Darovala jste některá embrya?

kruguer
20. pro 2012

Ahoj, jste tu některá, která darovala svá embrya? Hledala jsem diskuze všude možně a bohužel na toto téma je toho minimum. Stojíme teď před rozhodnutím co se zamraženými embryi, která zbyla. Po několika neúspěšných transferech, psychice na dně, se nám povedly dvě děti přirozenou cestou. Strašně ráda bych někomu, kdo po dítěti touží pomohla, na druhou stranu se to ve mě pere, že už jsem to já s manželem dohromady....vidím prostě naše děti. Vím, že bych se od toho měla oprostit...ale přepadají mě myšlenky, aby je rodiče milovali apod.....budu moc ráda, když mi napíšete svoje zkušenosti....a když napíšou mámy, které "darované" děti mají, budu moc ráda....vždycky si říkám, že kdyby mi teď řekli, že moje dítě není biologicky moje, bylo by mi to jedno, já si je vypiplala, já je kojila, vstávala k nim...a je miluju

terkaz
20. pro 2012

Je mi moc lito maminek, ktere maji problemy s otehotenenim, ale nedarovala bych ani embrya ani vajicka. Nerada bych, aby se nekdy v budoucnu nase deti daly dohromady s nevlastnimi sourozenci.

acacia
24. pro 2012

Umělé oplodnění s sebou nese mnoho etických problémů a tohle je jeden z nich. Mít dítě není automatický nárok, ale dar.

japona
10. led 2013

Ahoj, nemám s tím zkušenost, ale není možné embrya darovat výzkumu? Lidstvu by to pomohlo a nehrozilo by, že někde budou běhat vaše děti. Nebo je nechat dále uskladněná? Jste si jistí (nevím, kolik vám je let), že je opravdu, ale opravdu nevyužijete? Třeba za pět deset let si vzpomenete, že ta miminka jsou taaak roztomilá..?

kruguer
autor
11. led 2013

Darovat vyzkumu je u nás nejde. Je nam 35, mame 2 deti. Asi to dopadne tak, ze zaplatime delsi " uskladneni". Musim si dat cas, ted si nejsem 100% jista a to rozhodnuti je opravdu tezke. .

rendy73
17. zář 2013

Ahoj,vím že je to to starší téma,ale musím se přidat.V roce 2004 jsem v Pronatalu v Praze podstoupila IVF,měla jsem 10vajíček následně embryí,dvě jsem použila a ostatní dala zamrazit.Těhotenství vyšlo a já čekala identická dvojčata a jedno k tomu,takže tři.Jedno z identických dvojčat přestalo v 7tt růst,zbylá dvě, párek vše OK.Asi v 28tt mi volaly co s embryema,zda je chci zničit,nebo darovat či věnovat na vědecké účely.
Tenkrát jsem se ještě nerozhodla,řekla jsem že až po porodu, uvidím co bude.Když jsem ty dva uzlíčky uviděla,bylo jasné co udělám,rozdělím se o tento dar.Nedokázala jsem je zlikvidovat ani nechat na pokusy,ale darovala jsem je, zoufalím ženám,které nemají jinou šanci.
Pročítám stránky a vidím,že mé rozhodnutí bylo na 100% správné,je tu moooooooooooooooc žen a mužů co mají pouze tuto šanci.
Dnes je dětem skoro 9let,znovu jsem se vdala a jsem 6den po ET a snad nám to vyjde,manžel děti nemá a já to vícekrát pokoušet vzhledem k věku nebudu.
Hodně štěstí všem.Věřím kdo toto podstupuje, bude ty moje biologické děti milovat,bez rozdílu jako by byly jeho.

majka43
18. zář 2013

Mě se uchytilo darované embryjko a vím, že to dítě milovat budu a už vlastně miluju. Je to neskutečný, že jsem konečně těhotná a bez darovaných embryjek, bych nebyla nikdy. A přítel? Nejšťastnější člověk na světě. Moc, moc, moc děkuji.

carlik
18. zář 2013

Jsem taky ta šťastná maminka, co podstoupila několik IVF se svými vajíčka,bohužel neúspěšně a kdyby nebylo "darovátek", tak nemám vlastně NIC. Takže za mě můžu jen říct, že kdyby nebylo vás žen, co jste ochotné podstoupit darování vajíček nebo i embryjek, tak není mezi námi tolik šťastných rodin, co jste jim pomohli k dětem. Je jedno, čí ty piditečky jsou, ale že rostou ve vás, vy je porodíte a vychováte s největší láskou jako by byly vaše. Takže kdybych měla možnost darovat zbylá embryjka, neváhám ...

anulka75
11. led 2014

Ahoj, jsem taky jedna z tech stastnych, ktera podstoupila transfer darovanych embryi a povedlo se. Po 10 letech, mnoha pokusech a nekolika potratech...kdybych to vedela driv... Mame dcerku a bez ni bychom nemeli zadnej smysl zivota. Dcerku milujeme tak, ze to tu nedokazu ani popsat a je nam uplne jedno, ze nema nase geny. Neco takovyho mne pripada zcela k smichu. Jsme desne vdecny za darce, bez nich bych se nadale placala v depresich. A protoze se samozrejme muze stat cokoli a taky, protoze jsme tak zamilovani do naseho detatka, tak si v zari pujdeme pro Terezcinyho bratricka nebo sestricku od stejnych darcu... 🙂

jennye
20. kvě 2016

Ahojky, kdybys měla možnost darovat, ani náhodou si to nevyčítej. Jestli máte tuhle možnost, tak jste šťastní lidi. Nám tohle v CARu prostě odmítli, prý to vlastně už vůbec nedělají, je to pro ně moc komplikované. Tak jsem z toho nešťastná a naštvaná...

suzettew
16. srp 2016

Sama jsem chtěla darovat a pak jsem se najednou stala jednou z těch, která dárce potřebuje..

holoka
14. pro 2016

@suzettew myslíš to tak, že jsi darovala a pak už jsi nemohla otěhotnět?

suzettew
16. pro 2016

@holoka nene.. říkala jsem si, že bych se přihlásila mezi dárkyně, pak jsme si řekli, že budeme mít mimčo a přišel kolotoč ohledně toho, že nemůžu mít děti..

aquila
16. pro 2016

My jsme stáli před stejným problémem. Ale bylo mi řečeno, že se darování od léčených párů nedělá (ptala jsem se i v jiných centrech než v tom našem), že darovaná embrya vznikají od anonymního dárce a anonymní dárkyně. Jedině věnovat na výzkum. Dlouho jsme to zvažovali, jestli máme právo se takhle "zbavit" našeho dítěte, které jsme před pár lety tak moc chtěli, pro které jsme tolik bojovali a mělo tu smůlu, že jeho dva sourozence vybrali k transferu dřív. Nakonec nám z toho vyšlo jediné možné řešení - dát mu šanci na život. A tak budeme mít příští rok třetí 🙂

carlik
22. pro 2016

@aquila tož to je teda příběh, úplně se mi zaslzely oči dojetím, tak ať to všechno do června probíhá hladce a jste šťastná rozrostlá rodinka!!

aquila
24. pro 2016

@carlik Děkuju! Bylo to těžké rozhodnutí a kdo to neprožil nedokáže si představit, co musí tyto páry řešit a jak obrovský je to etický problém. Proto nesoudím, když se třeba někdo rozhodne jinak než my...