Darovaná embrya. Máte zkušenosti?

andreanovosadova
22. únor 2011

Ahoj, jelikož jsem tu nenašla diskusi na toto téma, ale pouze na téma darovaných vajíček, tak ho zakládám. Uvažujeme s manželem, že půjdeme do darovaných embryí z důvodů genetické chyby u našich embryí ze kterých jsem nikdy nedosáhla těhotenství ani po mnoha IVF. Zajímalo by mne, pokud tu někdo je kdo absolvoval KET s darovanými embryi jaké má zkušenosti. Ráda bych se dozvěděla více kolem problematiky darovaných embryí, úspěšnost otěhotnění z darovaných embryí, zda jste měli čersvé nebo zamražené embrya atd.

slavka22
4. bře 2011

Ahoj, také bych se ráda dozvěděla něco na toto téma. Máme v plánu tento zákrok podstoupit co nevidět. Ani jsem nevěděla, že je možnost mít darovaná embrya čerstvá..., nabízeli nám jen zamražená.

majka43
7. bře 2011

Já chodím na darovaná embryjka, jsem zrovna 3 den po Ketu. Je tam rozdíl hlavně v penězích. Čerstvá mi nabízeli za 120 tisíc a za zamražená platím 6800. Je to veliký rozdíl.

majka43
7. bře 2011

@slavka22 Za kolik je nabízeli tobě?

andreanovosadova
autor
7. bře 2011

Ahoj, Majka43, a kde chodíš na zmražená darovaná embryjka, do kterého centra repr. medicíny a kolik jich dávají na jeden vklad? Taky jsem se ptala na ceny a byl to děs - od 70 000 do 120000 kč, i tak jsme už investovali do ivf hotový majetek za ty roky a nic, a už jsme dost sedření a psychicky vyřízení, ale vždycky jsme šli do vlastních embryí, tak chci zkusit ty darované, protože je nám to jedno, Myslím, že na těch našich je něco "chybného" co nejde zjistit a proto se nechytnou, měli jsme objednanou i PGD, ale nedošlo k ní, protože na to musí zůstat určitý počet embryí na testy a nám i když jsme jich původně měli dost, vždycky zbylo sotva na transfer. ☹

majka43
7. bře 2011

@andreanovosadova Chodím do Sanusu Jihlava. www.sanushk.cz a tam máš odkaz na Jihlavu. Teď mám zavedený tři embryjka. Já už bych na čerstvá neměla, taky už v tom mám skoro 300 tisíc a tak zkouším aspoň takhle.

majka43
7. bře 2011

@andreanovosadova Kam chodíš ty?

slavka22
8. bře 2011

@majka43 Já chodím do Zlína, cena se pohybuje mezi 15 - 30 000,- . Zkusili jsme toho taky už spoustu, snad všechny možné kombinace... zatím, bohužel, bez výsledku. Vlastně nám ani nezjistili nějaký zásadní problém, jen to prostě "není ideální". 😢 . Tak chceme vyzkoušet ještě darovaná embrya - třeba to bude to pravé. Teď čekám, až dostanu menstruaci a hurá na konzultaci. Jen nevím, jestli budeme moct jít na transfér ještě tento měsíc, v lednu jsem měla darovaná vajíčka ...

majka43
8. bře 2011

@slavka22 Tak to je dost peněz, já platím 6800kč. Já už svojevajíčka nemám a přítel má varikokélu, tak už jinou možnost taky nemáme. A nevyplatilo by se ti, jet do Jihlavy? Na darovaných vajíčkách jsem byla dvakrát v Brně a taky to nevyšlo a potom vlastně zjistili přítelovi tu varikokélu.

slavka22
8. bře 2011

@majka43 Ty už si měla darovaná embryjka? Není to první pokus? Těch 6 800,- je za celý tranfér nebo za jedno embryjko? Nad změnou centra jsem taky přemýšlela, ale já to mám na Tomášov 15 minut cesty... A ani tam nejsem nespokojená... Čekám ještě na výsledek vyšetření "rezervy vaječníků" a podle výsledku se budu rozhodovat, co dál.

majka43
8. bře 2011

@slavka22 Já už mám darovaná embryjka po čtvrté, ale je mi 45, tak mám šance už dosti stížený. Těch 6800 je za celý transfer a třikrát jsem měla 3 embryjka a jednou dvě. Teď mám tři a jsem čtvrtý den po KET, tak čekám.

majka43
8. bře 2011

@slavka22 Já mám teď celkem sedmý transfer, tak třeba mi přinese sedmička štěstí. První transfer, moje vajíčka+přítelovy spermie. Druhý a třetí transfer darovaná vajíčka +přítelovy spermie, no a zbytek darovaná embrya.

slavka22
9. bře 2011

@majka43 Sedmička je moc pěkné číslo, takže držím palečky 🙂 . Jak dlouho už se snažíte? Věk neřeš, my zralé ženy jsme přece nejlepšími adeptkami na maminy, ne? Už taky nemám nejmíň, je mi 38. Když mi před asi sedmi lety řekl jeden neomalený gyndař, když jsem k němu šla s tím, že se nám rok nedaří, že do 40 času dost, tak jsem to ořvala, že dítě ve 40 rozhodně nechci a teď bych za to dala nevím co. Já už jsem sedmičku pokořila, 4xIUI, 2xIVF, 1xIVF s minimální stimulací, 1xdarovaná vajíčka+přítelovy spermie...

majka43
9. bře 2011

@slavka22 Po carech jezdíme přes tři roky. S přítelem jsem 5,5 roku. Bývalý o děti nestál a nechtěl tohle se mnou podstupovat.

slavka22
9. bře 2011

@majka43 Tak je to tady! Na pátek jsem objednaná na konzultaci. Prosím tě, je před darovanýma embryjkama nějaká hormonální příprava? Ať trošku vím, co mě čeká... Jsem na jednu stranu nervózní a na druhou se strašně těším, že se bude něco dít. A jak se cítíš ty? Jsi 5 dnů po KETu, že, jestli se dobře dívám?

majka43
9. bře 2011

@slavka22 Já od 2 DC beru estrofen, prednison a anopirin a 4 dny před ketem jsem začala zavádět utrogestan. To ti odepsali teda brzo. Hodně štěstí.

majka43
9. bře 2011

@slavka22 Nechceš se přidat k nán Sanusačkám? Nové snažilky Sanusačky.

slavka22
9. bře 2011

@majka43 Dík. Byla jsem tak s Dr domluvená, že se objednám druhý nebo třetí DC. Takže v pátek to bude 3. den a jen doufám, že to nebude pozdě na nový začátek... Na Sanusačky kuknu určitě.

majka43
9. bře 2011

@slavka22 Já jjsem blb, já si to spletla a myslela jsem, že si se objednala do sanusu, ale ty jdeš do Zlína. Třetí den je v pohodě, čtvrtý už by to byl problém. A sliznice ti roste dobře?

slavka22
9. bře 2011

@majka43 ....jsem si říkala, s tou Sanusačkou 🙂 . Já právě nevím, kam bych se zařadila. Tady sice moc pisatelek není, ale třeba se to rozjede. Musí nás být s darovanýma embryama přece víc, ne 😉 ? Se sliznicí to zatím bylo vždy v pohodě, tak snad to i teď bude dobré.

majka43
9. bře 2011

@slavka22 Třeba se k nám ještě někdo přidá. Taky myslím, že tady nejsme samy.

andreanovosadova
autor
9. bře 2011

Ahoj slavka22, patřím taky do Zlína, takže "kolegyně" 🙂 , ke komu tam chodíš?

majka43
9. bře 2011

No krásný, dvě z jednoho města. Supr.

slavka22
10. bře 2011

@andreanovosadova Jsem chvíli mimo a ejhle - další dušička 🙂 A ještě Zlíňačka!. Chodím k Chovancovi a ty?

andreanovosadova
autor
10. bře 2011

@slavka22 , ahoj, poslala jsem IP 🙂

slavka22
11. bře 2011

@majka43 Jo, to je bezva i když mě zajímají i zkušenosti od jinud. Moc by mě povzbudilo, kdyby se našla nějaká dívčina, která má díky darovaným mraženým embryím mimuško nebo je těhotná... A co ty, budeš si dělat testík? Jdu teď na konzultaci, jsem nervózní... 😒

majka43
11. bře 2011

@slavka22 Mohl by se k nám někdo přidat, byla bych ráda.

slavka22
15. bře 2011

@majka43 Darovaná embrya se zatím nekonají, vyšetření rezerv vaječníků vyšlo dobře, takže zkusíme nativ. Čas ukáže, jestli to byla dobrá volba. Cena cyklu s darovanýma embryjkama mraženýma je tada 25 tis., jen pro info. Co testík?Jjsem moc zvědavá, že? Ale jestli to v té Jihlavě dělají dobře, mám nad čím přemýšlet...

slavka22
15. bře 2011

@slavka22 Promiň, už jsem to četla ☹ , ale nevěš hlavu a v pátek to třeba bude dobrý, šance ještě je. Holky mají pravdu, tak celkem brzy po testík bez ducha ještě nic neznamená. Držím palce.

majka43
15. bře 2011

@slavka22 No jo v pětačtyřiceti jsou ty šance už minimální. Uvidím jak dopadne krev, ale rozhodilo mě to dost.

andreanovosadova
autor
15. bře 2011

@majka43 ahojky, doufám že ti to vyjde, už by sis to zasloužila. 🙂 moc ti to přeju.