Dlouhý protokol, co mě čeká?

sissi9
27. únor 2014

Ahoj,jsem tu nová, začala jsem chodit do Gennetu a čeká mě IVF. Čeká mě dlouhý protokol, nemohl by mi tu někdo přesně popsat,co mě čeká?? Zatím jsem dostala na 2 měsíce HA a medrol. Děkuju za pomoc.

sasanka033
27. únor 2014

ahoj, dlouhy protokol je o tom, ze ti nejdriv zastavi vajecniky - v jednom cyklu dostanes cca kolem 22DC injekci, napr. dipherelinu a tim te uvedou do umelyho prechodu, mela bys pak normalne odmenstruovat a za 14 dni od ty injekce zacnes stimulovat, cili pichat si hormony. no a pak pujdes na UTZ, kde budou kontrolovat jak ti rostou foliky a zda ti pridat nebo ubrat stimulaci a cca za 12 dni (to ber s rezervou, kazdy stimuluje ruzne dlouho, proste podle toho, jak reagujes), jdes na OPU, coz je punkce tech vajicek v kratky narkoze. no a partner tam necha vzorek a z toho pak vytvori embrya. pokud bude spermiogram dobrej, tak se oplodni vajicka sama, pokud moc dobrej nebude, doporuci ICSI, coz je napichnuti spermie primo do vajicka. a pak jdes na transfer embrya🙂 velmi zjednodusene🙂

berusia
28. únor 2014

ahojky,sasanka to popsala perfektně.Mě se teď právě stalo,že mám dlouhý protokol a zkrátil se mi o týden a půl,protože folikuly vyrostly tak rychle,že při prvním ultrazvuku mi řekli za dva dny na punkci 😀 ,tím jsem chtěla jen říct,že určitě záleží i na tvém tělíčku,jak bude reagovat🙂