Cysty a IVF. Musím nejdřív na operaci?

werinka1
6. led 2011

Zdravím děvčata,
prosím zda někdo nemáte zkušenost s IVF a cystami. Přítel nemůže mít děti přirozenou cestou a musíme absolvovat IVF. Zatím se k tomu odhodláváme, ale bohužel mám cysty na vaječnících a moje gynekoložka mi upozornila, že budu muset nejdříve absolvovat operaci, protože IVF s cystami neudělají. Ovšem kdysi jsem se někde dočetla, že nějaké centrum provedlo IVF i s cystami. Nemáte někdo zkušenost ? Moc děkuji za odpovědi.

yaya11
7. led 2011

Ahoj Werinko,
záleží jaké to jsou cysty,já měla při 3 a 4.IVF docela velkou,skoro 4cm endometriální cystu a s tou mi IVF udělali..,ale nepodařilo se,tak mi tvrdili,že s takovou cystou neotěhotním,pak jsem byla na nativu v Brně a otěhotněla jsem a cysta se během těhotenství vstřebala...raději to konzultuj s lékařem v IVF centru.

werinka1
autor
7. led 2011

Děkuji za odpověď. Bohužel nevím přesně jaká cysta to je, ale endometriální to zřejmě nebude. Již mi před 5 lety jednu operovali a myslím, že to byla nějaká ta klasická, naplněná vodou příp.krví.

yaya11
7. led 2011

Ta naplněná krví je endometriální a může se ti vracet...ty naplněné vodou často zmizí samy,opravdu by to chtělo asi vědět,jaké to cysty jsou ,kolik jich tam je atd. a najít si IVF centrum,kde mají dobré ulz a sami rozhodnou,či se musí nebo nemusí operovat.

werinka1
autor
7. led 2011

Tak jsem šla najít propouštěcí zprávu, kde se píše, že se jedná o serozní cystu. Na netu jsem našla pouze, že je to cysta naplněná tekutinou, bohužel nic víc. Příští týden se budeme objednávat do CARu, v Plzni jsou pouze 2. Tak uvidíme kam mě pošle doktorka. Modlim se, abych zas nemusela na operaci, Ale při mé smůle.....po té první jsem měla cystu do týdne zpět ☹