CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

lentillkaa
20. únor 2008

Je to super, že je mi zle, užívám si to 😀 když jsem se na to tak dlouho těšila...ale teď vážně - kdybych měla jistotu že se neděje nic zlého, byla bych opravdu ráda i za ty bolesti...jenže takhle se furt musím bát, jestli si to mimi nerozmyslelo atd.... 😒 No já vím že jsem na půl blázen a přeháním to, ale víte jak to je - taky jsme se snažili celkem dlouho..

Jinak mi je 23, manželovi 34 a jsme ze Zlína

hanulka3112
20. únor 2008

Jejda teď si tu budu připadat moc mladě 😅
Fialinko, u mě to přirozeně nejde, minulý rok jsem byla na operaci, našli mi cysty no takže nakonec mám z laparky asi 10cm jizvu, bo se to tam nějak prodloužilo byl tam ještě nějaký problém, no a odstranili mi oba vejcovody, protože byly nepoužitelné, tak jsem vůbec ráda, že můžu jít na IVF, snad se teď už neobjeví žádný problém ani u přítele.Po laparce jsem ležela 3dny na pooperačním a když za mnou přišel primář a zdělil mi verdykt, tak se mi chtělo brečet, ale to břicho ukrutně bolelo, že jsem nemohla ani zakašlat, no a pak ještě 5dnů na gyn oddělění ☹ takže doufám, že to zlé už mám za sebou 😉 a kolik je vám holky, já jen ať vím, abych si tu nepřipadala tak moc mladě 😅

hanulka3112
20. únor 2008

Lentilko, tak to jsem moc ráda, že tu nejsem tak mladá 😀 to máš supr, že to máš tak blízko, ale naštěstí nám cesta do Zlína trvá tak hodinku a je docela příjemná 🙂 a blázen vůbec nejsi, já nechci vidět sebe až budu ve své situaci, už teď se pořád sleduju jestli je vše O.K před nedávnem jsem měla nějakou infekci a od té doby si připadám jako blázen, neskutečně o sebe dbám ve všech směrech, ale to je snad to nejmenší co můžu udělat pro to, abych byla v pořádku připravená a pak si užívala toho jak mi je zle 😀

hanulka3112
20. únor 2008

Fialinko a stím Vánočním dárečkem to by byly ty nejkrásnější Vánoce, už teď si nepřeju nic jiného, ale to ty určitě taky a já věřím, že ty se to brzo dozvíš 😉 🙂

nunca
20. únor 2008

Hanulko, tedˇ už se taky cítím nějak omladěně, když to tady čtu, ale já taky měla první těhu ve 22 a pro mě to bylo akorát, i když to nebylo plánované a překvapila nás ta naše šmudlinka.
Tak jsem ráda, že se vám tam líbilo a uteče to tak, že za chvilku budeme blahopřát a držet pěstičky Tobě 😉 😉 . Mě řekli, že když operace proběhne dobře, tak budu stimulovat tak v květnu, takže já teoreticky bych mohla být těhotná asi o měsíc později než Ty, super!!!!Poněvadž budu mít zprávičky a info ještě teplé od Tebe, aspon doufám, že se podělíš.....??? 😝

Lentilko, někde na netu jsem četla a říkal mi to i můj doktor, když jsem byla těhu, že těhu i mimi je v pořádku, když právě ty "divné" pocity trvají a mimi o sobě dává takto vědět a věř, že nevolnostmi trpí prý až 75% těhulek. Je jasné, že pokud žádné pocity nevolnosti, bolesti prsou nemusí pocitovat každá od začátku těhu (to jsou ty štastnější v 25%). Takže to ber jako nutnost svého mimíska a ubezpečení, že Ti správně v bříšku roste a vyvíjí se a taky stoupá Hcg (což právě musí!!! 😉 ). Tak se hezky opatruj maminko a drž se, hlavní je tedˇ pohodová maminka 😉 😉

nunca
20. únor 2008

Hanulko, jinak Tebe plně chápu, jak Ti bylo, když Ti sdělili po narkoze tu hroznou zprávu, já jsem si to prožila stejně tak ☹ ☹ , obrečela jsem to, je to totiž hrozné, když si člověk myslí, že je zdravý (první dítě v pohodě) a pak najednou se to rozplyne (oboustranná neprůchodnost vejcovodů), takže prý jenom IVF 😢 . Ale vzpomínky na to špatné jsou na nic, člověk se jen stresuje a stejně zbytečně, protože tohle už bohužel vymazat nejde a proto jdeme dál 😉 😉 😉 😉 😉

nunca
20. únor 2008

Jinak manžu mám skvělého, co více si přát? Na Valentýna (i když jsme ho nikdy moc neslavili) jsem dostala lísky do divadla (Limonádový Joe) a bylo to super!!! 🙂 🙂 Včera jsem dostala poukaz na dovču do Chorvatska, no, malá se moc těší už tedˇ, ještě totiž nikdy moře neviděla, poněvadž vždy jsme to odkládali s tím, že má srdeční vadu a aby jako malou jí to spíše neublížilo. Tak jsme vždy jeli budˇ do Vys. Tater nebo Krkonoš, takže i tak super 🙂 🙂 . Už se taky moc těším, prostě jako malá 😀 . Jsem prostě dnes tak příjemně naladěná 😅

nunca
20. únor 2008

No, už nebudu otravovat, jsem tak ukecaná, co???? 🤐

lentillkaa
20. únor 2008

nunca: jenom mluv! téééda ale závidím ti! mně se manžu do divadla ještě vytáhnout nepovedlo. no a...dovolená je taky v nedohlednu, jelikož stavíme domeček. a teď asi budem muset kvaltovat 😵

nunca
21. únor 2008

Lentilko, ale domeček je důležitější než dovolená, pro prcka je to nejlepší. Taky bych to brala, my zatím máme jen podkrovní byteček, ale taky už hledáme nějaký ten domek nebo pozemek na výstavbu 😉 , dům je přece jenom dům, že?
A jak se cítíš maminko, nějaká změna? 🙂

zajdav
21. únor 2008

ahoj holky.... pro lentilkaaa: lentilkoo v tématu snažilky Zlín jsem se dočetla, že jsi po dlouhé době 6+1 tt po IUI, já jsem na tom úplně stejně... dnes jsem 6+0 tt, otěhotněla jsem po několika IVF-ICSI, KETech a IUI na 4.IUI právě ve Zlíně.... jak se cítíš? těhotensky? a jinak gratuluji...... nám v úterý potvrdili srdíčko a propustili mě z CMR k obvodní gynekoložce....

lentillkaa
21. únor 2008

nunca: změna žádná...pořád je mi šoufl ze všeho co sním, ale jsem šťastná že to tak je...Akorát mě straší ta bolest břicha pořád 😒

lentillkaa
21. únor 2008

zajdav: já tobě gratuluju!!! máš toho za sebou víc než já 🙂 My srdíčko ještě nemáme... 😒 a kontrola až 5.3.

nunca
21. únor 2008

Lentilko, ty bolesti břicha by měly být také prý normální, poněvadž opravdu to samé dělalo i mně až jsem si myslela, že to není normální (pamatuju si to jako by to bylo včera), ale doktor mě ujistil, že děloha se prokypřuje a zvětšuje, tak je to tím a je to normální, mohou to být prý bolesti jako při menzes. Ale jestli ty bolesti jsou nějak velké a špatně snesitelné raději si zajdi na gyndu a poptej se, určitě Ti vyjdou vstříc 😉 .

lentillkaa
21. únor 2008

🙂 Je to přesně jako před menzes - bolí mě až v tříslech...ale je to takové chvilkové...

A co u vás nového?

nunca
21. únor 2008

Tedy jinak holky vám se to hezky sešlo, moc gratuluju Zajdav, je to vážně super!!!!!Děláte mi radost holky, vážně, úplně mě to "nabíjí" 😉 😉

nunca
21. únor 2008

Lentilko, pokud jsou jen chvilkama, tak si myslím, že je to opravdu zcela normální, vždytˇ nějak to mimi se musí ozývat a neboj ono to přejde 😉 . Já si pamatuju, že takové intenzivní a časté bolesti byly hlavně ty první 3 měsíce a potom spíše tak jednou za nějaký čásek se zase ozvaly, ale už to nebylo, tak hrozné, nevím, možná si už potom člověk zvykne, či co 😉 Hlavní je, že jste v pořádku 😉

lentillkaa
21. únor 2008

nunca: snad jo...nemám žádné problémy, krvácení...tak snad je všechno ok a prďa si roste v bříšku 😀

nunca
21. únor 2008

U nás zatím nic 😒 a ještě chvíli to bude trvat, ale vydržím!!! 🙄 Do toho 10. března to už hezky utíká (to mám tu operaci, tak mi držte pěstičky prosím), jenom mám strach, aby se to moje tělo hlavně vaječníky dostaly rychle do formy po té hnusné Depo-proveře (prý i jen jedna injekce zapřičiní úplné rozházení cyklu ☹ ), některé holky na netu popisují problémy po té injekci 6-12měsíců, musely brát prý léky na obnovení cyklu ☹ . Je tedy fakt, že ms jsem vůbec nedostala už 6 týdnů, ale po té injekci je to prý normální.

lentillkaa
21. únor 2008

nunca: to mě mrzí ☹ Snad bude co nejdřív všechno v pořádku...

zajdav
21. únor 2008

holky díky.... a doufám, že jsem pro vás trochu povzbuzením, my jsme byli opravdu zapeklitý případ, taková diagnóza : 100xnic umořilo osla, nic závažného, nic podstatného a na umělém jsme museli mít vždy jen ICSI, jinak se nic neoplodnilo.... a teď po IUI jsem nevěřila vlastním uším.... opravdu zázrak..., lentilkooo to břicho je opravdu prý normální, mám to taky, pořád chodím na záchod jestli nedorazila MS, opravdu se prý roztahuje děloha... tak musíme doufat, že je a bude vše OK.... a jinak je mi taky šoufl, nijak závratně, ale je.... ale to prostě k tomu patří.... tak všem spolusnažilkám přeju ať to co nejdřív dopadne tak jak si všechny přejem. 🙂

fiallinka
21. únor 2008

lentilko, ty jsi teda taky mladice 🙂 - já mám 29, no ale stará si teda ještě nějak nepřipadám 😀
zajdav: blahopřeju, to je nádhera, když se konečně podaří - a víš jak, druhé už půjde přirozeně 🙂
hanulka: no pokud jsi na tom takhle, tak určitě už není co řešit, jen do toho!
nunco: třeba se v těch vejcovodech nějaká ta skulinka někdy najde, nikdy nevíš 🙂

nunca
21. únor 2008

Fiallinko, díky, kéž by.... 😒
Já mám taky 29, myslím, že hlavní je, jak se kdo a na kolik cítí 😀 , já někdy tak na 15 a jindy i na 60 😀

fiallinka
21. únor 2008

nunca: jsme to ale mladice 🙂. Chtěla jsem mít mimčo do třiceti, resp. v 28 první, no ale člověk míní... dřív než v těch 27 jsem o tom ani moc neuvažovala - nejdřív dodělat školu, pak najít práci a zaběhnout se v ní - no, asi to tak mělo být. Většina mých kámošek, stejně starých, má první mimčo taky teprve teď nebo ještě nemají, dnes je to trošku posunuté. Hele, a co když to zpoždění není po injekci? 😀

hanulka3112
21. únor 2008

Ahoj holčiny, tak jsem konečně tady, celé dopoledne jsem vyvařovala 😀
Nunco,určitě ti tady budu zdělovat všechny pokroky a pocity a budu na tebe toho 10.moc myslet, aby to dobře dopadlo a neměla si žádné potížes cykly a mohla se do toho pustit hned v tom květnu, aby ty zprávičky ode mě byly čerstvé 😉 je třeba to zlé hodit za hlavu a myslet pozitivně, zatím se mi to daří 🙂 Uvidíš že to dobře dopadne a u moře už budeš mít mimíska pěkně v bříšku 😉 🙂 a konečně tu nezůstanem samy, když holky už jsou těhulky,tak nás určitě nakazily těhu bacilya my se budema brzo zakulacovat 😉 😀
Holky jinak s tím věkem jste mě uklidnily, já myslela, že budu o mnohem mladší než vy 😉

lentillkaa
21. únor 2008

hanulka: cos vařila? dej mi inspiration 😀 já mám dneska svátek, tak bych asi měla něco uklohnit...ale nevim nevim, jestli to můj žaludek přežije ve zdraví. dnes jsem šla kolem gyrosu a málem jsem se pob.. 😅

nunca
21. únor 2008

Lentilko, tak to moc gratuluju, i když dárek už jsi si asi sama vybrala, ne? 😀 mimi už v bříšku máš 😉 😉 A to je asi tedˇ ten nejhezčí dárek na světě 😉 .

Fiallinko, já jsem to spíše vzala s tím naším prvním dítětem od konce, ale i tak jsem spokojená, protože studovat se dá i s miminkem, i když věřím, že je to asi klidnější, ale dá se to zvládnout 😉

nunca
21. únor 2008

Hanulko, děkuju Ti a plně s Tebou souhlasím s tím pozitivním myšlením 🙂 , letos prostě musí být ten štastný rok.....samého mimískování 😀 .

lentillkaa
21. únor 2008

nunca: ty studuješ? já takyyyyyy!!!!

nunca
21. únor 2008

Lentilko, vlastně bych ráda, ale ve 4. ročníku na střední škole jsem otěhotněla, takže malá vlastně se mnou prožila poslední rok na zdravce v bříšku a už novorozenětem jsem se učila na maturu, ale chystám se, tedy připravuju se na přilímačky na vysokou (tak nějak, aby člověk nezahálel s mozkem 😀 ) na Pedagogickou f., tak snad to vyjde a budu mít v červnu skvělé zprávy dvě 😉 😉 . A co Ty studuješ?