Cyklus s minimální stimulací. Native. Kde to nabízí?

wrtulka
7. črc 2010

Ahojky chci vědět jaký máte názor, zkušenosti s minimální stimulací nebo nativem.
V kterých centrech to nabízí a kolik to tak stojí.. hledala sem ale téma přímo zaměřené na tohle tu nikde není..
Taky mě samozřejmně zajímá úspěšnost a taky v jakých případech se vyplatí do toho jít a kdy ne..
Předem děkuju..

bellka
7. črc 2010

@wrtulka ahojky, moc zdravím. Mám za sebou 6x IVF a 1x minimální stimulaci. Přikláním se k ní, i přesto, že nám to nevyšlo. Několik mých poznatků: není to takový nával hormonů do těla jako při klasickém IVF, získat se může 2-8 vajíček a pro nás jako pro samoplátce je to i finančně přijatelnější, neboť nás jedno IVF vyšlo na 60. 000,- kdežto minimálka nás stála 16. 200,-kč. Kdybych o minimální stimulace věděla dříve, neváhala bych ani minutu. Více si můžeš o minimální stimulaci přečíst na stránkách REPROFITU, mají to tam moc pěkně a srozumitelně popsané. Přeju moooc štěstííí 😵

larri
24. srp 2010

Ahoj wrtulka,zrovna jsem chtěla začít tuhle diskusí a ty si mě předběhla,jsem ráda,ale zklamaná.Žádné odpovědi. ☹ ☹

Zajímalo by mě,kde to dělají v Praze,bohužel jsem nic nenašla.Ale chválu jsem slyšela na Brno....

kocickaaa
24. srp 2010

Ahoj Wrtulko....tak já mám za sebou 5 IVF,z toho 2 minimálky a ted na podzim mě čeká další...jezdím do Reprofitu,cena je 10 tis.+ ICSI,popř.léky,AH,PK.První minimálka nás stála 11 800,-...měla jsem jen jedno vajíčko,jelikož jsem musela stimulovat Clostilbegytem(poj.mi neschválila léky),druhá minimálka stála celkem 20 200,-...to už jsem stimulovala Fostimonem,ale folikuly reagovaly každý jinak,takže jsem potřebovala 44 amp. a poj.mi uhradila jen 30,tím pádem jsem přes 7 tis.doplácela za léky+ ICSI-měla jsem 5 oplodněných vajíček,přenášely se tři a dr.byl tak hodný,že nám započítal ICSI jen za ty tři transferované.První minimálka byla bez úspěchu,ale v nic jiného jsem při jednom vajíčku ani nedoufala,druhá se povedla ,ale jen na chvilinku,embryo(a) to vzdala.Ted už mám doma léky na 6.stimulku 🙂 ,bude poslední,ale i přesto jsem ráda,že tato možnost vůbec existuje.Jo a jedna velká výhoda minimálky je,že při tom malém počtu vajíček(1-9) nehrozí hyperstimulák 😉

sonka.77
26. srp 2010

Holky v Praze to určitě dělají v Iscare i Pronatalu, výhledově jsem se na to ptala. 🙂

mick
26. srp 2010

Holky, koukala jsem, že nativy nabízejí ještě i v Gennetu a koukala jsem na stránky CAR Motol a tam nativy taky nabízejí. Já už mám 3 IVF vybráno. Poslední dva kousky u ledu a jestli neklapnou, tak budu taky řešit nativ nebo minimálku. Ještě teda nevím kam. Dobrá cena mi přišla v Gennetu a v Motole(mají uvedeno cca 10,000,-. Pronatal mi přišel o dost dražší (13,000,-). Iscare jsem nestudovala. Horší je, že to stejně asi naskáče o katetry, léky atd... Mě by se líbil jak píše Larry ten Reprofit, ale z Prahy?? Poprvé to vyjde na cca 5 dní dovči, už jsem sondovala u holek Slovenek, co dojíždí 😉

lukr
2. zář 2010

Ahoj holky,já jsem úspěšný případ nativu s minimální stimulací. 🙂 Mám za sebou 2IVF,z toho druhé bylo nativ.Šla jsem do něho,protože se mi nechtělo čekat 3 měsíce na další IVF.Mám asi štěstí,že i při vyšším věku dobře reaguji na stimulaci.Stimulovala jsem Clostilbegytem,plus pět dní injekce(je fakt,že mi pocitově bylo hůř,jak při daleko silnější klasické stimulaci,asi moc nesnáším te Clostilbegyt).Byla tři vajíčka,která se oplodnila a všechna vydržela 3 dny kultivace.Protože nebyla prvotřídní kvality,nechala jsem si je zavést všechna.Jedno z nich byl bojovník,čekám miminko,jsem v 17 týdnu. 😉 Celý pokus mě stál asi 12 tisíc,ale teď by to bylo dražší,protože zdražovali.Jsem ze Zlína,takže jsem to absolvovala v CRM Zlín.Všem Vám moc držím palce ať se taky zadaří.

lllenkap
2. zář 2010

Ahoj holky,já jsem také prozatím úspěšný případ po Nativu🙂Tohle bylo moje 2.IVF.První bylo katastrofa 😖 ,nereagovala jsem vůbec.Jediné co se mi vytvořilo byly tři prázdné foliky.Takže nedošlo ani k ET. 😒
Další IVF-Nativ bez léků - vyznikl jeden folikul v tom bylo jedno vajíčko, které se následně oplodnilo metodou ICSI a z toho vzniklo jedno embryjko.To mě zavedli bez PK 2 den po OPU jako čtyřbuňkové. Za 10 dní jsem si udělala testík🙂 a vykoukli na mě //🙂Mám za sebou první ultrazvuk v 5TT a ted čekám ještě dva týdny na srdíčko.Doufám, že snad vše bude ok. 🙂 To čekání je strašné!!! 🙂 Vřele NATIV doporučuji. Jinak trpím endometriozou ,manžel má velmi špatný spermiogram a je mi 35 let:🙂Nativ vyšel na 26 000 kompletně (i s ICSI ) Kč v centru ISCARE Praha .Držím palečky🙂

veruncik
29. říj 2010

Ahoj, ještě jednou otvírám tuto diskusi. Chci se taky zeptat na minimálku. Hlavně by mě zajímalo dávkování a kolik byla celková dávka IU a který preparát (kromě clostíku) a jeho úspěšnost. Máte někdo tuto zkušenost?? Chtěla bych jít do minimálky, neboť jsem samoplátkyně a klasické IVF mi zatím nepomohlo. ☹

ladyh
29. říj 2010

ahoj holky, já příští měsíc začínám s minimální stimulací clostík 1-1-1 a k tomu začínám druhý až šestý den připíchávat jeden fostimon, co na to říkáte?

janka12
15. pro 2010

Ahoj holky, já o nativu či minimálce vazne uvazuji. Je tu na toto tema diskuse s vice zkusenostmi?

daisy14
28. pro 2010

Ahoj, minimálku určitě doporučuji, pokud nechcete vyplýtvat všechny IVF pokusy, případně máte všechny "hrazené" IVF neúspěšně za sebou. Samozřejmě to není pro každého, pokud někdo nereaguje na hormony, těžko při minimálce nějaké vajíčka vyprodukuje. Ale je to rozhodně menší zátěž pro organismus i pro peněženku! A i z 1vajíčka může být krásné embryjko 🙂 Mi se podařilo otěhotnět až při 3 IVF, bohužel těhotenství nedopadlo dobře a pak už jsme se rozhodli pro minimálku a to v Reprofitu v Brně. Minimálka nás stála mezi 10-16000,-Kč podle počtu vajíček. Vyšlo to sice až na 3 pokus, kdy jsem konečně zareagovala skvěle a teď už za pár týdnů bude mimčo na světě. Takže za mě, běžte do toho! 😵

saminka
28. pro 2010

Ahojky taky vazne uvazuji o minimalce a taky v Reprofitu, uz mi tam jedno klasicke IVF vyslo a mame z ni krasnou holcicku, mam za sebou dva kety ale bohuzel se nezadarilo tak nam zbyvaji jeste dve ale chci prvni vyzkouset tu minimalku.....jsem samoplatce tudiz minimalka je pro me z financnich duvodu vhodnejsi ale taky pri prvnim IVF jsem mela az 31 vajicek a hrozilo ohss takze ted uz mi staci opravdu jen jedno dve kvalitni embryjka, jen by me zajimalo, jestli teda pri te stimulaci staci clostik? doktor nic o fostimonu nepsal 😒 nebo se zacina pichat az pozdeji??? mam domluveny prvni ultrazvuk na devaty den stimulky.....moc diky

standifous
16. led 2011

ahojky, já mám za sebou tři neúspěšné pokusy ivf, a doufám, že by mi nativ mohl pomoct. Mám docela dost vajíček, ale nejsou oplodnění schopná jak říkali dr. Tak kdyby prosím měl někdo nějaké zkušenosti tak se prosím podělte. Doufám, že když bych nebrala tolik hormonů, že by bylo vajíček málo, ale třeba by byly v lepší kvalitě.

olive
16. led 2011

Ahoj, ja v listopadu podstoupila v Reprofitu minimalku, stimulovala jsem jen clostikem a pak pichala pregnyl 5000 jednotek. Mela jsem 4 vajicka ktera se oplodnila, dve embrya jsem si nechala vratit pri ET a jedno ebmryo mam zamrazene. Ja na hormony vzdycky reagovala velice dobre, ale nedarilo se mi otehotnet. Ted po 8 letech snahy jsem tehotna.

dahska
18. led 2011

podívej se na stránky eurofertil.cz je to letos otevrená klinika v OV a je tam ceník.

mourinka29
18. led 2011

Ahojte,tak já jsem po klasickém ivf měla 5 foliku,ale z toho jen 2 oocyty a jen jedno zavedli,a to vyhrálo 🙂 ,ale těhotenství jsem musela kvuli VV ve 12týdnu ukončit ☹ ,U nás je problém jen ve vejcovodech,takže ovuluju a proto jsme se rozhodli pro nativ,právě v Eurofertilu 😵 ,hned po šestinedělce začínám ,ale zatím chci zkoušet jen nativy bez minimální stimulace a uvidíme,myslím,že je to za slušné peníze,tak si mužeme naštěstí dovolit podstoupit v případě potřeby víc pokusu 😵 ,otěhotněla jsem během roku už 2x,tak doufám,že nebude problém,Joo a minimálku nechci prot,že po Clostilu neroste sliznice 😖 ,s tím druhým léem neám zkušenosti 😒

slavka22
22. bře 2011

Ahojte, dnes jsem byla na punkci po minimálce, byla jsem mile překvapena, zisk 9 vajuch, tolik nebylo ani při klasickém IVF. Sice ještě nevím, kolik se jich podaří oplodnit, ale už jen to číslo mě potěšilo. Když k tomu přidám finanční stránku a daleko menší zatížení organismu, pokud tento pokus nevyjde, šla bych do toho zas. Protože nejsem nejmladší, dělali mi před ještě vyšetření na rezervy vaječníků, to dopadlo dobře, tak opravdu nebylo co řešit. A jiný problém nemáme, jen se prostě nedaří. Přeji hóóódně štěstíčka všem!

valuse
22. bře 2011

Holky, posuďte samy..nevím, zda mám za clostík kopat 🙂 nebo zatím ne 🤐 , ale mám za sebou před 2mi lety dlohý protokol s hyperstimulací (ale bez punkce). vajíček snad 44. byly většinou nekvalitní. kvůli hyperce to šlo KETem - 2blastocysty. jedno embrijko skončilo vevejcovodu. takže následovalo laparoskopické odejmutí. 2.dlouhý cyklus 38vajec. také nekvalitní. Po tomto ETu negativní, nic zamraženo. Teď jsem v 3.cyklu brala Clostilbegyt. jsem 3. den po ET. při OPU 3 vajíčka. jedno pěkné. OPlodnili ho a teď se modlím 🙂

kikina9
28. kvě 2011

Ahoj, jenom tohle téma posouvám, třeba se najde ještě někdo další, kdo má zkušenosti s minimálkou 🙂
Zajímalo by mě, zda jste stimulovaly pouze Clostíkem, nebo i injekcemi, v jakém dávkování, kolik dní....a hlavně jestli se podařilo, nebo ne 🙂 prostě co nejvíc podrobností, pořád nejsem rozhodnutá, zda jít do 3. IVF, nebo zkusit minimálku, která je finančně méně náročnější 🙂 Jo, a ještě by mě zajímalo, při jakém problému vám minimálku doporučili 😉

hexelucka
9. čer 2011

ahojík holky čeká teď někoho minimálka?

lenkarehankova
24. čer 2011

AHOJ DÁMY,JESTLI CHCETE MOHU SE PODĚLIT O BOHATÉ ZKUŠENOSTI JAK Z KlASIKOU TAK S MINIMÁLKOU...momentáně čekám na výsledek minimálky v Eurofertilu ,měla jsem 9 injekcí menopuru a clostík a byly 4 vajucha ,dvě mi vrátili a ted čekám a čekám...je to můj 8 ET ,už sem těhule byla před 5 lety ,ale embryjko to vzdalo....tak stále bojujem,někdy brečím,že končím...na vánoce sem dostala pejska tak mám dva hafany a ten malej mi nějak davá sílu ,je to takové moje náhradní mimi...tak si asi namlouvám,že když sem ted víc v klidu,že to přeci musí vyjít....je mi již 38 let a snažíme se hodně dlouho,s prvním manžou i ted z nynějším to je víc jak 21 let....................je to strašné číslo.............

haaninaa
24. čer 2011

Ahojky holky, prosím Vás, co je to ta minimálka? Zkusím se na to zeptat u nás v centru, ale nevím, jak se to správně jmenuje. Já mám za sebou 6x IUI, a 1x IVF, vše bez úspěchu... Teď stimuluju clostíkem na 7. IUI.. a když nevyjde, jdeme o 2.-hého IVF...Když to tak čtu, zkusila bych tu minimálku, ale potřebuju poradit, na co se to mám vlastně zeptat..

leny11
7. pro 2011

Ahoj holky,minimálka je nativní cyklus IVF s minimální stimulací.Mě doktorka v Motole napsala na stimulaci Clostibegyl 1-0-1 od prvního do pátého dne.Sliznice mi rostla dobře a vyrostl jeden foliklík s vajíčkem.Prvně nám dvě spermie oplodnili vajíčko takže k ET nedošlo.Podruhé k oplodnění došlo a k ET taky (vajíčko pěkné zralé a spermio výbornej oplodnilo se bez ICSI).Ale po čtrnácti dnech krevní testy negativní
☹ .Ale jinak za mě mohu nativ doporučit.Rozhodně méně hormonů a vajíčka zralá , po klasickém IVF jsem měla vajíčka nekvalitní a nezralá a nikdy nedošlo v ET.Jinak v Motole nativ stojí s ET 7.500,-kč, bez ET 5.000,-kč.Připlácá se metoda ICSI nebo prodloužená kultivace.Rozhodně ještě do nativu půjdu a doufam , že to po novém roce do třetice konečně vyjde.

barce
8. pro 2011

ahoj leny, presla sem do motola z jineho CAR a taky se chystam na nativ. nevis do jakeho poctu tam odebiraj vajicka bez narkozy? tys to mela jak? diky

martulle
7. bře 2012

Ahoj holky,chtěla bych se prosim vás zeptat,jestli jste podstupovali nativ s isci nebo bez.@leny11 ty jsi psala,že se vajička oplodnili bez isci,že... prosím napište zkušenosti,děkuju

cilkaa
22. bře 2012

Já jsem podstoupila mini IVF v Reprofitu v Brně, brala jsem Clostilbegyt 2-0-2 a měla jsem 4 zralá vajíčka. Dvě se oplodnily a dvě mi také po 5 dnech zavedli - expandovanou blastu a kontaktní morulu. Blasta se chytla, ale bohužel ve vejcovodu... Ale byl to bezva cyklus, vše jsem snášela velmi dobře- doporučuji.

lenajsek
22. bře 2012

Zdravím, taky jsem měla úspěšné IVF s minimální stimulací, Clostilbegyt + dopíchnutí injekcí.
Čtyři folikuly, čtyři vajíčka, tři oplodněny, jedno bylo přezrálé. Všechny tři se oplodnily, dvě mi zavedly a jedno se uchytilo a z máme krásného syna, jedno nám zamrazili. 🙂
Měli jsme oplodnění pomocí ICSI.
Taky v Reprofitu v Brně.
Předchozí IVF s velkými dávkami hormonů neúspěšné a taky byly odebrány jen tři vajíčka, oplodnily se všechny tři, ale nepodařilo se.

Já osobně bych příště šla opět do IVF s minimální stimulací, nebo rovnou jen nativní cyklus, nebo jen s Clostilbegytem. 😉

misa.patrik
19. dub 2012

Ahoj holky omlouvám se že sem lezu 🙂 chci se zeptat kolik stojí NATIV?

vla77
13. led 2013

Ahoj Miso.patrik, já byla na nativu tuhle sobotu v gennetu v Praze, odber oocytu stoji 6000.-, embryotransfer zpatky dalsi 4000.-...to jsou ceny bez hatchingu, ICSI a dalsich veci.
Bohuzel,u nas to neklaplo, folikul byl prazdny 😢

coralin
7. únor 2013

Ahoj, tak jsem teda na váškách, jestli minimálku nebo vyčerpat poslední IVF. V Praze ho chtějí vyčerpat, v Brně by doporučovali minimálku... vše mi ale záleží na tom jaká bude imunologie. Tu už budu teď řešit rok.
Najde se někdo kdo také čeká na výsledky a plánuje?