělat. mám dojem, že mám ještě tento rok a pak to zabalím. 😒

rendas
21. únor 2010

jity no šak právě u nás taky ta morfologie ☹ a ta sa ničím prý moc zlepšit nedá 😒 já si velké naděje nedávám,ale proč to nezkusit....mě vždycky na kopci mudr říkal že je IVF strašná zátěž na naše ženská těla, a může za to chlap,který si ho jet "to" 🤐 takže jsem fakt zvědavá na tem spermiogram,bude to po půl roce....pak dám vědět...u nás byly slovní boje-mužská ješitnost,když jsem mu řekla že za to může "on"...trvalo to dlouho,ale snaží se..nechtěl brát tenkrát ani vitamínky ale ted už pěkně baští....atd
Tož s tou Prahou je to zajímavý...ale pro nás nemyslitelné 😒 a v té Oloumoci nevím 😕
nás to vyšlo na těch deset tisíc

h.jitka
21. únor 2010

mně chovanec říkal, ať počítám 10 jako základ, plus další nějaké poplatky, takže dohromady 13tis. 😒

rendas
21. únor 2010

hm,tak to nevím,byla jsem na tom v loni v květnu..a platila jsem těch 10 tis.+za narkozu 400,-ale ke stimulaci jsem měla jen clostilbegyt....tak jestli by ti nedal něco na pícháni?????ale získalo se jen jednou vajíčko,vedle mě ležela holčina a ta měla dvě....13tis už je dost 😒

evatk
21. únor 2010

jitko a ten nativ je přesně co? přirozeně ovulace nebo stimulace aspoň clostilbegytem? a potom už stejný postup jako při ivf? může tam být i prodloužená kultivace - spíš asi ne, ať se neriskuje, že se embryo nedočká transferu...?

fiallinka
21. únor 2010

kamozrout: já si myslím, že strašně moc u toho spermiogramu dělá psychika, u nás se to taky jen zhoršovalo i přes tuny vitamínů...

h.jitka
21. únor 2010

evi, nevím čím přesně se stimuluje, určitě něco jo, pak určo zase pregnyl a pak už stejně IVF.

h.jitka
21. únor 2010

oprava - stejně jako u IVF.

sarri
22. únor 2010

Ahoj Rudi, vítej doma a až se Rudík "zabydlí", tak nám pak hezky všecko pověz 🙂 a taky toho chlapa chceme vidět, že jo. Bo takových potencioálních ženichů od Hodonína mosím mět coby odpovědná matka dvou děvčic v merku 😉
Rendi, když jsem v r. 2008 jezdila já do Zlína, tak se tu psalo, že státní klinika v Olmiku je levnější, ale že se tam déle čeká.
http://www.ivf.upol.cz/

pajka00
22. únor 2010

ahoj holky...Rudi-tak si užívej s maloškem a přeju hodně zdraví vám oběma🙂
Kamenožroute-mně IVF stálo 25tisíc...ale mám v tom ICSI + AH/asist.hatching/což je naříznutí obalu vajíčka, aby se líp uhnízdilo kde má...takže i když je to pěkná pálka, jsem ráda, že jsme si za to připlatili, protože výsledek vidíš vedle mé fotky🙂 Přítel má spermie na 1* a v den OPU-kdy dával spermie na oplodnění nám řekli, že jsou malinko zhoršené (?) a že by bylo lepší nechat si udělat tu injekci, aby bylo oplodnění 100%. Tak jsme na to kývly, odebrali mi 6 vajíček a všech 6 se oplodnilo, takže mám ještě 4 mrazáčky🙂 Určitě-pokud má horší spermiogram, ty peníze za to obětuj, protože se to vyplatí. Neříkám, že díky tomu otěhotníš, ale určitě zvýšíš pravděpodobnost. Navíc-já jsem šla na 1.IVF a zároveň poslední, protože za měsíc mi končí doba, kdy mi pojišťovna cokoli proplatí.

ivus16
22. únor 2010

ahoj holky, tak zítra nejspíš jedem do Zlína, mrcha dorazila za krásných 27DC. Mám z toho trochu strach co nám zase řeknou negativního a zase pojedeme domů z brekem (u mě). Snad se už zítra na něčem konkrétním domluvíme, pak dám vědět mějte se

tirtir
22. únor 2010

Ahoj holky tak jsem dorazila ze Zlína, kde mi mudr. Slováková našla krésný folík kolem 18mm 🙂 🙂 měla jsem z něj radost, pak hned na to mo pýchly pregnyl a od zítřka povinné snažení až do konce týdne.Levá strana bohužel samé maličkaté folíky.
Pak mám nasadit urtogestan na deset dní 3x denně a čekat jestli přijde ms.
Pokud dorazí volat na kopec o žádost na pojišťovnu o IVF, pokud nedorazí dělat test.
Holky držte nám palečky

pajka00
22. únor 2010

Titir....tak moc držím palce, aby to vyšlo🙂 Podstupuješ IUI,že?Takže-hezky se snažte, ať se trefíte🙂

h.jitka
22. únor 2010

tirtir, tak to je super. vleť na to. jen se připrav, že utrogestan ti možná připraví překvapení. člověk po něm bývá jak po opici. 🙂

tirtir
22. únor 2010

pajk a jitky moc díky
h.jitka já už utrošek beru tak jsem na něj zvyklá, nebo myslíš, že by po tom pregnylu by to mohlo být jinéééé

fiallinka
22. únor 2010

tirtir: tak to mimčo pěkně vyrobte v peřinách, to je určo lepší než ivf 🙂...

tirtir
22. únor 2010

fia tak v tom máš pravdu 😀

h.jitka
22. únor 2010

tak jestli si zvyklá, tak už mlčím. pregnyl nic nedělá. teda občas kromě falešných čárek na těhutestech. takže netestovat příliš brzy.

fiallinka
22. únor 2010

h.jitka: nemůžu úplně souhlasit - pregnyl dělá to, že způsobuje panickou hrůzu, pokud si tu obrovskou injekci máš píchnout sama doma 😀 😎

tirtir
22. únor 2010

h.jitka takže mylíš že mužu testnou den před vysazením utrošku. Nebo ještě pozdíš.

tirtir
22. únor 2010

fial mi ji píchla sestřička ve Zlíně ale je pravda, že sama bych to nezvládla páč se bojim jehel, doufám že tato zkutečnost mě to odnaučí 😅 😅

h.jitka
22. únor 2010

kruci, na to jsem nepomyslela.

fiallinka
22. únor 2010

tirtir: no, pokud se dopracuješ až k ivf, což ti nepřeju, tak bohužel se naučíš do sebe píchnout skoro cokoliv - i když ten pregnyl je výjimka, je to fakt větší injekce 🙂. Jinak záleží, jak velkou dávku ti píchli a podle toho se odbourává...

h.jitka
22. únor 2010

fial, proč máš vyplý skype?

tirtir
22. únor 2010

no já si recept na pregnyl vyzvedla v lékarně a sestřička mi píchla celou tu jednu anpulke teda aspoň myslím míchala do sebe dvě maličké lahvičky tož sama nevím kolik mi toho píchly a na svém pregnylu má Pregnyl5000