Dítě s dárcem. Jaké to je?

nela1973
11. srp 2009

Ahoj,
jsem tu nová ale podobné téma jsem tu nenašla..
už spoustu let se léčíme z neplodnosti. Manžel má azospermii -občas mu při spermiogramu najdou několik kusů. Byli jsme na 2 IVF cyklech. Ale bez úspěchu. Lékaři nám doporučují dárce.
Dost o něm uvažujeme..Chtěla bych vědět zda se najde někdo kdo má dítě s dárcem.. Jaké to je? Jak to zvládá manžel? Myslíte na to? Hledáte v něm cizí podobu? Řeknete mu to jednou?chápu že je to těžké dilema proto se ptám.. klidně pište do interní pošty .. Díky za příspěvky

elis27
16. únor 2015

Eviknufik moc gratuluji, krásné miminko

lenkasaf
16. únor 2015

@elis27 Ahoj, můžeš mi prosím říct, jaký typ azo manžel má ? Těm zkratkám moc nerozumím. Můj má genetickou vadu, netvoří se mu spermie kvůli nějakému zlomenému chromozomu. ☹

leskachnes
16. únor 2015

já mám 6 letého chlapečka od dárce....bohužel jiná možnost nebyla s bývalým přítelem. Nyní už tři roky nejsme spolu ale s klukem se vídá...a bere ho pořád jako vlastního. Nechtěla jsem adopci, chtěla jsem být já sama těhotná a po sedmi letech všelijakých vyšetření, řešení a diskutování se sám partner rozhodl pro dárce, možná toho dnes lituje, možná ne...nevím. Čas ukáže. Kluk ale ví, že jeho táta není pravý a pokaždé mu to vysvětluji....čím dříve to bude vědět a bude to chápat, tím lépe.....nechci aby se to dozvěděl od někoho jiného, jako jsem se já po 30 letech dozvěděla tajemství, které mi změnilo vztah k rodině

maikkynna
16. únor 2015

@eviknufik Je to opravdu nádherné dítě. Gratuluji!

pabka
16. únor 2015

@eviknufik Dobry den, diskusi jsem jen četla, neprispivala jsem, ale musím vám napsat, že miminko máte opravdu, ale opravdu nádherné !!! 👍👍👣 gratuluji!!

eviknufik
17. únor 2015

@elis27 Ahoj, nezoufej, manzel k tomu treba taky dospeje. U nás to bylo taky tak. Nechtel o tom ani slyset, ze si radej male adoptujeme. Z jeho staryn to bylo ale spise z nabozenskych duvodu a strachu z toho, ze na nej nebude podobny. Presvedcila jsem ho já, at to zkusime, at vime na ci starne je chyba. Bo embrya byly vzdy dobrá, ale po PGD jich spousta odpadlo a ani ty zdravá se neujala. Nakonec je za nej rad a trepe se na nej jak osika🙂

mazdamx3
23. únor 2015

Dobrý den taky přidám už jsme byli na dvou IVF a taky nám bylo už teď nabídnuto sperma od dárce a manžel proti tomu není protože sám to nedokáže a oni nám mohou takhle pomoci.Teď musíme dva až tři měsíce čekat protože prý musí být pauza mezi cykli je to zrovna čerstvé tak jsem s toho trochu špatná ale nevzdáváme to a říkáme si hlavu vzhůru.

mrshka
11. čer 2015

No dámy, takže i já mám stejné dilema.. muž má azoospermii a jediná šance je M/T a když nic nenajdou, máme se rozhodnout, jestli dárce nebo ne. moc času nám teda nedali a ani jeden zatím nevíme, jestli jsme pro nebo proti :( nejdřív jsem byla proti já a můj pro, ale teď už to tak není a já vlastně nevím, jak se rozhodnout, jak se na to připravit. jde o to, že ani já sama nevím, kdo je vlastně můj otec a můžu vám říct, že nevlastní otec mi to docela dával sežrat, takže vlastně nevím, jestli bych něco takového chtěla já, my, protože vím, jak mi bylo a je.

kesinka1
2. črc 2015

Ahojky, já dnes podstoupila privni ET s darovanými spermiemi. Obávali jsme se toho, ale jiná šance nebyla. Manžel se s tím snad casem smiri, je to pro něj samozřejmě rána. I já bych moc rada mela jeho dítě, ale vždyť se to nikdo nedozví a ani nesmí! Bylo nam doporučeno, aby se to dítko nikdy nedozvědělo, protože to pro něj bude také bolestive. A nic nemůže změnit a ani otce vyhledat. Pokud se zadaří a male se narodi, tak znicim veškeré dokumenty, v kterých je tato informace uvedena.

paviv
2. črc 2015

@kesinka1 nejhorší myslím bude to, když lidi začnou tipovat na koho je dítě podobné a manzěl se bude muset usmívat mezi zuby a poslouchat to... 😒 jenže je to jediná šance jak děťátko mít, tak proč to nevyužít a zůstat i pak ve stáří sám... je to těžké, nesmírně těžké!

japona
2. črc 2015

Řečem, komu je dítě podobné, se budete smát. Známá odešla s dítětem od jeho otce, žije s jiným chlapem a okolí, co neví, že on není "pravým" tatínkem, to nepozná. Hlášky, že je mu podobný, nejsou nijak neobvyklé.. 🙂 Takže pokud dárce nebude černoch, stejně dítko bude "celý tatinek"..

vera_vila
2. črc 2015

@kesinka1 také jsem absolvovala IUI spermatem dárce a syn se "pomamil" 🙂 Takže bych to neřešila... Horší asi bude smíření tatínka s touto skutečností, ale bylo to rozhodnutí vás obou, takže bych se toho nebála... Určitě to musel hodně dlouho v hlavě přebírat, než k tomu dal souhlas... Ale dítě s Vámi chce a určitě bude úžasný táta i přesto, že nebude pokrevní... Horší by to mohlo být, kdyby dítě např. potřebovalo kostní dřeň, to by mohlo "prasknout", ale když bude dítě už dostatečně velké, myslím, že nebude problém mu to vysvětlit...

kesinka1
2. črc 2015

@vera_vila - dost často se stává, ze ani genetičtí rodiče nejsou vhodnými darci pro své deti. Ale raději tuto věc nepřivolávat! Moc dekuji za uklidnění 🙂, i tak uz s tím nic neuděláme, fazolka se snad brzy uhnizdi! 🙂

vera_vila
2. črc 2015

@kesinka1 přeji, ať se zadaří...

frantiska12345
12. led 2016

Ahojte dievcata prosim napiste mi skusenosti tie ktore uz mate dietatko s darcom .ake to je ake mate pocity ako sa k nemu spravaju vasi muzi.Milujete to dietatko akoby bolo vase spolocne?nas darca caka tiez a hrozne sa bojim ako to zvladneme.

kesinka1
12. led 2016

@frantiska12345 já jsem ještě těhotná. Mala prijde na svět az v březnu ;). Ale manžel si myslím, tedy chova se tak, ze je smireny. Nakupujeme spolu atd.... ;)

frantiska12345
12. led 2016

@kesinka1 a ty si bola pred tehot.stym zmierena?lebo ja stale vaham aj ked ina moznost u nas nieje

mrshka
12. led 2016

@frantiska12345 já jsem také ještě těhotná, ale manžel se chová tak, jak kdybychom čekali opravdu naše mimčo - těší se, vybírá jméno, postýlku apod. 🙂 i když vím, že ho to někde ve skrytu duše, stejně jako mě, trochu trápí, ale na druhou stranu také jsme neměli jinou možnost (tedy ano, adopci a jiné podobné, ale přeci jen nám toto přišlo příjemnější - celé si to prožít a mít "aspoň z půlky" svoje)

frantiska12345
12. led 2016

@mrshka moj muz je stym viacej zmiereny ako ja posiela ma cim skor na ivf ale ja.sa neviem odhodlat.aj ked sme sa to dozvedeli bol on proti teraz sa to otocilo

frantiska12345
12. led 2016

@mrshka a vie to u vas niekto?

mrshka
12. led 2016

@frantiska12345 naštěstí neví, nikomu jsme neřekli, že u muže ani po operaci nic nenašli. podle mě je to tak pro všechny lepší. tedy tak jsme se dohodli doma. a máš to stejně jako jsme to měli my - nejdříve byl můj muž proti a já pro, a pak se to otočilo a těšíme se moc oba a nějak to neřešíme 🙂 vím, že to jednou asi přijde, ale zatím si to chceme jen užívat!

kesinka1
13. led 2016

@mrshka
@mrshka
U nás to bylo podobne, oba jsme se bali a bojíme, ale zároveň se také tesime 🙂. Manžel uz plánuje zapojení, vybral kočárek, sestavil postylku...zajímá se, kdyz jdu k lékaři. Jo je to na dobre cestě 🙂.

kesinka1
13. led 2016

Zapojeni = zapijeni :D

lentylka7
13. led 2016

Ahoj holky, jen vás chci uklidnit 🙂 my máme 5 a půl letého chlapečka s dárcem a je dokonalý. Možná tak jednou za dva měsíce mi přijde na mysl, jak asi vypadá biol. otec, toť vše. Nejvíc jsme to řešili na začátku, těsně před otěhotněním. V těhotenství jsme na to snad úpkně zapomněli. Jak jsem byla těhotná, tak se mi občas zdávali děsivé sny, že se mi narodil černoušek a tak 😀 ale obavy byly samozřejmě liché. Malý je hodně podobný na mně a všichni kromě podoby se mnou zdůrazňují, že je celý tata, jak chodí, jaké má břůško....jak je chytrý 😉 a hlavně citové vazby nás tří jsou tak pevné, že myšlenky na biologického otce nám připadají už směšné. Jsme šťastní, že máme krásného, zdravéhe a pěkně vykutáleného kluka a už se chystáme na sestřičku či bratříčka, od stejného dárce 🙂 tož se nebojte a těšte se 🙂

frantiska12345
14. led 2016

Ďakujem dievčatá za pozitívne správy hneď mi je lepšie na duši.ani u nás to nikto nebude vedieť.A ešte niečo plánujete to povedať dieťaťu??

mrshka
14. led 2016

@frantiska12345 to je zatím největší otazník.. asi bychom měli, ale v pozdějším věku. přeci jen - nikdy nevíte, co se může stát a neradi bychom, aby to zjistilo jinak než od nás (např. v nemocnici apod.)

kesinka1
14. led 2016

@frantiska12345 u nas to ví manželova babička a ma kamarádka, která bydli 300 km od nás. Jestli to povíme ditku někdy v pozdějším věku, uvidíme. Můj nevlastní bracha je taky od dárce a dozvěděl se to, ted v dospělosti a byla to pro něj rána. Začal řešit, ze rodina z otcovi strany vlastně není vlastní, ale uz se to srovnalo, je to asi 4 roky zpět.

frantiska12345
15. led 2016

@kesinka1ked sa smiem opytat ako sa to brat dozvedel nejak sa to prevalilo alebo mu to povedali rodicia

japona
15. led 2016

@frantiska12345
@mrshka Urcite bych diteti nic neříkala. Pokud by se to provalilo (jaka je pravděpodobnost? Podle me miziva), tak bych vysvětlila (ať není maminka za behnu🙂), ale preventivne bych to nedělala. Nikomu by to neprospelo. Tatinek je prece ten, co si dítě pořídi s maminkou, a od malička se o něj stara. Proc dítě zatěžovat podrobnostmi, jak si ho pořídili?

frantiska12345
15. led 2016

@japona aj mi sme sa zhodli ze lepsie nic nehovorit ale uvidime co bude potom ked bude dieta mozno zmenime nazor