Darovaná embrya. Máte zkušenosti?

andreanovosadova
22. únor 2011

Ahoj, jelikož jsem tu nenašla diskusi na toto téma, ale pouze na téma darovaných vajíček, tak ho zakládám. Uvažujeme s manželem, že půjdeme do darovaných embryí z důvodů genetické chyby u našich embryí ze kterých jsem nikdy nedosáhla těhotenství ani po mnoha IVF. Zajímalo by mne, pokud tu někdo je kdo absolvoval KET s darovanými embryi jaké má zkušenosti. Ráda bych se dozvěděla více kolem problematiky darovaných embryí, úspěšnost otěhotnění z darovaných embryí, zda jste měli čersvé nebo zamražené embrya atd.

misutka30
21. únor 2018

@mademoisell já pokračuju nevalne, den po transferu na mě opět vlezly bacily,jsem dost nastydlá,takže mi moc fajn není☹ jinak zásadně netestuju,az tak den před odběrem krve, nemám na to nervy. S těmi dvěmi DE jste myslím udělali dobře.

mademoisell
27. únor 2018

@misutka30 Ahojky,myslím na tebe.Tak co?

misutka30
1. bře 2018

@mademoisell ahoj, bohužel nic☹

fonamor
27. dub 2018

Ahoj holky, jdu obnovit tuto diskuzi. je tu někdo, kdo otěhotněl po darovaných embryích, kolik si jich nechal zavést atd? Taky nám to bylo doporučeno centrem, tak bych si ráda ověřila úspěšnost.

dena22
27. dub 2018

@fonamor my este nie, ani na druhy KET, ale kamoska ano, ale bol to cerstvy vklad, v Brne Reprogenezis u Dr. Štecla. My chodime do IVF Clinik Olomouc.

katkatomaskova
27. dub 2018

I my za sebou máme cyklus s darovaným embryem, jednalo se o Arletu v Kostelci nad Orlicí. Co se týče centra, jsme maximálně spokojeni, ale KET s darovaným embryem bohužel nevyšel. A to musím říct, že jsem měla naprosto precizní přípravu, dokonce mi dávali speciální kapačky na útlum imunity, která se v ČR tak úplně běžně nedává. Bohužel, nevyšlo to. Za sebe centrum ale doporučuji, protože se pan doktor Doležal rozhodl zaměřit na moje zdraví, a i když to vypadalo vážně všelijak, a hlavně ne moc nadějně 😕 Po jeho dvouměsíční léčbě jsem otěhotněla (téměř - s malou pomocí) spontánně a čekáme vlastní miminko ❤

lydiee
Autor odpověď smazal
Zobraz
fonamor
27. dub 2018

@dena22
@katkatomaskova
Holky, děkuji za odpovědi
Ráda bych se ještě zeptala, zda jste si nechaly vložit rovnou dvě embrya nebo po jednom? Katko, tobě moc gratuluju, to je neuvěřitelné, že fakt se zázraky dějí🙂...
Na to je nějaká speciální příprava? Já myslela, že nasadí klasicky estrofem a jde se na ket🙂... a nějaké tabulky ohledně dárcovství jste vyponovaly? Požadavky a tak?
Jo a všechno byly blastocysty?
Omlouvám se za toli otázek, ale nemám se s kým poradit🙂

katkatomaskova
27. dub 2018

@lydiee Ano, tuším že ano. Ono to bylo loni v září, tak si to už moc dobře nepamatuji..

katty77
Autor odpověď smazal
Zobraz
lydiee
Autor odpověď smazal
Zobraz
lydiee
Autor odpověď smazal
Zobraz
fonamor
27. dub 2018

@katty77 super,já se strašně bojím že se to nechytne
Moc gratuluju🙂

fonamor
27. dub 2018

@lydiee to se holky tak krásně čte.
Moc vám držím palce a jsem ráda,že to funguje.

katkatomaskova
27. dub 2018

@lydiee Za kolik kapačka byla, nevím, měla jsem to komplet v ceně. Aha, tak pan doktor pravil.. 😀 To je síla no. Ale tak to se ví, že asistovaná reprodukce je vejvar pro centra.

fonamor
27. dub 2018

Holky a kolik jste platily za ta dvě embrya?

lydiee
Autor odpověď smazal
Zobraz
lydiee
Autor odpověď smazal
Zobraz
fonamor
27. dub 2018

@lydiee takže je asi lepší si připlatit za jedno embryo a geneticky vyšetřené než dvě obyčejné, když to tak nazvu.. Můžu se zeptat, kam chodíš? V ceně už je i KET nebo je to pak další desítka navíc?

katty77
Autor odpověď smazal
Zobraz
fonamor
27. dub 2018

@katty77 to je skvělá informace...dvacet tisíc? to je docela levné, geneticky ale vyšetřena asi nebyla, to by byla cena dražší si myslím.. Jak že se v Hradci jmenuje ten CAR? Děkuju moc.. u nás v praze je to strašně drahý jak tak koukám a zase hodina do Hradce autem není zase tolik..
Ted je otázkou zda si nechat zavést dvě a nevyšetřené nebo jedno vyšetřené a cena mě taky zajímá.
Holky, my máme teď po 5 IVF taky jako samoplátci a můžu vám říct, že už dlouho saháme do úspor, je to šílené ty ceny.

katty77
Autor odpověď smazal
Zobraz
fonamor
27. dub 2018

@katty77 Děkuju moc za rady, můžu ještě poprosit název té kliniky, projela bych si to na netu. Jsem ráda, že to funguje, protože co si budeme nalhávat, tak už tech ketů a etů máme za sebou tolik, že se člověk strašně bojí..

katty77
Autor odpověď smazal
Zobraz
lydiee
Autor odpověď smazal
Zobraz
marii90
27. dub 2018

Ahoj holky. My meli problem pocit, takze jake absolvovali vse tesne pred umele oplodneni, pak se stal zazrak a my pocali 😊. Mame zamrazenych 7 cvrcku. Pokud by se nam druhe povedlo spontane, pripadne by po umelem zbyla nejaka embrya, chteli jsme je s manzelem nechat klinice pro pripadne zajemce. Vubec jsem nemela tuseni, jestli o to pary stoji... Jak to tak ctu, neni to vubec nic neobvykleho 😊 Moc dekuji a doufam,ze i nase embrya by jednou mohla pomoct nejakym fajn lidem na ceste za miminkem ❤ Moc vam drzim palce!!!!

fonamor
27. dub 2018

@katty77 jo byla jsem jednou, když jsme zkusili oplodnovat 50/50 s dárcem a s dárcem se mi to chytlo, ikdyž to pak bylo zamlklý v 7tt. Takže doktorka se přiklání ke špatnému sperma partnera, ale nevyloučila ani, že to může být kvalitou vajíček. Prot nám nabídla to dárcovství.

fonamor
27. dub 2018

@lydiee přesně, jak píšeš, není víc, než mít miminko.. Umluvila jsem dr ještě na jedo vyšetření imunologie a podrobný hormonální profil a ráda bych ještě zkusila jedno poslední IVF ale už jen s dárcem. Když se tehdy chytlo hned napoprvé, je tomu rok, tak si říkám, že ještě jednou by to klapnout mohlo, ale mám problém se stimulací, proto ta vyšetření.. je to strašné dilema, buď se na to vykašlat a jít do těch darovaných nebo to risknout a jít ještě do stimulky... Je mi 37 let a loni jsem se stimulkou ještě problém neměla, vždycky kolem šesti zdravých vajec.. až nyní...

katty77
Autor odpověď smazal
Zobraz
fonamor
27. dub 2018

@katty77 u nás má strašné problémy partner, začínali jsme se spermio na nule... dodnes chudák baští klostík, ale asi je to zbytečné.. u mě nikdy nic nenašli