Dávaly jste transferovat 2 embrya? Uchytila se obě?

petulev
30. bře 2010

Ahoj holky, za měsíc nás čeká první IVF, tak jsem se chtěla poptat na pár otázeček - třeba mi pomůžete to nějak osvětlit 😉
1. Dávaly jste si transferovat 2 embrya?
2. Pokud ano, kolika z vás se stalo, že se uchytila obě?
Mám z těch dvojčat trochu hrůzu, tak mě tyhle otázky trochu trápí, děkuji.

smilers
30. bře 2010

petulev, pokud se na dvojcata necitis, tak si dej jedno, dve si vetsinou davaji holciny aby byla vetsi sance, ze aspon jedno, v pripade nezdaru zustane, v CAR davaji vetsinou uz ted jen dve na trasfer nebo jedno, dle prani pacientky

Pravdepodobnost uchyceni dvou je ve vetsine velka, ja si nechala teda zavest tri a vysledek am uz skoro 16m🙂 Takze ti preji hodne stesticka

beatrice7
30. bře 2010

Ahojky, petulev, taky jsme nad tím přemýšleli. Mám pocit, že dvojčátka bych nezvládla. Ale nakonec rozhodlo to, že po OPU jsem měla jenom 4 vajíčka a 2 se dobře oplodnila a dobře se vyvíjela, tak jsme se rozhodli, že si je vezmeme obě 🙂 Teď čekám na potvrzení těhu, v pátek jdu na utz.
Tebe čeká 1. ivf ? Nám se to povedlo hned u prvního 🙂 Mám dvě čárky.

sweethy
30. bře 2010

My při 1. IVF měli z 33 vajíček jen 3 k použití, ze strachu z trojčat jsme dali jen 2 a nechytily se, při 2. IVF z 22 vajíček byly jen 3 použitelné a tentokrát jsme je nechali zavést všechny a máme dvojčátka, ale my jsme za ně moc rádi 😉

beatrice7
30. bře 2010

sweethy, můžu se zeptat kolikátý den po ET se ti ukázaly dvě čárečky ? Mně už 9., tak jsem opravdu hrozně zvědavá jestli se uchytila obě 😉

smilers
30. bře 2010

beatrice7 ja mela pozitivni test 9den po ET

sweethy
31. bře 2010

dvě čárky byly taky už 9. den, ale dříve jsem netestovala.

beatrice7
31. bře 2010

sweethy, takže není pravda, že v případě dvojčátek jsou ty čárky vidět dřív a jsou silnější ? 🙂

sweethy
31. bře 2010

no to může být a nemusí, to je individuální, ale já jsem si ze začátku myslela, že je tam jen jedno, až pak ultrazvuj potvrdil opak 😵

petulev
autor
31. bře 2010

beatrice7 - jj, je to naše první IVF. Vzhledem ale k tomu, že chyba je na straně manžela, tak nám řekli, že máme poměrně velkou šanci, že se nám to povede hned napoprvé. Já bych si tam dala jenom jedno, ale co když se to nepovede, tak si budu pak vyčítat, že jsem tam radši měla dát dvě 😒
sweethy - Jak tak koukám, tak počet odebraných vajíček nerozhoduje - když ze 33 vajíček se dá použít jen 3, to je teda soda. 😲 A jak to zvládáš? Myslíš, že to není moc vyčerpávající?

evena
31. bře 2010

ahoj, já si nechala dvakrát zavést vždy 3 embya a to sem chtěla 4 ale dr mi to rozmluvil, chtěla sem mít prostě větší šanci ... sice to trvalo delší dobu, ale vyšlo to nakonec přirozeně 🙂

petulev
autor
31. bře 2010

evena - A jak dlouho jste se snažili? A zjistili vám, u koho z vás dvou byla chyba?
Jinak samozřejmě gratuluji 😵

beatrice7
31. bře 2010

petulev,u nás taky ta "neplodnost" byla na straně přítele, já už jednou těhotná byla- před třinácti lety, dr. nám řekl, že by nebyl problém otěhotnět. Ale přítel byl na tom tak, že nám doporučovali zálohu dárcem, v případě že by v den OPU nebyly spermie... Rozhodli jsme se, že to necháme osudu. Dárce jsme nechtěli. A nakonec těch spermií bylo dost, ale stejnak jsme museli mít ICSI. A co vy ? Jak na tom jste ?

beatrice7
31. bře 2010

Holky, tak jsem měla hrůzu z hyperstimulace, když jsem četla, že některé mají 30 a víc vajíček, tak jsem si říkala, že to teda soda je 😀 Po prvních injekcích Gonalu jsem čekala co to se mnou udělá, a ono na utz nic moc... 2 až 3 vajíčka. Nakonec mi po 10 dnech museli stopnout stimulku, protože prý vůbec nerostla. Byla jsem z toho vyřízená. Po dvou měsících dlouhý protokol a taky 5 vajíček. Ta už ale rostla a došlo i k odběru. 😉 Nakonec z toho byly jenom 4.

smilers
31. bře 2010

sweethy hezka dvojcata, gratuluju🙂 a teda vajicek si mela hafol 😕

evena
31. bře 2010

petulev: povedlo se po 4,5 letech ... u nás je to na dlouhý povídání, protože za ty roky sme si zažili a vytrpěli svoje (vždyť to znáte že ..), ale zkráceně zjištěna chyba na straně partnera, měl "jen" (co by za to jiní dali) okolo 15 mil/ml ale ta chyba byla pravděpodobně (jen má domněnka) v kvalitě ... pomohl nám Profertil, ten zlepšuje sperma, u někoho opravdu výrazně třeba z 5 mil na 20 mil. a taky zlepšuje kvlitu, nám teda počet spermií nezvedl, ale tu kvalitu asi ano 🙂
přeji snažilkám brzo vytoužené miminka 🙂 já na to zlé už zapomněla, fakt jakoby ta roky snažení snad ani nebly 🙂

evena
31. bře 2010

smilers: krásný trojičky 😵 😵

smilers
31. bře 2010

even diky 😵

vidim, ze jste se snazili skoro stejne jak u nas, u nas to bylo 4 roky, nastesti se 1.IVF povedlo hned 😀 nadarmo se nerika, ze vsechno zle je k necemu dobre, a hlavni je, ze uz mas uzlicek doma a je to teda smisek🙂

beatrice7
31. bře 2010

Holky, nám Profertil taky pomohl. I když dr. byl dost skeprickej. Trval na tom, že musíme mít dárce. Nebo aspoň zálohu dárcem. My jsme to nechtěli. Takže přítel asi 3- 4 měsíce užíval Macu a Profertil a spermiogram se postupně zlepšoval. V den D těch spermií prý bylo až moc 🙂 Takže fakt je potřeba zkusit všechno.

petulev
autor
31. bře 2010

beatrice7 - no, my musíme taky na to ICSI, přítel je má kromě toho, že jsou pomalý, tak jich je málo těch, co by prošly až k vajíčku a téměř rychle se všechny vyčerpají (nebo co 😕 . O dárci zatím nemluvili, tak snad to není až tak dramatické. Příští týden máme jít na poslední sezení do CARu, pak budeme čekat, než nám to schválí pojišťovna a v květnu nastupujeme. Zdá se mi to za strašně krátkou dobu a váhám pořád co s těma dvojčatama. Zase na druhou stranu si říkám, že kdybych se pak rozhodla pro druhý dítě a musela tohle podstupovat znovu, tak to radši vezmu jedním vrzem 😀
A kolik sis jich tam teď nechala dát?

smilers
31. bře 2010

petulev, neni proc se obavat toho met dvojcata, vsechno se da zvladnout a prispusobit🙂 a nekdy muzu rict, ze vic deti je lepsi nez to jedno a i to jedno da nekdy vic zabrat nez vicercata

jinak ICSI sem mela taky i AH, clovek si pro jistotu radsi priplatri za lepsi zakrok 😉

beatrice7
31. bře 2010

petulev, nám ze začátku řekli, že to nebude problém ten spermiogram, že ICSI ale mít musíme. Pak ale dr. změnil názor - prý je potřeba záloha dárcem. Byl docela neústupnej, nelíbilo se mu, že nechceme dárce. Zvláštní. Dokonce jsme uvažovali o změně CARu. Nakonec jsem šla k jinýmu v rámci stejného CARu a u toho problém nebyl. Poznamenal do papírů, že záloha nebude. Nechali jsme to osudu. Nevím co na tom nechápou. Chceme svoje biologický dítě. Nechceme dítě za každou cenu, protože jedno už máme. Vlastě mám. Přítel vlastní dítě nemá.
Jinak měla jsem ICSI a také AH u jednoho embrya. Ano, nechali jsme si zavést dvě. Jestli to fakt budou dvojčata, tak mě z toho asi klepne 😀

beatrice7
31. bře 2010

Petulev, takže v květnu ? To je ještě spousta času. Kam chodíš ? My jsme šli poprve do Iscare v Praze, tam to je jak na běžícím pásu. Nevěděli jsme o ivf nic a na druhé návštěvě jsme měli výsledky všech testů včetně spermiogramu a taky nám dr. napsala žádanku na pojišťovnu - ano, o léky na stimulaci a já ani nevěděla co to je. Tak jsme změnili CAR, tam nám dr. vše vysvětlil, věnoval se nám asi hodinu a vše jsme probrali. Byli jsme tam moc spokojeni až na toho jednoho co trval na dárci a dával najevo že se mu naše rozhodnutí nelíbí.

beatrice7
31. bře 2010

smilers, bože, jak zvládáš trojčátka ? 🙂 Já mám strach ze dvou....

petulev
autor
31. bře 2010

smilers - prosím Tě, nemáš třeba pocit, že se nevěnuješ všem třem dostatečně? Že místo věnování se jednomu pořádně se věnuješ třem a každému tak jako napůl?

petulev
autor
31. bře 2010

beatrice 7 - chodíme do Gestu, kam vy? Přítel má z minulého manželství 2 děti, já nemám vlastní žádné, tak jako trochu strádám. Jj, vychází to na 7. května na tu krátkou verzi, OVU jsem měla v pohodě, tak snad se nám podaří i ta krátká verze, moc by mě to mrzelo, i když to zkoušíme jen rok a půl, ale stejně. Ten pocit, kdy to každý měsíc zase dostaneš je k uzoufání 😖

cepecek
31. bře 2010

Petulev - já jsem si dala při prvním IVF zavést dvě a mám z nich dcerku. a teď v únoru jsem byla na prvním ket a dala jsem si zavést taky dvě a čekáme v listopadu dvojčátka🙂

beatrice7
31. bře 2010

Jé, my taky !!! 😅 Ke komu chodíte ? Neříkej, že to je Šulc ? 🙂 Jo, jo, ten pocit znám- každý měsíc si říkáš- teď to přijde a přijde MS ! Já měla taky krátký protokol a jenom 4 vajíčka.... ale snad to stačilo a povedlo se 🙂

smilers
31. bře 2010

Petulev snazim se jim venovat stejnou merou na pul to ani nejde, vzdycky musim dat vsem maximum venovani, zadnou neuprednostnuju, i kdyz samo nekdy je to fuska, ale snazim se🙂 je to vse o zvyku

Beatrice da se to zvladnout, hlavni je mit ale oporu v rodine i v partnerovy, ja mam velkou vyhodu, ze bydlime s rodici, samo kazdy ve svem, ale ta vypomoc je k nezaplaceni

beatrice7
31. bře 2010

smilers, takže víc dětí nemáš ? Jenom tři ? 😀 No já jsem taky zvědavá co mi v pátek řeknou, jdu na utz. Nešpinila jsem a ni nekrvácela, tak by tam asi měly být oba ? Nebo se to jedno může nějak vstřebat ? Nevíš ?

petulev
autor
31. bře 2010

beatrice 7 - my chodíme k MUDr. Černému 😉 Naprostý profík, nemůžu proti němu říct křivýho slova, který doktor vám doporučil toho dárce?
Ptala jsem ho minule s tím, co se stane, když se jedno neuchytí z těch dvou - prý ho sežerou bílé krvinky a samo se vstřebá. Budu Ti moc držet palečky, aby to dobře dopadlo! A těhu test už sis dělala?