Dají se převézt embrya z jednoho centra do druhého?

78marcela
8. dub 2014

Ahoj, měla bych dotaz. Chodím do jednoho centra v brně, absolvovala jsem už tři transfery dpo dvou krásných blastocystách, dva první negativní, třetí biochemické těhu.
teď jsem se dočetla o centru, které provádí vyšetření PGD na emryjích, které hodně pomáhá a zvyšuje šance.
proto by mě zajímalo, jestli by se daly převézt moje zamražená embrya do tohoto centra. Nevíte to někdo? Máte někdo podobnou zkušenost?

musilka
9. dub 2014

marcelko dají půjčí ti box a ty si je převezeš 😉

ivazapisovatelka
9. dub 2014

Zkušenost nemám, ale zrovna nedávno jsem na stránkách nějakého CARu četla, že to normálně jde. Akorát to něco stojí.

radkap77
12. dub 2014

Ahojky, vim, ze v diskuzich o Heliosu to holky resily. Zeptej se v tom centru, kam to chces prevezt, urcite ti reknou.

petraho1811
20. dub 2014

Já si myslím, ze PGD lze dělat jen před mražením.

kvakuska
20. dub 2014

Být tebou nejdřív bych si zjistila, zda vůbec na tvých embryích (vytvořených v jiném centru a zamražených někdy šestý den kultivace) jsou schopni PGD udělat ... navíc bys měla vědět, že PGD objeví u embrya i minimální odchylky od normálu, takže se může stát, že embrya sice převezeš, oni ti na nich udělají? PGD a k transferu nebudeš mít nic ... PGD vyloučí i taková embrya, která mají minimální odchylku od normálu a často se taková odchylka během vývoje v děloze hravě napraví ... no a v neposlední řadě ani PGD ti nezaručí, že se ti narodí zdravé dítě, protože se zkoumají jen nejrozšířenější choroby, ale nedá se zkontrolovat všechno ... PGD je nejspolehlivější, když hledáš jednu konkrétní odchylku (např. když jeden z manželů má v rodině konkrétní určitou geneticky podmíněnou chorobu), jinak se kontroluje dle výběru 5 nebo 7 chromozomů, všechno ostatní zůstane nezkontrolované 😠
Navíc aby mohli na zamražených embryích udělat PGD, musí je rozmrazit a odebrat 1-2 buňky a potom co s nima? buď ti je rozmražené odtransferují a ty se dozvíš výsledek PGD až už budeš třeba vědět že jsi těhotná, a nebo ti ta embrya znovu zamrazí, ale už jenom 2x embrya zamražovat a rozmražovat ssebou nese velké riziko jejich poškození ... takže být tebou, dobře bych to zvážila, ale hlavně dobře bych se informovala 😎