CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

sarri
4. srp 2008

Ahoj holky,
tak jsem nafasovala injekce, co mají zabránit uvolnění zralých vajíček, které se píchají do břicha (stimulujeme folikuly před IVF) Jsem z toho docela nervózní - perem do břicha mně píchal manžel, ale do toho stehna klasickou injekci - nevím, nevím. Tak jsem se chtěla zeptat, jaké s tím máte zkušenosti a pak taky na nějaké postřehy z odběru vajíček a zavádění oplodněných.
Díky.

silver2501
4. srp 2008

Ahojky Sarri, tak y jsem se bála s těmi injekcemi, al e jak jsem viděla manžu jak se třepe, tak pak jsem si řekla "je to pro mimi " a píchal a jsem si to vše nakonec sama...🙂Jinak když je to poprvé vše, tak fakt je člověk vyjukaný, ale nakonec až je po všem, tak zjistíš, že zas tak hrozné to nebylo... takže držím palečky, at vám to vyjde a pak nám přijd říct, že máš //... hodně štěstíčka 🙂

Ps: ale kdyby tě něco zajímalo víc, tak klidně napiš, určo ti tu některá poradíme 🙂

sarri
4. srp 2008

Díky za uklidnění. Všechno se to seběhlo tak rychle, že pomalu ani nevím, jak se jmenuju. Můj muž je ale naštěstí "drsňák" a jak jsem zjistila také nadaná zdravotní sestra 😀
Zajímalo by mě, jak vám bylo po tom odběru, jestli se pak hned dá normálně fungovat?

silver2501
4. srp 2008

Jo jo, tak to jsme asi takhle zažili všichni..., naráz jsi v celém tom kolotoči a ani nevíš jak ..😉
Myslíš po odběru filikulů, OPU? No každá to má jinak, mě trošku bolelo bříško, ale než jsem šla na ET, tak to bylo dobrý... pro mimi se dá přežít cokoliv 🙂 Jinak se doporučuje klid po OPU i Et pár dní 🙂

fiallinka
4. srp 2008

sarri: takže už jste píchli i tu největší "svini"? 😉 Taky jsme se toho báli, ale vpich nebyl nijak zlý, spíš to vytlačení tekutiny, ale šlo to, a fakt jsme se nasmáli...já ječím, utíkám, chlap mne honí se stříkačkou v ruce...

jinak odběr i zavádění ok, neboj - při odběru je spíš blbá ta nervozita předtím, ale většinou se vás na pokoji potká víc, tak je nejlepší probrat situaci 🙂, a z narkózy se probereš hned a blbě nebývá - někdo je ospalý, někdo ne - já jsem byla čilá až moc 🙂, pak ten den to je ale na polehávání a břicho trochu bolí - jako na menses, někoho silněji, mně to pak bolelo ještě pár dní, ale jde to přežít.Ale asi je lepší být pár dní doma v klidu, je to přece jen nejdůležitější pro to uhnízdění.

Transfer je naprosto bezbolestný, vůbec to necítíš, je to jako běžné vyšetření u gynekologa, pak si tam poležíš a můžeš domů - já jsem se sama odvezla autem, fakt ti nic není. A hodně štěstí 🙂

sonja21
4. srp 2008

Ahojn holkýýýýýý ,tak jsme měli mimnkovský víkedn a doslova, V sobotu přileja kamarádka s 5 měs. dvojčátkama a v Neděli si naši jeli pro štěnátko 😀 snaženíčko proběhlo , tak uvidíme, ale budeme to jistit a FANFULINKU, dva týdny, ale kdyby byl problém zavolají 😀 Ale neboj schvylují všem, teda pokud nežádáš o 5 pokus 😀 Moooooooooooooooc držím palečkyly ky všem na // a ZAJDO...Tobě pevné nervíky před svatbou 😀

sarri
5. srp 2008

Jo, jo, je to šrumec. Původně jsem se ani moc nechtěla zapojovat do debaty, ale tak nějak je lepší, když spolu můžeme sdílet společné problémy. V našem okolí to skoro nikdo neví (nechci, abych pak musela říkat, že to nevyšlo, propírali nás před samoškou a sledovali mi břicho, jestli už jo nebo ne 😝 ), a tak to ani není s kým probrat. Navíc všichni mají bříška nebo rovnou kočárky ☹
Apropos nevíte, co je na tom pravdy, že když se narodí chlapec, tak s velkou pravděpodobností zdědí defektní spermie po otci (jsou-li tedy defektní)??

rkatka
7. srp 2008

Ahoj SARRI, dívala jsem se na pořad o IVF a tam říkali že kluk muže zdědit geny po otci. Není to ale 100% na holku se to nevstahuje.

h.jitka
8. srp 2008

Už se do toho IVF taky řítím. Minulý pátek mi píchli Zodalex, na takový malý umělý přechod (mám endometriozu). Za dva týdny bych měla rozjet stimulační píchání. Mám z toho docela obavy, ale co, zvládli to jiní, tak to taky zvládnem. A když bude problém, budu volat o pomoc kamarádům zdravotníkům. 🙂 A do toho finišujem to nejnutnější na domečku, který spravujeme, abychom se na přelomu srpna a září mohli nastěhovat. Takže řeším podlahy, barvy, rozčiluju se s obkladačema, apod. Podle hesla "nesmíš na to tak myslet".

sarri
8. srp 2008

To mně čeká v út odběr vajíček - docela jsem z toho nervozní, když si představím, jak ležím nahá s nohama vítekde na sále... Na injekce mám manžela - je docela šikovný, i když ten pohled na něho se stříkačkou je nic moc 😉
Chci se zeptat: píchá se ještě něco po odběru vajíček a jak dlouho vám trvalo než zavedli embryjka?
Je tu někdo, kdo taky stimulujete??

silver2501
8. srp 2008

Sarri, nahá neležíš, vezmi si na sebe košilku ve které spíš doma, budeš ji mít na sálku a vem si i papučky 🙂 tam Ti píchnou něco na uspání a odber je rychly, tak deset min. a pak se vzbudíš, myslím 2 hodky si poležíš, pak přijde embryoložka s výsledkem, a manža tě může odvést domů...já měla to štěstí, že jsem tam byla na pokoji sama a manža byl semnou pak.. Transfer je dle vývoje embrijek, ale tam dělají většinou PK- prodlouženou kultivaci, tak zhruba mezi 3 až 5 dne od OPU... opet si vem sebou košilku a papučky z domu... na sálku ti v posteli transferují embrijka-nic to není, nebolí to a uvidíš své embryjka na obrazovce, , odvezou te v té posteli zpátky do pokoje, kde si poležíš hodku a půl, aby se mimča uložily a pak jdeš domů a testuje se zhruba 14 den od ET. Po odběru už se nic nepíchá, nasadí ti utrogestan, anopyrin a prednison, což jsou tabletky...
Jinak já jdu do druhého pokusu v září... Tak snad jsem Ti to trošku přiblížila a nebudeš se bát, nervíky moc nepřdávají na uspěchu 🙂, ale věř, každá jsme to zažily jednou poprvé a všechny jsme se určo bály jako ty 🙂tak přeji hodně štěstíčka a po 14 dnech // 🙂

fanfulin
10. srp 2008

Ahojko…….moc všechny zdravím….děkuji všem za odpověď .Mám toho druhého pokusu docela plnou hlavu,moc se mě do toho nechce,ale když člověku nic jiného nezbývá co se dá dělat. 🙂

sarri
10. srp 2008

Díky Silver.
Jsem trošku poseroutka, přestože už jakési zkušenosti ze zdravotnických zařízení mám.
Zajímalo by mně, jestli vám některé z těch hormonů taky bylo tak spavo? Mně se chce nějak podezdřele moc spát - a to už tak kol. desáté dopoledne 😨

fanfulin
10. srp 2008

Sarri:..také si pamatuji, že jsem byla také ospalá jak medvěd,ale dá se to vydržet…a věř ,že nejsi poseroutka…Já jsem určitě větší.Jenom je to vše pro tebe nové…. 😉 😉

sonja21
11. srp 2008

Holááááááááááá jsme zde, byli jsme na pár dní u manželovi rodinky na Slovensku supééééér a SILVY- snaženíčko se uvidí v Sobotu, ale nevím, neví, to vy byl fáááááááááááááááááktttt zázrak 🙂
SARI : ahoj a neboj, každá jsm e bála, je to nové neznámé,ale dá se to všechno zvládnout, no ona ta příprava není příjemná,ale co by jsme pro mimi neudělaly,když už i tak to máme těžké , cooo, já jsem vždycky po opu doma celý den prospala 😀 Šípková Růženka hadra 😀

silver2501
11. srp 2008

Sarri, a to počkej, jak budeš baštit po ETu utroš (utrogestan), to teprve poznáš co to je unava, a když ho budeš polykat, ne zavádět , tak si budeš připadat jako pernamentně v lihu 😀))) teda já ho raději polykala bo nesnáším zavádění a byla jsem furt jak opilá 😀)))) No ale co by jsme pro ty vytoužené mimča neudělay, že holky 😀

Soniiii, zdravíííím na Slovenskoooo... tak že by jste počali malého slováčka ??? 😀 😀 😀

sarri
12. srp 2008

Tak mám odběr za sebou. Docela to bylo v poho, až na to, než mě na sále uspali, bo mně nemohl napíchnout žílu - až na 4 pokus, ale krev z těch předešlých vpichů byla všude. Máme jen 6 vajíček, tak jsem zvědavá, jestli z toho něco bude... máme líné spermie, tak jim do vajíčka musí pomoct 😒

silver2501
12. srp 2008

Sarri, gratuluji k šesti 🙂 my měli jen 5 a 3%-centní pohyblivost spermíí a dvě nám vydržely 4 dny PK .. sice to nedopadlo, ale co se dá dělat..bylo to poprvé..🙂
Tak ted se dej dopohody a klidu a těš se na ET..kdy ho máte tak zhruba naplánovaný??? Sarri a čím sji stimulovala prosím tě?? možná si to psala už, ale já si ted nevzpomínám, promin ☹ rozhoduji se co si vzít do další stimulace, tky jsem moc nezareagovala, měla jsem puregon..

sarri
12. srp 2008

Stimulovala jsem Gonal a proti uvolnění vajíček Cetrotide. Léky nás vyšly na 5500. Pohyblivost máme 0, takže pomocí nějaké injekce (už si nevzpomínám, jak se tomu říká).
Rozumím tomu správně, že jste zaváděli 2 embr.?
já jsem byla trošku zklamaná, protože folikulů bylo hodně, ale teď už vím, že každý neobsahuje vajíčko, což byla většina v mém případě.
😠

rkatka
12. srp 2008

Sarri já jsem měla při posledním pokusu 3 zralé vajíčka. Když mi je zaváděli jedno bylo osmi buněčné a dvě čtyř buněčné.Uchytlo se jedno. KOlikátý pokus IVF podstupuješ?

silver2501
12. srp 2008

Ano 2 embryjka, která vydržela, teda výborné bylo jen jedno, a to druhé bylo o ,den opožděné, ale chtěla jsem ho zkusit taky..říká se , že v děloze je jim líp jak v misce a tak jsem myslela, třeba se ještě rozjede..🙂
Taky nám dělali ISCI, spg jsme zlepšili s 0% na 3 %, ale nepovedlo se nakonec...☹
No a nezáleží na počtu, ale na kvalitě..takže stačí jedno bo dvě výborné jak 20 horší kvality 😉

fiallinka
12. srp 2008

sarri: když máte ICSI (to je ta injekce), tak šance na oplodnění většiny vajíček je obrovská, neboj, je to dokonce větší než u "přirozeného" ivf, akorát musí bobánci vydržet...

fanfulin
12. srp 2008

Ahojko holky…jste moc šikovné.. 🙂 ..to já jsem měla jenom 4 embryjka… ☹ ☹ ..ale do ETu mě vydržely jenom dvě…Měla jsem IVF+ICSI+AH..a nadstandardní kultivaci….ale nepovedlo se…. ☹ ... doufám, že to bude teď bude o moooooc lepší .Měla jsem špatnou reakci na Puregon..moc jsem sním nekamarádila… 🙂

sarri:Držím moooooc palečky a věř, že bude vše dobré……a embryjka budou silná... 😉

ivanalysonkova
13. srp 2008

Ahojte hollkýýý, tak jsme se včera vrátili z dovči. No paráda. Teplučko, azuro, teplé moře. Snaženíčko neproběhlo. Ještě před dovčou jsme dostali kontakt od známých na jednoho léčitele z Valmezu. Tak jsme tam nečekaně před dovčou jeli. Zjistli, že můj je naprosto v pořádku a já, že mám problém s vaječníikem a s páteří. "Objel nás virgulí" a řekl mi, že do dvou dnů začnu mít bolesti. A že tento měsíc se snažit nesmíme (prý to musíme vydržet 😀 ) No a fakt, jak jsme odjížděli za 2 dny do řecka, začla jsem mít bolesti. Chystáme se tam příští týden. Tak uvidíme, jestli už je vše v pořádku. Zatím IVF necháme být, dáme tomu do konce roku, jestli se to s jeho pomocí podaří. Známí co nám dali kontakt, nemohli otěhotnět cca 5 let, byly u něj a do 3 měsíců byly "v tom" 😀 Tak se necháme překvapit. 😉

hanulka3112
13. srp 2008

Ahoj Ivi, tak vidím, že jste dali přednost léčiteli, chodím vás tu sledovat a držím palečky, tak jsem zvědavá, kdo bude mít první ty //.S tím léčitelem je to zajímavé, no já nemám vejcovody, takže u mě jiná volba než IVF není ☹ ale kdyby mi nějak napomohl, tak bych to brala 😉 kdyžtak jestli můžeš, tak mi pisni na něho kontakt do IP jsem totiž z Valmezu, tak bych to neměla daleko, jinak všem vám držím palečky 😉 🙂

sarri
13. srp 2008

Zdravím,
tak máme zatím 5 embryjek (1 vajíčko nebylo zralé). Na transfer jdu v pátek, tak snad aspoň nějaké do té doby vydrží. Kéž by. Je to náš první pokus a děti žádné nemáme, tak tomu moc nevěřím - spíš si nechci dělat plané naděje, ale stejně to člověku nedá a občas se zasní, jaké by to bylo, kdyby to vyšlo...

zdenallicka
14. srp 2008

Ahoj, co znamena zkratka IUI???

sarri
14. srp 2008

Zdeně: IUI je Intrauterinní inseminace
Jedná se o nejjednodušší metodu asistované reprodukce. Spermie se metodou SWIM UP (vycestovaní) zkoncentrují a pročistí. Poté se zavádějí speciálním katetrem do dutiny děložní v období ovulace. Jedná se o relativně jednoduchý a bezbolestný výkon, provádí se ambulantně bez anestezie. Tento typ léčby je vhodný při hraničních hodnotách spermiogramu. Úspěšnost IUI po stimulaci vaječníků se pohybuje mezi 10-15% na cyklus.

sonja21
19. srp 2008

Ahoj holký, Ivy tak to je super 😀 moc držím palečky at to klapne a léčitel pomůže, no já hlásím v Sobotu mrcha, takže zase nic jdeme dál, te d asi nic nestihnu podniknout, v Sobotu odjíždíme na dovču na týden, tak pak asi v Září .... ale uvidím co bude 😉
Sari-z vlastní zkušenosti vím, že co vypadá beznadějně většinou vyjde na 1 pokus, já jsem měla 21 vajíček -13 vajíček oplodněných, 8 zůstalo a nic .... a má nejkamarádka měla stěží dvě embryjka a má ročního krásného chlapečka, ta hlavu vzhůru a mooooooc držím palečky 😉

sarri
19. srp 2008

Díky za povzbuzení. Od minulého pátku mám zavedená 2 embryjka - jedno osmibuněčné a jedno deseti - morulu. Ostatní se vyvíjela špatně. Akorát mi vrtá hlavou, že jsem četla, že po prodloužené kulltivaci, kterou ve Zlíně dělají, se zavádí až stádium blastocysty. Jenže v našem případě kultivovali jenom 3 dny a žádné to nestihlo.
Přiznám se, že je to nervák a pomalu se bojím jít na záchod, abych nezjistila, že jsem "to" dostala.