Darované embryo, máte zmapovaná rizika, úspěšnost, cenu?

katty77
21. bře 2016

Ahoj holky, je tu někdo, kdo zvažuje příjem darovaného embrya? Máte zmapovaná rizika, úspěšnost, cenu,..? Nám byla tato možnost nabídnuta po 5-ti neúspěšných IVF....Díky moc z vaše zkušenosti!

katty77
autor
8. dub 2016

@wrtulka to info o tom předávání genů je sice hezké, ale asi je dobré to brát s rezervou, jeden průzkum nic neznamená... I když bylo by to krásný... Nicméně na druhou stranu by to pak zcela zpochybňovalo celou asistovanou reprodukci vzhledem k párům, kteří přijímají darované buňky kvůli jejich genetické zátěži.... Darované buňky přece přijímají právě proto, že sami mají poškozené geny, znamená to tedy, že by tyto geny přesto mohli miminku předat? To se mi nějak nezdá... Ale celá asistovaná reprodukce je ještě mladá věda, takže ono se toho ještě vyvrbí víc 🙂

wrtulka
8. dub 2016

@katty77 já se na to zkusím někde zeptat jeslti mi k tomu něco nepoví v nějaké poradně k IVF centru jsem na to fakt zvědavá docela mi to vrtá hlavou.

Jinak jasně já vím že v tom mám jasno díky tomu že mám doma adoptovanou holčičku. Ono taky my jdeme opačným směrem než vy. my nejdřív adoptovali a až pak nám byla nabídnuta ta darovaná embria
a mě to v tu chvíli přišlo jako zcela super nápad prostě jen vytuněné adopčátko 😎 😎 a na to moje rodina a okolí a přátele už dáávno nastavení a připravení sou tak no problémo

Tak však i proto tu o tom píšu protože na to mám jiný náhled z hlediska životních zkušeností 😉

Ono tam je to totiž o tom ano ty jsi máma, ty jsi rodič a 100% rodič. O tom není pochyb a když si tohle srovnáš v hlavě tak zase není důvod to neříct. U adopce je to stejné my jsme rodiče i když malá nemá naše geny a podobu a co? Já se o ni starám, vím co má ráda, co nemá ráda, vím jaká je, sem na ní napojená jako každá jiná máma (takové ty mateřské instinkty), mě říká mami..ke mě se běží schovat ..ta paní jí dala život a jsem za to vděčná ale je to ta paní co ji měla v bříšku
a tady bych byla vděčná hned dvoum lidem 😉

pavlina1976
8. dub 2016

@katty77 Ne všechny vyšetření jsme si vydupali, bohužel postupně, jak se nedařilo, tak holky na koníku mi s tou imunou hodně poradily a v podstatě díky nim jsem šla 😉 . Změnila jsem dvakrát CAR. Do Sanusu jsem šla jen pro to darované, ale líbilo se mi tam 😉 . Je to tam takové domácké v té Jihlavě.

katty77
autor
8. dub 2016

@pavlina1976 no tak to máme podobný zkušenosti, m dokonce doktorka řekla, že až si na něco přijdu, ať jí řeknu a že se to pak bude řešit... takže jsem hledala, co vše může být příčina a pak jí to řekla a ona mi udělala testy a doporučení... takže jsem si řekla o testy na celiakii, toxoplasmozu, požádala jsem o to imuno a teď už fakt není co 😀

wrtulka
11. dub 2016

Tak tady je vyjádření z Repromedy k těm genům u darovaných embrií musím říct, že mě to sakra uklidnilo 🙂)

Dobrý den,

žádná studie, která by prokazovala, že embryo v děloze přijímá jakékoliv geny, neexistuje, není to možné a odporuje to všem principům biologie a dědičnosti. Jedná se o chybnou interpretaci některých epigenetických jevů a pletení pojmů jaderné a mimojaderní dědičnosti, které se neávno objeviliy v médiích v souvislosti se zavedením možnosti transferu jádra z vajíčka jedné ženy do vajíčka jiné ženy, kde se ponechá původní cytoplazma s mitochondriemi a smísí se tak potenciálně jaderná dědičnost a mimojaderná (mitochondriální) dědičnost dvou žen. Toto ale není případ darovaného embrya ze spermie dárce a vajíčka dárkyně.

Dědičnost jaderná, která kóduje drtivou většinu našich znaků, vlastností a také případných onemocnění, je dána v momentě početí a raném rýhování embrya a ničím se již později neovlivní. Tzv. Barkerova teorie, ze které tyto články občas vycházejí, říká, že interakce v děloze v době těhotenství včetně výživy matky a pak výživy plodu v raném dětství může ovlivnit některé poruchy metabolismu v pozdějším věku, tedy znamená to asi tolik, že vloha k nějakému onemocnění se buď projeví nebo nepojeví a to tím, že se gen sepne nebo nesepne, když to velmi zjednoduším. Tomu se říká epigenetický vliv a to je něco, co může mít případný vliv na to, zda se genetické vlastnosti organismu projeví a případně v jaké míře, anebn neprojeví.
Darované embryo (počasté z vajíčka dárkyně a spermie dárce) nebude mít nikdy geny od tří osob, ale pouze od svých biologických rodičů. Interakcí v děloze matky ale může docházet pravděpodobně k ovlivnění některých procesů. Tato ovlivní embryo jak vlastní, tak i darované, ale na vlastní genetické výbavě plodu se nic nezmění (ani na jadené ani na mimojaderné výbavě). Tedy jak zodpovědně či nezodpovědně se matka chová v průběhu těhotenství, tak může ovlivnit buď pozitivně či negativně budoucí zdraví a celý život dítěte.

katty77
autor
11. dub 2016

@wrtulka no, tak to mi upřímně řečeno přijde logičtější než ten článek o "propouštění" genů matkou/nositelkou... sice je trošku škoda, že darovanému embryu nejde dát něco vlastních genů, ale faktem je, že by to znamenalo velký zmatky... takže geny jsou neměnné, zdraví ovlivnit lze. Tudíž vše při starém 🙂 díky, žes to vyšpiónila 🙂

wrtulka
11. dub 2016

@katty77 mě to trápilo představa že má dítě geny od tří lidí mě spíš děsila 😀 takhle tomu rozumím a je to ok. Ještě čekám na odpověď z jednoh centra (psala sem to do dvou) tak pak vložím pro porovnání

katty77
autor
11. dub 2016

@wrtulka super, jsem zvědavá, co napíší 🙂

pokoloki
14. dub 2016

Ahoj holky, poptejte se na car ve zlíně, samoplátci maj darované embrijko za 25000, i se zákrokem a na výběr máte 1-3 rozmrzlé embrijka na vložení, akorát navíc se platí jen pokoj, po zákroku si hodinku poležíte a jdete dom

katty77
autor
14. dub 2016

@pokoloki ahojky, díky, to je dobrý typ, sice to máme dost z ruky, ale pořád se to vyplatí... 🙂

dena22
18. dub 2017

@pavlina1976 ahojky, prosim ta, nevies, ci sa uziva pri darovanych embryjkach automaticky nejake imunosupresivum? prednison a pod? podstupila si KET v prirodzenom cykle, alebo stimulovanom? podstupila si v Jihlave este nejake vysetrenia? my mam 5 vklad za sebou, jedno zamlknute tehu, aktualne, a planujeme uz iba darovane embryjka vzhladom k veku, 41.

pavlina1976
25. dub 2017

@dena22 Ahoj, je potřeba si nechat udělat imunologii!!!!! to je opravdu hodně důležité, kdybych si jí nechala udělat už před prvním, tak jsem byla těhotná hned....Mě našli zvýšené NK buňky a brala jsem metypred 6 týdnů před transférem a pak až do 16tt ve snížených dávkách. Mám endometriozu. A taky vysoký věk 🙂. Jinak jsem brala estrofen na sliznici 🙂

dena22
26. dub 2017

@pavlina1976 dakujem za info, ja mam urobenu imunitu, mala som mierne zvysene len cytokiny, a tzv. specificku bunkovu odozvu na cudzie spermie, ale to udajne pri IVF nie je problem, lebo sa spermie od vsetkeho ocistuju pred oplodnenim. Nemam ziadne protilatky, ani proti trofoblastu, ani NK bunky, len som bola zvedava, ze ci ked sa jedna o cudzie bunky celkove, ci to nejak nepoistuju. Mam spravenu aj hematologiu, musim po vklade pichat fraxik a anopyrin, mam syndrom lepivych dosticiek lahkeho stupna, a geneticky kodovanu zrazanlivost, ale tiez lahkeho stupna. Ale to nebol dovod, preco sa to stale nedari, ale nekvalitne embryjka. Preto uz pojdeme len do darovanych. Ty si ma motivovala pre Sanus. Teraz som cerstvo po MA. Po prvy krat sa mimi chytlo, ale prestalo sa vyvijat asi v 5-6 tt podla sona, nizke hcg, a to uz bolo s darcovskymi spermiami, ale moje vajo uz je stare, tak to nezvladlo. Preto vieme, ze co sa tyka maternice, tak to pojde, ale nie s nasimi bunkami. Ak mas pre mna akukolvek radu, co sa tyka Sanusu, budem ti vdacna, pojdeme do Jihlavy. Dakujem ti moc. A vsetko dobre.

pavlina1976
3. kvě 2017

@dena22 Ahoj, to mě mrzí, ale je vidět, že s darovanými je to tam 🙂. Já jsem si nechala zavést dvě, to je moje rada. I když embriolog říkal, že jsou obě nádherné a že budou dvojčata, tak vyhrál Vojtík. Neumím si představit, že bych si nechala vložit jedno a zrovna to, co to nedalo, takže i když jsou mladá a krásná embrijka, není to záruka, že vydrží🙂)))). Přemýšlela jsi o tom? Jinak v Jihlavě je to fajn, takové domácí prostředí a jestli půjdeš k dr Škurlovi, tak se nelekni, vůbec nemluví 🙂. Ale je to pašák, povedlo se mu to 🙂))). Dej vědět, jak pokračujete! Mooooc štěstí!

dena22
4. kvě 2017

@pavlina1976 dakujem ti za vsetky slova 🙂 my sme vzdy mali zavedene dve embryjka. Skurl mi odpisal, ze dve embryjka za tu cenu 19 tis negarantuju, ze zalezi, ci sa budu vyvijat. Iba keby sa ani jedno z nich nevyvijalo, tak rozmrazia dalsie. Ale ano, vzdy by sme chceli vlozit dve. 🙂 Musim sa tomu prisposobit, ako sa to vyvinie, urcite dam vediet, ked sa to podari, a este raz dakujem, aj manzel 🙂

pavlina1976
5. kvě 2017

@dena22 Aha, tak to je asi nějaká trochu změna, protože mě tenkrát říkal, že rozmrazují vždy tři, aby ty dvě na 99% klapla 🙂. Tak se na to ještě zeptej 🙂.

dena22
6. kvě 2017

@pavlina1976 mozno zmenili politiku, kedze bol o DE asi zaujem, resp.je zaujem, hlavne kvoli dobrej cene. Opytam sa urcite, moc dakujem este raz. 🙂

barca2506
Autor odpověď smazal
Zobraz
tinajirina
Autor odpověď smazal
Zobraz
tinajirina
20. led 2021

@katty77 Dobry den, ja jdu pres Gennet Praha, mela jsem na vyber typologii a za jedno embryo 1500euro. 🙂

jumperly1
11. led 2023

@tinajirina ahoj 🙂 s oneskorenim - podarilo sa DE?