Cvičení L. Mojžíšové a IVF. Mám cvičit dál?

hello_kyttinka
28. zář 2011

Ahojky holky,
prosím o Vaše zkušenosti, či názory...
Od soboty začínám se stimulací na IVF (dlouhý protokol). Když jsem včera v centru před dr. řekla, že cvičím Mojžíšovou, řekl mi, ať při stimulaci přestanu, že se mi můžou přetočit vaječníky. Moje fyzioterapeutka mi naopak říká, že mám cvičit pořád, i při stimulce i po ET, že dr. této metodě navěří a neuznávají ji...
Prosím o Vaše odpovědi...
Děkuju, Lucka...

len089
29. zář 2011

Ahoj , cvičení Mojžíšové proplácí zdravotní pojištovny. Takže nějaký účinek prokázaný je. Ale jestli cvičit při stimulcei? Já bych asi necvičila a nebo bych asi aspon necvičila po transferu embrii.

terez80
13. říj 2011

Ahoj, já jsem na cvičení dle Mojžíšové chodila, ale naše cvičitelka mi řekla, že se to nesmí cvičit u IVF není to vhodné. Po tom by jsi měla otěhotnět sama a ne zároveň s IVF

svija
18. říj 2011

Já bych cvičila, ale jsem ovlivněná, jsem fyzioterapeutka a Mojžíšovou taky dělám 😉. Čím lepší rovnováha mezi jednotlivými svalovými skupinami v oblasti pánve, tím lepší prokrvení dělohy, takže větší šance, že se mimi uchytí. Po ET se tedy samozřejmě neprovádějí mobilizace, čeká se, jak to dopadne 😉 .

c_vero
26. říj 2012

Ahoj, ja to taky cvicim.
Vzdycky jsem dost sportovala ( lezeni, horske kolo, behani ) Ted jsem kvuli vytouzenemu potomkovi musela dat pauzu.
Bez pohybu ale psychicky nevydrzim.
Cvicim alespon neco na protazeni. Co je svijo mysleno tou mobilizaci? Jsem po transferu, tak doufam, ze jsem neco uz nezvrzla.
Zdravim vsechny

cilkaa
29. říj 2012

Chodila jsem na Mojžu k žákyni paní Mojžíšové a ta mi řekla, cvičit pořád. Měla jsem už omezenou sadu, svaly byly v pořádku. Před ET mi dělala mobilizaci na prokrvení dělohy a povedlo se IVF. Nyní jsem v 17. tt.