Dítě s dárcem. Jaké to je?

nela1973
11. srp 2009

Ahoj,
jsem tu nová ale podobné téma jsem tu nenašla..
už spoustu let se léčíme z neplodnosti. Manžel má azospermii -občas mu při spermiogramu najdou několik kusů. Byli jsme na 2 IVF cyklech. Ale bez úspěchu. Lékaři nám doporučují dárce.
Dost o něm uvažujeme..Chtěla bych vědět zda se najde někdo kdo má dítě s dárcem.. Jaké to je? Jak to zvládá manžel? Myslíte na to? Hledáte v něm cizí podobu? Řeknete mu to jednou?chápu že je to těžké dilema proto se ptám.. klidně pište do interní pošty .. Díky za příspěvky

zucha
21. únor 2011

@andika10 to este asi nebudem vediet nic, lebo pojdem asi az koncom buduceho, zaciatkom dalsieho mesiaca. Takze skor daj ty vediet mne 😉

misi76
21. únor 2011

ahojte, chcem sa podeliť o svoju skúsenosť. manžel má tiež azoospermiu, pri 1.IVF mu pri M/T vybrali spermijky a ja som otehotnela, no v 8.tt abort, o 1/2 roky po KET som otehotnela s trojičkami, no vydržala som do 22.tt. Vedeli sme do akého rizika ideme, ale dúfali sme, že napriek výstrahám lekárov vydržíme. No nestalo sa tak. Po precitnutí z bolesti, ktorá sa už celkom nikdy zo srdca nestratí sme sa s manželom pustlili do 2. IVF. Upozorňovaní sme boli na to, že tela sa môže zachovať autoimúnne a viac spermijí nevydá. A tak aj bolo. Z M/T nič nebolo a keďže sme už boli pripravení aj na takúto možnosť, použili sme darcu. No pri ET a ani pri KET s darcovkými sper. som neotehotnela. Možno mi mozok podvedome nedovolil sa uvoľniť. Už keď som raz pod srdcom nosila naše detičky, možno som podvedome nechcela deti od cudzieho chlapa.
Budúci mesiac začíname 3.IVF s čistejšou hlavou a nádejov, že M/T bude po tretí-krát úspešné a keď nie, budem uvoľnená a moje telo príjme aj darcu. Veď nič nebude krajšieho a na všetku ostatnú bolesť sa lepšie bude zabúdať, keď budeme držať chrústika v rukách, ale čo bude hlavné BUDE NAŠE.
Takže kočky či vlastné alebo darcovské, pokiaľ to manželia chápu, je to jedno, ako píše kuriatko33, život bez detí nie je život.
Prajem všetkým veľa síl, zdravia a šťastia.

eviknufik
9. črc 2014

Ahojte holky,, přidám moji zkušenost. S manželem jsme podstoupili 3 IVF. Bohužel bez úspěchu. Ani jednou se embryjko neuchytilo. Při 4 IVF jsme se rozhodli, že oplodníme vajíčka 50/50 manžel/dárce. PO PK a PGS byly k transferu vhodné tri embryjka, (jedno manželovo a dvě dárcovské). Bohužel manželovo se opět neuchytilo a teď jsem ve 23 tt a nosím pod srdcem embryjko z dárcovských spermií.
Musím říct, že jsem šťastní oba dva po tolika letech a neúspěšných pokusech.. Na druhou stranu se s tím pořád vnitřně smiřuju a děsně mne mrzí, že to nevyšlo s manželovými spermijkami. Pořád ale doufám, že jednou to vyjde🙂

lenkasaf
25. zář 2014

@eviknufik Ahoj, my teď řešíme stejnou otázku ? Jít do dárcovství? Partner nemůže mít vlastní děti, dárcovství by mu nevadilo, spíše to více řeším já, chtěla jsem mít dítě s ním. Můžu se zeptat, jak jste to s manželem přijali ? Mám z toho obavy. ☹

eviknufik
25. zář 2014

@lenkasaf Ahoj,myslím si, že manžel se s tím smířil v pohodě, já s tím občas bojuji, ale oba se na malýho hrozně těšíme, hlavně teď, když večer sedíme u TV a sledujeme pohyby (máme necelé dva měsíce do porodu🙂. Manžel má nejvíce strach z toho, že malý na něj nebude podobný.
Mne nejvíc mrzí, že manžel si přál dítě víc než já, jeho sourozenci mají po 2 a 3 dětech a on chudák nic. Je mi to strašně líto. Nicméně se nevzdávám a i přesto, že máme ještě jednoho mrazáčka s dárcem,chci určitě zkusit ještě jedno IVF s manželovými spermiemi. Možná to budou vyhozené peníze (jsme již samoplátci) a možná, že se zadaří🙂
Nicméně obavy neměj, je to těžké rozhodnutí, ale jak se říká, rodič je ten, kdo to vychová a ne ten kdo dá gen. materiál. Navíc to bude alespoň z poloviny vaše a ten pocit, že si ho odnosíš pod srdcem, porodíš. Myslím, že to bude nepopsatelné a hlavně budete v tom spolu.

lenkasaf
25. zář 2014

@eviknufik Děkuji za odpověď. No mně je taky partnera hrozně líto, strašně ráda bych mu pomohla, ale ta bezmoc... ☹ Mě na tom všem nejvíce mrzí, že nebude po něm, takový smíšek a optimista. Ještě jsme objednáni na genetická vyšetření, kde nám to Dr. možná alespoň trochu více vysvětlí než v tom CAR. Chce se dovědět, jestli to má od narození nebo po nějaké prodělané nemoci. No a pak se rozhodneme. Sice on mi tvrdí, že už rozhodnutý je, ale přece jenom, je to ještě pár týdnů přemýšlení, tak třeba se mu to rozleží. A jak píšeš, dítě je ten, kdo dítě vychovává a vštěpí mu zásady do života, musím se s tím smířit i já a pochopit to. Tak si ty poslední týdny užívejte a za chvilku bude mrňousek u vás.

eviknufik
25. zář 2014

@lenkasaf naprosto te chapu,my jsme podstoupili taky vsechna mozna vysetreni vcetne genetiky.tam taky nic nezjistili-manzel i ja naprosto ok,ale diagnoza OAT a pricina neznama. Jezdili jsme i za dr. Kocim.ale bez uspechu. Nakonec jsme zkouseli i detox dle Jonase pred 4.ivf. Spg se zlepsil a vysledkem bylo 1 zdrave embryo po pgs,ktere se ale neuchytilo. Pri ket darcovskeho embrya jsem to obrecela.bylo mi to desne lito. At vam testy dopadnou dobre. Jestli se muzu zeptat,manza ma jakou diagnozu?

lenkasaf
26. zář 2014

@eviknufik Má azospermii - 0 sperimií v ejakulátu. A teď právě zjistili, že je to genetická příčina, že se mu asi od dětství spermie netvoří. Hormony má v pořádku. Tak právě chceme ještě za tím genetikem, co nám k tomu řekne on a pak , když už nebude další cesta, tak půjdeme do toho dárce. ☹

eviknufik
26. zář 2014

Tak to je mi lito. A delali vam i T/M? Zkuste jeste tu detoxikaci. Jak se rika,tonouci se stebla chyta. Myslim,ze u nas to vedlo ke zlepseni parametru spg,i kdyz to nakonec nevyslo. Ale meli jsme aspon pocit,ze jsme udelali maximum

lenkasaf
30. zář 2014

@eviknufik To nám právě nedělali. Vlastně nám doktor prostě řekl, že vlastní mít nebudeme a nikam jinam nás neposlal. Já si těď nechala poslat ty zprávy od nich a poslala jsem se do Olomouce, tak mi napsali, že máme za 3 měsíce opakovat spg., navštívit genetika a urologa a třeba se ještě můžou nějaké spermie najít ve varleti. Takže zkoušíme a nevzdáváme to. Teď ho budu 3 měsíce dopovat vitamíny ( ještě musím na netu zjistit, jaké jsou vhodné ) a uvidíme. Jak píše, tonoucí se stébla chytá. Třeba nakonec u těch dárcovských spermií opravdu skončíme, ale budeme oba vědět, že jsme pro vlastní dítě udělali maximum. To detoxikaci neznám, můžeš mi k tomu prosím poslat více informací nebo odkaz ? Děkuji moc za podporu 🙂

irennn
30. zář 2014

Ahojky holky,píšu z mobilu,tak omluvte prosím kvalitu.mám ročního chlapečka po IVF, manžel má 90 procent špatných spermií a 11procentni pohyblivost,přesto nám vyšlo první IVF. Kdyz jsme to tehdy zjistili,nedokázala jsem se s tím moc srovnat,já zdravá mladá holka,která chce mít 4 děti,že nebude mít ani jedno?Miminko bylo můj sen a chtěla jsem ho strašně moc,cítila jsem,že už je čas.hlavou se mi dokonce honily myšlenky,že se domluvim se skvělým kamarádem a budu dělat,že je dítě manzelovo,kdyby IVF nevyšlo,strašne co,já vím,jenže jsem byla ve fázi kdy jsem brecela jen když jsem viděla něčí kočárek.já bych do darcovstvi šla,oni neberou nemocné ani žádné sociální případy,většina dárců jsou studenti vysokých škol. Jinak s tím kamarádem,je to skvělý chlap,chtěl to pro mě udělat ...dnes se na to dívám už trošku jinak,protože už máme chlapečka,ale pokud bych neměla mít nikdy dítě ne vlastní překážkou,jdu do království

irennn
30. zář 2014

Darcovstvi ne království pardon ten mobil 🙂

eviknufik
1. říj 2014

hoj, konkretně jsme chodili k teto paní, kterou nám doporučila kamarádka. http://www.joalis.cz/cs-CZ/metoda-cic/osvedcena...

Pomocí EAM přístroje Salvia nám oběma diagnostikovala toxickou zátěž a na základě toho nám předepsala příslušné kapky Joalis. Nevím, zda to pomohlo, nebo ne, ale asi na tom něco bylo, neboť manželovi se zlepšil SPG (jak koncentrace, tak morfologie). Kontrolní SPG byl sice proveden v jiném centru, ale snad se výsledky nemohou zas tak lišit (před léčbou měl morfologii vždy max 1% (Helios)a po léčbě 10% (Repromeda), co se týče koncentrace, ta byla vždy různá, ale vždy OAT, poslední výsledky koncentrace před léčbou byla 200000 sp/ml (Helios) a po léčbě 7 mil sp/ml) (Repromeda).
S manželem jsme se dohodli, ze půjdeme ještě jednou do té detoxikace a pak ho musím přemluvit ještě na jedno - poslední IVF. Máme sice ještě zamražené 1 embryo od dárce, ale strašně bych si přála mít dítě s ním. Uvidíme jak vyjdou výsledky SPG a podle toho bych chtěla zkusit i to T/M. Mimochodem nevím zda to mělo vliv, ale při posl. KET s dárcem, jsem podstoupila i akupunkturu. Ono asi vše dohromady vedlo k tomu, že se zadařilo.

Jak se říká, naděje umírá poslední - pořád doufám🙂

lenkasaf
6. říj 2014

@irennn Tak to gratuluji, že vám to vyšlo hned na poprvé !!! My jsme zatím to dárcovství odložili stranou a snažíme se vyřešit partnerovu azospermii. Nakoupila jsem mu vitamíny a teď 3 měsíce počkáme, pak uděláme kontrolní a spermio a pak se rozhodneme co dále. Já se s tím dárcovstvím zatím nějak nemůžu smířit ☹ Potřebuji čas. Pořád věřím, že je ještě naděje na vlastní. 🙂

hope01
7. říj 2014

Ahoj, přidám se do konverzace...Manžel má diagnostikován Klineferterův syndrom, pravděpodobnost výskytu spermií při MESA/TESE asi 5%. Na operaci půjde, ale jako zálohu jsme dostali seznam dárců, pakliže by se nic nenašlo. Daváme přednost nativnímu cyklu s minimální stimulací..Jak jste si z toho seznamu vybrali dárce? 🙂 Mám pocit, že to snad budem muset vybrat losováním 😅 Sice doufáme ve vlastní "stavební" materiál, ale s dárcem jsme oba smíření, bereme to snad až s humorem. Manžel děti miluje, zasloužil by si jich kopu...Jinak jsme si dali taky nějaké ty alternativní podpůrné metody - akupunktura, homeopatie, já byla na Joalis detoxu, manžel na TCM u Bednáře (Brno) a u Dr. Nývlta...

lenkasaf
7. říj 2014

@hope01 Ahoj, tak to vám budu držet palce, ať to výjde ! A je fajn, že to berete skoro až s humorem, já se s tím stále nějak nesmířila. ☹ Můžu se zeptat, co je to TCM ? Děkuji

hojda
7. říj 2014

@lenkasaf tradiční čínská medicína

eviknufik
7. říj 2014

Holky nesmíme se vzdávat, já taky pořád doufám. S manželem jsem nás objednala k pí Hnilicové (viz odkaz výše), tak jsem zvědavá, jaké hodnoty nám naměří. Hlavně jsem zvědavá na manželovy výsledky. Ještě přemýšlím, že bych mu koupila omega 3 kyseliny. O tom jsem taky četla, že by to mohlo pomoci. Zkoušeli jsme už tolik vitamínů (selzing, maca, tribulus, karnitin, arginin, centrum, E, A, aj.) Dokonce jsme jezdili k dr. Kočímu do Prahy, ale vše bez úspěchu. Opravdu mám pocit, že pomohli až ty kapky Joalis a detoxikace. Uvidíme jak to bude vypadat teď. Musím manžela nějakým způsobem přesvědčit, aby šel po nějaké době na kontrolní SPG, abychom věděli co a jak. TP mám 9.11, a po 6tinedělí bych chtěla na to zkusit najet přirozeně 🙂 pokud by to nešlo, tak cca za rok zkusit další IVF. Mrazáček od dárce je až poslední naděje mít druhé mimčo.

lenkasaf
7. říj 2014

@eviknufik Tak zatím to nevzdávám, uvidím, co nám řeknou v pondělí na genetice. Já teď nakoupila ty vitamíny o kterých píšeš, tak jsem zvědavá. Nic tím nezkazíme, partner zatím poctivě zobe 🙂

zdenka17
9. pro 2014

Také bych ráda přidala náš příběh. Manžel má azoospermii, po TESE jsme měli nějaké spermie, ale bohužel ani v prvním ani druhém cyklu jsem neotěhotněla ani nám nezůstala žádná zmražená embrya. Vždy to bylo je na jeden transfer. Při třetím cyklu jsme se rozhodli "pro jistotu" nechat si oplodnit polovinu vajíček od dárce. Přesto to byl pro nás oba šok, když nám v laboratoři sdělili, že v manželově materiálu nenašli už ani jednu spermii.
Oba jsme se s tím těžko srovnávali, muž hůře. Rozhodli jsme se do toho jít. Přesto jsem počátek těhotenství prožívala dost špatně, měla jsem hrozný strach - nevím, co je to za člověka, ten dárce, jaké vlastnosti může to dítě podědit. Někdy jsem si přála, aby se ta embrya neuchytila. Dnes máme krásnou zdravou dceru, do které je manžel zamilovaný. Jsou jí necelé dva roky. Ano, občas uvažuji, jaké rysy má po svém biologickém otci. Ještě v těhotenství jsem i koukala na muže na ulici a říkala si - a co když vypadal nějak takhle. Postupně na to ale myslím méně a méně. Mě (a snad i manželovi) nejvíce pomohlo si uvědomit, že to dítě není "naše", je samostatnou bytostí, která bude nějaký čas žít s námi a pak bude mít vlastní život.
Teď nás čeká těžké rozhodování - chtěli bychom druhé dítě, ale ten původní dárce už není k dispozici. Každopádně rozhodnutí mít miminko z dárcovských spermií ani jeden vůbec nelitujeme!
Každý samozřejmě věci prožívá po svém, ale od jedné paní psycholožky vím, že rodiče dětí z dárcovských spermií jsou pravděpodobně celkem spokojení, protože nevyhledávájí péči psychologa.

simkris
7. led 2015

ahoj,chci se zeptat na darovani vajicek,rocnik 78 jsem stara?2 deti,menses atd vse ok...ziju v italii jde to i tady ci bych musela do cr?proplatil by to mi nekdo v pripade ze nejsu stara
😒

simkris
7. led 2015

@zdenka17 Zdeni myslm ze darce byl peclive vybran a nemusis si s tim dela starosti,hlavne at ------vam dela dcera jen radost

zdenka17
8. led 2015

@simkris No, to je mi jasné, jen bychom byli raději, kdyby děti měli stejného "otce". A teď jak to tak sem píšu, nepřipadá mi to už vůbec podstatné. On spíš muž těžce nese, že zase budu těhotná s jiným chlapem, s jedním se už srovnal a teď by zase přišel jinej... Mě na tom dárcovství nejvíc vadí, že nevím, jakou má ten dárce povahu, psychické vlastnosti. Prověří ho jen fyzicky. No prostě váže se s tím hodně všelijakých obav, váhání a přemýšlení.

simkris
28. led 2015

ja si ale myslim ze darce by mel udat i jeho
@zdenka17 ja si osobne myslim ze darce jak vajicka tak spermatu by mel udat i jeho veskere zajmy,vzdelani,negativni vlastnosti,i kdyz chapu ze toto pro nekoho muze byt hodne blby ale zasd by si mel uvedomit ze bude lip po teto strance i budoucim rodicum,jakmile budou vedet...chapu ze o nega vlastnostech se nemluvi lehce,a ne kazdy si je prizna,ale zase Zdeni,geny nejsou vsechno ahodne zalezi na tom v jakem prostredi je dite vychovavano.na tom zzalei o hodne vic a pokud se najde talent tak ho jen rozzvnijet,kazdopadne drzim moc palce...mne jen mrzi ze na darcovstvi uz jsem bohuzel stara...maam uz 2 deti,dalsi nechci.tak hodne stesti

eviknufik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eviknufik
3. únor 2015

narodil se 14.11,2014 ve 14 hod a jsme nesmirne stastni.
- pokud na to nedojde rec

lenkasaf
8. únor 2015

@eviknufik Kásný !!! Gratuluji moc ! 🙂

elis27
16. únor 2015

Ahojky, taky bych se chtěla podělit o příběh, protože jsem dost nešťatsná. S manželem jsme se 2 roky pokoušeli o miminko a nic, tak jsme byli odesláni do CARU. manželovi byla zjištěna azoospermie a genetika dopadla špatně AZFb . O dárci manžel nechtěl a ani nechce slyšet a tak jsme šli do IVF. Dnes jsem 4 den po OPU a manžel po M/T, které dopadlo samozřejmě špatně bez spermie a bez zárodečných buněk. Já jsem úplně zdravá. Takže u nás jediná varianta dárce, ale manžel nechce. Nejsem schopna se vyrovnat s tím, že bych nikdy nebyla máma a neměla dítě a manžel, který děti miluje by nebyl otcem. ☹

zazana81
16. únor 2015

@eviknufik Ten je tak nádherný !! Gratuluji !

ninanela
16. únor 2015

@eviknufik dokonalý