Dlouhý protokol z folikulární fáze. Jak probíhá?

meryblue
15. kvě 2007

Ahoj holčiny, potřebuji poradit, jdu na své první IVF a moc toho nevím. Jak probíhá dlouhý protokol z folikulární fáze? prý ted až dostanu MS, tak 2-4dc dostanu injekci na útlum a pak 18-21dc-kontrola, zda to probíhá, jak má..a hlavně pro další léky a jak dál? Takže další MS už nebude a rovnou ten 18-21dc začnu píchat FSH jako u krátkého protokolu, takže budu mít vlastně se vším všudy 2 cykly spojené bez MS?
A ještě jedna otázečka, vy které jste prošly tímto protokolem, na jaký den vám připadlo OPU? Mám to počítat od injekce na útlum, nebo od první píchulky FSH? Děkuji mockrát předem.

lanka
15. kvě 2007

Ahoj - nejlíp stimulační protokoli jsme viděla tady http://www.gest.cz/ivf/stim-prot.php?pg=1
Taky jsem byla a zase jsem na dlouhém protokolu. Ale s tím rozdílem že jsem začala až 21 dne cyklu a to né pícháním, ale stříkáním synarelu - na útlum. Poté až přišla MS tak od druhého dne MS se píchali FSH až do dvou dnů před odběrem. Odběr se stanovuje dle kontrol krve a UTZ z velikosti folikulů. Dle správného by to mělo vyjít na 14 den cyklu ale já je měla dost velké takže jsem na odběru byla 12-tý den. a počítáno je to dle prvního dne MS.

meryblue
autor
15. kvě 2007

Děkuju noc, já budu mít tedy asi ještě jiný dl. protokol-z té folikulární fáze a připadá mi to, podle toho, co čtu, že nebudu mít MS, tak uvidíme.Mám to tak kvůli endometrioze, asi aby se to hodně eliminovalo. papa.

theresa
17. říj 2007

Ahoj holky, mám jít na dlouhý protokol a první měsíc mám začínat s antikoncepcí? Moc tomu nerozumím? Proč mám začít brát antikoncepci a jak dlouho to vůbec bude trvat?

milhauz
17. říj 2007

Ahoj thereso, HAK se v nekterych centrech predepisuje pred IVF na upravu cyklu a aby se dalo vse presne naplanovat. Ja jsem to mela tak, ze jsem brala 28 dni HAK, a 25. den uzivani jsem si zacala pichat injekce Dipherelinu. A zitra, (to bude 16. den co si budu pichat Diph.) k tomu jeste pridam Gonal. 7. den pichani Gonalu jdu na UTZ. Snad jsem to napsala aspon trochu srozumitelne.

theresa
17. říj 2007

Jak dlouho to celé trvá?

andrys
17. říj 2007

ahoj chtěla bych se zeptat podle čeho Vám doktor určil dlouhý protokol? Mě viděl doktor poprvé v životě- žádné vyšetření a šup rup mám jít na IVF.

milhauz
17. říj 2007

thereso, pocitej asi tak 2 mesice. 1 mesic HAK a dalsi mesic stimulace

milhauz
17. říj 2007

andrys a to ti nedelali ani HP?

andrys
17. říj 2007

milhauz: Dr.to rozhodl po špatném spermiogramu.Jsem tu nová tak se ještě moc nevyznám ve zkratkách co je HP 🙂

milhauz
17. říj 2007

andrys HP je hormonalni profil. Podle neho urcuje Dr jestli dlouhy nebo kratky protokol a davku hormonu.

meleri
17. říj 2007

ahoj,

Je fakt že před IVF člověk podstupuje mnoho krevních testů, na imunitu,genetika, vyšetření dělohy, testy z moče, spermogram..nejdýl trvá ta genetika...u nás pak cyklus IVF trval necelý měsíc, záleží jak dlouho budete muset stimulovat. Já žádnou HA nebrala, jen decapeptyl na zastavení cyklu od prvního dne menstruace. hodně se to liší asi od člověka k člověku.

campi
17. říj 2007

Andrys: do jakeho chodis CARu?

andrys
17. říj 2007

mě teda žádné vyšetření nikdo nedělal.Vyfasovala jsem prášky,injekce a rozpis co kdy brát a kdy dojít na testy/a samozřejmě kolik budu platit/.Tohle všechno na základě jednoho špatného SPG.Byla jsem v Heliosu. Nakonec jsme se doma domluvil, že to ještě odložíme, že je to na nás moc rychlé.

lanka
17. říj 2007

To je hodně zvláštní andrys že by nedělali vůbec žádné vyšetření.
Píšeš jeden špatný spermiogram - jak moc špatný? Třeba by se to dalo vylepšit vitamíny. A za pár měsíců se do CAR objednat znovu a konzultovat s nimi třeba i IUI, když se to do té doby nepovede přirozeně.
Pokud nenašli žádnou jinou překážku a není ti moc aby jsi měla na spěch do IVF bych se tak rychle nehnala.
Taky se můžeš na různých centrech stavit jen tak na nezávaznou konzultaci. Hodně se dozvíš a navíc když doktoři vidí že tě to zajímá a že se k nim chováš jako zákazník a chceš si centrum vybrat, chovají se podstatně jinak aby tě jako zákazníka získali oproti tomu jak se chovají ve chvíli kdy jen příjdeš se žádankou tam kam tě gyn.odeslal.

andrys
17. říj 2007

Lanka: závěr SPG je theratospermie. U mě žádná příčina neplodnosti zatím není zjištěna. Asi si počkám na kontrolní vyšetření a pak uvidíme co nám řeknou. Zatím objevuji co všechno se dá podniknout a že v téhle bryndě nejsme sami 🙂

lanka
17. říj 2007

Takže jestli to chápu správě tak Vám ji právě diagnostikovali a rovnou Vás odeslali do CAR?
Asi jsem pro tvůj postup - vyčkat na kontrolní vyšetření a z mezičase manžela cpát vitamíny.

andrys
17. říj 2007

Manžel dlabká vitamíny jak na běžícím páse, nosí trenky a žádné ráchání v horké vodě 🙂

lanka
17. říj 2007

Tak to nezbývá než držet palce. Nic mizim - pěkný zbytek dne.

milhauz
17. říj 2007

andrys pokud je zaver SPG teratospermie (coz je porucha morfologie spermii, pokud se nepletu) tak doporucuji IVF/ICSI. Je mala (temer nolova)sance na prirozene otehotneni. Ale rozhodne bych nedelala zavery z 1 vysetreni. Urcite si nechte udelat kontrolni SPG. A vitaminy neuskodi 😉 .

andrys
17. říj 2007

Milhauz: podle toho co jsem si zatím nastudovala máš pravdu, že šance je malá.Chci jen mít jistotu, že není jiné řešení proto jsem manžela hnala na kontrolní SPG.Nerada bych udělala nějakou blbost.

milhauz
17. říj 2007

Andrys a ten kontrolni SPG mu budou delat v Heliosu?

andrys
17. říj 2007

milhauz: kontrola se nikdy nedělá ve stejném zařízení. Řekla jsem si o Obilňák.

theresa
18. říj 2007

Holky, prosím jak je to s neschopenkou při IVF?

ivkaj
16. srp 2009

Ahojte, obnovuji toto téma.
Čeká mě druhá stimulace na IVF, taktokrát dlouhý protokol z luteální fáze a zajímalo by mě, jak dlouho po zastavovací injekci jste dostaly MS?

tictac
17. srp 2009

ivkaj, vetsinou se picha 21dc, ms by mela prijit do 10 dnu...to je podle mych informaci.

svetruska
17. srp 2009

Ahojky ivka ja mam taky dlouhy protokol v luterarni fazy uz mam za sebou injekci dipherelinu a ceka take na Ms a c jsem tak cetla tak dost mozna ani neprijde a nebo prijde zpozdena jak pise tictac do 10 dnu (jinak nela prijit do 6 dnu...) 🙂 hodne stesti 😉

ivkaj
17. srp 2009

Svetruska, pociťuješ na sobě nějaké změny? Chceme totiž hned po té injekci odjet na dovču a přemýšlím, jestli je to dobrý nápad.

svetruska
18. srp 2009

ivka bylo mi zle byla jsem unavena to bylo prvni 2 dny a pak uz jen takovy zpomalena,ale jinak neee, jen ty navaly horka 😀 ale to se da dovcu si uzij 😵

len
18. srp 2009

Ivko, poprvé i podruhé mi dorazila za 6 dnů (měla přijít za dva, takže 4 dny zpoždění). Říkali mi, že by se měla píchat cca 5 dní před očekávanou MS, ale mě se v tom cyklu pokaždé posunula ovulace, takže ač jsem ji dostala už 18.DC, MS byla očekávaná dříve.
Jinak z vlastní zkušenosti - jestli chceš na dovču, jeď mezi zastavovačkou a stimulací, pak už bude jenom hůř a hůř 😀

mirenkam
20. lis 2009

🙂 ahoj holky, ráda bych obnovila tuhle diskusi 😉 je tu nyní někdo s dlouhým stimulačním protokolem?