Darovaná embrya. Máte zkušenosti?

andreanovosadova
22. únor 2011

Ahoj, jelikož jsem tu nenašla diskusi na toto téma, ale pouze na téma darovaných vajíček, tak ho zakládám. Uvažujeme s manželem, že půjdeme do darovaných embryí z důvodů genetické chyby u našich embryí ze kterých jsem nikdy nedosáhla těhotenství ani po mnoha IVF. Zajímalo by mne, pokud tu někdo je kdo absolvoval KET s darovanými embryi jaké má zkušenosti. Ráda bych se dozvěděla více kolem problematiky darovaných embryí, úspěšnost otěhotnění z darovaných embryí, zda jste měli čersvé nebo zamražené embrya atd.

vavrovamichaela
28. led 2021

@katusinek ne,jdu na Prahu 7,rozhodovala jsem se mezi dr Langerovou a dr Gaborovou.Je to DE tedy za 35000?Maji tam garanci,ze když dvě nevyjdou,tak třetí je zdarma🤷‍♀️

katusinek
28. led 2021

@vavrovamichaela DE mají za 38 115 dle ceníku

katusinek
28. led 2021

@vavrovamichaela aha, já právě myslela, že ty darované dělají jen na té Arše, takže jsem se objednávala rovnou tam

maja1111111
5. únor 2021

@katusinek tak ja po konzultaci misto toho ,pujdu asi na vyndaní myomu,jelikoz se mi hdne zvetšil ☹..no to je tak kdyz si nekdo neco planuje ...

katusinek
8. únor 2021

@maja1111111 my už máme embryjko 🙂 takže snad březen/duben a půjdeme na to 🙂

vavrovamichaela
9. únor 2021

@katusinek no tak to je super👍A co o něm víte?Je dle požadavku?

katusinek
9. únor 2021

@vavrovamichaela ano, máme shodnou krevní skupinu jako my, víme výšku, váhu, oči, barva vlasů i vzdělání 🙂 jen tedy věk nám neuvedli, tak snad to bude OK

macl77
9. únor 2021

Holky taky jdu zítra na konzultaci do Archy. Měla jsem už darované embryo z CUBE a pak znovu (tentokrát vloženy 2) v Sanus Pardubice. Na hysteroskopii jsem byla teď 1.2. A vše v pořádku. Všechny ostatní vyšetření taky v pořádku, ale stále se nechtějí chytit. Uvidím, co mi zítra řeknou. Taky zvažuji zda jít znovu pro DE do těch Pardubic za 25tis a máte 2 a nebo za 38tis z Archy 1. V těch Pardubicích si ale nemůžete moc vybírat vlasy, oči atd..prostě dají to co mají.
Někde jsem četla že na Arše dělají ET s DE? Je to tak? V Pardubicích jen KET.

katusinek
10. únor 2021

@macl77 ahojky, pokud by si chtěla ET, tak jedině darované oocyty a dárce, to vyjde na 100tis.. :( to mi i sám doktor říkal, že tam můžeš mít opravdu konkrétní požadavky, jako právě třeba hodně mladá dárkyně, nebo VŠ škola atd...ale určitě mi neříkal, že by šlo ET u DE, jen KET z mražených

macl77
10. únor 2021

@katusinek ahoj..ano, máš pravdu.. je to tak. Někde jsem to asi blbě přečetla. Každopádně dnes jsem tam byla a mám se rozmyslet. Zatím mi dali termín na konzultaci s imunoložkou,. Základní imuno mám v pořádku, ale doktor říkal že jelikož mám hotové vše ostatní a nikde se nic nenašlo, nebude na škodu prokonzultovat to s imunoložkou a popřípadě dodělat co bude potřeba. Na tu imuno je hodně dlouhá čekací doba. Jdu tam až v půlce března.

lydiee
10. únor 2021

@macl77 ahoj, mám za sebou několik transferů DE a vždy to byly KETy, ET, co vím, tak se nedělají.
Přeji hodně štěstí🍀!!

macl77
10. únor 2021

@lydiee je to docela škoda že to nedělají.. určitě by o to byl zájem. A jako za dárce + dárkyni to je docela darda. Asi 110tis. To abych si už vzala půjčku..a nebo budu muset zase využít ty darovaná embrya co tam už mají.

katusinek
10. únor 2021

@macl77 no a jaká byla konzultace, jaké z toho máš pocity?? u jakého doktora jsi byla 🙂

katusinek
10. únor 2021

jéé teď vidím, že už jsi psala 🙂 je tady toho už hodně 🙂

macl77
10. únor 2021

@katusinek jo jo, už jsem sem psala, ale pak nějak jsem už na konika nekoukala. Už mě to nějak nebaví jak pořád nemůžu otěhotnět. Byla jsem dnes v Gennetu Archa u dr. Daniel Alexander. Působil na mě dost dobře, i když jsem na něj nikde žádné recenze nenašla. Podíval se na všechny výsledky z předchozích klinik kde jsem byla a vše pořádně vysvětlil. Všechny výsledky mám v pořádku a tak jsme se dohodli, že jelikož mám udělanou jen základní imunologii, tak bych měla jít na konzultaci s imunoložkou a popř. udělat hlubší vyšetření imunologie. Jdu k ní v půlce března, dřív nebyl žádný volný termín.
Jinak mám hotovou hysteroskopii- v pořádku.
Imunologii základ a genetiku mám taky v pořádku.
Pak mi ještě brali krev na takový to základní vyšetření, jelikož to moje už je asi rok staré.
Jinak mi nabízel buďto to darované embryo (cena kolem 38tis) nebo dárce +dárkyně. Za dárkyni je cena 110tis a za dárce nevím.. zapomněla jsem se zeptat a v ceníku jsem nenašla.
Zvažuji že si vezmu tajně půjčku, aby o tom manžel nevěděl. Už do toho další peníze dávat nechce.
Nebo si nechám dát znovu ty 2 embrya v Sanusu. Tam je cena 25tis.
Já už fakt nevím, co mám dělat a proč to pořád nejde.
Zítra jdu ještě na rehabilitaci, ať se podívají jestli třeba není potřeba narovnání kostrče atd..
Prozatím jsem si pořídila pejska. Je to moje miminko🥰.

macl77
10. únor 2021

@katusinek a ty máš už tedy zamluvené embryjko? V Gennetu Archa? Máš jen to DE, nebo jsi měla dárce a dárkyni?

katusinek
10. únor 2021

@macl77 ahojky, my jsme na tom totiž úplně stejně - jak dvojčata 🙂 mně řekl také doktor - já teda byla u Vokroje (ten Alexandr je tam teď nový), že mám vše OK, že jsem vlastně úplně zdravá. Už mám2x prolaktin, 2x štítnou žlázu, laparoskopii, hysteroskopii, 2x imuno i jsem už zkoušela DE a pořád nic. Takže mi také právě doktor doporučil tu hlubší imuno, sestra mi říkala, že to bude tak hoďka pohovor a taky jdu právě až začátkem března. Chlap už je z toho hotovej, jak délka čekání, tak ty prachy. Ale do těch čerstvých nejdeme - na to fakt už nemáme a máš tam garanci jen 2 blasty, takhle mám teoreticky 2plus1 zdarma. Už máme zamluvené embryjko, teď mi v týdnu přišel na email přehled, takže jsme pouze odsouhlasili fenotyp dárců a budeme hradit zálohu. Od této chvíle máme půl roku na transfer.

macl77
10. únor 2021

@katusinek a tam tedy jde vybrat u toho DE krevní skupinu atd? To jste vyplňovali ňejaký dotazník nebo jak to funguje? Já jsem už měla DE ze 2 center a v jednom mi dali vyplnit dotazník, jak vypadáme my a že vyberou co se nejvice hodi z toho co tam mají. Ve druhém centru mi nedali vyplnit ani žádný dotaznik..musela jsem sama embryologa poprosit zda by mohl vybrat aspoň trošku podle naší představy. Ale zas na druhou stranu bylo jen 25tis za 2 embrya.
Já laparku udělanou nemám, řekli mi, že pokud chci DE, tak není potřeba. Byla by potřeba u vlastní stimulace.
Jinak u té dárkyně, ano, je garance 2 blastocyst, ale je možné, že bude mít vajíček víc a tím pádem by bylo víc blastocyst. Jenže to nikdy nevíš kolik jich bude.
Také bych radši jen to DE, ale představa ETu mě láká..co když u mě nefungujou KETy, ale ET by fungoval? Ale tolik peněz se mi vyhazovat nechce..tak nevím.

macl77
10. únor 2021

@lydiee mohla bys mi prosím říct kde všude jsi byla pro DE? A vyšlo to někde?

katusinek
11. únor 2021

@macl77 když jsem byla na té první konzultaci, dala mi koordinátorka takový formulář, který jsme doma s chlapem vyplnili - tam si uvedla jakou máš skupinu, vlasy, oči váhu atd. My jsme na začátku hned řekli, že chceme hlavně krevní skupinu, protože máme s chlapem oba 0, a tady fakt nelze, aby pak mělo dítě třeba A. Takže to byla naše hlavní podmínka. Ale nakonec co mi teď poslali, tak nám sedí i oči, vlasy, výška - samozřejmě je nám jasné, že to ti nikdo nezaručí, že to sedne, může být geny ob generaci a bude nakonec třeba blonďák, ale to už tak neřešíme. Je pravda, že u těch ET uvádějí větší úspěšnost, ale zase když jsem pročítala různé kliniky, tak tam zase uvádějí, že mají větší úspěch s KET..tak si vyber, už mi z toho taky hrabe :( Jinak jsem byla teď v prosinci v Iscare, tam ti taky vybírají dárce podle fenotypu.

macl77
11. únor 2021

@katusinek Prosím tě a kolik to stálo v tom Iscare? Já jsem také přemýšlela o tom, před vložením nechat udělat scratching sliznice. Třeba by se to pak lépe zavrtalo? Ale ještě jsem to s doktorem nekonzultovala. No největší problém jsou ty peníze 😒. Ten můj do toho už nechce vrazit ani korunu. Proto jsme přešli z kliniky kde bylo DE za 35tis na kliniku kde bylo za 25tis. A teď jsem šla do dražší než byla ta první🙈.
Dnes jdu ještě na rehabilitaci. Dělají i mojžíšovku a podívá se mi na kostrč, zda není nějak špatně odmítá. Mohl by to být důvod proč to nejde.
Jo pak jsem vlastně ještě mluvila se sestřičkou na hysteroskopii a ta mi řekla že někdy pomáhá i akupunktura a čínská medicína. Prý je na to super nějaká paní Pražáková z Hradce Králové. Jukni na internet.

lydiee
11. únor 2021

@macl77 máš SZ🙂

katusinek
11. únor 2021

@macl77 v Iscare to právě v říjnu změnilli - dřív měli také 2 emrya za 55 myslím a najednou mají 1 za 28. Protože za ty peníze jim tam asi nikdo nechodil, tak to museli změnit. Ale bohužel se nezdařilo, když jsem pak zpětně hledala na netu, tak si teď už moc Iscare nechválí. Přečtu si o tom scratchingu sliznice, to jsem nikdy neslyšela. Já jsem se právě teď doktora na fér ptala, jak je teda možné, že jsem po tolika letech snažení v květnu otěhotněla přirozeně a že jsem se fakt nešetřila a IVF mi nevyšlo ještě ani jednou. Tak právě řešil to imuno, ale já popravdě vím, že to bylo už nekvalitním vajíčkem, stejně tak minulé IVF, co jsem měla v Cube, tak 2xET a pokaždé nic, ale tam už mi řekli, že kvalita nic moc, takže jsem spíš čekala zázrak :( Můj chlap už se také k tomu staví tak nějak skepticky, ale zase já jsem taková, že mu stejně vždy vše řeknu, nechci dělat nic za jeho zády...

katusinek
8. bře 2021

ahoj holky, tak hlásím, že jsem po konzultaci imuno u Dr. Poloučkové. Vzala mě hned, jak jsem přišla, prý paní přede mnou konzultaci zrušila. Ve finále jsem tam byla asi 10 minut - takže už chápu, že se tak dlouho čeká, když to mají takto blbě nastavený...Za 14 dní bych měla mít výsledky.

katusinek
14. kvě 2021

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom, jestli už jste někdo byl na transferu? My ano a dnes krev HCG 1987 🙂 tak snad po těch letech se taky dočkáme 🙂 a v Gennetu hned na 1. pokus!! Dr. Vokroj je machr 🙂

maja1111111
14. kvě 2021

@katusinek jeee to je krásný moc gratuluju!!!! 🙂..No u me je to tak ,ze jsem mesic po vyndani myomu,takze musim ted cekat par mesicu a az pak muzu jit na pokus,,coz vychazi na zari -rijen..No bohuzel toto asi uspišit nemužu😒

maja1111111
6. črc 2021

@katusinek jak se daří?😉

katusinek
6. črc 2021

@maja1111111 ahojky, zatím vše OK, ve čtvrtek už jedeme na první screening, tak jsem zvědavá. Od začátku vše v pohodě, zatím nám to pěkně roste. V neděli jsem končila 12.týden, tak už nemusím brát ani prášky, což jsem ráda. Doufám, že se nám to bude pěkně vyvíjet a screening dopadne v pořádku..a co ty, už se chystáte??

maja1111111
7. črc 2021

@katusinek no to je krásný to ráda slyším..no v srpnu-zari chci na imunologii vsechny testy a šup nato🙂tohle čekání je hrozný

katusinek
8. črc 2021

@maja1111111 ahojky, tak screening v pořádku, vše je jak má být 🙂 jsme s chlapem z toho byli úplně hotový 🙂 Doktorka ti krásně ukazuje, jak vidí páteř, nožky, ruce, kolik má prstíků, mozek...prostě všechno. Berou to podle dárkyně, což mi měli mladou holčinu, takže jsme rádi, že je vše OK a odběr plodové vody nás nebude čekat..ale ještě pojedeme stejně na velký konziliární ultrazvuk či tak nějak...