CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
6. črc 2010

@danielapro ahoj, já mám dojmy docela dobré - ale nicméně ti doporučuju (protože se snažíte celkem málo), sama si dobře rozmyslet, jaký postup vy byste sami chtěli volit, ať jsi dopředu připravená - přece jen jako skoro každém podobném centru preferují ivf, iui, a to není možná ze začátku to nejlepší (nevím ale, jaké máte problémy a jestli jste to už řešili). U nás nebylo co řešit, spermiogram byl na nule, takže ivf bylo jasné...

richt
9. črc 2010

danielapro, ahojky já jsem byla ve Zlíně, ale moc se mi tam nelíbilo. Hned po výsledcích hormonálního profilu mě tlačili do iVF. Přešla jsem do Olomouce a tam mi udělali znovu hor. profil a řekli mi, že IVF nutné možná ani nebude a začali mě první léčit. Máme se doma snažit a teprve pokud se to nepovede ani po nějaké době léčby by se teprve zkusili IUI. Mě přišlo, že Zlínu jde spíš o peníze než o nějakou péči, ale je to jen můj názor.

tirtir
9. črc 2010

Ahoj tak já jsem ze Zlínem 100% spokojená byla jsem u mudr. Slovákové a i to malé tlačení do všeho bylo k nečemu.
Moc jsem se všeho bála a nebýt mudr. tak dneska nečekáme miminko---- jsem ve 13tt a jsme moc šťatní. Mudr. Slováková mě přemluvila na laparku a když pak byly výsledky šlo všechno ráz na ráz. přítel měl slabší spermiogram a já mám tubární faktor-- což je minimálně průchozí vejcovody kdy nejsou prorostené ani jináč poškozené jen jsou úúúúzké.
Já Zlín můžu jen doporučit 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ivus16
9. črc 2010

@richt : já mám ze Zlína takové smíšené pocity, s mým vysokým FSH mě pomalu ale jistě mudr. připravuje na to , že nakonec budu potřebovat darované vajíčko. Ale v září zkoušíme naše první IVF.
Ty jsi měla hodnoty FSH taky vysoké, že?? a při kontrole v Olomouci, ti výsledky dopadly dobře, že?A čím tě tedy léčí, nasadili jen nějaké léky??Tak to držím palce ať se co nejdřív zadaří.
Jo a ještě se chci zeptat, kolik jsi pila toho čaje denně. Já si vždycky udělám půl litru, ale nepiju ho každý den.

richt
9. črc 2010

@ivus16 - já měla FSH 15,5 a teď jen 3,5 . Žádné léky jsme na to nebrala, ve Zlíně mi totiž řekli, že ničím se to nedá upravit. V Olomouci mi to vyšlo 3,5 aniž bych to nějak upravovala. Jen jsem pila ten čaj. 1 polévkovou lžičku kotvičníku denně. A pila jsem to asi 2 měsíce. V Olomouci mi teď zjistili snížený progesteron, ale na to mi dali nějaké léky a ty by to měli zlepšit tak uvidím.

danielapro
10. črc 2010

Já mám problém s tím, že ani po clostilu nemám ovu. Už rok jí nemám. Manžel na spermiu ještě nebyl. Takže ho to teprve čeká. ani Ms mi nechodí sama, musím chodit na injekce. je to blbé...snad nám pomůžou....

rendas
13. črc 2010

Ahoj holky moc vás zdravím 😉
píšu vám jaký já jsem smolař...když jsem byla naposled na kopci,řekla mi mudr že mám cystu, no a měsíčky skončily,ale 10.den cyklu mě začly další 😠 a zrovna když jsme měli s manžou dovču ☹ , valila jsem na kopec,tak mi dala mudr tabletky na zastavení krvácení na deset dní a potom že bych měla zas dostat měsíčky,takže zahajíme 😉 ,protože jediné pozitivum-cysta praskla 😉 mám ale trochu strach mám ted i jiné zdravotní problémy, no tak uvidíme 😔 jo a poslední týden v červenci je tam prý jen mudr křenek!!!!tak budu zřejmě zahajovat s ním...

@danielapro vítám tě 😉 ono je to těžký si asi vybrat,všude se nám snaží pomoct,ale hold je to někdy běh na dlouhou trať,vidím že i mudr je z toho neštastná že se nedaří 😒 i pro ně je to neúspěch....je fakt že když jsem chodila k Chovancovi taky mě hned řekl IVF,ale Slováková ne.....tak taky doufám že už se to konečně podaří,už bych Zlím neměnila i zd ůvodu že ho mám nejblíž....chodila jsem i na obilnák,ale ten se vůbec se Zlínem nedá srovnat..takže věř že ti pomůžou 🙂

Holky tak se držte a přeji hezký den(zas teplotně úmorný) 😝

monas007
14. črc 2010

@rendas ty jsi fakt smolař 😀 😀

ruda
14. črc 2010

rendi to je smůůůla.... 😖

lukr
14. črc 2010

@rendas Je vidět,že mrcha je věrná svému jménu. 😀 Třeba je to dobré znamení,že je tam jen Křenek,třeba mě budeš následovat.(však mě se taky zadařilo když zastupoval a to jsem s ním absolvovala celý cyklus) 🙂 😉

monas007
14. črc 2010

@ruda ahooooj, jakpak se vám daří ? koukám, že už jste velcí kluci 🙂 🙂 já teď trpím zánětem prsu, tak doufám, že to co nejdřív skončí ☹ ☹ už si dokážu představit, jak jsi tehdy trpěla ty 🙂 🙂

ruda
14. črc 2010

mončo, to je mi líto a taky máš 40tky horečky?? je to opruz a mě skončilo jedno a začalo druhééé
no mám sluneční alergii, tak jsem svědivá a nehezká, jdeme za chviličku očkovat a je nám horkooo, ale máme se dobře, už bude mít 5 měsíců, bože to letííí
A vy?

monas007
14. črc 2010

@ruda horečky jsem měla akorát včera. v sobotu jsem s tím byla na pohotovosti, ale antibiotika jsem nedostala, protože jsem neměla teploty. nestraš, že to ještě chytnu do druhého. už tak jsem u toho brečela jak malá holka. odsávačkou to nešlo vůbec, takže ve sprše, ale ta bolest. tak je pro mě lepší přikládat mimčo a pak dávat obklady. tak jsem se včera ještě dopovala paralenem. my byli s Marťáskem v pondělí na kontrole a máme 56 cm a 4690g.

monas007
14. črc 2010

@ruda té boule jsem si všimla už tak ve středu, ale nic mě nebolelo a ani jsem to neměla zarudlé... jak dlouho to ještě může trvat ?

ruda
14. črc 2010

mončo to už jste kus chlapa, no mě trvalo asi tři dny jedno a pak další tři druhé, bolest je to neskutečnáá, zlaté šití po porodu 😀 jen masírovat a přikládat, a trpět...a pak studené tvarohové obklady, to mě pomohlo fakt nejvíc i od horečky i od bolesti...měnit je jak často to jde...byla jsem sice pořád jako prase, ale couž, zabralo toa Paralen a potit..to jde teď v horku i bez paralenu...
Rudík má 7560 už se pronese, zatím po očku rozdával úsměvy a usnul..tak uvidíme..zítra má plavání, tak snad bude fit

ludmilamarie
14. črc 2010

@monas007 Ahoj doufám že dáváš tvaroh, ten tě z toho dostane i bez antibiotik!!!!!!

ludmilamarie
14. črc 2010

@ludmilamarie Dej si tvarohový obklad na noc a nech ho zapařit pod sáčkem. Já jsem si ho namazala na vložku dala na prso, přikryla sáčkem obtočila šálou a sundala až ráno a bylo po zánětu. Pokud ti to ale nepomůže tak roztluč zelný list paličkou a postupuj stejně 😀

ruda
14. črc 2010

ahojky, dobře ti radí, fakt to udělej, staré rady lepší než ATB
teda koukám, že radeček je kus chlapa a jak to uteklo...krááásnýý

ludmilamarie
14. črc 2010

😀 Ten Váš je taky miláček, když sem ho viděla mosela sem taky hned přidat fotku. Celou dobu mě tu mlátí do klávesnice, takže sem ho strčila na zem pod nohy, ale zase mi leze do účetnictví .... 😅 je to rarach

ludmilamarie
14. črc 2010

co je s kaces?

ruda
14. črc 2010

taky "píše na klávesy"
no Káču jsem tu neviděla od porodu, asi nestíhá, no není se čemu divit, mě stačí jeden rarach...zatím po očku v pohodě, tentokrát to tak nenapuchlo...,a le chce abych se mu věnovala...

fiallinka
14. črc 2010

Rendi, smůlu máš, ale já asi větší. Čekáme dvě holčičky a jedna z nich má Downa... asi si ji nenecháme a při tom zákroku je dost velké riziko i pro tu zdravou, že potratím...

ruda
14. črc 2010

fialko, to je děsné, je mi to mooc líto, rozhodla bych se stejně, život je krutý a kdo to řešit nemusí má se dobře, ale v tomhle bych taky měla jasno, proto se taky to vyš. dělá že...tak moooc sil a hooodně štěstí, jsi už 19tt, tak to asi nebude lehké...vůbec si neumím představit, jak se to dělá...operačně ? asi ne klasicky spodem, ...no prostě držím moooc plce aby to dooobře dopadlo!!!!!a kdy se to rozhodne, nebo kdy jdeš? dej vědět, jak to dopadlo, myslím, že všechny ti budeme držet mooc palce

rendas
14. črc 2010

@fiallinka to je mi líto,ten život je tak nespravedlivej,tak dlouho na ty prcky čekáme a pak.....si před velkým rozhodnutím, přeju ti moc sil a hlavně že vše dobře dopadne

rendas
14. črc 2010

Holky dívám se na fotečky,krásný miminka 😉 doufám že už se snad brzy taky dočkám
@monas007 auau přeju ať se brzy zahojíš

ruda
14. črc 2010

díky rendi letí to,aspoň nám s prckama jo a vám jak kdy, roky letí a když se čeká na vyšetření nebo test, tak to leze, neboj, každá se jednou dočkáte, vyjde to všem!!!

monas007
15. črc 2010

@ludmilamarie
@ruda tvaroh jsem dávala hned ze začátku a nezabral. včera už jsem měla fakt vysoké teploty a prso jak velký červený šutr ☹ ☹ antibiotika jsem dostala a do toho ještě zobu brufen 😉 😉 před kojením to nahřívám, dávám polohu fotbalisty a po kojení se snažím odstříkat. mám půjčenou od sousedky ruční elektrickou Medelu, ale tou odsávám jen druhé prso, aby bylo vyprázdněné a dělalo se mlíčko. vždycky z něho dostanu min.130 ml. ale to pravé je fakt děs, a odsávačkou by to už asi i šlo, ale včera při prvním zabrání jsem myslela, že vyletím z kůže a šla radši do sprchy. ne, že by to bylo lepší, ale aspoň jsem si tam při tom mohla pobrečet ... jsem už fakt bezradná, protože se mě pořád drží i teploty. sice nižší než před nasazením léčby, ale i tak. jo a o pocení mi ani nemluvte. jsem v jednom kole propocená a valí to ze mě teda fest. zato večer mi byla pěkná zima 😀 😀, ale do rána byla zase deka celá mokrá. včera se za mnou stavovala i porodní asistentka a ta mi právě taky doporučila to zelí, tak si na něm vybíjím zlost a bolest paličkou a pak přikládám 😀 😀 říkala, že něco tak strašného ještě neviděla !! tak že by už jen dva dny ... ?!

monas007
15. črc 2010

@rendas děkuji, snad už bude jen líp 😉 😉
@fiallinka při čtení tvého příspěvku mi běhal mráz po zádech. je mi to moc líto a nevím co napsat, protože někdy je opravdu těžké najít vhodná slova ! člověk si vůbec nedokáže představit co vlastně dělat ... ale asi bych si ho taky nenechala, i když nosit ho pod srdíčkem už takovou dobu a pak jít na zákrok a o mimčo přijít, musí být hrozně těžké. a ty už sis prožila takové zklamání při prvním porodu ... člověk jen když to vidí v televizi, tak opravdu může jen obdivovat lidi, kteří se o takhle postižené děti dokážou postarat. a když půjdeš na zákrok až po 24. týdnu tak i to druhé můžou přece zachránit ? jen by jsi ho už nedonosila až do porodu, ale museli by se o něj starat v nemocnici. tak to měla i kamarádka a dneska má krásnou a hlavně zdravou holčičku. budeme ti moc držet pěstičky, ať už se rozhodneš pro cokoli ...

ruda
15. črc 2010

mončo má pravdu fialko, nejsde to slovy vyjádřit...držíme s tebou a myslíme na tebe, aby vše dopadlo nejlíp, jak jen to jde...
mončo to je teda mazec, to mě mrzí, že je to tak rozjeté, nechci strašit, ale kolegyně nakonec musela 2x na řezání, měla tam absces, tak to hlídej a kdyby se to zhoršovalo, ta raději hned jdi...je to hnus a vééélmi to bolí, to věřím, drž se holka...

tirtir
15. črc 2010

Ahoj holky teda nestačím valit oči co nám ten život přináší, ale i přesto si ho važne.
Ren a Fial moc moc moc trpělivosti při tom všem, napsat Vám že je mi to líto je moc málo ☹

Holky chtěla jsem se zeptat, vůbec mi nerostou a nepní prsa, je ještě brzy???????????-dneska jsem 14tt .
Mám strach, že nebudu našeho plaváčka kojit, moc bych si to přála.
Jinak příští týden jdu na kontrolu tak se moc těším až plaváčka uvidím, stále nevíme co to bude a snad se to teď v úterý dovíme.
A zároveň pokud kontrola dopadne dobře, tak už to oznámím v práci.
Mluvila jsem s jednou kolegiňkou a ta mi prozradila, že si místo mě už vzaly brigádnici a té řekli, že čekají na mě s čím dojdu, ale že to vypadá že se snažíme o miminko
To že už ho mám v bříšku nic neví, krom té kolegiňky.
Tak jak v úterý pojedu z kopce, tak jsem rozhodnutá, že jim to v práci řeknu teda pokud s tím bude souhlasit i mudr. a bude všechno v pořádku

Holky moc na vás myslím a hodně štěstíčka všem a pevné nervy