Druhé IVF po prvním úspěšným, kdy jste šly?

hudala
5. pro 2012

Holky, měla bych pár takových otázek. Ty které jste podstoupily úspěšné IVF, kdy jste šly na druhé? Jak jste to zvládaly (už s jedním dítětem doma)? A když vyšlo první, vyšlo i hned druhé?

nikohlava
5. pro 2012

@hudala Ahoj, já mám za sebou druhé IVF a vyšlo mi až teď to druhé. Čekáme dvojčátka ale jsem na samém začátku, tak doufám, že vše bude naprosto v pořádku. Jinak já žádné děti nemám.. Ty se chystáš na druhé ivf?

maraida
5. pro 2012

@hudala já mám z 1.IVF holčičku a na KET jsem šla min.měsíc,to jí bylo 8,5 měsíce.Bohužel nevyšel a tak příští pátek začínám s 2.IVF.

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@hudala, první IVF vyšlo hned. Mám krásného zdravého 2,5 letého klučíka. Na druhém IVF jsem byla v říjnu a bohužel to nevyšlo - biochemické těhotenství. V únoru mě čeká poslední IVF Držím palce!

hudala
autor
5. pro 2012

@maraida Tak to moc moc držím palce, aby to vyšlo 🙂 není na to přeci jenom ale ještě brzo? Jak to (hlavně ty začátky) budeš zvládat ještě s malou? Z toho mám trošku obavy.

hudala
autor
5. pro 2012

@nikohlava Jé, my jsme taky mohli mít dvojčátka, ale bohužel to jedno se nám nechytlo. Za to ale máme úžasnou dcerku. Druhé IVF zatím neplánujeme, mě se to zdá ještě brzy (a hlavně potřebuju zhubnout 🙂) ale nechceme zase čekat dlouho. Zdravotní stav se mi nezlepší, ba naopak. Čím starší budu tím asi menší šance.

hudala
autor
5. pro 2012

@l.u.c.i.e No, já myslela, že pokud vyšlo první, tak že to druhé taky vyjde (že by to neměl být problém). Můžu mít hloupý dotaz? Co znamená to biochemické těhotenství? Také držím palce, moc moc

maraida
5. pro 2012

@hudala tak mě především tlačí čas,v květnu mi už bude 40,jinak bych asi ještě chvilku počkala.Ale první 2 děti mám taky 2 roky od sebe,tak vím do čeho jdu a že se to dá zvládnout.

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@hudala, to jsem si bohužel myslela taky, ale bohužel. Biochemické těhotenství znamená, že se miminko zavrtalo, začalo vytvářel už i hormon hcg a po pár dnech začalo klesat. Pak dorazila silná a bolestivá menstruace. Chodila jsem na kontrolní hodnoty hcg.
Jinak při prvním IVF jsem si nechala zavést 2 embryjka (chytnul se jen malej), teď jsme měli jen jedno 8bunečné embryjko ☹
Při vysokých dávkách jsem měla jen 2 vajíčka a navíc muž má velmi špatný spermiogram. U prvního jsem měla jen 3 zralá vajíčka.
Jaký je problém u vás? třeba to vyjde hned napoprvé 🙂 Kdypak půjdete do IVF?

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@hudala, jinak o druhé miminko jsme se snažili přirozeně když malému byl rok. Od druhého roku malého opět chodím do centra. Podstoupila jsem 1x IUI, ale zbytečně. Jak doktor říkal při tak špatném spermiogramu je to úplně zbytečné. No a IVF by možná vyšlo, kdybych měla více vajíček. takto nebylo z čeho vybírat, když se nám oplodnilo jen jedno. V únoru snad budeme mít větší štěstí.

vanule
5. pro 2012

@hudala nám vyšlo 1.IVF a v postýlce spinká dceruška, zbylo nám 5mrazáčků, ale bohužel momentálně (doufám, že jen dočasně) mi doktoři zakázali podstupovat další IVF 😒 (ne, ž už bych chtěla druhé mimi hned, ale v budoucnu určitě) Dceru jsem musela porodit, nebo spíš podstoupit císař. řez ve 34tt pro preeklampsii a od té doby mám pořád něco se zdravím a proto mi nedoporučují další umělé oplodnění ☹

vanule
5. pro 2012

@l.u.c.i.e u nás měl manžel spermio v pořádku (vlastně ani u mě nenašli proč to nejde) a byli jsme 3x na IUI a žádné nevyšlo

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@vanule, hlavně, že se dcerka povedla a ty i ona jste zdravé 🙂 Pokud máš zmraženo, tak IVF nemusíš podstupovat. KET se dělá v přirozeném cyklu. 🙂

petra49
5. pro 2012

Ahoj, tak já mám z prvního IVF syna, na KET jsem měla jít letos v lednu, ale bohužel z 6 mrazáčků- nic nepřežilo rozmrazení, tak jsem šla v dubnu na 2. IVF a povedlo se- je to ale zápřah- už jsem nemohla s jedním dítětem dodržovat takovej ten režim a skončila jsem s hnusným OHSS na 3 týdny ve špitále, kde mi punktovali 3l vody z břicha, ale výsledek stojí zato- za chvíli porodim druhýho kluka. Pokud ale nemáš hlídání a pomoc rodiny- asi bych do toho takhle brzy nešla. S jedním dítětem to je přeci už náročné- nemůžeš tolik odpočívat a vše okolo. Já teď ten poslední měsíc melu z posledního.

vanule
5. pro 2012

@l.u.c.i.e to jo, ale bohužel momentálně mi zjistili nějaké hodně zvýšené jaterní testy a i při KET bych prý musela užívat nějaké hormony a to mi doktoři zakázali

petra49
5. pro 2012

A do třetího IVF už nejdu- i když bych si moc přála holčičku- už to celé absolvovt nechci.

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@petra49, hlavně, že vše dobře dopadlo 🙂 To ti věřím, že už meleš z posledního, ale stojí to za to 🙂

@vanule, aha, tak to jo. Počkej rok a uvidš co bude dál, třeba se vše urovná 🙂

vanule
5. pro 2012

@l.u.c.i.e já jen doufám, že se vše urovná mooooc by jsme chtěli ještě jedno miminko. Ale na druhou stranu se zase budu bát té hnusné preeklampsie, prostě pořád něco 😉

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@vanule, tak to máš naprostou pravdu. Neboj se, uvidíte později co a jak. navíc doktoři si poradí 🙂

hudala
autor
5. pro 2012

@maraida tak to potom chápu. Já ještě čas mám, ale ze zdravotních důvodů to taky oddalovat nechci.

hudala
autor
5. pro 2012

@l.u.c.i.e My se v podstatě snažíme už od 3.týdne po porodu 🙂 antikoncepci ani jinou ochranu jsme neměli, přesto asi přirozeně mít prcka nebudeme. Ale tak rok bych stejně ještě počkat chtěla. Jinak u nás je problém na obou stranách, takže jinou metodu než IVF jsme ani nezkoušeli. Zmražený taky nemáme, takže to budeme muset podstoupit všechno zase od začátku. Tentokrát ale s prckem 🙂

hudala
autor
5. pro 2012

@petra49 První těhotenství jsem měla celkem dobrý. Začátky byly těžký, byla jsem hodně unavená, ale pak to šlo. Nebýt toho že jsem si byla na týden lehnout (týden před porodem) do nemocnice s vysokým tlakem, tak jsem to měla bezproblémový. Ale to neznamená že druhý by taky bylo. Chtěla bych ještě rok počkat, snad nebude pozdě a vyjde to 🙂 ty jsi taky byla v Gennetu v Liberci? Dlouho jsem přemýšlela, jestli vůbec jít do druhého IVF, ale asi bych si neodpustila, že jsme to nezkusili.

hudala
autor
5. pro 2012

@vanule My nemáme nic zmraženýho, takže budeme muset podstoupit všechno znovu. Ale ještě že to vůbec jde 🙂 není to tak dávno co jsem někde v archivu četla, že umělé oplodnění za to nestojí. Paní se to povedlo napodruhé a po nenáročném těhotenství a lehkém porodu na závěr napsala, že už nikdy to nepodstoupí, že to za to nestojí. Koukala jsem jako puk. Já jsem za to vděčná. Díky tomu mám teď nádherné dítě a rozhodně mi to za to stálo. Pokud se rozhodneme (i z finančních důvodů - první pokus nás stál 25.tisíc) a ono to nevyjde, hlavní je, že to jedno svoje štěstí máme, ne 🙂

petra49
5. pro 2012

@hudala tak já první těhu taky v pohodě, ale s tím prckem doma je to už horší. teď jsem ležela i přes víkend ve špitále pro krvácení, ale naštěstí dobrý, jen mám nízko uloženou placentu. Jinak jsem chodila do gennetu v LBC a v celku spokojenost. Já taky IVF nelituju, když jiná možnost neni. 🙂

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@hudala, přesně jak píšeš. Jedno štěstíčko už máme 🙂 Popravdě řečeno mě to ale hodně vzalo, když se to nepovedlo. Zvlášť když hcg nerostlo 😢 Už jsem se z toho dostala. S malým to ani nejde 🙂 Je to náš čertík. jsem moc vděčná za to, že můžeme žít v této době, jinak bysme byli neplodný pár. I když ta neplodnost stoupá díky tomu jak žijeme. Na genetice nám říkali, že počet spermií se za posledních 50 let o hodně snížilo.
Tolik za IVF? Za co jste šechno platili? Nás první IVF vyšlo na 15500 kč (zamražení manželovo spermií - služební cesta na 3 měsíce: 2500kč, léky 6000kč - hradila jsem si Puregon, ICSI 7000kč) Dál jsme se nedostali. Pak se u nás platí za prodlouženou kultivaci 2500 kč a zamražení spermií 3000kč.
Druhé IVF nás vyšlo na 8000 Kč (léky 1000kč - Menopur: nechala jsem si je napsat na pojiš'tovnu, 7000 kč ICSI)

hudala
autor
5. pro 2012

@petra49 Toho se hodně bojím... že by mě zase, i když na chvilku, zavřeli do nemocnice. Manželovi bych to nemohla udělat a já bych se asi ustýskala. To muselo být potom vítání 🙂

hudala
autor
5. pro 2012

@l.u.c.i.e Já jsem myslela, že jsme o ně přišli, když jsem cca po osmy dnech začala silně a bolestivě krvácet. Týden na to jsem měla střevní chřipku s horečkou. Přesto se malá v bříšku udržela. My jsme podstoupili metodu PICSI. U toho nám slíbili vyšší šanci. Ale přesnou cenu si nepamatuju (myslím že to samo osobě stálo cca 15 tisíc), pak léky (nadvakrát. poprvé cca 5 tisíc a pak 3 tisíce) a kultivace.

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@hudala, teda začátek jsi měla pěkně náročný. Ještě, že to dobře dopadlo. Taky jsem u malého krvácela a musela jsem ležet do 12tt.

hudala
autor
5. pro 2012

@l.u.c.i.e Ze začátku jsem to jen oplakala, myslela jsem si, že to nevyšlo. Přesto mi ale rostlo HCG 🙂 každou návštěvu mě vystrašili něčím jiným. Nejdřív že to vypadá na zamlklý potrat. Pak že nebije srdíčko. Bylo to psychicky hodně náročný. Pak se ukázalo, že to jedno to nezvládlo (měla jsem v děloze hematom, který se postupně vstřebal). Ale v nemocnici jsem nebyla, jen jsem musela doma ležet a nic nedělat. V pátek jsem tam byla a v pondělí jsem už nemohla nastoupit do práce. A jak jsi to zvládala i s malým? Ten začátek po umělým?

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@hudala, měli jsme to podobné, taky mě furt něčím vystrašili. Nejprve mi řekl, že nemůže najít druhé miminko a že kdybych náhodou začala krvácet, tak mám jít hned na pohotovost. První, že už má mít srdíčko a nemá. 2 dny na to jsem opravdu v noci začala krvácet. Vystrašená jsem jela na pohotovost a tam mě doktor uklidnil, že to krvácení je jen od toho druhého miminka, které se vstřebává a že první miminko už má srdíčko. To jsem dostala svou první fotku a léky proti krvácení 🙂 Pak mě vystrašili ve 16 týdnu, že malý má malé ledviny a že se pravděpodobně nevyvíjí jak mají. O měsíc později už je měl v pořádku atd. Furt něco bylo. Člověk se každou chvíli bál.
Mamka mi hodně pomáhala. tak se to zvládnout dalo. je v invalidním důchodu, tak jsem měla klid. Muž se taky snažil.

vanule
6. pro 2012

nás taky na utz pěkně vystrašili. když jsem byla na tom podrobnější utz, tak doktor pořád hleděl na ten monitor a mlčel, trvalo to docela dlouho, až potom mi sdělil, že nemohl najít druhou ruku!!!! 😠 já celá vyplašená a když jsme k němu šli na druhý screening tak se situace opakovala, ale to jsem mu řekla, že tenhle vtip už tady byl.