Do CAR v 19 letech

lenka253
9. lis 2017

Zdravím,
vím, že mi tu nikdo s tímhle dotazem nepomůže, ale doufám v menší uklidnění. Příští týden jsem objednaná na konzultaci do Reprofitu s tím, že bychom chtěli s přítelem absolvovat IUI. Bohužel mám trochu starost o to, jak se na mně bude lékař dívat. Je mi 19 let, přítel je o několik let starší. V červnu se máme brát a o miminko jsme se začali snažit už před rokem a půl. Školu mám dokončenou dálkově, za měsíc budu mít odpracovaný rok. Nechci slyšet, že jsem mladá, od kolika se proboha snažíme atp., prosím. Každá to cítíme jinak. 🙂 Každopádně by mě zajímalo, jestli tu je někdo, kdo byl v CAR třeba ve 20 letech? Je mi jasné, že někdo v rámci "náct" se asi nenajde. 🙂 Zajímalo by mě přístup lékařů, mám mírné obavy o to, aby se na mě nedívali skrz prsty.
Děkuji za příspěvky 🙂

anguly
9. lis 2017

Osobní zkušenost teda nemám... ale pokud vy jste rozhodnutý a jinak to nejde, tak nevidím problém. Lékař - profesionál by měl ke všem přistupovat stejně 😉

Moje sestřenka to začala řešit až po 35 a lékaři jí říkali, že v jejím případě, kdyby přišla dřív... byla by větší naděje... 🙂

komive
9. lis 2017

Zeptej se jeste ve skupine "Snazilky", myslim, ze jsem tam jednu holcinu, co ji je 19, zahledla, prezdivku uz si ale nepamatuju 🙂

komive
9. lis 2017

Mysleno samozrejme devatenactiletou, co resila CAR..

lenka253
autor
9. lis 2017

Děkuji za odpověď. Téma se jmenovalo přímo snažilky? Nemůžu ho dohledat ...

soleilll
9. lis 2017

@lenka253 Klasický postup by měl být ten, že nejdřív absolvujete vyšetření - hormonální obraz, spermiogram a genetiku. Teprve po zhodnocení výsledků vás obou se budete domlouvat na dalším vhodném postupu. Dělala sis v průběhu toho roku a půl ovulační testy? Ovuluješ vůbec? V CARu se spíš připrav na to, že ostatní návštěvníci se na vás budou možná dívat trochu divně, protože budeš tak o 15-20 let mladší, než věkový průměr ostatních, ale v Reprofitu je i klasická gynekologie, takže až tak nápadná nebudeš. 🙂 Nicméně jsou ženy kolem 20 let, které ví, že mají gynekologický problém a půjdou řešit otěhotnění rovnou do CAR. Kdybych v tom věku já sama dítě chtěla, taky bych musela, protože můj zdravotní stav neumožňuje otěhotnět spontánně. Takže se neohlížej na to, jak co vypadá a jdi si za tím, co chceš. Držím palce.

handulkak
9. lis 2017

@lenka253 ahoj. Ja jsem s manželem byla v CAR ve dvaceti😉

neria55
9. lis 2017

Pokud se cítíte být rodiči, tak nehleď na to co si kdo myslí. Většina maminek co tam bude ti bude tiše závidět, protože oni se rozhodli pozdě mít dítě a teď toho litujou 🙂 my chceme dítě od mých 18let, bohužel nám bylo přirozeně přáno až teď v mych 22letech. Tedy ťuk ťuk, snad to teď dotáhne do úspěšného konce a dočkáme se prvního potomka 🙏

handulkak
9. lis 2017

@lenka253 tak se klidně můžeš ptat🙂

tulikiss
9. lis 2017

jenom pocitej, ze pokud by bylo potreba IVF, tak je tam vekovy limit(teda pojistovna ma limit od kdy proplaci). v pripade nepruchodnosti obou vejcovodou 18 let, jinak az od 22 let.

handulkak
9. lis 2017

@lenka253 to je pravda, pojišťovna hradí až později, ja byla samoplatce a stále jsem. 🙂
Začali jsme se snažit když jsem dodělala školu, pak rok, dva nic a tak jsme šli do CAR a díky bohu, ze jsme tam šli. 😉

komive
9. lis 2017

@lenka253 Je to skupina "Snazilky" tady, neni to v diskuzich, ale ve Skupinach 🙂 https://www.modrykonik.cz/group/984/detail/

lucie_91
9. lis 2017

@neria55 Krásně napsáno 👍 Já jsem chtěla dítě od 15 let, ale přišlo mi divný, jak by se na mě lidi dívali plus jaksi nebylo s kým. Tak se zadařilo o 2 roky později 😍